BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#54576 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

mirza_15 wrote:A da procitate sve sto sam napisao? Rekao sam 25, a ne 10. I bas bi bilo lijepo vidjeti koliko cesto i koji vremenski period te brzine predju 25 Mbps. Naravno, moglo bi se na silu namjerno napucati da izgleda da se to stvarno koristi, ali sam ubjedjen da kod 90% korisnika svih operatera u BiH brzina danas nije presla 10 Mbps. Ja imam 25 Mbps kuci. Na poslu imam 400/400. Razliku sam osjetio 5 ili 6 puta u godini dana i to uglavnom radi uploada.

Velike brzine interneta trebaju:

1. Ljudima koji poslovno trebaju da salju ili primaju neke velike file-ove (veoma mali procenat)
2. Ljudima koji jos uvijek skidaju po 5 filmova dnevno iako ce pogledati 1 u 7 dana.
3. Mjeracima "ciji je veci"


Ja bih volio da mi neko objasni sta se to moze sa 40 Mbps a ne moze sa 25 Mbps.

Sto se tice programa veliki broj hd i sk su prednost. Ovo ostalo nije nesto sto ce korisnika natjerati da se opredjeli za nekog od operatera. Da se ne lazemo, svi mi gledamo 10-15 programa.

Ali prednost je i razlika u cijeni pogotovo ako dodje do najavljenog povecanja na tm-u. To povecanje ce ostaviti prostora bht-u. Prednost je i mojatv moj izbor.
Ne moze se gledati 4K, ne moze se gledati stream kvalitetan, ne moze se normalno skidati torrent, ne moze se raditi multitasting, jer ti nesto zakrci bandwith i mozes ga jebati.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#54577 Re: BHTelecom All About

Post by Velkoski »

diablobih wrote: Ne moze se gledati 4K, ne moze se gledati stream kvalitetan, ne moze se normalno skidati torrent, ne moze se raditi multitasting, jer ti nesto zakrci bandwith i mozes ga jebati.
ocam da ne povjeruješ... znači samo zamisli da imaš BHT i da hoćeš recimo da gledaš Netflix/Hulu :roll: :lol:

a odgovorno tvrdim da je burazu i meni skak'o ping na 400 u lol-u čim stara otvori FB na telefonu dok smo bili na BHT-u. glavni razlog što sam ga odjavio poslije deset godina korištenja ADSL-a.
Last edited by Velkoski on 31/12/2017 17:22, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#54578 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

mirza_15 wrote:
zippoo87 wrote: ovo sam prvi put od tebe cuo ovdje i isao maksuz na temu telemacha da pitam zaposlenike telemacha da li planiraju poskupljenje u 2018. i niko nije potvrdio da planiraju,cak nikakve price o tome nema
izgleda da ti bacas trice ...ako imas neki dokaz za ovo,predoci nam ga ovdje,da vidimo
hvala
A bilo ti mrsko citati sta korisnici tm pisu na toj temi? Informacija je upravo sa te teme.
pa nisam korisnik TMa da pratim temu...isao samo da pitam ovo sto si ti napisao i niko nije spomenuo poskupljenje
ne znam odakle tebi informacije,ubaci taj post ovdje,gdje je neko napisao da ce poskupiti usluge
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54579 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

I to sve moze sa 40 Mbps, a ne moze sa 25 Mbps? Ma hajte molim vas :lol: Koliko ti treba za "kvalitetan" stream? Koliko cesto gledas 4k stream? Na cemu gledas 4k stream? Sta to gledas u 4k? Evo, sta si danas pogledao u 4k? Kakav si uopste stream pogledao danas? Sta si to od stream-ova pogledao ove sedmice?
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54580 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#54581 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

mirza_15 wrote:Kad spomenu hulu:

https://help.hulu.com/s/article/require ... uage=en_US

13 Mbps 4K.
Ma nije tacno treba 150 Mbps za to :D :D :D :D :D :D :D :D :D
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54582 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

zippoo87 wrote:
mirza_15 wrote:
zippoo87 wrote: ovo sam prvi put od tebe cuo ovdje i isao maksuz na temu telemacha da pitam zaposlenike telemacha da li planiraju poskupljenje u 2018. i niko nije potvrdio da planiraju,cak nikakve price o tome nema
izgleda da ti bacas trice ...ako imas neki dokaz za ovo,predoci nam ga ovdje,da vidimo
hvala
A bilo ti mrsko citati sta korisnici tm pisu na toj temi? Informacija je upravo sa te teme.
pa nisam korisnik TMa da pratim temu...isao samo da pitam ovo sto si ti napisao i niko nije spomenuo poskupljenje
ne znam odakle tebi informacije,ubaci taj post ovdje,gdje je neko napisao da ce poskupiti usluge
Teleach - All about 2341 stranica od od pcetka pa dalje. Ima i prije i poslije ali eto dosta i to.
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#54583 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Mirza evo meni ne treba 40,50 ili 100mbita, ali ne mogu ni 15 dobaciti sto bi mi valjalo za FHD,HD, torrent i to da skidam i gledam jedno pored drugog. Znaci minimalni minimum imam i sa tim dva laptopa youtube FHD zaboraviti, upitno i HD jel moze bez problema
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54584 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

made_in_sarajevo wrote:Mirza evo meni ne treba 40,50 ili 100mbita, ali ne mogu ni 15 dobaciti sto bi mi valjalo za FHD,HD, torrent i to da skidam i gledam jedno pored drugog. Znaci minimalni minimum imam i sa tim dva laptopa youtube FHD zaboraviti, upitno i HD jel moze bez problema
Gdje?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#54585 Re: BHTelecom All About

Post by Velkoski »

Pa dok ja gledam 4k još tri ukućana imaju svoje potrebe, razmišlja l' se o tome?

Bolan, igram lol, Netflix ide u 4k, buraz sluša muziku na YT na 1080p, stari igra nešto na FB, stara lista FB, na drugom TV-u ide neki random kanal i meni ping opet 40. Dakle, TM vrijedi svake marke.

I još ako se desi neki problem dolaze u roku od deset sati, poslije zovu da pitaju je l' sve OK i evo dvije godine plaćam svaki paket manje nego što je navedeno zbog raznoraznih akcija. U BHT-u za deset godina dobio kitu i upload od 512. Da je do VAS limit bi još bio tri gige, jer nam više i ne treba, jelde.
Last edited by Velkoski on 31/12/2017 17:39, edited 1 time in total.
User avatar
Rugafet
Posts: 5471
Joined: 14/12/2015 17:52

#54586 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

Ma kazem ja vama mirza je jedan veliki saljivdzija :thumbup:
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54587 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

kakaljin wrote:
mirza_15 wrote:Kad spomenu hulu:

https://help.hulu.com/s/article/require ... uage=en_US

13 Mbps 4K.
Ma nije tacno treba 150 Mbps za to :D :D :D :D :D :D :D :D :D
To je minimum :mrgreen:

A sto bih volio graph sa njihovih wan portova od jedno mjesec ili godinu dana, a da ne znaju da im se to biljezi. Garantujem da brzina kod 9 od 10 ne bi prelazio 20 Mbps u 99% vremena koristenja, a cak ni 10 Mbps u 85-90% vremena.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#54588 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

.
Last edited by zippoo87 on 31/12/2017 17:49, edited 1 time in total.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54589 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Velkoski wrote:Pa dok ja gledam 4k još tri ukućana imaju svoje potrebe, razmišlja l' se o tome?

Bolan, igram lol, Netflix ide u 4k, buraz sluša muziku na YT na 1080p, stari igra nešto na FB, stara lista FB, na drugom TV-u ide neki random kanal i meni ping opet 40. Dakle, TM vrijedi svake marke.

I još ako se desi neki problem dolaze u roku od deset sati, poslije zovu da pitaju je l' sve OK i evo dvije godine plaćam svaki paket manje nego što je navedeno zbog raznoraznih akcija. U BHT-u za deset godina dobio kitu i upload od 512. Da je do VAS limit bi još bio tri gige, jer nam više i ne treba, jelde.
Limit NIKADA nije postojao (ni prije dolaska TM) na paketima, a tm jedino pakete i nudi tako da je to jedna velika laz koju uporno ponavljaju kontra bht-a. Ako ne vjerujes meni, novinar si, istrazi. Znaci nikada u mojatv nije postojao limit, a samo se oni mogu i porediti jer tm nudi samo pakete.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#54590 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

mirza_15 wrote:
zippoo87 wrote:
mirza_15 wrote:
A bilo ti mrsko citati sta korisnici tm pisu na toj temi? Informacija je upravo sa te teme.
pa nisam korisnik TMa da pratim temu...isao samo da pitam ovo sto si ti napisao i niko nije spomenuo poskupljenje
ne znam odakle tebi informacije,ubaci taj post ovdje,gdje je neko napisao da ce poskupiti usluge
Teleach - All about 2341 stranica od od pcetka pa dalje. Ima i prije i poslije ali eto dosta i to.
hahha jao odgovora...pa dragi mirza,jesi li na ovo spao ?
cemu ovo tvoje dokazivanje nedokazivog ,je li to u firmi imas bonus,ako nabijas postove na ovoj temi ?
ne kontam
spominjes poskupljenje telemacha,fino ti postavim pitanje odakle ti informacija ,a pogledaj tvog odgovora ili da budem precizan izbjegavanja odgovora...pa ti postao obicni troll izgleda
opusti se malo i pokusaj biti konstruktivan i podrska raji,nemoj nas ubjedjivati u nesto sto niko osim tebe ne vidi
ja imam oci,meni ih ne moras otvarati...samo nemoj trolati ovako
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54591 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

zippoo87 wrote:
mirza_15 wrote:
zippoo87 wrote:
A bilo ti mrsko citati sta korisnici tm pisu na toj temi? Informacija je upravo sa te teme.
pa nisam korisnik TMa da pratim temu...isao samo da pitam ovo sto si ti napisao i niko nije spomenuo poskupljenje
ne znam odakle tebi informacije,ubaci taj post ovdje,gdje je neko napisao da ce poskupiti usluge
Teleach - All about 2341 stranica od od pcetka pa dalje. Ima i prije i poslije ali eto dosta i to.
hahha jao odgovora...pa dragi mirza,jesi li na ovo spao ?
cemu ovo tvoje dokazivanje nedokazivog ,je li to u firmi imas bonus,ako nabijas postove na ovoj temi ?
ne kontam
spominjes poskupljenje telemacha,fino ti postavim pitanje odakle ti informacija ,a pogledaj tvog odgovora ili da budem precizan izbjegavanja odgovora...pa ti postao obicni troll izgleda
opusti se malo i pokusaj biti konstruktivan i podrska raji,nemoj nas ubjedjivati u nesto sto niko osim tebe ne vidi
ja imam oci,meni ih ne moras otvarati...samo nemoj trolati ovako[/quote]

Ne kontam? Pa dao sam ti podatak odakle mi informacija. Sta je sada sporno? Nisam izmislio.

O nabijanju postova fakat ne bih. Godinu dana sam napisao svega nekoliko komentara do prije neki dan.
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#54592 Re: BHTelecom All About

Post by Benq »

mirza_15 wrote: Limit NIKADA nije postojao (ni prije dolaska TM) na paketima, a tm jedino pakete i nudi tako da je to jedna velika laz koju uporno ponavljaju kontra bht-a. Ako ne vjerujes meni, novinar si, istrazi. Znaci nikada u mojatv nije postojao limit, a samo se oni mogu i porediti jer tm nudi samo pakete.
O cemu pricas ? Itekako je postojao , pa je bila FreeZona , brojac znao stati pa poslije moli Boga kad proradi da ne pokaze vise nego sto smo potrosili , a za svako prekoracenje se masno placalo.
Last edited by Benq on 31/12/2017 17:52, edited 1 time in total.
User avatar
Rugafet
Posts: 5471
Joined: 14/12/2015 17:52

#54593 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

Tako je, javna je tajna da je telecom vrsio dugogodisnja ispitivanja i navike surfanje svojih korinika i dosao do zakljucaka koji se ovdje plasiraju, ta niste valjda pomislili da mirza to samo onako pise. Pa valjda oni znaju najbolje - toliko vam je dovoljno i dovidjenja sve preko toga je potpuno bespotrebno, cak su download malo i prebacili preko granice koja je potrebna prosjecnom korisniku, upload je isto tako na nivou.
Nemojte da ste na kraj srca, telekom najbolje zna sta i kako.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#54594 Re: BHTelecom All About

Post by Velkoski »

lol :lol:

pa ta jadna MojaTV ne bi ni postojala da se TM nije pojavio i ti dobro znaš o čemu ja pričam

ako ne znaš, evo nacrtat ću. Bijedni ADSL s jednom, tri i devet giga plus odvratna free zona, to je vaš maksimum :mrgreen:

nadam se da nikada nećete dobiti SK, jer vam svakako i ne treba, šta će nam engleska liga, može se i bez nje.

ps

Nisam novinar, nemam šta ni istraživati, koristio sam sve, vidio šta je dobro, šta nije. BHT-u je preostalo da se tješi graphovima, pričom kako TM nema više korisnika, kako na svakog TM korisnika dođe novih pet MTV itd.

sve do privatizacije
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54595 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Benq wrote:
mirza_15 wrote: Limit NIKADA nije postojao (ni prije dolaska TM) na paketima, a tm jedino pakete i nudi tako da je to jedna velika laz koju uporno ponavljaju kontra bht-a. Ako ne vjerujes meni, novinar si, istrazi. Znaci nikada u mojatv nije postojao limit, a samo se oni mogu i porediti jer tm nudi samo pakete.
O cemu pricas ? Itekako je postojao , pa je bila FreeZona , brojac znao stati pa poslije moli Boga kad proradi da ne pokaze vise nego sto smo potrosili , a za svako prekoracenje se masno placalo.
Ne. Nikada na moja tv nije bio limit. Nikada.
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#54596 Re: BHTelecom All About

Post by Benq »

mirza_15 wrote: Ne. Nikada na moja tv nije bio limit. Nikada.
Pardon , ne znam da li je bio na moja tv , ali na adsl-u jeste.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#54597 Re: BHTelecom All About

Post by Velkoski »

Benq wrote: Pardon , ne znam da li je bio na moja tv , ali na adsl-u jeste.
pa nije, ali jeste bio na ADSL-u, koji se najviše i koristio, makar u Sarajevu.

MTV je odgovor na Telemach, nažalost nikada kvalitetno realizovan. I naravno da bi i dan danas imali limite da nije upala nova firma.

Ali ne čudi mene ovo spinovanje :mrgreen:

Ima Telemach mane, ali je SKY za BHT.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#54598 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

mirza_15 wrote: Ne kontam? Pa dao sam ti podatak odakle mi informacija. Sta je sada sporno? Nisam izmislio.

O nabijanju postova fakat ne bih. Godinu dana sam napisao svega nekoliko komentara do prije neki dan.
mislio sam konkretno ali nebitno...uhvatio si se za to poskupljenje cisto onako,bez ikakvog dokaza
ali evo ja cu te demantovati,tacnije telemach ce te demantovati i reci da ovo nije tacno
a ti dokazi suprotno a do tada,molim te nemoj se hvatati za taj argument u raspravi
sto se tice tvojih postova 99% ih je nerealno i neobjektivno a ti najbolje znas zasto se ovako ponasas ovdje
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#54599 Re: BHTelecom All About

Post by Benq »

Velkoski wrote: pa nije, ali jeste bio na ADSL-u, koji se najviše i koristio, makar u Sarajevu.

MTV je odgovor na Telemach, nažalost nikada kvalitetno realizovan. I naravno da bi i dan danas imali limite da nije upala nova firma.

Ali ne čudi mene ovo spinovanje :mrgreen:

Ima Telemach mane, ali je SKY za BHT.
Da , tako je bilo , prvo sam koristio ADSL i HS kablovsku (tada ni HS nije pruzao internet) , pa mi sve prisjedne kad vidim na telecom stranici da brojac zapravo ne radi jer je bilo X slucajeva da jednostavno pokaze vise nego sto je potroseno. Tek kada je TM usao sa flat internet ponudom , onda je i BHT bio primoran da ukine limite na ADSL paketima.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54600 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5701a98fd68.html

Decembar 2009. Tada nije bilo tm-a.

A tm svakako daje samo pakete pa adsl i nije za usporedbu.
Locked