BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#54676 Re: BHTelecom All About

Post by ala7 »

pozdrav momci..

zna li ko od vas da li se može iz modema poslati kabal (iz jednog porta modema) ka drugom ruteru gdje bi istovremeno mogao namjestiti wifi tj internet i drugi resiver tj STB, laički da upakujem iptv i internet kroz jedan lan kabal pa da ga na kraju splitam preko rutera u stb,wifi..??
ne razumijem se pa može li pomoć! Hvala
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#54677 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

mirza_15 wrote:@escobar_

Imas li mogucnost izbora?

A procitao sam i komentar prije nego je editovan. Ako se odnosilo na mene bas ti hvala.
Ništa nisam editovao ali vidim da moderacija jeste.

Nije se odnosilo na tebe već na dvojicu koji će se svakako prepoznat ovdje, a koji mi svako malo odgovaraju na temi.

Mogućnost izbora imam ali konkurenciju ne smatram ozbiljnom i zato koristim BIHnet. A pošto koristim BIHnet onda hoću i da pišem o tome šta ne valja. Na brzinu se ne žalim jer mi je aktiviran Paket 1 ali ste s kanalima odron (ne kažem to zbog SportKluba jer me fudbal kao fudbal ne zanima ni pod razno, a ono šta me zanima svakako nađem i pratim na netu).
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54678 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

ala7 wrote:pozdrav momci..

zna li ko od vas da li se može iz modema poslati kabal (iz jednog porta modema) ka drugom ruteru gdje bi istovremeno mogao namjestiti wifi tj internet i drugi resiver tj STB, laički da upakujem iptv i internet kroz jedan lan kabal pa da ga na kraju splitam preko rutera u stb,wifi..??
ne razumijem se pa može li pomoć! Hvala
Tesko. Morao bi imati dva uredjaja koji "razumiju" vlan taggiranje ili barem onaj drugi mora to moci. I dok bi se mozda moglo i napraviti na vdsl modemu, vjerovatno nemas drugi uredjaj koji razumije vlan taggiranje (dot1q). A mozes li tv spojiti direktno na prvi modem, pa samo internet rijesiti na taj nacin kako si zamislio?
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#54679 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

escobar__ wrote:PS: Iz sheme je izletio Eurosport News, pretpostavljam da ćete nas narednih dana obradovat kamerom iz Bosanskog Petrovca?
Kod mene na listi ima taj kanal, iako trenutno ne radi, ali fali Dorcel kanal(i) iz kategorije za odrasle, ne znam jel' ih bilo jedan ili dva.
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#54680 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

^^ Kod mene ga na drugom STB-u prikazuje kao zaključanog, na prvom ga uopšte nema.

I da, Dorcela (oba) su izbačena.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#54681 Re: BHTelecom All About

Post by mali_milojica »

Del_Boy1 wrote:
escobar__ wrote:PS: Iz sheme je izletio Eurosport News, pretpostavljam da ćete nas narednih dana obradovat kamerom iz Bosanskog Petrovca?
Kod mene na listi ima taj kanal, iako trenutno ne radi, ali fali Dorcel kanal(i) iz kategorije za odrasle, ne znam jel' ih bilo jedan ili dva.
Mislim da se Eurosport News kanal ukida,prestaje sa radom,ima nova platforma
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#54682 Re: BHTelecom All About

Post by escobar__ »

Ma to realno mislim da niko nije ni gledao.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#54683 Re: BHTelecom All About

Post by mali_milojica »

escobar__ wrote:Ma to realno mislim da niko nije ni gledao.
Nemoj me 100% držati za riječ,njega gase a mijenja ga internet platforma neka. Naravno sve ostaje pod Eurosportom odnosno pod Discovery
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#54684 Re: BHTelecom All About

Post by MTV »

Eurosport player?!

On se placa cini mi se 3 eura mjesecno i imas Eurosport 1 i 2 u HD sa izborom nekoliko audio jezika. Cini mi se 6-7.
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 682
Joined: 06/11/2015 21:16

#54685 Re: BHTelecom All About

Post by Hyperthalamus »

Dioxis wrote:Jel' zna neko koliko treba vremena od kupovine da se dostavi uređaj na kucnu adresu? U pitanju je nekakva drugacija roba, samsung smartwatch, koju oni nemaju kod sebe vec dolazi brzom postom?
Ja narucio-potpisao ugovor u telecomu u ponedjeljak...zvali me iz kurirske sluzbe da sidjem ispred zgrade po robu sutradan....u pitanju je bio samsung gear s3 frontier smartwatch.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#54686 Re: BHTelecom All About

Post by PlusSA »

Kad ste vec kod Eurosporta sta fali da ubace HD kanal istog programa.
Svakako ima bundesliga i AO, RG i US open turniri :thumbup:

Al doduse kome treba HD, to je markentriški trik koji prosjecan korisnik ne primjeti i dovoljan mu je SD kanal.

:mrgreen: :thumbup:
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#54687 Re: BHTelecom All About

Post by Maharadza »

PlusSA wrote:Kad ste vec kod Eurosporta sta fali da ubace HD kanal istog programa.
Svakako ima bundesliga i AO, RG i US open turniri :thumbup:

Al doduse kome treba HD, to je markentriški trik koji prosjecan korisnik ne primjeti i dovoljan mu je SD kanal.

:mrgreen: :thumbup:
I ove boje su generalno precijenjene, prosječnom korisniku dovoljna crno-bijela + internet 3GB mjesečno (10KM za svaki GB preko toga)! :bih:
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#54688 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

Pa dobro, pogledas filmove na pinku, i jesu crnobijeli :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#54689 Re: BHTelecom All About

Post by amar1994 »

Pitanje za telecom korisnike , podrzava li ADSL ruter/modem bridge_ing ?? :)
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#54690 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

amar1994 wrote:Pitanje za telecom korisnike , podrzava li ADSL ruter/modem bridge_ing ?? :)
Da
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#54691 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

BONUS PLUS zakucao na 2017. godini. Jel ovo znači da ga više nema ili se samo kasni sa ažuriranjem?
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 682
Joined: 06/11/2015 21:16

#54692 Re: BHTelecom All About

Post by Hyperthalamus »

Cossack wrote:BONUS PLUS zakucao na 2017. godini. Jel ovo znači da ga više nema ili se samo kasni sa ažuriranjem?
https://www.bhtelecom.ba/vijest+M5ade4396e97.html

U 2018. jos bolji bonus plus.... Go BHT
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#54693 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

Hyperthalamus wrote:
Cossack wrote:BONUS PLUS zakucao na 2017. godini. Jel ovo znači da ga više nema ili se samo kasni sa ažuriranjem?
https://www.bhtelecom.ba/vijest+M5ade4396e97.html

U 2018. jos bolji bonus plus.... Go BHT
Nisam ovo vidio. Odlično! :thumbup: :bih:
User avatar
Rugafet
Posts: 5472
Joined: 14/12/2015 17:52

#54694 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

Ma ovo je fantastisno!!! :bih:
kakaljin
Posts: 13502
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#54695 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Rugafet wrote:Ma ovo je fantastisno!!! :bih:
NAravno da je fantasticno kada ja sada tri racuna placam po 50 KM manje radi bodova koje sam dobio za ovo kratko vrijeme.
User avatar
Rugafet
Posts: 5472
Joined: 14/12/2015 17:52

#54697 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

kakaljin wrote:
Rugafet wrote:Ma ovo je fantastisno!!! :bih:
NAravno da je fantasticno kada ja sada tri racuna placam po 50 KM manje radi bodova koje sam dobio za ovo kratko vrijeme.
Tako je :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#54698 Re: BHTelecom All About

Post by amar1994 »

ing-ecc wrote:
amar1994 wrote:Pitanje za telecom korisnike , podrzava li ADSL ruter/modem bridge_ing ?? :)
Da
eh extra :thumbup: , hvala :)
Dr_Help
BHTelecom podrška
Posts: 536
Joined: 01/02/2015 13:38
Location: Bosna i Hercegovina

#54699 Re: BHTelecom All About

Post by Dr_Help »

Rugafet wrote:
kakaljin wrote:
Rugafet wrote:Ma ovo je fantastisno!!! :bih:
NAravno da je fantasticno kada ja sada tri racuna placam po 50 KM manje radi bodova koje sam dobio za ovo kratko vrijeme.
Tako je :thumbup:
Ovi bodovi su dobra stvar :)
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#54700 Re: BHTelecom All About

Post by SONY_91 »

@ing-ecc - Imaš pp pa bih te zamolio za odgovor.
Locked