Oktobar.P308 wrote:Koji je uopce rok za zavrsetak Juzne? Ima li ga uopce?
Oktobar, 2017. godine.
Oktobar.P308 wrote:Koji je uopce rok za zavrsetak Juzne? Ima li ga uopce?
I taj će rok probiti.P308 wrote:Evo sad izasla vijest na Klixu, polovinom maja navodno sve gotovo.Logovan wrote:Rok je probijen.P308 wrote:Koji je uopce rok za zavrsetak Juzne? Ima li ga uopce?![]()
Akta
Ovo je zajednički projekat Vlade Kantona Sarajevo i Općine Centar, koja je u svom ovogodišnjem budžetu za ovu namjenu obezbijedila 400.000 KM.
Kako je javnost upoznata, Služba za prostorno uređenje i komunalne poslove Općine Centar je u saradnji sa Asocijacijom arhitekata u Bosni i Hercegovni provela proceduru odabira idejnog arhitektonsko-urbanističkog rješenja „Austrijske kuće“.
Na objavljeni konkurs, koji je bio otvoren u periodu od 19. maja do 27. juna prošle godine, pristiglo je 26 radova koji su bili izloženi u galeriji Collegium Artisticum od 8. do 15. novembra 2017. godine.
Od pristiglih radova prvu nagradu u vrijednosti od 5.000 KM su osvojili arhitekte Ilma i Zejd Kobilica, sa svojim idejnim rješenjem pod nazivom „Brick Line“. Drugo mjesto i nagradu u iznosu od 3.000 KM je osvojio rad autorice Ene Kukić pod nazivom „Kuća“, dok su treću nagradu u iznosu od 2.000 KM podijelili radovi autorica Dine Haljeta i Ilme Begičević, odnosno Selme Tafro i Aide Koluder-Agić.
Nakon okončanja procedure izdavanja urbanističke saglasnosti biće pokrenuta procedura izdavanja dozvole za građenje kada će biti rješavani imovinsko-pravni odnosi, nakon čega slijedi početak izgradnje objekta „Austrijske kuće“ u kojoj je planirano da bude smješten Centar za zdravo odrastanje djece i Kuća nacionalnih manjina.
Kompletna površina parka je 2.500 metara kvadratnih, a 705 kvadrata iznosi površina razrušene Austrijske kuće izgrađene pred održavanje Zimskih olimpijskih igara u Sarajevu.
Općina Centar je u prošlogodišnjem budžetu za izradu projektne dokumentacije za potrebe novog objekta „Austrijske kuće“ obezbijedila 50.000 KM.
iskreno i meni bolje izgleda ali to nisam želio da kažem već da jednostavno "investitore" boli neka stvar za projekat i mijenjaju ga kako hoće jer znaju da nema posljedica...Cossack wrote:O ukusima se ne raspravlja ali meni izgleda bolje nego na renderu.VladaFBiH wrote: ali ni slično renderu http://www.sa-c.net/projects/item/3837- ... -oaza.html
Jel neko od vas zna naci RP za ovaj dio ovdje lijevo od stepenica? Centrotransov parking/garaza. Trebalo se davno nesto pocet, ima i ona tabla, stoji 10 godina.
Ma već duže vremena planiraju šta će i kako će.nepass1 wrote:je li istina da hoce nesta da prave izmedju holiday inn i unitica/alte?
To mi je top lokacija u graduLogovan wrote:Ma već duže vremena planiraju šta će i kako će.nepass1 wrote:je li istina da hoce nesta da prave izmedju holiday inn i unitica/alte?Šta će biti ostaje nam da vidimo.
na RP-u ima planiran objekat na onom pjesku gdje parkiraju auta iza rampe, i drugi objekat na onom travnjaku iza, uz cestu koja vodi prema uniticu.nepass1 wrote:je li istina da hoce nesta da prave izmedju holiday inn i unitica/alte?
Tibra seli na novu lokacijunepass1 wrote:je li istina da hoce nesta da prave izmedju holiday inn i unitica/alte?
Fakat, tu će biti "elita"._BataZiv_0809 wrote:Tu ce se stanovi prodati prije nego prvi bager dodje na gradiliste. Ako bude SPO a bice garant. Meni licno nema bolje lokacije u gradu.
tako i treba samo nek se gradiDaffyDuck wrote:na RP-u ima planiran objekat na onom pjesku gdje parkiraju auta iza rampe, i drugi objekat na onom travnjaku iza, uz cestu koja vodi prema uniticu.nepass1 wrote:je li istina da hoce nesta da prave izmedju holiday inn i unitica/alte?
4000 KM/m2 hladno._BataZiv_0809 wrote:Tu ce se stanovi prodati prije nego prvi bager dodje na gradiliste. Ako bude SPO a bice garant. Meni licno nema bolje lokacije u gradu.
S+P+M+7 i drugi S+P+22 plus rekonstukcija holidaya (isto toranj + prosirenje)._BataZiv_0809 wrote:Tu ce se stanovi prodati prije nego prvi bager dodje na gradiliste. Ako bude SPO a bice garant. Meni licno nema bolje lokacije u gradu.
Da si produzio pravo prema Radića potoku vidio bi koliko novih zgrada je niklo s lijeve stranemk ultra wrote:prolazim maloprije, gornja jošanica prema hotelu park, bogami je Komatsu 13Tona uletio brdo kopa![]()
jel zgrada ili? nema table nikakve