BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#54901 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

PDV prijatelju ilitiga 17% :lol: :bih:
User avatar
BarbaDue
Posts: 65076
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#54902 Re: BHTelecom All About

Post by BarbaDue »

avaks wrote:PDV prijatelju ilitiga 17% :lol: :bih:
Izvini Albert Einstein, ali ako je PDV zašto mi iznos nije smanjen za 24,9KM?
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#54903 Re: BHTelecom All About

Post by Radar71 »

BarbaDue wrote:
avaks wrote:PDV prijatelju ilitiga 17% :lol: :bih:
Izvini Albert Einstein, ali ako je PDV zašto mi iznos nije smanjen za 24,9KM?
Zato što Sanela ne zna izračunati :lol:
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#54904 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

BarbaDue wrote:
avaks wrote:PDV prijatelju ilitiga 17% :lol: :bih:
Izvini Albert Einstein, ali ako je PDV zašto mi iznos nije smanjen za 24,9KM?
1444 :mrgreen:
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#54905 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Ae još mi ovu dilemu riješi....
(Teoretski) Koliko telefona u isto vrijeme je maximalno moguće skačit na WiFi ako koristim ovu Tenda F3 router,(Modem je Telekomov ZTE nekakav)?
onoliko koliko.je.definisano na toj Tendi :) mozda 256, mozda 100 ili 128 :-) pogledaj u postavkama koliki je range DHCP :D
Teoretski i prakticno na ZTE modemu je to 64 8-)
dexter_
Posts: 11
Joined: 15/12/2010 15:10

#54906 Re: BHTelecom All About

Post by dexter_ »

BarbaDue wrote:
avaks wrote:PDV prijatelju ilitiga 17% :lol: :bih:
Izvini Albert Einstein, ali ako je PDV zašto mi iznos nije smanjen za 24,9KM?
Zato sto ne znas racunat!
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#54907 Re: BHTelecom All About

Post by valjuga »

ing-ecc wrote:
Ae još mi ovu dilemu riješi....
(Teoretski) Koliko telefona u isto vrijeme je maximalno moguće skačit na WiFi ako koristim ovu Tenda F3 router,(Modem je Telekomov ZTE nekakav)?
onoliko koliko.je.definisano na toj Tendi :) mozda 256, mozda 100 ili 128 :-) pogledaj u postavkama koliki je range DHCP :D
Teoretski i prakticno na ZTE modemu je to 64 8-)
Hvala :thumbup:
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#54908 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

25,64x1,17=30
24,9x1,17=29,13
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#54909 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

valjuga wrote:
ing-ecc wrote:
Ae još mi ovu dilemu riješi....
(Teoretski) Koliko telefona u isto vrijeme je maximalno moguće skačit na WiFi ako koristim ovu Tenda F3 router,(Modem je Telekomov ZTE nekakav)?
onoliko koliko.je.definisano na toj Tendi :) mozda 256, mozda 100 ili 128 :-) pogledaj u postavkama koliki je range DHCP :D
Teoretski i prakticno na ZTE modemu je to 64 8-)
Hvala :thumbup:
8-)
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#54910 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

BarbaDue wrote:
avaks wrote:PDV prijatelju ilitiga 17% :lol: :bih:
Izvini Albert Einstein, ali ako je PDV zašto mi iznos nije smanjen za 24,9KM?
Nije nuklearna fizika Sheldone nego matematika za 7 razred osnovne.
PDV nije uračunat tako kada na 25,64 dodaš 17% dobiješ 30KM, fino ti inženjer objasni a i ja pokušavam mada vidim da se vrijeđamo pa imaš mahanje od mene. Žali se nadležnima na 1444 neka te upute vala kad ne kontaš...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#54911 Re: BHTelecom All About

Post by O'zone »

Banned user for reason “Kršenje pravila foruma”
» PlusSA

7 dana
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54912 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

valjuga wrote:Kako koristiti Remote desktop ukoliko se modem nalazi na ACS-u ??????
Mislim non stop mi Dyndns prijavljuje jednu adresu a modem je na drugoj hadresi.
Koja je adresa na modemu? Da nije 100.6X.C.D?

Za šta ti treba Remote desktop? Može li TeamViewer pomoci?
User avatar
BarbaDue
Posts: 65076
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#54913 Re: BHTelecom All About

Post by BarbaDue »

avaks wrote:
BarbaDue wrote:
avaks wrote:PDV prijatelju ilitiga 17% :lol: :bih:
Izvini Albert Einstein, ali ako je PDV zašto mi iznos nije smanjen za 24,9KM?
Nije nuklearna fizika Sheldone nego matematika za 7 razred osnovne.
PDV nije uračunat tako kada na 25,64 dodaš 17% dobiješ 30KM, fino ti inženjer objasni a i ja pokušavam mada vidim da se vrijeđamo pa imaš mahanje od mene. Žali se nadležnima na 1444 neka te upute vala kad ne kontaš...
Do mene je :thumbup:

Mada mi nije jasno što mi ponovo uzima pdv kada sam bodove, odnosno te novce sakupio po osnovu računa na koje sam platio pdv :?
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#54914 Re: BHTelecom All About

Post by valjuga »

mirza_15 wrote:
valjuga wrote:Kako koristiti Remote desktop ukoliko se modem nalazi na ACS-u ??????
Mislim non stop mi Dyndns prijavljuje jednu adresu a modem je na drugoj hadresi.
Koja je adresa na modemu? Da nije 100.6X.C.D?

Za šta ti treba Remote desktop? Može li TeamViewer pomoci?
Da na modemu je neka slična hadresa...nešto 100.64.xxxx
A remote desktop mi treba jer ja kad radim onda neko ako gleda u kompjuter ne vidi šta ja klikam dok kod team viewera nije slučaj
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#54915 Re: BHTelecom All About

Post by ala7 »

mirza_15 zdravo druže, koliko je potrebno da se aktivira dodatni paket 1 na mojatv full paketu?

Jaro čekam već skoro 5 dana da se nešto desi a vjerovatno će uredno naplatiti da je aktivna od tog datuma!? Nek mi neko objasni ko je aktivirao dodatni paket 1 koliko je čekao i da li su mu naplatili paket od dana aktivacije na šalteru ili od dana puštanja HD kanala i povećanjem brzine?

Sad zvao da mi neko to objasni samo me šaltaju sa operatera do operatera samo sam dobio odgovor "sačekajte malo na vezi..."!!
Pa ti ljudi nemaju veze sa vezom u podršci ako iole konkretno pitanje postaviš!

Zvao prije par dana, odgovor je bio "vjerovatno od ponedeljka će pustiti u funkciju dodatni paket 1" i na pitanje kad će monteri doći (jer radim) da zamjene ADSL modem za VDSL modem odgovor je bio "nije potrebno da se mijenja išta"!!

Toliko o znanju bhtelecom zaposlenika u podršci!

De mi i ti mirza_15 reci kojom logikom je išlo momče iz podrške da nije potrebno zamijeniti modem?

Link Status Connected
Modulation Type ADSL_2plus
klix Rate (Up/Down) 938/22212 kbps
Attainable Rate (Up/Down) 940/25960 kbps
Noise Margin (Up/Down) 8.2/8.7 dB
Line Attenuation (Up/Down) 4/0 dB
Output Power (Up/Down) 3/5.7 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth (Up/Down) 4/96
Interleave Delay (Up/Down) 2/5.28 ms
INP (Up/Down) 0.5/1 symbols
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors (Up/Down) 3/10
Annex Type AnnexA

30+mbps konekcija treba da bude + IPTV + VoIP + HD kanali i to sve na ADSL2+ modemu sa paricom koja maksimalno propušta tj 24mbit/s (na adsl2+ modemu)!

KO JE LUD OVDJE!
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54916 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

valjuga wrote:
mirza_15 wrote:
valjuga wrote:Kako koristiti Remote desktop ukoliko se modem nalazi na ACS-u ??????
Mislim non stop mi Dyndns prijavljuje jednu adresu a modem je na drugoj hadresi.
Koja je adresa na modemu? Da nije 100.6X.C.D?

Za šta ti treba Remote desktop? Može li TeamViewer pomoci?
Da na modemu je neka slična hadresa...nešto 100.64.xxxx
A remote desktop mi treba jer ja kad radim onda neko ako gleda u kompjuter ne vidi šta ja klikam dok kod team viewera nije slučaj
Ako je ta adresa radi se o cg-nat-u. Dyndns ti ne moze raditi preko toga (ta adresa se jos jednom natira u mrezi bh telecoma). Trenutno si u dual stack-u sto znaci da imas ipv6 i tu natovanu ipv4. Ako ti je to bas potrebno probaj rijesiti sa podrskom. U tom slucaju ces ostati bez ipv6 ali ces dobiti ipv4 adresu koja nije nat-ovana.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54917 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

ala7 wrote:mirza_15 zdravo druže, koliko je potrebno da se aktivira dodatni paket 1 na mojatv full paketu?

Jaro čekam već skoro 5 dana da se nešto desi a vjerovatno će uredno naplatiti da je aktivna od tog datuma!? Nek mi neko objasni ko je aktivirao dodatni paket 1 koliko je čekao i da li su mu naplatili paket od dana aktivacije na šalteru ili od dana puštanja HD kanala i povećanjem brzine?

Sad zvao da mi neko to objasni samo me šaltaju sa operatera do operatera samo sam dobio odgovor "sačekajte malo na vezi..."!!
Pa ti ljudi nemaju veze sa vezom u podršci ako iole konkretno pitanje postaviš!

Zvao prije par dana, odgovor je bio "vjerovatno od ponedeljka će pustiti u funkciju dodatni paket 1" i na pitanje kad će monteri doći (jer radim) da zamjene ADSL modem za VDSL modem odgovor je bio "nije potrebno da se mijenja išta"!!

Toliko o znanju bhtelecom zaposlenika u podršci!

De mi i ti mirza_15 reci kojom logikom je išlo momče iz podrške da nije potrebno zamijeniti modem?

Link Status Connected
Modulation Type ADSL_2plus
klix Rate (Up/Down) 938/22212 kbps
Attainable Rate (Up/Down) 940/25960 kbps
Noise Margin (Up/Down) 8.2/8.7 dB
Line Attenuation (Up/Down) 4/0 dB
Output Power (Up/Down) 3/5.7 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth (Up/Down) 4/96
Interleave Delay (Up/Down) 2/5.28 ms
INP (Up/Down) 0.5/1 symbols
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors (Up/Down) 3/10
Annex Type AnnexA

30+mbps konekcija treba da bude + IPTV + VoIP + HD kanali i to sve na ADSL2+ modemu sa paricom koja maksimalno propušta tj 24mbit/s (na adsl2+ modemu)!

KO JE LUD OVDJE!
Koji modem je u pitanju?

Mislim da ce ti naplatiti kada razduze nalog, a nalog ce razduziti kada ti povecaju brzinu. Pricao si sa nekim ko se javio na tvoj poziv ili je neko tebe zvao?
Dr_Help
BHTelecom podrška
Posts: 536
Joined: 01/02/2015 13:38
Location: Bosna i Hercegovina

#54918 Re: BHTelecom All About

Post by Dr_Help »

ala7 wrote:mirza_15 zdravo druže, koliko je potrebno da se aktivira dodatni paket 1 na mojatv full paketu?

Jaro čekam već skoro 5 dana da se nešto desi a vjerovatno će uredno naplatiti da je aktivna od tog datuma!? Nek mi neko objasni ko je aktivirao dodatni paket 1 koliko je čekao i da li su mu naplatili paket od dana aktivacije na šalteru ili od dana puštanja HD kanala i povećanjem brzine?

Sad zvao da mi neko to objasni samo me šaltaju sa operatera do operatera samo sam dobio odgovor "sačekajte malo na vezi..."!!
Pa ti ljudi nemaju veze sa vezom u podršci ako iole konkretno pitanje postaviš!

Zvao prije par dana, odgovor je bio "vjerovatno od ponedeljka će pustiti u funkciju dodatni paket 1" i na pitanje kad će monteri doći (jer radim) da zamjene ADSL modem za VDSL modem odgovor je bio "nije potrebno da se mijenja išta"!!

Toliko o znanju bhtelecom zaposlenika u podršci!

De mi i ti mirza_15 reci kojom logikom je išlo momče iz podrške da nije potrebno zamijeniti modem?

Link Status Connected
Modulation Type ADSL_2plus
klix Rate (Up/Down) 938/22212 kbps
Attainable Rate (Up/Down) 940/25960 kbps
Noise Margin (Up/Down) 8.2/8.7 dB
Line Attenuation (Up/Down) 4/0 dB
Output Power (Up/Down) 3/5.7 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth (Up/Down) 4/96
Interleave Delay (Up/Down) 2/5.28 ms
INP (Up/Down) 0.5/1 symbols
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors (Up/Down) 3/10
Annex Type AnnexA

30+mbps konekcija treba da bude + IPTV + VoIP + HD kanali i to sve na ADSL2+ modemu sa paricom koja maksimalno propušta tj 24mbit/s (na adsl2+ modemu)!

KO JE LUD OVDJE!
Ovako prijatelju
Tvoja parica je odlična za ADSL2+ standard stim da je noise margin na granici ali to se da srediti nekim korekcijama na DSLAM-u . Dalje tebi je OBAVEZNO potrebna zamjena modema . Znači koji god da sad imaš modem on nije dovoljan za brzinu 50 mega .

adsl2+ je do 20 mega mada je i to puno za taj standard. Potrebno je da ti stave VDSL modem . i da puste odgovarajuću brzinu . A kada ti puste reći češ nam koji ti je modem pa ćemo ti dati pristup pa da pogledamo sta su ti namjestili. javiš se u pm

razlog čekanja na paket 1 inače je zbog tehničkog mjerenja ako je loša parica , međutim kod tebe je odlična parica ,pa po mojoj procjeni jedini problem je nabavka modema , moguće .
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54919 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

VDSL modemi mogu da rade na adsl standardu. Zato sam pitao koji je modem u pitanju kako bi se iskljucila ta mogucnost.
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#54920 Re: BHTelecom All About

Post by ala7 »

Dr_Help wrote:
ala7 wrote:mirza_15 zdravo druže, koliko je potrebno da se aktivira dodatni paket 1 na mojatv full paketu?

Jaro čekam već skoro 5 dana da se nešto desi a vjerovatno će uredno naplatiti da je aktivna od tog datuma!? Nek mi neko objasni ko je aktivirao dodatni paket 1 koliko je čekao i da li su mu naplatili paket od dana aktivacije na šalteru ili od dana puštanja HD kanala i povećanjem brzine?

Sad zvao da mi neko to objasni samo me šaltaju sa operatera do operatera samo sam dobio odgovor "sačekajte malo na vezi..."!!
Pa ti ljudi nemaju veze sa vezom u podršci ako iole konkretno pitanje postaviš!

Zvao prije par dana, odgovor je bio "vjerovatno od ponedeljka će pustiti u funkciju dodatni paket 1" i na pitanje kad će monteri doći (jer radim) da zamjene ADSL modem za VDSL modem odgovor je bio "nije potrebno da se mijenja išta"!!

Toliko o znanju bhtelecom zaposlenika u podršci!

De mi i ti mirza_15 reci kojom logikom je išlo momče iz podrške da nije potrebno zamijeniti modem?

Link Status Connected
Modulation Type ADSL_2plus
klix Rate (Up/Down) 938/22212 kbps
Attainable Rate (Up/Down) 940/25960 kbps
Noise Margin (Up/Down) 8.2/8.7 dB
Line Attenuation (Up/Down) 4/0 dB
Output Power (Up/Down) 3/5.7 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth (Up/Down) 4/96
Interleave Delay (Up/Down) 2/5.28 ms
INP (Up/Down) 0.5/1 symbols
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors (Up/Down) 3/10
Annex Type AnnexA

30+mbps konekcija treba da bude + IPTV + VoIP + HD kanali i to sve na ADSL2+ modemu sa paricom koja maksimalno propušta tj 24mbit/s (na adsl2+ modemu)!

KO JE LUD OVDJE!
Ovako prijatelju
Tvoja parica je odlična za ADSL2+ standard stim da je noise margin na granici ali to se da srediti nekim korekcijama na DSLAM-u . Dalje tebi je OBAVEZNO potrebna zamjena modema . Znači koji god da sad imaš modem on nije dovoljan za brzinu 50 mega .

adsl2+ je do 20 mega mada je i to puno za taj standard. Potrebno je da ti stave VDSL modem . i da puste odgovarajuću brzinu . A kada ti puste reći češ nam koji ti je modem pa ćemo ti dati pristup pa da pogledamo sta su ti namjestili. javiš se u pm

razlog čekanja na paket 1 inače je zbog tehničkog mjerenja ako je loša parica , međutim kod tebe je odlična parica ,pa po mojoj procjeni jedini problem je nabavka modema , moguće .
Hvala na odgovorima momci.. Svakako vam javim kad zamjene modem, tebi Dr_Help i mirza_15..
Čudi me samo kako može neko sjediti u podršci a blage veze nema o funkcionisanju tehnologije operatera za kojeg radi.. Ne bi da budem namčor neki ali mislim da direkcija Ilidža sa onoliko zaposlenih može da radi brže što se tiče tehničkih stvari i da nemaju toliko naloga da ne mogu stići..
Ako je u tehničkom sektoru tako kao u podršci onda BHTelecomu 2% radnika (kvalifikovanih radnika) zarađuje platu ostalim 98%.. Možda se ja varam ali ono sa čime se susrećem svaki put je katastrofa i dokazuje upravo to..


A modem mi je ZXHN H108N V2.5 ZTE i obavlja super stvar sad za sad, vidjećemo koji će zamjeniti.. zvao sam ja da vidim kako šta i kad mogu očekivati uslugu!
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54921 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

To je ADSL modem i treba ga zamjeniti.

Sto se tice podrske postoje dvije linije. Prva koja prima smetnju i rjesava jednostavne probleme i zadatke i druga linija koja ima vise mogucnosti. U svakom slucaju kolege na terenu rjesavaju pitanja tehnicke mogucnosti i eventualne potrebe za zamjenu opreme.
User avatar
Benq
Posts: 10498
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#54922 Re: BHTelecom All About

Post by Benq »

User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#54923 Re: BHTelecom All About

Post by Bosanac sa dna kace »

Je'l iko koristi ovaj "Moj Combo" paket od 25,74 km?
meni treba jer su mi gotovo svi razgovori na BHtelekomu, i da ponuda za internet mi se čini primamljiva.
Je'l imaju nešto drugo?
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#54924 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

BarbaDue wrote: Do mene je :thumbup:

Mada mi nije jasno što mi ponovo uzima pdv kada sam bodove, odnosno te novce sakupio po osnovu računa na koje sam platio pdv :?
BHT logika, zakinu te i na popustu, ne znam zašto se čudiš uopšte :mrgreen:
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#54925 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

3 nova kanala, a nisu kamere :D

MTV Hits
MTV Rocks
VH1 Classic
Locked