BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#54601 Re: BHTelecom All About

Post by Velkoski »

vidi ovo, u ovoj kompletnoj raspravi je bitno samo jedno

mi smo svi korisnici (ili smo bili) i jedne i druge usluge, dok si ti uposlenik i posao ti je da nas uvjeravaš kako smo mi debili jer želimo voziti Poršea. po tvom trebamo voziti Stojadina i biti zadovoljni s tim.

sutra kada se pojavi nešto bolje od TM-a ja idem na to, dok si ti primoran da budeš na tome na čemu jesi sada, to je glavna razlika između nas ovdje.

@reddevil

e vidiš, ja plaćam 51 marku za 120/8, HD SK, HD Arene, HD HBO, a od svega mi je najbitniji ovaj upload
Last edited by Velkoski on 31/12/2017 18:20, edited 1 time in total.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4800
Joined: 21/02/2011 12:56

#54602 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

Meni dosta za pare koje placam tj. 45 KM Dodatni paket 1 + Pink Paket + HD paket

Image

Image

Image
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#54603 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

BH Telecom je najbolji!

SRETNA NOVA SVIMA :)
Last edited by Tesla Edison on 31/12/2017 19:01, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#54604 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

TESLA_EDISON wrote:BH Telecom je najbolji!
zaboravio si napisati SRETNA NOVA SVIMA !
ko zna,mozda u 2018. dodje do katarze u BHTu :D
duga je godina...
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54605 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

http://carltonbale.com/1080p-does-matter/

http://s3.carltonbale.com/resolution_chart.html

Ovo drugo je slika.

U prevodu: Do 20 incha je smijesno pricati o 4k. Na 40 i 1,5 m udaljenosti od ekrana oko ne primjeti razliku izmedju full hd i 4k (gleda li iko tv sa ove udaljenosti? Pogotovo ove novije koji imaju vece dijagonale). A da bi osjetio prednost 4k na 3 metra od tv treba ti tv od 80-90 incha.

Najjace je kada pocne prica o mobitelima i 4k.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#54606 Re: BHTelecom All About

Post by Velkoski »

ma ti koristi Nokiju 3310 i uzmi crno bijeli tv, a ja ću ostaviti sebi S8 i 4k tv, može li tako? :D

odoh sada piti i JD, iako ima viski i za petaka.

Sretna vam Nova :kiss: :mrgreen: :run:
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#54607 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

Velkoski wrote:vidi ovo, u ovoj kompletnoj raspravi je bitno samo jedno

mi smo svi korisnici (ili smo bili) i jedne i druge usluge, dok si ti uposlenik i posao ti je da nas uvjeravaš kako smo mi debili jer želimo voziti Poršea. po tvom trebamo voziti Stojadina i biti zadovoljni s tim.

sutra kada se pojavi nešto bolje od TM-a ja idem na to, dok si ti primoran da budeš na tome na čemu jesi sada, to je glavna razlika između nas ovdje.

@reddevil

e vidiš, ja plaćam 51 marku za 120/8, HD SK, HD Arene, HD HBO, a od svega mi je najbitniji ovaj upload
Rekao si svoje i samo se vrtiš u krug.
Last edited by Cossack on 01/01/2018 11:58, edited 1 time in total.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4800
Joined: 21/02/2011 12:56

#54608 Re: BHTelecom All About

Post by REDDEVILS »

Velkoski wrote:vidi ovo, u ovoj kompletnoj raspravi je bitno samo jedno

mi smo svi korisnici (ili smo bili) i jedne i druge usluge, dok si ti uposlenik i posao ti je da nas uvjeravaš kako smo mi debili jer želimo voziti Poršea. po tvom trebamo voziti Stojadina i biti zadovoljni s tim.

sutra kada se pojavi nešto bolje od TM-a ja idem na to, dok si ti primoran da budeš na tome na čemu jesi sada, to je glavna razlika između nas ovdje.

@reddevil

e vidiš, ja plaćam 51 marku za 120/8, HD SK, HD Arene, HD HBO, a od svega mi je najbitniji ovaj upload
Da to slucajno nije ovaj paket TRIO Grande Extra, ja kako vidim nije 51 KM vec 72,90 KM sa brzinom interneta od 120/7 Mb/s
https://telemach.ba/oec/checkout/app/odabrani-paket
:lol:
made_in_sarajevo
Posts: 6958
Joined: 06/05/2013 23:05

#54609 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

mirza_15 wrote:
made_in_sarajevo wrote:Mirza evo meni ne treba 40,50 ili 100mbita, ali ne mogu ni 15 dobaciti sto bi mi valjalo za FHD,HD, torrent i to da skidam i gledam jedno pored drugog. Znaci minimalni minimum imam i sa tim dva laptopa youtube FHD zaboraviti, upitno i HD jel moze bez problema
Gdje?
H. Cemerlica na strani Pofalica, kod Energoinvesta. Parica mi 20mbita moze, tako mi vasi rekli i mogu mahati usima samo pogotovo kad se dva stb-a upale.

Rekao sam tesli samo je izignoriso, nek meni sredi onaj net od 50-100mbita ja cu odma jos 2 godine produziti
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#54610 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

U novu godinu sa 60% do 10 megabita blagodatima :lol:
Image
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#54611 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

avaks wrote:U novu godinu sa 60% do 10 megabita blagodatima :lol:
Image
Sasvim dovoljno. Imaš veću brzinu od 59% korisnika u BiH :D

Sretna Nova godina svima :)
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#54612 Re: BHTelecom All About

Post by CooK »

avaks wrote:U novu godinu sa 60% do 10 megabita blagodatima :lol:
Image
Ja kada vidim ovoliki upload stresem se i pljunem 3 puta oko sebe, ne daj Boze nikom. :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#54613 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

Sretna nova godina!

Vise kanala, manje kamera, itd...
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#54614 Re: BHTelecom All About

Post by bumerangss »

TESLA_EDISON wrote:
mirza_15 wrote:Ja bih volio kada bi 20 ljudi skinulo kakav program koji ce mjeriti saobracaj i crtati graf sa brzinom interneta pa da vidimo koliko cesto i koliko dugo korisnicima brzina na linku prelazi 25 Mbps. Ostaviti tako jedno mjesec dana pa pogledati rezultat. Mnogi bi se iznenadili kada bi vidjeli rezultate.
Upravo. Samo je problem tu što kada se uporede stabilnost jednih i drugih i kada se vidi da je BHT neuporedivo stabilniji kreće priča kako prosječnom korisniku nije bitna stabilnost već brzina. Sa druge stranw kada se kaže da prosječnom korisniku nije potrebno više od 10 Mbit/s, tad se aktivira cijela armija telemach branioca.
Smiješno je porediti DOCSiS i FTTx tehnologije.
Ja kao IT laik mogu potvrditi da je telemahov internet jako tj cesto loš! Ja imam MojaTV phone a brat sprat ispod ima neki telemahov paket TV i internet koji placa 30 i nesto KM a telefon mu je bhtelekomov. Meni je dao šifru wifi-a jer je njegov brži od mog socijalnog interneta ali cesto mu nešto zaštopa, nekad stvarno leti ali baš kad gledam xnxx i dodjem do vrhunca :D ono nešo šteka! Onda ukljucim 3g mrežu jer sam sad na GOfree i imam 3 gige za cenera ali to samo dok dok dokkrajcim zapoceto :lol: i onda se nakacim na svoj stabilni spori socijalni wifi od MojaTV i lagano na fb
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#54615 Re: BHTelecom All About

Post by konektovan »

Check out my @Speedtest result! How fas ... 3522488384

Valja li cemu ovaj moj rezultat????
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#54616 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

konektovan wrote:Check out my @Speedtest result! How fas ... 3522488384

Valja li cemu ovaj moj rezultat????
Najbolji su ovi telekomovi paketi :lol: :thumbup:
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#54617 Re: BHTelecom All About

Post by °u° »

kakaljin wrote:
mirza_15 wrote:Kad spomenu hulu:

https://help.hulu.com/s/article/require ... uage=en_US

13 Mbps 4K.
Ma nije tacno treba 150 Mbps za to :D :D :D :D :D :D :D :D :D
https://help.netflix.com/en/node/306
- 25 Megabits per second - Recommended for Ultra HD quality
Usput i pitanje. Da li ovi dopunjavaju na račune mobilnih u Moj izbor po 5 marona ili me ovi pokušavaju izlevatit? Samo su mi samo produžili datum važenja kredita a na računu ništa nisu dodali.

Image
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#54618 Re: BHTelecom All About

Post by konektovan »

ing-ecc wrote:
konektovan wrote:Check out my @Speedtest result! How fas ... 3522488384

Valja li cemu ovaj moj rezultat????
Najbolji su ovi telekomovi paketi :lol: :thumbup:
Ovo je duo net paket telemacha, i za moje potrebe ne tteba mi bolje.
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#54619 Re: BHTelecom All About

Post by Radar71 »

konektovan wrote:
ing-ecc wrote:
konektovan wrote:Check out my @Speedtest result! How fas ... 3522488384

Valja li cemu ovaj moj rezultat????
Najbolji su ovi telekomovi paketi :lol: :thumbup:
Ovo je duo net paket telemacha, i za moje potrebe ne tteba mi bolje.
previše ti je to, treba ti jedno 6-7 Mb/s
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#54620 Re: BHTelecom All About

Post by Pitar sa Kariba »

°u° wrote: Usput i pitanje. Da li ovi dopunjavaju na račune mobilnih u Moj izbor po 5 marona ili me ovi pokušavaju izlevatit? Samo su mi samo produžili datum važenja kredita a na računu ništa nisu dodali.

Image
Provjeri sa kodovima
*105*5*1# bonus od 5 KM
*105*5*2# minute prema moj izbor članovima
*105*5*3# MB
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#54621 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

Vidi šta se radi kod ovh " nosilaca Europskih vrijednost "
" Još jučer su tijekom svih prijenosa komentatori HR Eurosporta obavještavali gledatelje kako od danas korisnici Vipneta i B.neta neće više moći pratititi Eurosport i Discovery programe te pozivaju gledatelje da urgiraju kod svog providera da im vrati te programe."
Mi smo za krosana EU.. :D
Dr_Help
BHTelecom podrška
Posts: 536
Joined: 01/02/2015 13:38
Location: Bosna i Hercegovina

#54622 Re: BHTelecom All About

Post by Dr_Help »

°u° wrote:
kakaljin wrote:
mirza_15 wrote:Kad spomenu hulu:

https://help.hulu.com/s/article/require ... uage=en_US

13 Mbps 4K.
Ma nije tacno treba 150 Mbps za to :D :D :D :D :D :D :D :D :D
https://help.netflix.com/en/node/306
- 25 Megabits per second - Recommended for Ultra HD quality
Usput i pitanje. Da li ovi dopunjavaju na račune mobilnih u Moj izbor po 5 marona ili me ovi pokušavaju izlevatit? Samo su mi samo produžili datum važenja kredita a na računu ništa nisu dodali.

Image

Meni se to isto desilo . na računu imao svojih 8 km kredita i nula km bonusa , poslije ponoći produžili mi kredit i dali 5 km bonusa plus 8 km kredita što sam imao :)
Dr_Help
BHTelecom podrška
Posts: 536
Joined: 01/02/2015 13:38
Location: Bosna i Hercegovina

#54623 Re: BHTelecom All About

Post by Dr_Help »

P.S Imal ovih kakvih insaferskih informacija o nekim novinama na MOJA TV ? ?
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#54624 Re: BHTelecom All About

Post by Radar71 »

Dr_Help wrote:P.S Imal ovih kakvih insaferskih informacija o nekim novinama na MOJA TV ? ?
Kamera na Pofalićima.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#54625 Re: BHTelecom All About

Post by °u° »

Pitar sa Kariba wrote:
°u° wrote: Usput i pitanje. Da li ovi dopunjavaju na račune mobilnih u Moj izbor po 5 marona ili me ovi pokušavaju izlevatit? Samo su mi samo produžili datum važenja kredita a na računu ništa nisu dodali.

[img]https://s9.postimg.org/4cuium3tr/ezgif- ... 24aab.pngg]
Provjeri sa kodovima
*105*5*1# bonus od 5 KM
*105*5*2# minute prema moj izbor članovima
*105*5*3# MB
Čini mi se da je prije bilo +5 km i osim stanja u bonusu. Jer preostali bonus se ne prenosi u naredni mjesec ali se zato uredno naplati 5 marona svakog.
Locked