Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5476 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

condy wrote:Kad si mijenjao filter od kabine? Zaprljan filter smanjuje cirkulaciju i onda vise magli.

Klima pomaze dok radi ali kad je iskljucis ponovo magli ako je puno vlazno vani. Ja nekad ukljucim grijanje da isusi i onda lagano smanjujem. To mi vise pomaze

Kederi mogu isto biti uzrok sto magli
Ulje i filteri prije tri hiljade. Osim ako sta nisu sfuserili
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5428
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#5477 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by duh_sa_sjekirom »

Kako provjeriti da li valja polovan EGR ventil (1.9 dci renault 75 kw) bez da ga se stavlja na motor?
Trebam ga mijenjati, nov mi je preskup tako da mi ostaje samo da nađem dobar polovan.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#5478 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zdruzdjo »

duh_sa_sjekirom wrote:Kako provjeriti da li valja polovan EGR ventil (1.9 dci renault 75 kw) bez da ga se stavlja na motor?
Trebam ga mijenjati, nov mi je preskup tako da mi ostaje samo da nađem dobar polovan.
Koji ces opet morati mjenjati ili cistiti ili nesto trece.
U nasim uslovima voznje(gradska spora voznja, kreni stani, lose gorivo, kratke relacije) egr i dpf ventili strasno brzo "odlaze"
Najbezbolnija, najekonomicnija (po vlasnika) varijanta je blokiranje istog.
Da li ke to dobro ili ne i koliko, neka pametniji od mene kazu.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#5479 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

Koliko košta nov EGR? Polovan ti je bacanje para.
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#5480 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by doktor_seha »

Nov preko 200 KM
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5428
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#5481 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by duh_sa_sjekirom »

zdruzdjo wrote:
duh_sa_sjekirom wrote:Kako provjeriti da li valja polovan EGR ventil (1.9 dci renault 75 kw) bez da ga se stavlja na motor?
Trebam ga mijenjati, nov mi je preskup tako da mi ostaje samo da nađem dobar polovan.
Koji ces opet morati mjenjati ili cistiti ili nesto trece.
U nasim uslovima voznje(gradska spora voznja, kreni stani, lose gorivo, kratke relacije) egr i dpf ventili strasno brzo "odlaze"
Najbezbolnija, najekonomicnija (po vlasnika) varijanta je blokiranje istog.
Da li ke to dobro ili ne i koliko, neka pametniji od mene kazu.
Znam da je polovan "mačak u vreći" ali ovaj sto imam skoro nikako ne radi: auto dimi, nema snage itd. Majstor kaže da mu je nekakva elektronika stradala.
Nov je oko 270 KM, čini mi se da mi toliko reče onaj u Renoshopu
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5482 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

duh_sa_sjekirom wrote:
zdruzdjo wrote:
duh_sa_sjekirom wrote:Kako provjeriti da li valja polovan EGR ventil (1.9 dci renault 75 kw) bez da ga se stavlja na motor?
Trebam ga mijenjati, nov mi je preskup tako da mi ostaje samo da nađem dobar polovan.
Koji ces opet morati mjenjati ili cistiti ili nesto trece.
U nasim uslovima voznje(gradska spora voznja, kreni stani, lose gorivo, kratke relacije) egr i dpf ventili strasno brzo "odlaze"
Najbezbolnija, najekonomicnija (po vlasnika) varijanta je blokiranje istog.
Da li ke to dobro ili ne i koliko, neka pametniji od mene kazu.
Znam da je polovan "mačak u vreći" ali ovaj sto imam skoro nikako ne radi: auto dimi, nema snage itd. Majstor kaže da mu je nekakva elektronika stradala.
Nov je oko 270 KM, čini mi se da mi toliko reče onaj u Renoshopu
snadji se, skockaj za nov ili ga blokiraj :) , trece opcije nemas, polovan je lutrija uvijek :wink:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5428
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#5483 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by duh_sa_sjekirom »

amar1994 wrote: snadji se, skockaj za nov ili ga blokiraj :) , trece opcije nemas, polovan je lutrija uvijek :wink:
Sve polovno je lutrija a to znači da možeš dobiti ali i izgubiti. Polovan mogu dobiti za 50-tak KM a to je puno manje nego nov.
Zato i pitam kako ga provjeriti bez stavljanja na motor...
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#5484 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by doktor_seha »

Nema provjere bez stavljanja na auto, neki dijelovi su jednostavno takvi... dogovori sa prodavcem neki garantni period u kojem ga mozes vratiti ako ne budes zadovoljan, to ti je najbolja sansa.. pozz
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5428
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#5485 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by duh_sa_sjekirom »

doktor_seha wrote:Nema provjere bez stavljanja na auto, neki dijelovi su jednostavno takvi... dogovori sa prodavcem neki garantni period u kojem ga mozes vratiti ako ne budes zadovoljan, to ti je najbolja sansa.. pozz
Hvala
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#5486 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by samo pozitiva »

duh_sa_sjekirom wrote:
amar1994 wrote: snadji se, skockaj za nov ili ga blokiraj :) , trece opcije nemas, polovan je lutrija uvijek :wink:
Sve polovno je lutrija a to znači da možeš dobiti ali i izgubiti. Polovan mogu dobiti za 50-tak KM a to je puno manje nego nov.
Zato i pitam kako ga provjeriti bez stavljanja na motor...
egr ne otvara/zatvara?
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5428
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#5487 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by duh_sa_sjekirom »

samo pozitiva wrote:
duh_sa_sjekirom wrote: Sve polovno je lutrija a to znači da možeš dobiti ali i izgubiti. Polovan mogu dobiti za 50-tak KM a to je puno manje nego nov.
Zato i pitam kako ga provjeriti bez stavljanja na motor...
egr ne otvara/zatvara?
Nekad otvara nekad ostane zatvoren. Čistio ga je temeljito, opet isto: auto guši i dimi
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#5488 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by samo pozitiva »

duh_sa_sjekirom wrote:
samo pozitiva wrote:
duh_sa_sjekirom wrote: Sve polovno je lutrija a to znači da možeš dobiti ali i izgubiti. Polovan mogu dobiti za 50-tak KM a to je puno manje nego nov.
Zato i pitam kako ga provjeriti bez stavljanja na motor...
egr ne otvara/zatvara?
Nekad otvara nekad ostane zatvoren. Čistio ga je temeljito, opet isto: auto guši i dimi
https://www.youtube.com/watch?v=aWONsOt ... freload=10

ili ukucaj egr valve testing
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5489 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

dgL_ wrote:
junior3 wrote:Biće ipak u ponedjeljak, prva smjena sam u petak. :mrgreen:

Još nisam siguran gdje ću, ima ih više koji rade oko bosch pumpi i dizni, al' kad završim napisaću kako je prošlo i gdje sam radio, nije problem.
Imaju momci u Rajlovcu, rade extra ali im je guzva bas
..
Juniore, jesi l' sta radio????? :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5490 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
dgL_ wrote:
junior3 wrote:Biće ipak u ponedjeljak, prva smjena sam u petak. :mrgreen:

Još nisam siguran gdje ću, ima ih više koji rade oko bosch pumpi i dizni, al' kad završim napisaću kako je prošlo i gdje sam radio, nije problem.
Imaju momci u Rajlovcu, rade extra ali im je guzva bas
..
Juniore, jesi l' sta radio????? :mrgreen:
sta bi sa sitroena :?
popravil traktoranje :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5491 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ma jok, kad to crkne, ja onda rjesavam stvari. :mrgreen:

Ide cile, bude tog traktoranja na sabahu, al' bitno je da ide. :mrgreen: Bio na moru, osam dana ga nisam palio, al' kad sam ga jucer startovao, napravio dimnu zavjesu u Baskim. :mrgreen: :thumbup: Frajer sto radi na parkingu, kont'o da se citroen zapalio. :mrgreen: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5492 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Ma jok, kad to crkne, ja onda rjesavam stvari. :mrgreen:

Ide cile, bude tog traktoranja na sabahu, al' bitno je da ide. :mrgreen: Bio na moru, osam dana ga nisam palio, al' kad sam ga jucer startovao, napravio dimnu zavjesu u Baskim. :mrgreen: :thumbup: Frajer sto radi na parkingu, kont'o da se citroen zapalio. :mrgreen: :lol:
:thumbup: :-) :lol: :lol: :mrgreen:
nakašljo se :mrgreen: :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5493 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Imal ko kakvog fiata 1,1 PRI ruci da mi napise raspored kopcanja kablova....
Kupio pandu ukralo kablove :run:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5494 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

doktor_seha wrote:Nov preko 200 KM
Kako za koje auto. Moj originalni je 600
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#5495 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

Bakir1 wrote:Imal ko kakvog fiata 1,1 PRI ruci da mi napise raspored kopcanja kablova....
Kupio pandu ukralo kablove :run:
Zar nema oznaka na razvodnoj :?

Možel šta pomoći Haynes za Una? Ima 1.1 motor (ne reče koje je godište panda)

http://www.avtoitalia.ru/katalog/Haynes ... manual.pdf
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5496 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Image
Nema....
Fala za link sutra dok se docepam racunara :thumbup:
2003 godina
Image
Last edited by Bakir1 on 17/07/2016 18:09, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5497 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5498 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5499 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Hvala kume :thumbup:
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#5500 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by doktor_seha »

Moze li mi neko objasniti kako na autu ciji je posljednja godina proizvodnje 1999. U saobracajnoj pise 2000.? Auto je uvoz
Post Reply