Je li izveo "pocetni udarac"zeleni xy wrote:Danas Bakir I. u Bihaću sa borcima, skoro svim predsjednicima boračkih udruženja, s njim Orić i jedan veliki turski bogataš , održao govor u punoj sali Doma kulture, nekoliko puta gromoglasno pozdravljen aplauzom tako da sve te priče o nekakvom odlasku nemaju smisla, SDA će makar na USK imati slične rezultate kao na zadnjim lokalnim izorima, sve "pomeli".
Nakon toga otvorio memorijalne konjske trke u Bihaću pred nekoliko hiljada ljudi, zatim obišao Cazin, prije sedam dana bio je u Bužimu, isti scenario, preko 15 000 ljudi na manifestaciji gdje je on bio "prva zvijezda", ne znam kome to nije jasno da jedino SDA ima infrastrukturu i najjače biračko tijelo.
Eto kratak izvještaj iz Krajine pa vi i dalje vršite te procjene ili bih prije rekao neke željice
BAKIRE ODLAZI
- dajdza-ze
- Posts: 360
- Joined: 23/10/2012 12:48
#551 Re: BAKIRE ODLAZI
- McMoy
- Posts: 3871
- Joined: 20/09/2009 22:11
- Location: tu i tamo
#552 Re: BAKIRE ODLAZI
Može li mi iko u par rečenica napisati zbog čega/zbog kojih zasluga bih se trebao opredijeliti
da na predstojećim izborima glasam za Bakira Izetbegovića?
da na predstojećim izborima glasam za Bakira Izetbegovića?
-
racionalista
- Posts: 1484
- Joined: 20/07/2012 20:40
#553 Re: BAKIRE ODLAZI
Slažem se 100%ultima_palabra wrote:A Bošnjaci svi odreda strateški promišljajuracionalista wrote:Dosta Bošnjaka će glasati za SDA i Bakira zato što im oni jedini daju "privid" da bi nekad moglo doći do formiranja nacionalne države Bošnjaka u današnjim granicama BiH. Cerić isto to zagovara ali on nema stranačku bazu i infrastrukturu. Ovi ostali prodaju samo šarenu multi-kulti lažuU se, na se i poda se... tu se glasa za mrvice sa begovog stola, nema tu države ni u peti.
Svijest o politici kod većine Bosnjaka je jos na "minder" levelu.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#554 Re: BAKIRE ODLAZI
Neko bi im trebao reći da će u tom slučaju ta ''nacionalna država'' biti oveći fildžan, od Tuzle do Sarajeva. Ako su i na to spremni, samo da budu svoji na svom, samo naprijed.racionalista wrote:
Dosta Bošnjaka će glasati za SDA i Bakira zato što im oni jedini daju "privid" da bi nekad moglo doći do formiranja nacionalne države Bošnjaka u današnjim granicama BiH.
Teško je govoriti o procentima, ali SDA će dobro proći na narednim izborima, to je sigurno. Bošnjaci su nakon rata pokušali s pruženom rukom, Srbi i Hrvati je nisu prihvatili. Pokušali su i s SDP-om, kao ''građanskom'' alternativom, i tu su bili prevareni. Međunarodna zajednica je konfuzna ili nezainteresirana. Očekujem da se narednih godina Bošnjaci vrate matici/temelju/kišobranu, a SDA, izrasla u ratu, to u njihovim glavama sigurno jeste.
Jedino što je opasno, a čega u ovom momentu nisu svjesni, je repozicioniranje SDA nakon izbora, gdje, u slučaju da Izetbegović pobijedi i nakon izbora u potpunosti ovlada strankom, treba očekivati jačanje SDA desnice, ponovno okretanje IZ-i, bliže veze s Turskom i, generalno, vraćanje na scenu zaboravljenih, retrogradnih likova i politika. Mislim da nisu svjesni da glasanje za Izetbegovića podrazumijeva i cijeli paket, opasnu ''petoljetku'' za koju sumnjam da su spremni i raspoloženi.
Politički protivnici SDA trebali bi ukazati potencijalnim biračima šta glasanje za Izetbegovića znači dugoročno.
-
racionalista
- Posts: 1484
- Joined: 20/07/2012 20:40
#555 Re: BAKIRE ODLAZI
Banksy wrote:Neko bi im trebao reći da će u tom slučaju ta ''nacionalna država'' biti oveći fildžan, od Tuzle do Sarajeva. Ako su i na to spremni, samo da budu svoji na svom, samo naprijed.racionalista wrote:
Dosta Bošnjaka će glasati za SDA i Bakira zato što im oni jedini daju "privid" da bi nekad moglo doći do formiranja nacionalne države Bošnjaka u današnjim granicama BiH.
Teško je govoriti o procentima, ali SDA će dobro proći na narednim izborima, to je sigurno. Bošnjaci su nakon rata pokušali s pruženom rukom, Srbi i Hrvati je nisu prihvatili. Pokušali su i s SDP-om, kao ''građanskom'' alternativom, i tu su bili prevareni. Međunarodna zajednica je konfuzna ili nezainteresirana. Očekujem da se narednih godina Bošnjaci vrate matici/temelju/kišobranu, a SDA, izrasla u ratu, to u njihovim glavama sigurno jeste.
Jedino što je opasno, a čega u ovom momentu nisu svjesni, je repozicioniranje SDA nakon izbora, gdje, u slučaju da Izetbegović pobijedi i nakon izbora u potpunosti ovlada strankom, treba očekivati jačanje SDA desnice, ponovno okretanje IZ-i, bliže veze s Turskom i, generalno, vraćanje na scenu zaboravljenih, retrogradnih likova i politika. Mislim da nisu svjesni da glasanje za Izetbegovića podrazumijeva i cijeli paket, opasnu ''petoljetku'' za koju sumnjam da su spremni i raspoloženi.
Politički protivnici SDA trebali bi ukazati potencijalnim biračima šta glasanje za Izetbegovića znači dugoročno.
Teško da postoji neko u SDA poput Tihića ko je sprema da ide malo ulijevo i da se drži centra. SDA će poslije izbora otići u "desno i u "desnije". Moja procjena je da će SDA biti pobjednik izbora, a jedino je pitanje da li će se dati podrška Bakiru i tako ga dovesti u situaciju totalne kontrole stranke ili će mu se uskratiti glasovi što bi za rezultat imalo osnivanje ili jačanje nekih novih/starih struja unutar SDA koje bi ako ništa držale neki balans unutar stranke.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#556 Re: BAKIRE ODLAZI
to je pitanje suljinog zdravlja i ničega više. ako ga zdravlje posluži on će opet biti glavni, bakir je za njega i dalje početnik i amater tih igara, ali to je veliko "ako".
- Picajzla
- Posts: 2935
- Joined: 20/01/2013 18:24
- Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png
#557 Re: BAKIRE ODLAZI
BAKIRE OSTANI!
Sent from my LG-G2 using Tapatalk
Sent from my LG-G2 using Tapatalk
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#558 Re: BAKIRE ODLAZI
Nemas bRe pojma.......bar kad lupas lupaj okruglo da se lakse kotrljaracionalista wrote:Dosta Bošnjaka će glasati za SDA i Bakira zato što im oni jedini daju "privid" da bi nekad moglo doći do formiranja nacionalne države Bošnjaka u današnjim granicama BiH. Cerić isto to zagovara ali on nema stranačku bazu i infrastrukturu. Ovi ostali prodaju samo šarenu multi-kulti lažu
- Država
- Posts: 4968
- Joined: 31/10/2010 15:15
#559 Re: BAKIRE ODLAZI
Evo u jednoj rečenici:McMoy wrote:Može li mi iko u par rečenica napisati zbog čega/zbog kojih zasluga bih se trebao opredijeliti
da na predstojećim izborima glasam za Bakira Izetbegovića?
Ako ne pobjedi Bakir I. može se desiti da pobjedi Fahro Radončić, a to bi značilo da u Predsjedništvu sjedi jedan predstavnik hrvatskog naroda, i dva predstavnika srpskog naroda.
Eto...
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#560 Re: BAKIRE ODLAZI
Željko Komšić o uspjesima mladih ljudi - Javna tribina
"Pogotovo kakve djece ima, ovih mladih ljudi, to je čudo ... čudo !
I hoće da rade, što im ne bi dali šansu ?
Daj da im damo šansu da oni rade, daj da im damo šansu da oni od ove zemlje nešto prave !"

https://www.youtube.com/watch?v=84gyzSrojYI
"Pogotovo kakve djece ima, ovih mladih ljudi, to je čudo ... čudo !
I hoće da rade, što im ne bi dali šansu ?
Daj da im damo šansu da oni rade, daj da im damo šansu da oni od ove zemlje nešto prave !"
https://www.youtube.com/watch?v=84gyzSrojYI
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#561 Re: BAKIRE ODLAZI
… a mi odosmo daljePicajzla wrote:BAKIRE OSTANI!
Sent from my LG-G2 using Tapatalk
-
burger_pasa
- Posts: 408
- Joined: 20/10/2013 15:36
#562 Re: BAKIRE ODLAZI
Pa ti jarane da nisi prespavao sve ove godine od nastajanja nezavisne drzave Bosne i Hercegovine, imao bi odgovor na svoje pitanje. Koliko god volio ne volio, SDA je garant opstanka zemlje. Koliko god volio ne volio, Bakir Izetbegovic je jedini BH politicar koji se bori i za narod i za drzavu. Jedini je politicar koji je dovodio strane investicije, borio se za prava Bosnjaka u cetnitetu, za prava Bosnjaka dijaspore itd... itd... Iole bolji povrsni poznavaoc politickih prilika u BiH zna da je Bakir broj 1, a onda tamo negdje dole na dnu, u misjoj rupi sjede Lagumdzija, Komsis i ostali misevi i lesinari nase politike... a da ne spominjemo lesinara broj 1 Radoncica...McMoy wrote:Može li mi iko u par rečenica napisati zbog čega/zbog kojih zasluga bih se trebao opredijeliti
da na predstojećim izborima glasam za Bakira Izetbegovića?
-
starisalko
- Posts: 632
- Joined: 27/07/2014 18:10
#563 Re: BAKIRE ODLAZI
burger
Bolje da si iti prespavao,makar ne bi ovakve gluposti pisao
Bolje da si iti prespavao,makar ne bi ovakve gluposti pisao
-
romeomoraprezivjeti
- Posts: 1632
- Joined: 15/09/2012 14:06
- Location: SARAJEVO
#564 Re: BAKIRE ODLAZI
Burgeru,burgeru,svasta ti napisa,a u stvari nista!!!!! Drz se ti bakija.
- Klavikula
- Posts: 4962
- Joined: 23/05/2012 12:36
- Location: Sarajevo, Jugoslavija
#565 Re: BAKIRE ODLAZI
Prihvati izazov predsjednice!
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#566 Re: BAKIRE ODLAZI
Ako je ovo sve od argumentacije, onda je jasno zašto suu i kako uspjeli podijeliti, osiromašiti, opljačkati, popaliti i polaviti Bosnu i Hercegovinu, a onda tvrditi da narod zna i opet tražiti glasove.Država wrote:Evo u jednoj rečenici:McMoy wrote:Može li mi iko u par rečenica napisati zbog čega/zbog kojih zasluga bih se trebao opredijeliti
da na predstojećim izborima glasam za Bakira Izetbegovića?
Ako ne pobjedi Bakir I. može se desiti da pobjedi Fahro Radončić, a to bi značilo da u Predsjedništvu sjedi jedan predstavnik hrvatskog naroda, i dva predstavnika srpskog naroda.
Eto...
- Picajzla
- Posts: 2935
- Joined: 20/01/2013 18:24
- Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png
#567 Re: BAKIRE ODLAZI
Bakir je najveci medju Bosnjacima. Naprijed Bakire gromado od covjeka.
Sent from my LG-G2 using Tapatalk
Sent from my LG-G2 using Tapatalk
-
wolf07
- Posts: 1718
- Joined: 29/08/2010 02:44
#569 Re: BAKIRE ODLAZI
Slicna diskusija se vec vodi na vise tema ali posto je ovdje konkretno Bakir I. u pitanju u najkracim crtama cu pokusati da kazem svoj stav vezano za njegov angazman u Predsjednistvu BiH. Prvo je potrebno malo pogledati kakav je istorijat izbora clana Predsjednistva iz reda bosnjackog naroda. U najkracem, uvijek se pred izbore pocne provlaciti prica kako je trenutni clan Predsjednistva iz reda Bosnjaka sve najgore!!! I onda taj clan naravno ne dobije nase glasove, Lucifer u usporedbi s tim XY clanom izgleda k'o Miki Maus. Svi problemi naroda i drzave ce biti rijeseni onog trenutka kad ga - ne izaberemo! I mi se uporno i dosljedno drzimo tog principa. Sjecam se kad je od Sulejmana Tihica sadasnji kandidat SDP-a u svojoj emisiji "60 minuta" pravio citav cirkus jer Tihic, zaboga - IDE U LOV!!!!
Onda je na red dosao Haris Silajdzic koji je pomeo Tihica 2006.g. pricom o 100% BiH. Naravno od te price nije bilo nista (a naivni Bosnjaci su ocekivali da je to nesto sto se moze zavrsiti u jednoj pauzi za dorucak) pa je Silajdzic dozivio 4 godine kasnije totalni debakl. Ne moram ni napominjati kako je pomama vecine sarajevskih medija uvijek i uglavnom bila koncentrisana na skidanje glave upravo bosnjackog clana Predsjednistva. Kao da je sasvim svejedno ko su druga dva clana i kao da po defaultu samo Bosnjak treba da "regulise temperaturu" u toj instituciji i cijeloj drzavi.
Nije se jednom culo kako sve probleme u drzavi uzrokuju nepopustljivost i tvrdoglavi stavovi Dodika i SIlajdzica pa su Bosnjaci, da bi se taj jaz malo smanjio, Silajdzica bukvalno protjerali iz Predsjednistva. SzBiH nije izgubila izbore nego je doslovce razvaljena izbornim rezultatom. Istovremeno podrska SNSD-u i HDZ-u i njihovim kandidatima na bilo kom nivou se vrti - tu negdje. Ma kako to glupo izgledalo bilo kome Dodika smo najvise osnazili mi Bosnjaci tom politikom spustanja glave pred njegovim osionim i bahatim seljacenjem. Srbi mu i daju podrsku jer vide da takva "politika" daje kakav-takav rezultat. Znam da ce neko reci - pa sto se ne odcijepe! Vic je u tome sto smo sad dobili ne jednog nego barem 5-6 dodika koji svako malo pricaju o "drzavi u nastanku", "neodrzivosti BiH" i provlace slicne floskule. Dodik vjerovatno pada u oktobru, ali najveca zabluda je misliti kako pada zbog toga sto nije ispunio obecanja o nezavisnosti i kako ce onaj ko dodje umjesto njega u stolicu Predsjednika RS (ali i u Predsjednistvo BiH, jer Radmanovic nije ni bio nista drugo nego Dodik u Predsjednistvu) biti bolji. Naprotiv, ko god dodje dolazi jer je to volja A.Vucica i Beograda i jer su svi siti Miletovog lopovluka i nista drugo. A taj ko ga zamijeni imace jos tjesnje veze sa BGD pa ce praviti jos vece probleme. Bosnjacki clan Predsjednistva nece imati nimalo lagan posao, naprotiv. Sprega pripitomljenog Vucica i novih srpskih predstavnika iz RS-a ce biti naredna kupovina vremena za srpsku stranu generalno gledano. Nesto nalik kombinaciji Dodik-Kostunica ili Dodik-Tadic.
Normalno je onda postaviti pitanje treba li Bosnjacima u takvim uslovima clan Predsjednistva BiH koji je politicki skorojevic i kome prva politicka funkcija treba da bude ni manje ni vise nego clan drzavnog Predsjednistva (Suljagic, Hadziomerovic, Ceric), neko iz marginalne stranke (Halilovic), neko cije veze s mafijom nikad nisu rasvijetljene (Radoncic), neko ko nema ni boje ni okusa ni mirisa (Kebo.....)? Izetbegovic nije idealan covjek za tu funkciju, nije ni najpametniji ni najskolovaniji od kandidovanih, ali njegova prednost je da iza ledja ima jaku stranku, ima i solidno iskustvo u drzavnickim poslovima (dijelom zbog protekle cetiri godine, ali jos vaznije, zbog neposrednog uvida u politicke tokove kroz angazman njegovog oca u nedavnoj istoriji BiH), nije sklon nikakvoj nervozi, ishitrenim izjavama ili medijskom prepucavanju... Dakle nije bas da nema nikakve prednosti. Na kraju, sta je to tako lose i katastrofalno uradio u prethodne cetiri godine. Slazem se da se nije proslavio u proterklom periodu ali ako cemo posteno, imajuci u vidu kakva je struktura politckog aparata u BiH, nazalost najvise sto mozemo ocekivati od clana Predsjednistva ja da ne pravi stetu svom narodu i drzavi ako vec ne moze bez konsezusa trojice da donese bilo kakvo dobro. Zamislite kakve bi nam probleme donijeli "trgovci" poput Radoncica ili, da ima petlju da se kandiduje, jedan Lagumdzija.
Onda je na red dosao Haris Silajdzic koji je pomeo Tihica 2006.g. pricom o 100% BiH. Naravno od te price nije bilo nista (a naivni Bosnjaci su ocekivali da je to nesto sto se moze zavrsiti u jednoj pauzi za dorucak) pa je Silajdzic dozivio 4 godine kasnije totalni debakl. Ne moram ni napominjati kako je pomama vecine sarajevskih medija uvijek i uglavnom bila koncentrisana na skidanje glave upravo bosnjackog clana Predsjednistva. Kao da je sasvim svejedno ko su druga dva clana i kao da po defaultu samo Bosnjak treba da "regulise temperaturu" u toj instituciji i cijeloj drzavi.
Nije se jednom culo kako sve probleme u drzavi uzrokuju nepopustljivost i tvrdoglavi stavovi Dodika i SIlajdzica pa su Bosnjaci, da bi se taj jaz malo smanjio, Silajdzica bukvalno protjerali iz Predsjednistva. SzBiH nije izgubila izbore nego je doslovce razvaljena izbornim rezultatom. Istovremeno podrska SNSD-u i HDZ-u i njihovim kandidatima na bilo kom nivou se vrti - tu negdje. Ma kako to glupo izgledalo bilo kome Dodika smo najvise osnazili mi Bosnjaci tom politikom spustanja glave pred njegovim osionim i bahatim seljacenjem. Srbi mu i daju podrsku jer vide da takva "politika" daje kakav-takav rezultat. Znam da ce neko reci - pa sto se ne odcijepe! Vic je u tome sto smo sad dobili ne jednog nego barem 5-6 dodika koji svako malo pricaju o "drzavi u nastanku", "neodrzivosti BiH" i provlace slicne floskule. Dodik vjerovatno pada u oktobru, ali najveca zabluda je misliti kako pada zbog toga sto nije ispunio obecanja o nezavisnosti i kako ce onaj ko dodje umjesto njega u stolicu Predsjednika RS (ali i u Predsjednistvo BiH, jer Radmanovic nije ni bio nista drugo nego Dodik u Predsjednistvu) biti bolji. Naprotiv, ko god dodje dolazi jer je to volja A.Vucica i Beograda i jer su svi siti Miletovog lopovluka i nista drugo. A taj ko ga zamijeni imace jos tjesnje veze sa BGD pa ce praviti jos vece probleme. Bosnjacki clan Predsjednistva nece imati nimalo lagan posao, naprotiv. Sprega pripitomljenog Vucica i novih srpskih predstavnika iz RS-a ce biti naredna kupovina vremena za srpsku stranu generalno gledano. Nesto nalik kombinaciji Dodik-Kostunica ili Dodik-Tadic.
Normalno je onda postaviti pitanje treba li Bosnjacima u takvim uslovima clan Predsjednistva BiH koji je politicki skorojevic i kome prva politicka funkcija treba da bude ni manje ni vise nego clan drzavnog Predsjednistva (Suljagic, Hadziomerovic, Ceric), neko iz marginalne stranke (Halilovic), neko cije veze s mafijom nikad nisu rasvijetljene (Radoncic), neko ko nema ni boje ni okusa ni mirisa (Kebo.....)? Izetbegovic nije idealan covjek za tu funkciju, nije ni najpametniji ni najskolovaniji od kandidovanih, ali njegova prednost je da iza ledja ima jaku stranku, ima i solidno iskustvo u drzavnickim poslovima (dijelom zbog protekle cetiri godine, ali jos vaznije, zbog neposrednog uvida u politicke tokove kroz angazman njegovog oca u nedavnoj istoriji BiH), nije sklon nikakvoj nervozi, ishitrenim izjavama ili medijskom prepucavanju... Dakle nije bas da nema nikakve prednosti. Na kraju, sta je to tako lose i katastrofalno uradio u prethodne cetiri godine. Slazem se da se nije proslavio u proterklom periodu ali ako cemo posteno, imajuci u vidu kakva je struktura politckog aparata u BiH, nazalost najvise sto mozemo ocekivati od clana Predsjednistva ja da ne pravi stetu svom narodu i drzavi ako vec ne moze bez konsezusa trojice da donese bilo kakvo dobro. Zamislite kakve bi nam probleme donijeli "trgovci" poput Radoncica ili, da ima petlju da se kandiduje, jedan Lagumdzija.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#570 Re: BAKIRE ODLAZI
Dakle svodi se na to da je kandidat SDA.
Ako nije bio katastrofalan poslje februarskih nemira sa onim izjavama ne znam ko je.
Ako nije bio katastrofalan poslje februarskih nemira sa onim izjavama ne znam ko je.
-
wolf07
- Posts: 1718
- Joined: 29/08/2010 02:44
#571 Re: BAKIRE ODLAZI
Necu da kazem da su mu sve izjave bile na mjestu ali to se ne moze mjeriti s nekim izjavama koje su bile destruktivne za drzavu a dosle su iz usta drugog ozbiljnog kandidata za istu stolicu. S druge strane taj isti kandidat kad mu neko zvizdi odmah poteze vehabije, al-kaidu, crnog vraga a Bakir uopste ne ulazi u taj ring. Bakir tek s vremena na vrijeme reaguje na izjave drugih politicara ali ne pravi od svog naroda teroriste ni onda kad nema podrsku tog naroda.madner wrote:Dakle svodi se na to da je kandidat SDA.
Ako nije bio katastrofalan poslje februarskih nemira sa onim izjavama ne znam ko je.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#572 Re: BAKIRE ODLAZI
SDA bi mogla komotno i tele kandidovati za člana Predsjedništva, isto bi glasova dobilo.
Takvo im je biračko tijelo ...
Takvo im je biračko tijelo ...
-
sulejman1
- Posts: 271
- Joined: 24/07/2013 11:15
#573 Re: BAKIRE ODLAZI
Kada bi tražili od običnog naroda da kaže šta je to konkretno Bakir I. loše uradio da mu se iz avaza pripremi ovakva hajka, vjerujem da ljudi nebi izustili jednu argumentiranu rečenicu. Sve se svodi ko biva nije mrdnuo dalje od marin dvora ( to nije tačno 100-ne primjera ima), da je dao loše izjave (ponekad je lošije reagirao, ali ništa strašno niti je za osudu), pokrao milione (nije osuđen, nije optužen, nema konkretnih dokaza, osim žute štampe), da nije ništa uradio ( on nije premijer niti ministar da ima resor gdje se stavrno radi, kao član predsjedništva doveo je više investicija i beskamatnih kredita u BiH nego Premijer Vlada FBiH i Ministar vanjskih poslova)
Kao zaključak: bez obzira što narod zna da dnevni avaz i drugi mediji stalno lažu kada je u pitanju Bakir, ipak njihova laž ima rezultate, jer običnom narodu kada se stalno ponavlja jedna laž, on je u potsvijesti tako i memoriše. Srećom, Bakir ima stalno biračko tijelo, koje je nepokolebljivo( nečita avaz), tako da ga smatram izborom broj 1
Kao zaključak: bez obzira što narod zna da dnevni avaz i drugi mediji stalno lažu kada je u pitanju Bakir, ipak njihova laž ima rezultate, jer običnom narodu kada se stalno ponavlja jedna laž, on je u potsvijesti tako i memoriše. Srećom, Bakir ima stalno biračko tijelo, koje je nepokolebljivo( nečita avaz), tako da ga smatram izborom broj 1
- Objektivitet
- Posts: 175
- Joined: 17/07/2014 15:48
#574 Re: BAKIRE ODLAZI
Ako nemate hljeba, jedite kolače - SDA Velika Kladuša!


- Dozer
- Posts: 32996
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#575 Re: BAKIRE ODLAZI
Da povucemo jednu malu retrospektivu, pa mozda bude jasnije ko, sta, kako, kad, cime, preko cijih ledja....
1990 - pojavljuju se SDA, HDZ i SDS; odrzavaju se prvi visestranacki izbori u BiH na kojima pobjedjuju navedene 3 nacionalisticke oligarhije u povojima, koje dijele pozicije izmedju sebe (predsjednik drzave Bosnjak - Alija, predsjednik skupstine Srbin - Krajisnik, i predsjednik vlade Hrvat - Pelivan).
1991 - Rat u SLO poceo i zavrsio, rat u HR u punom zamahu. Tenzije u BiH se polako dizu, pocinje naoruzavanje Srba na sve strane, formiraju se prve srpske paravojne jedinice na tlu BiH. SDA, s Alijom na celu, samo govori da nece biti rata, ali ne rade nista drugo u smislu naoruzavanja i priprema za odbranu od ocite agresije koja se pripremala (oko Sarajeva vec uveliko iskopani artiljerijski polozaji okrenuti prema gradu). SDA i SDS na Palama crtaju mapu etnicki podijeljene BiH, i kriju je od javnosti k'o zmija noge (sto rade i dan danas).
UN uvodi embargo na uvoz oruzja u bivsu YU, pri cemu su vrlo dobro znali da ce u svemu tome navise biti pogodjeni muslimani, kasnije alias Bosnjaci.
1992 - Odrzava se referendum o nezavisnoti BiH od krnje Jugoslavije, uz referendumsko pitanje "Jeste li za suverenu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu, državu ravnopravnih građana, naroda BiH - Muslimana, Srba, Hrvata i pripadnika drugih naroda koji u njoj žive?", na ciji bojkot SDS poziva sve Srbe, i pri tome uspijeva sprijeciti referendum u nekim opstinama u kojima su Srbi bili vecina. Od 2.073.568 glasača (63,6%), 99,7% je glasalo za nezavisnost, a 0,3% protiv. Ovo je bila inicijalna kapisla i opravdanje Srbima da zapocnu rat s ciljem rasturanja BiH kao drzave i pripajanja iste, ili njenih dijelova Srbiji, cemu su se nesto kasnije pridruzili i Hrvati, s istom idejom, ali drugim pravcem, tj. pridruzivanjem dijelova BiH Hrvatskoj. Kao sto znamo, ni jedni nisu uspjeli, a u nastavku ce biti jasnije i zasto.
1992, rat - Narod u Sarajevu i nekim drugim mjestima srednje, zapadne, istocne i sjeverne BiH se, uglavnom, samoorganizuje. Srbi i SDS postavljaju barikade po gradu, upadaju na Grbavicu, Nedzarice, Ilidzu, Vogoscu, Ilijas, Lukavicu i pocinju borbe. Ranije su vec upali u Bijeljinu, Zvornik, Brcko, Doboj, itd. Alija krajem aprila potpisuje kapitulaciju i podjelu BiH po etnickim savovima (Kutiljerov plan), sto je u stvari samo potvrda ranijih dogovora SDA i SDS o podjeli BiH (mapa tog plana je bila identicna onoj nacrtanoj 1991. na Palama, a zapravo BiH danas manje-vise tako i izgleda). Po povratku ga JNA zarobljava na aerodromu i nakon 2 dana ga mijenjaju za Kukanjca (03.05.92.), cemu prethodi oklopno-artiljerijsko-pjesadijski napad JNA na centar grada s ciljem zauzimanja Predsjednistva (02.05.92.) i presijecanja grada na 2 dijela cime bi, de facto, rat bio zavrsen prije nego je zaista i poceo. Na zalost SDS-a i JNA, ali i SDA, Specijalna jedinica MUP-a (Vikicevi), PL, ZB (gdje, po slobodnoj procjeni, nije bilo vise od ukupno 200 ljudi), zaustavljaju taj dvostrani napad 02.05. (iz pravca Skenderije i Doma JNA), nanoseci gubitke u ljudstvu i tehnici JNA na Skenderiji (40 vojnika) i tjeraju ih na povlacenje, istovremeno zarobljavajuci 36 pripadnika jedinice iz Nisa kod Narodnog pozorista.
Istocna BiH vecinom pada skoro bez otpora (Foca, Visegrad, dio Gorazda, Bratunac, Zvornik, Bijeljina, itd.), a samo manje enklave se uspijevaju odrzati, opet zahvaljujuci samoorganizovanju.
1992, druga polovina - Borbe su na sve strane, ali se tu radilo vecinom o utvrdjivanju linija. Planirane deblokade Sarajeva propadaju jedna za drugom, vecinom radi idiotskog i nerealnog planiranja (a danas, i kada se sve to sabere, pomnozi, podijeli i analizira, nemoguce je ne zakljuciti da se radilo o namjernim opstrukcijama). Pocinje stizati humanitarna pomoc u hrani, lijekovima i odjeci, ali i novcu koji se u pocetku mjerio manjim iznosima, da bi se ubrzo u sve ukljucile i islamske zemlje i ti iznosi su poceli rasti na desetine, pa i stotine miliona.
1993 - Rat traje, nema vecih pomaka nigdje, samo manja pomjeranja u cilju ravnanja linija. Otvara se i ratiste sa Hrvatima. Do ovog perioda su se desile razni mutni dogadjaji vezani za komandante ABiH i policije, a koji se nisu htjeli povinovati naredbama iz SDA, odnosno koji su zaista htjeli ici u oslobadjanja BiH. Umjesto njih se dovode nesposobni poslusnici, a istovremeno se krece i sa islamizacijom ABiH, sto dovodi do sve veceg povlacenja nebosnjaka iz iste. Kako je tokom te godine doslo do nestasice svega, pogotovo municije, dolazi do primirja od par mjeseci (?!), a sve se nastavlja kada su stigle nove kolicine svega, vecinom made in Serbia (logicno pitanje - zasto Srbi nisu to iskoristili, a znali su sigurno, i zauzeli sve? Logican odgovor - jer su imali dogovor sa SDA, a svi zajedno su se lijepo bogatili na bazi donacija, a onda medjusobne trgovine i podjele). Tu se negdje pojavljuje AVAZ, cije otvaranje i pokretanje finansira SDA (naravno, parama doniranim na ime pomoci Bosnjacima), a kasnije i neke medjunarodne organizacije poput Soros fondacije koja donira papir (i njima, i drugim medijima). SDA BH muslimane proziva Bosnjacima, tvrdeci da se time vraca istorijsko ime bosanskom narodu (predaleko od pameti, pogotovo u tim momentima i uslovima). Po Sarajevu se, na ulicama, suska da ce Srebrenica biti zamijenjena za Vogoscu.
1994 - Sve isto. Razni SDA mesetari diljem svijeta prikupljaju sredstva za odbranu. Ali, ni dan danas se ne zna koliko tih sredstava je prikupljeno u to ime, kao ni gdje su zavrsila. Kvalitetna humanitarna pomoc se izdvaja iz paketa i prodaje po pijacama po basnoslovnim cijenama (Feta sir, ribe, druge konzerve... Kako znamo da je su Merhamet, Preporod i Karitas bile destinacije za primanje ove pomoci, mislim da je nepotrebno ista dalje reci...).
1995 - Donacije i pomoc polako presusuju pa, logicno, dolazi i do nekih desavanja. Ubistva i pokusaji ubistava nekih komandanata ABiH su vec tu, smjene takodjer, a samim tim i "otimanje" pojedinaca iz kandzi SDA. To vodi neminovnom okoncanju rata, sto se onda ogleda u hitnom zaokruzivanju teritorija dogovorenih 1991. Dolazi do Zepe i Srebrenice (gdje je genocid nesporna cinjenica, kao i u mnogim drugim mjestima IB i BiH uopste, ali je veliko pitanje zasto se sve desilo kako se desilo i zasto ni jedna jedina jedinica s drugih teritorija, npr. Tuzle, nije upucena u ispomoc, a istovremeno su svi komandanti iz Srebrenice bili izvuceni izvan enklave...). Krece "Oluja" u HR, a s njom i ofanziva 5. Korpusa ABiH uz ispomoc drugih jedinica, oslobadja se veliki prostor Krajine i prilazi se Banja Luci. Na pola puta, oko S.Mosta, dolazi naredjene Alije da se stane. Dudakovic to ignorise i nastavlja dalje (a sto i ne bi kad se moglo uzeti koliko se moglo hodati, posto su svi Srbi vec pobjegli odatle, cim su linije probijene). IFOR i NATO tada prave koridor kojim zaustavljaju napredovanje prema B. Luci, a Alija zahtijeva da se povucemo nazad do S.Mosta jer nam se prijeti bombardovanjem od strane NATO-a. Zasto? Logicno - jer je sve unaprijed dogovoreno, tj. gdje ce biti linije etnickih entiteta, sto su aminovali i USA i EU, a prelazak tih linija je znacio krsenje dogovora. Jasno, narod to nije znao, niti ikad smije saznati. Sve se pravdalo "novom humanitarnom katastrofom" i "mogucnoscu ulaska Srbije u otvoreni rat", kao da dotadasnja humanitarna katstrofa nije postojala, a ni Srbija nije bila ukljucena u rat...
Dalje je isao Dayton, a onda mirnodopska havarija koja se ogleda u vladanju istih onih koji su do jucer ratovali, tj. SDA, SDS i HDZ. Danas tu postoje jos neki u tom paketu, ali se politike nisu promijenile ni za milimetar, tj. i danas su, kao i onda, u potpunosti dogovorne, a za cilj imaju samo jedno - ostati sto duze na vlasti na bazi etnickih tenzija, pri cemu ce se dogovorno opljackati sve sto se opljackati da i moze.
Rezultati takvih politika svih ovih partija od samog pocetka, a u kojima je SDA ravnopravan clan, su sljedeci:
1. Razorena drzava fizicki, ratom,
2. Preko 100.000 mrtvih LJUDI, preko 1 milion raseljenih, desetine hiljada ranjenih, invalida, mucenih i silovanih,
3. Unistena ekonomija (a BiH je bila najjaca exYU republika), sa kontinuitetom i danas,
4. Unisten i degradiran obrazovni sistem, sa kontinuitetom i danas,
5. Unisten i degradiran zdravstveni sistem, sa kontinuitetom i danas,
6. Teske droge na svakom koraku,
7. Porast svih vrsta kriminala,
8. Korupcija u svim sektorima drustva, kao sastavni i nezaobilazni dio zivota,
9. Nepotizam je norma ponasanja,
10. Ocita pljacka drzavne imovine i resursa,
11. Degradacija i onemogucavanje primjene svih mogucih zakona, pogotovo krivicnih,
12. Nesigurnost svakog aspekta zivota,
13. Enormna nezaposlenost,
14. Negiranje ljudskih prava,
15. Odgajanje novih generacija etno-nacionalistickih koljaca,
16. Nefunkcionalna drzava u svakom smislu, a pogotovo finansijskom,
17. Preskupa drzava, a samim tim i zivot,
18. Fabrikovanje socijalnih kategorija u cilju stvaranja glasacke baze,
19. Preglomazna i totalno nepotrebna administracija, opet u cilju obezbjedjivanja glasacke baze,
20. Stvaranje "elita" koje su striktno vezane za vladajuce stranke, a to podrazumijeva stvaranje milionera koji nemaju nikakvog biznisa (Bakir je najbolji primjer toga, kao Shadow partner i suvlasnik Bristola, SCC-a, i ko zna cega sve jos).
Itd., itd., itd.
Dakle, ko smatra da je sve ovo u redu i normalno, taj ce opet glasati za iste ove protuhe, s Bakirom na celu.
Ko smatra da ovo vise ne moze ovako, taj ce izaci i glasati za bilo koju stranku i/ili pojedinca koji do sada nisu bili u i na vlasti.
Nazalost, izbor je vrlo, vrlo mali...ali, kako god - ovima pod hitno treba izbiti mogucnost daljeg boravka na bilo kakvim funkcijama. I, naravno, procesuirati ih sto je prije moguce.
Edit: Problem je sto je ta promjena danas prakticno - nemoguca.
Svi oni zajedno, ali i pojedinacno svaki na "svojoj" teritoriji, stovrili su jedan zatvoreni krug u kojem kontrolisu bukvalno sve - od biznisa, do policije. Samim tim, cak i ako se zamijene oni na vrhu, vrlo je tesko zamijeniti i sve njihove podanike na nizim nivoima, a takvih se nemale stotine, pa cak i hiljade.
Drugim rijecima, u ovoj drzavi se demokratskim putem ne moze promijeniti ama bas nista. Stvarnu i realnu promjenu ne dozvoljava cak ni Ustav, pa je samim tim sve ovo, ta nazovi demokratija, a s njom i izbori - besmisleno.
Prakticno ne postoji mehanizam da se ovdje napravi stvarna promjena, a ona se mora i moze ogledati samo i jedino u ukidanju etno-vjersko-nacionalistickog sistema i uvodjenja gradjanskog.
Sve ostalo je licemjerje, presipanje iz supljeg u prazno, i - laz.
1990 - pojavljuju se SDA, HDZ i SDS; odrzavaju se prvi visestranacki izbori u BiH na kojima pobjedjuju navedene 3 nacionalisticke oligarhije u povojima, koje dijele pozicije izmedju sebe (predsjednik drzave Bosnjak - Alija, predsjednik skupstine Srbin - Krajisnik, i predsjednik vlade Hrvat - Pelivan).
1991 - Rat u SLO poceo i zavrsio, rat u HR u punom zamahu. Tenzije u BiH se polako dizu, pocinje naoruzavanje Srba na sve strane, formiraju se prve srpske paravojne jedinice na tlu BiH. SDA, s Alijom na celu, samo govori da nece biti rata, ali ne rade nista drugo u smislu naoruzavanja i priprema za odbranu od ocite agresije koja se pripremala (oko Sarajeva vec uveliko iskopani artiljerijski polozaji okrenuti prema gradu). SDA i SDS na Palama crtaju mapu etnicki podijeljene BiH, i kriju je od javnosti k'o zmija noge (sto rade i dan danas).
UN uvodi embargo na uvoz oruzja u bivsu YU, pri cemu su vrlo dobro znali da ce u svemu tome navise biti pogodjeni muslimani, kasnije alias Bosnjaci.
1992 - Odrzava se referendum o nezavisnoti BiH od krnje Jugoslavije, uz referendumsko pitanje "Jeste li za suverenu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu, državu ravnopravnih građana, naroda BiH - Muslimana, Srba, Hrvata i pripadnika drugih naroda koji u njoj žive?", na ciji bojkot SDS poziva sve Srbe, i pri tome uspijeva sprijeciti referendum u nekim opstinama u kojima su Srbi bili vecina. Od 2.073.568 glasača (63,6%), 99,7% je glasalo za nezavisnost, a 0,3% protiv. Ovo je bila inicijalna kapisla i opravdanje Srbima da zapocnu rat s ciljem rasturanja BiH kao drzave i pripajanja iste, ili njenih dijelova Srbiji, cemu su se nesto kasnije pridruzili i Hrvati, s istom idejom, ali drugim pravcem, tj. pridruzivanjem dijelova BiH Hrvatskoj. Kao sto znamo, ni jedni nisu uspjeli, a u nastavku ce biti jasnije i zasto.
1992, rat - Narod u Sarajevu i nekim drugim mjestima srednje, zapadne, istocne i sjeverne BiH se, uglavnom, samoorganizuje. Srbi i SDS postavljaju barikade po gradu, upadaju na Grbavicu, Nedzarice, Ilidzu, Vogoscu, Ilijas, Lukavicu i pocinju borbe. Ranije su vec upali u Bijeljinu, Zvornik, Brcko, Doboj, itd. Alija krajem aprila potpisuje kapitulaciju i podjelu BiH po etnickim savovima (Kutiljerov plan), sto je u stvari samo potvrda ranijih dogovora SDA i SDS o podjeli BiH (mapa tog plana je bila identicna onoj nacrtanoj 1991. na Palama, a zapravo BiH danas manje-vise tako i izgleda). Po povratku ga JNA zarobljava na aerodromu i nakon 2 dana ga mijenjaju za Kukanjca (03.05.92.), cemu prethodi oklopno-artiljerijsko-pjesadijski napad JNA na centar grada s ciljem zauzimanja Predsjednistva (02.05.92.) i presijecanja grada na 2 dijela cime bi, de facto, rat bio zavrsen prije nego je zaista i poceo. Na zalost SDS-a i JNA, ali i SDA, Specijalna jedinica MUP-a (Vikicevi), PL, ZB (gdje, po slobodnoj procjeni, nije bilo vise od ukupno 200 ljudi), zaustavljaju taj dvostrani napad 02.05. (iz pravca Skenderije i Doma JNA), nanoseci gubitke u ljudstvu i tehnici JNA na Skenderiji (40 vojnika) i tjeraju ih na povlacenje, istovremeno zarobljavajuci 36 pripadnika jedinice iz Nisa kod Narodnog pozorista.
Istocna BiH vecinom pada skoro bez otpora (Foca, Visegrad, dio Gorazda, Bratunac, Zvornik, Bijeljina, itd.), a samo manje enklave se uspijevaju odrzati, opet zahvaljujuci samoorganizovanju.
1992, druga polovina - Borbe su na sve strane, ali se tu radilo vecinom o utvrdjivanju linija. Planirane deblokade Sarajeva propadaju jedna za drugom, vecinom radi idiotskog i nerealnog planiranja (a danas, i kada se sve to sabere, pomnozi, podijeli i analizira, nemoguce je ne zakljuciti da se radilo o namjernim opstrukcijama). Pocinje stizati humanitarna pomoc u hrani, lijekovima i odjeci, ali i novcu koji se u pocetku mjerio manjim iznosima, da bi se ubrzo u sve ukljucile i islamske zemlje i ti iznosi su poceli rasti na desetine, pa i stotine miliona.
1993 - Rat traje, nema vecih pomaka nigdje, samo manja pomjeranja u cilju ravnanja linija. Otvara se i ratiste sa Hrvatima. Do ovog perioda su se desile razni mutni dogadjaji vezani za komandante ABiH i policije, a koji se nisu htjeli povinovati naredbama iz SDA, odnosno koji su zaista htjeli ici u oslobadjanja BiH. Umjesto njih se dovode nesposobni poslusnici, a istovremeno se krece i sa islamizacijom ABiH, sto dovodi do sve veceg povlacenja nebosnjaka iz iste. Kako je tokom te godine doslo do nestasice svega, pogotovo municije, dolazi do primirja od par mjeseci (?!), a sve se nastavlja kada su stigle nove kolicine svega, vecinom made in Serbia (logicno pitanje - zasto Srbi nisu to iskoristili, a znali su sigurno, i zauzeli sve? Logican odgovor - jer su imali dogovor sa SDA, a svi zajedno su se lijepo bogatili na bazi donacija, a onda medjusobne trgovine i podjele). Tu se negdje pojavljuje AVAZ, cije otvaranje i pokretanje finansira SDA (naravno, parama doniranim na ime pomoci Bosnjacima), a kasnije i neke medjunarodne organizacije poput Soros fondacije koja donira papir (i njima, i drugim medijima). SDA BH muslimane proziva Bosnjacima, tvrdeci da se time vraca istorijsko ime bosanskom narodu (predaleko od pameti, pogotovo u tim momentima i uslovima). Po Sarajevu se, na ulicama, suska da ce Srebrenica biti zamijenjena za Vogoscu.
1994 - Sve isto. Razni SDA mesetari diljem svijeta prikupljaju sredstva za odbranu. Ali, ni dan danas se ne zna koliko tih sredstava je prikupljeno u to ime, kao ni gdje su zavrsila. Kvalitetna humanitarna pomoc se izdvaja iz paketa i prodaje po pijacama po basnoslovnim cijenama (Feta sir, ribe, druge konzerve... Kako znamo da je su Merhamet, Preporod i Karitas bile destinacije za primanje ove pomoci, mislim da je nepotrebno ista dalje reci...).
1995 - Donacije i pomoc polako presusuju pa, logicno, dolazi i do nekih desavanja. Ubistva i pokusaji ubistava nekih komandanata ABiH su vec tu, smjene takodjer, a samim tim i "otimanje" pojedinaca iz kandzi SDA. To vodi neminovnom okoncanju rata, sto se onda ogleda u hitnom zaokruzivanju teritorija dogovorenih 1991. Dolazi do Zepe i Srebrenice (gdje je genocid nesporna cinjenica, kao i u mnogim drugim mjestima IB i BiH uopste, ali je veliko pitanje zasto se sve desilo kako se desilo i zasto ni jedna jedina jedinica s drugih teritorija, npr. Tuzle, nije upucena u ispomoc, a istovremeno su svi komandanti iz Srebrenice bili izvuceni izvan enklave...). Krece "Oluja" u HR, a s njom i ofanziva 5. Korpusa ABiH uz ispomoc drugih jedinica, oslobadja se veliki prostor Krajine i prilazi se Banja Luci. Na pola puta, oko S.Mosta, dolazi naredjene Alije da se stane. Dudakovic to ignorise i nastavlja dalje (a sto i ne bi kad se moglo uzeti koliko se moglo hodati, posto su svi Srbi vec pobjegli odatle, cim su linije probijene). IFOR i NATO tada prave koridor kojim zaustavljaju napredovanje prema B. Luci, a Alija zahtijeva da se povucemo nazad do S.Mosta jer nam se prijeti bombardovanjem od strane NATO-a. Zasto? Logicno - jer je sve unaprijed dogovoreno, tj. gdje ce biti linije etnickih entiteta, sto su aminovali i USA i EU, a prelazak tih linija je znacio krsenje dogovora. Jasno, narod to nije znao, niti ikad smije saznati. Sve se pravdalo "novom humanitarnom katastrofom" i "mogucnoscu ulaska Srbije u otvoreni rat", kao da dotadasnja humanitarna katstrofa nije postojala, a ni Srbija nije bila ukljucena u rat...
Dalje je isao Dayton, a onda mirnodopska havarija koja se ogleda u vladanju istih onih koji su do jucer ratovali, tj. SDA, SDS i HDZ. Danas tu postoje jos neki u tom paketu, ali se politike nisu promijenile ni za milimetar, tj. i danas su, kao i onda, u potpunosti dogovorne, a za cilj imaju samo jedno - ostati sto duze na vlasti na bazi etnickih tenzija, pri cemu ce se dogovorno opljackati sve sto se opljackati da i moze.
Rezultati takvih politika svih ovih partija od samog pocetka, a u kojima je SDA ravnopravan clan, su sljedeci:
1. Razorena drzava fizicki, ratom,
2. Preko 100.000 mrtvih LJUDI, preko 1 milion raseljenih, desetine hiljada ranjenih, invalida, mucenih i silovanih,
3. Unistena ekonomija (a BiH je bila najjaca exYU republika), sa kontinuitetom i danas,
4. Unisten i degradiran obrazovni sistem, sa kontinuitetom i danas,
5. Unisten i degradiran zdravstveni sistem, sa kontinuitetom i danas,
6. Teske droge na svakom koraku,
7. Porast svih vrsta kriminala,
8. Korupcija u svim sektorima drustva, kao sastavni i nezaobilazni dio zivota,
9. Nepotizam je norma ponasanja,
10. Ocita pljacka drzavne imovine i resursa,
11. Degradacija i onemogucavanje primjene svih mogucih zakona, pogotovo krivicnih,
12. Nesigurnost svakog aspekta zivota,
13. Enormna nezaposlenost,
14. Negiranje ljudskih prava,
15. Odgajanje novih generacija etno-nacionalistickih koljaca,
16. Nefunkcionalna drzava u svakom smislu, a pogotovo finansijskom,
17. Preskupa drzava, a samim tim i zivot,
18. Fabrikovanje socijalnih kategorija u cilju stvaranja glasacke baze,
19. Preglomazna i totalno nepotrebna administracija, opet u cilju obezbjedjivanja glasacke baze,
20. Stvaranje "elita" koje su striktno vezane za vladajuce stranke, a to podrazumijeva stvaranje milionera koji nemaju nikakvog biznisa (Bakir je najbolji primjer toga, kao Shadow partner i suvlasnik Bristola, SCC-a, i ko zna cega sve jos).
Itd., itd., itd.
Dakle, ko smatra da je sve ovo u redu i normalno, taj ce opet glasati za iste ove protuhe, s Bakirom na celu.
Ko smatra da ovo vise ne moze ovako, taj ce izaci i glasati za bilo koju stranku i/ili pojedinca koji do sada nisu bili u i na vlasti.
Nazalost, izbor je vrlo, vrlo mali...ali, kako god - ovima pod hitno treba izbiti mogucnost daljeg boravka na bilo kakvim funkcijama. I, naravno, procesuirati ih sto je prije moguce.
Edit: Problem je sto je ta promjena danas prakticno - nemoguca.
Svi oni zajedno, ali i pojedinacno svaki na "svojoj" teritoriji, stovrili su jedan zatvoreni krug u kojem kontrolisu bukvalno sve - od biznisa, do policije. Samim tim, cak i ako se zamijene oni na vrhu, vrlo je tesko zamijeniti i sve njihove podanike na nizim nivoima, a takvih se nemale stotine, pa cak i hiljade.
Drugim rijecima, u ovoj drzavi se demokratskim putem ne moze promijeniti ama bas nista. Stvarnu i realnu promjenu ne dozvoljava cak ni Ustav, pa je samim tim sve ovo, ta nazovi demokratija, a s njom i izbori - besmisleno.
Prakticno ne postoji mehanizam da se ovdje napravi stvarna promjena, a ona se mora i moze ogledati samo i jedino u ukidanju etno-vjersko-nacionalistickog sistema i uvodjenja gradjanskog.
Sve ostalo je licemjerje, presipanje iz supljeg u prazno, i - laz.


