RUSIJA

Post Reply
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5476 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

Opetja033 wrote:
Co0l wrote: A cuj,prateci RT tokom rata u Siriji i Ukrajini,imao bih puno pravo da ih ne prihvatim kao objektivne.
Sami sebe gadjali, postavljali lutke, to su zapravo mrtvi vojnici, krili se u civilnim objektima poput bolnice ili porodolista.
Poznato ti? Sve je to isti mentalni sklop, ista matrica, isti modus operandi, isti obavjestajni centri. A Boga mi cesto i isti ljudi.
Ma jasno.Ali treba biti iskren i reci da ni Amerima a ni svim ostalim nije strana propaganda i laganje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5477 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

Co0l wrote:
To sto kazem da ne vjerujem RT-u ne znaci da vjerujem CNN-u.Ili Al Džaziri.
Ali,nisam ja taj koji ubija glasnika :wink:
Također. Zato hajmo biti malo strpljivi, pa cemo vidjeti na sta ce ovo izaci.

Jos jednom izvinjenje za onakav nastup na pocetku.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#5478 Re: RUSIJA

Post by japin_mutapi »

kakvi bolan ne bio izbori u libiji i siriji
da li ste za DA ili ste za NE

izbori gdje na glasaćke listiće upišu tvoje ime i broj lične karte
pravo su pošteni regularni
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5479 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

_BataZiv_0809 wrote:
Co0l wrote:
To sto kazem da ne vjerujem RT-u ne znaci da vjerujem CNN-u.Ili Al Džaziri.
Ali,nisam ja taj koji ubija glasnika :wink:
Također. Zato hajmo biti malo strpljivi, pa cemo vidjeti na sta ce ovo izaci.

Jos jednom izvinjenje za onakav nastup na pocetku.
Ma nije frka,ne shvatam ja ovo nista licno :thumbup:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5480 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

_BataZiv_0809 wrote:
General War wrote: prvo moras sebi postaviti jedno bitno pitanje, zbog cega Assasd, Sadam, ili Gadafi nisu svojevoljno odustali od vlasti, raspisali izbore i ponovo se kandidovali za to mjesto ako su toliko popularni kad su pocele demonstracije niti intervencija, nije se odmah potezalo za oruzje.
Gadafi je sve vrijeme krize nudio izbore u zamjenu za prestanak NATO intervencije. Sirija je imala izbore 2012 i 2014.
Stvarno? Guza gace zvace. Sta je jos nudio prije nego sto je primio metlu? Sve bi dao, ali kasno.
User avatar
mirsek
Posts: 12949
Joined: 07/05/2010 15:40

#5481 Re: RUSIJA

Post by mirsek »

jefferson wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Broj pogodjenih bolnica od strane Rusa iznosi?
Vidjeli smo prvog dana.
A ima i ta, vjerovatno su uspjeli da ih promase.
Inace Rusi su pravo poznati da ih kolateralna steta brine.
Evo ga.
Proximity expert direktno sa strucnog vojnog kursa wiki & new york times.
Ladies and dameee velikim pljeskom pozdravimo naseg jednog i jedinog jeffersonaaaaaaaaaa :oops:



:hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :kakoste:
User avatar
walter kurtz
Posts: 5918
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#5482 Re: RUSIJA

Post by walter kurtz »

mirsek wrote: Evo ga.
Proximity expert direktno sa strucnog vojnog kursa wiki & new york times.
Ladies and dameee velikim pljeskom pozdravimo naseg jednog i jedinog jeffersonaaaaaaaaaa :oops:



:hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :kakoste:
ja ga ocekujem na siriji svaki tren :mrgreen:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#5483 Re: RUSIJA

Post by jefferson »

mirsek wrote:
jefferson wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Broj pogodjenih bolnica od strane Rusa iznosi?
Vidjeli smo prvog dana.
A ima i ta, vjerovatno su uspjeli da ih promase.
Inace Rusi su pravo poznati da ih kolateralna steta brine.
Evo ga.
Proximity expert direktno sa strucnog vojnog kursa wiki & new york times.
Ladies and dameee velikim pljeskom pozdravimo naseg jednog i jedinog jeffersonaaaaaaaaaa :oops:



:hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :kakoste:
Sta ces, za NYT ljudi culi, za HV tesko!
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#5484 Re: RUSIJA

Post by nosara »

Avetinho wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
General War wrote: prvo moras sebi postaviti jedno bitno pitanje, zbog cega Assasd, Sadam, ili Gadafi nisu svojevoljno odustali od vlasti, raspisali izbore i ponovo se kandidovali za to mjesto ako su toliko popularni kad su pocele demonstracije niti intervencija, nije se odmah potezalo za oruzje.
Gadafi je sve vrijeme krize nudio izbore u zamjenu za prestanak NATO intervencije. Sirija je imala izbore 2012 i 2014.
Stvarno? Guza gace zvace. Sta je jos nudio prije nego sto je primio metlu? Sve bi dao, ali kasno.
Sta je Libija dobila od toga sto su bolesnici sjebali Gadafija...? Vracena je unazad, unistena, nestala... Nema kretena koga to nije obradovalo... :D
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#5485 Re: RUSIJA

Post by Putnik ali stvarno »

Drvenija87 wrote:
KUZNETSOV wrote:Putin na otvaranju najvece djamije u Evropi: "Ona ce biti izvor obrazovanja, sirit ce humane ideje i prave vrijednosti Islama." 8-)

Image
Tako to radi iskusni politicar...pravi saveznike od muslimana,a ne kao vasi velikosrpski kleptomani ,koji su sve radili kontra ,gdje su od susjeda napravili zestoke neprijatelje.
I da se jedna ovakva ,na koncu, sagradi i u Beogradu.
Nebi imali protiv nisto... hmmm?!
Kleptomani :pisnuo:

Dobra referenca, mabruk.

Nego kad smo vec kod toga ima li u Beogradu ijedne stare Dzamije, a da su ostatci dostupni ? Lepse bi bilo koju staru obnoviti nego neka bezvezna novogradnja, nije Islam u danasnju Srbiju dosao juce .....
breuer
Posts: 7879
Joined: 06/07/2009 15:44

#5486 Re: RUSIJA

Post by breuer »

Putnik ali stvarno wrote:Nego kad smo vec kod toga ima li u Beogradu ijedne stare Dzamije, a da su ostatci dostupni ? Lepse bi bilo koju staru obnoviti nego neka bezvezna novogradnja, nije Islam u danasnju Srbiju dosao juce .....
Kako došlo tako i otišlo...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#5487 Re: RUSIJA

Post by LBVIEW »

breuer wrote:
Putnik ali stvarno wrote:Nego kad smo vec kod toga ima li u Beogradu ijedne stare Dzamije, a da su ostatci dostupni ? Lepse bi bilo koju staru obnoviti nego neka bezvezna novogradnja, nije Islam u danasnju Srbiju dosao juce .....
Kako došlo tako i otišlo...
ZanimljIva opaska,istu rabe i serpski fasisti u Banja Luci,npr.
Samo ti nikako ne spadas u tu skupinu,i ne samo to,nego si "neopterecen" nacionalnim
pitanjem,sto bi se reklo gradani svijeta, na bosanskom antitoras, s malom primjesom islamofobije,al' sta ces,niko nije savrsen.
Btw.,Beograd je inace drevna prijestolnica serpstva i pravosljavlja jos od ameba. :D
breuer
Posts: 7879
Joined: 06/07/2009 15:44

#5488 Re: RUSIJA

Post by breuer »

LBVIEW wrote:ZanimljIva opaska,istu rabe i serpski fasisti u Banja Luci,npr.
Samo ti nikako ne spadas u tu skupinu,i ne samo to,nego si "neopterecen" nacionalnim
pitanjem,sto bi se reklo gradani svijeta, na bosanskom antitoras, s malom primjesom islamofobije,al' sta ces,niko nije savrsen.
Btw.,Beograd je inace drevna prijestolnica serpstva i pravosljavlja jos od ameba. :D
Poštujem tvoje mišljenje, ali ti moram reći da griješiš. Banja Luka u 21. vijeku i njeno "turbo srpstvo" nije isto što i Beograd 19. stoljeća, kad su Srbi formirali svoju nacionalnu državu u skladu sa tadašnjim romantičarskim pokretima u Evropi. Zašto se osnovne historijske činjenice ovdje moraju filtrirati kroz nacionalističku prizmu?! Zaista nepotrebno. Na kraju krajeva, post koji sam citirao je toliko izvan konteksta teme "RUSIJA" i to sam učinio kao ironiju na taj post. Sa islamom nemam nikakav problem, sa islamizmom ogroman.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5489 Re: RUSIJA

Post by General War »

U Minsku protest zbog ruske baze u Bjelorusiji

...Protesti su organizovali lideri opozicije, među kojima i Nikolaj Statkević, bivši predsjednički kandidat koji je u augustu pušten iz zatvora, gdje je proveo pet godina. :lol: ...

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/u-min ... /151004097
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5490 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

General War wrote:U Minsku protest zbog ruske baze u Bjelorusiji

...Protesti su organizovali lideri opozicije, među kojima i Nikolaj Statkević, bivši predsjednički kandidat koji je u augustu pušten iz zatvora, gdje je proveo pet godina. :lol: ...

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/u-min ... /151004097
Je li ovo on jedini na protestu :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5491 Re: RUSIJA

Post by General War »

_BataZiv_0809 wrote:
General War wrote:U Minsku protest zbog ruske baze u Bjelorusiji

...Protesti su organizovali lideri opozicije, među kojima i Nikolaj Statkević, bivši predsjednički kandidat koji je u augustu pušten iz zatvora, gdje je proveo pet godina. :lol: ...

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/u-min ... /151004097
Je li ovo on jedini na protestu :D
gdje protestvuju, dobro je i jedan da se pojavio...od silne ljepote i predsjednicke kandidate salju u corku...demokratija.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5492 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

General War wrote: gdje protestvuju, dobro je i jedan da se pojavio...od silne ljepote i predsjednicke kandidate salju u corku...demokratija.
Normalno, vidjeli ljudi sta se desava u Ukrajini :lol: :P
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5493 Re: RUSIJA

Post by General War »

_BataZiv_0809 wrote:
General War wrote: gdje protestvuju, dobro je i jedan da se pojavio...od silne ljepote i predsjednicke kandidate salju u corku...demokratija.
Normalno, vidjeli ljudi sta se desava u Ukrajini :lol: :P
...dok je u siriji sasvim drugaciji arsin :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5494 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

General War wrote: ...dok je u siriji sasvim drugaciji arsin :-)
Zbog?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5495 Re: RUSIJA

Post by General War »

_BataZiv_0809 wrote:
General War wrote: ...dok je u siriji sasvim drugaciji arsin :-)
Zbog?
Uporedi, pricali smo o tome x puta.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5496 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

General War wrote: Uporedi, pricali smo o tome x puta.
O podrsci legitmnim vladama medjunarodno priznatih i suverenih drzava?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5497 Re: RUSIJA

Post by General War »

_BataZiv_0809 wrote:
General War wrote: Uporedi, pricali smo o tome x puta.
O podrsci legitmnim vladama medjunarodno priznatih i suverenih drzava?
Sjoo bato...to ukrajinska vlada nije, i sasvim je prirodno da se ocapari od nje dio teritorije i pripoji matici? Ko to daje legitimitet i kakve veze ima teritorija sa politickim stanjem?
Vlade i rezimi padaju i novi se stvaraju...ali niko ne mjenja teritoriju i pripaja je drugoj...nemoj titati samo spominjat kosovo :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5498 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

General War wrote: Sjoo bato...to ukrajinska vlada nije, i sasvim je prirodno da se ocapari od nje dio teritorije i pripoji matici? Ko to daje legitimitet i kakve veze ima teritorija sa politickim stanjem?
Vlade i rezimi padaju i novi se stvaraju...ali niko ne mjenja teritoriju i pripaja je drugoj...nemoj titati samo spominjat kosovo :mrgreen:
Govorio sam o vladi Mikole Azarova i predsjedniku Viktoru Janukovicu. Ko izabra Jacenjuka?

Slazem se da bi granice morale biti nepovredive
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5499 Re: RUSIJA

Post by General War »

_BataZiv_0809 wrote:
General War wrote: Sjoo bato...to ukrajinska vlada nije, i sasvim je prirodno da se ocapari od nje dio teritorije i pripoji matici? Ko to daje legitimitet i kakve veze ima teritorija sa politickim stanjem?
Vlade i rezimi padaju i novi se stvaraju...ali niko ne mjenja teritoriju i pripaja je drugoj...nemoj titati samo spominjat kosovo :mrgreen:
Govorio sam o vladi Mikole Azarova i predsjedniku Viktoru Janukovicu. Ko izabra Jacenjuka?

Slazem se da bi granice morale biti nepovredive
isti oni koji izabrase assada u po rata...pa ga ameri ne izbombardovase radi toga...rusima su patriote koji se bore u ukrajini a teroristi koji se bore protiv assada bez obzira...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5500 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

General War wrote: isti oni koji izabrase assada u po rata...pa ga ameri ne izbombardovase radi toga...rusima su patriote koji se bore u ukrajini a teroristi koji se bore protiv assada bez obzira...
Sa tom razlikom da je Asad i prije krize bio legitimni nosilac izvrsne vlasti. Kao sto je sad i Porosenko, to je valjda jasno. Jacenjuk nije. Oni su suspendovali ustav Ukrajine rusenjem Janukovica.

A za ruska tumacenja, obrati se njihovoj vladi, ne meni :)
Post Reply