Ulje i filteri prije tri hiljade. Osim ako sta nisu sfuserilicondy wrote:Kad si mijenjao filter od kabine? Zaprljan filter smanjuje cirkulaciju i onda vise magli.
Klima pomaze dok radi ali kad je iskljucis ponovo magli ako je puno vlazno vani. Ja nekad ukljucim grijanje da isusi i onda lagano smanjujem. To mi vise pomaze
Kederi mogu isto biti uzrok sto magli
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#5476 Re: Pitamo Mehanicare ?
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5428
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#5477 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako provjeriti da li valja polovan EGR ventil (1.9 dci renault 75 kw) bez da ga se stavlja na motor?
Trebam ga mijenjati, nov mi je preskup tako da mi ostaje samo da nađem dobar polovan.
Trebam ga mijenjati, nov mi je preskup tako da mi ostaje samo da nađem dobar polovan.
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#5478 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji ces opet morati mjenjati ili cistiti ili nesto trece.duh_sa_sjekirom wrote:Kako provjeriti da li valja polovan EGR ventil (1.9 dci renault 75 kw) bez da ga se stavlja na motor?
Trebam ga mijenjati, nov mi je preskup tako da mi ostaje samo da nađem dobar polovan.
U nasim uslovima voznje(gradska spora voznja, kreni stani, lose gorivo, kratke relacije) egr i dpf ventili strasno brzo "odlaze"
Najbezbolnija, najekonomicnija (po vlasnika) varijanta je blokiranje istog.
Da li ke to dobro ili ne i koliko, neka pametniji od mene kazu.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#5479 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko košta nov EGR? Polovan ti je bacanje para.
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5428
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#5481 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Znam da je polovan "mačak u vreći" ali ovaj sto imam skoro nikako ne radi: auto dimi, nema snage itd. Majstor kaže da mu je nekakva elektronika stradala.zdruzdjo wrote:Koji ces opet morati mjenjati ili cistiti ili nesto trece.duh_sa_sjekirom wrote:Kako provjeriti da li valja polovan EGR ventil (1.9 dci renault 75 kw) bez da ga se stavlja na motor?
Trebam ga mijenjati, nov mi je preskup tako da mi ostaje samo da nađem dobar polovan.
U nasim uslovima voznje(gradska spora voznja, kreni stani, lose gorivo, kratke relacije) egr i dpf ventili strasno brzo "odlaze"
Najbezbolnija, najekonomicnija (po vlasnika) varijanta je blokiranje istog.
Da li ke to dobro ili ne i koliko, neka pametniji od mene kazu.
Nov je oko 270 KM, čini mi se da mi toliko reče onaj u Renoshopu
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5482 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
snadji se, skockaj za nov ili ga blokirajduh_sa_sjekirom wrote:Znam da je polovan "mačak u vreći" ali ovaj sto imam skoro nikako ne radi: auto dimi, nema snage itd. Majstor kaže da mu je nekakva elektronika stradala.zdruzdjo wrote:Koji ces opet morati mjenjati ili cistiti ili nesto trece.duh_sa_sjekirom wrote:Kako provjeriti da li valja polovan EGR ventil (1.9 dci renault 75 kw) bez da ga se stavlja na motor?
Trebam ga mijenjati, nov mi je preskup tako da mi ostaje samo da nađem dobar polovan.
U nasim uslovima voznje(gradska spora voznja, kreni stani, lose gorivo, kratke relacije) egr i dpf ventili strasno brzo "odlaze"
Najbezbolnija, najekonomicnija (po vlasnika) varijanta je blokiranje istog.
Da li ke to dobro ili ne i koliko, neka pametniji od mene kazu.
Nov je oko 270 KM, čini mi se da mi toliko reče onaj u Renoshopu
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5428
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#5483 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve polovno je lutrija a to znači da možeš dobiti ali i izgubiti. Polovan mogu dobiti za 50-tak KM a to je puno manje nego nov.amar1994 wrote: snadji se, skockaj za nov ili ga blokiraj, trece opcije nemas, polovan je lutrija uvijek
Zato i pitam kako ga provjeriti bez stavljanja na motor...
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5484 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema provjere bez stavljanja na auto, neki dijelovi su jednostavno takvi... dogovori sa prodavcem neki garantni period u kojem ga mozes vratiti ako ne budes zadovoljan, to ti je najbolja sansa.. pozz
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5428
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#5485 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvaladoktor_seha wrote:Nema provjere bez stavljanja na auto, neki dijelovi su jednostavno takvi... dogovori sa prodavcem neki garantni period u kojem ga mozes vratiti ako ne budes zadovoljan, to ti je najbolja sansa.. pozz
-
samo pozitiva
- Posts: 1018
- Joined: 27/01/2016 10:58
- Location: Tapatalk
#5486 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
egr ne otvara/zatvara?duh_sa_sjekirom wrote:Sve polovno je lutrija a to znači da možeš dobiti ali i izgubiti. Polovan mogu dobiti za 50-tak KM a to je puno manje nego nov.amar1994 wrote: snadji se, skockaj za nov ili ga blokiraj, trece opcije nemas, polovan je lutrija uvijek
Zato i pitam kako ga provjeriti bez stavljanja na motor...
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5428
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#5487 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Nekad otvara nekad ostane zatvoren. Čistio ga je temeljito, opet isto: auto guši i dimisamo pozitiva wrote:egr ne otvara/zatvara?duh_sa_sjekirom wrote: Sve polovno je lutrija a to znači da možeš dobiti ali i izgubiti. Polovan mogu dobiti za 50-tak KM a to je puno manje nego nov.
Zato i pitam kako ga provjeriti bez stavljanja na motor...
-
samo pozitiva
- Posts: 1018
- Joined: 27/01/2016 10:58
- Location: Tapatalk
#5488 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
https://www.youtube.com/watch?v=aWONsOt ... freload=10duh_sa_sjekirom wrote:Nekad otvara nekad ostane zatvoren. Čistio ga je temeljito, opet isto: auto guši i dimisamo pozitiva wrote:egr ne otvara/zatvara?duh_sa_sjekirom wrote: Sve polovno je lutrija a to znači da možeš dobiti ali i izgubiti. Polovan mogu dobiti za 50-tak KM a to je puno manje nego nov.
Zato i pitam kako ga provjeriti bez stavljanja na motor...
ili ukucaj egr valve testing
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5489 Re: Pitamo Mehanicare ?
Juniore, jesi l' sta radio?????dgL_ wrote:Imaju momci u Rajlovcu, rade extra ali im je guzva basjunior3 wrote:Biće ipak u ponedjeljak, prva smjena sam u petak.![]()
Još nisam siguran gdje ću, ima ih više koji rade oko bosch pumpi i dizni, al' kad završim napisaću kako je prošlo i gdje sam radio, nije problem.
..
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5490 Re: Pitamo Mehanicare ?
sta bi sa sitroenakonektovan wrote:Juniore, jesi l' sta radio?????dgL_ wrote:Imaju momci u Rajlovcu, rade extra ali im je guzva basjunior3 wrote:Biće ipak u ponedjeljak, prva smjena sam u petak.![]()
Još nisam siguran gdje ću, ima ih više koji rade oko bosch pumpi i dizni, al' kad završim napisaću kako je prošlo i gdje sam radio, nije problem.
..
popravil traktoranje
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5491 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jok, kad to crkne, ja onda rjesavam stvari.
Ide cile, bude tog traktoranja na sabahu, al' bitno je da ide.
Bio na moru, osam dana ga nisam palio, al' kad sam ga jucer startovao, napravio dimnu zavjesu u Baskim.
Frajer sto radi na parkingu, kont'o da se citroen zapalio.

Ide cile, bude tog traktoranja na sabahu, al' bitno je da ide.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5492 Re: Pitamo Mehanicare ?
konektovan wrote:Ma jok, kad to crkne, ja onda rjesavam stvari.![]()
Ide cile, bude tog traktoranja na sabahu, al' bitno je da ide.Bio na moru, osam dana ga nisam palio, al' kad sam ga jucer startovao, napravio dimnu zavjesu u Baskim.
![]()
Frajer sto radi na parkingu, kont'o da se citroen zapalio.
![]()
nakašljo se
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5493 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imal ko kakvog fiata 1,1 PRI ruci da mi napise raspored kopcanja kablova....
Kupio pandu ukralo kablove
Kupio pandu ukralo kablove
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#5494 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako za koje auto. Moj originalni je 600doktor_seha wrote:Nov preko 200 KM
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#5495 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zar nema oznaka na razvodnojBakir1 wrote:Imal ko kakvog fiata 1,1 PRI ruci da mi napise raspored kopcanja kablova....
Kupio pandu ukralo kablove
Možel šta pomoći Haynes za Una? Ima 1.1 motor (ne reče koje je godište panda)
http://www.avtoitalia.ru/katalog/Haynes ... manual.pdf
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5496 Re: Pitamo Mehanicare ?

Nema....
Fala za link sutra dok se docepam racunara
2003 godina

Last edited by Bakir1 on 17/07/2016 18:09, edited 1 time in total.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5499 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala kume 
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5500 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze li mi neko objasniti kako na autu ciji je posljednja godina proizvodnje 1999. U saobracajnoj pise 2000.? Auto je uvoz

