BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
hipija
Posts: 1727
Joined: 30/12/2010 18:17

#54551 Re: BHTelecom All About

Post by hipija »

Znači da preko mobitela možeš obavljati razgovore kao da je fiksna telefonija. :)
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54552 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

diablobih wrote:Pa ja, meni net nije pao ispod 70 Mbit/s ima vec 2 godine koliko i koristim paket, bas je ono nestabilno :D Nisam u ravnici grada btw.
Nisi ti uopste razumio napisano.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54553 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

hipija wrote:Znači da preko mobitela možeš obavljati razgovore kao da je fiksna telefonija. :)
Znaci da dobijes fiksni telefon ali bez zice :mrgreen:
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#54554 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

mirza_15 wrote:
diablobih wrote:Pa ja, meni net nije pao ispod 70 Mbit/s ima vec 2 godine koliko i koristim paket, bas je ono nestabilno :D Nisam u ravnici grada btw.
Nisi ti uopste razumio napisano.
Razumio sam, sto se mene tice evo otvori temu, pa cemo svaki dan postavljati brzinu, i onda ces vidjeti ko ce se iznenaditi, vi sa DO 10 Mbit/s ili koliko vec, ili mi koji imamo uvijek iste brzine od 80 Mbit/s.
hipija
Posts: 1727
Joined: 30/12/2010 18:17

#54555 Re: BHTelecom All About

Post by hipija »

mirza_15 wrote:
hipija wrote:Znači da preko mobitela možeš obavljati razgovore kao da je fiksna telefonija. :)
Znaci da dobijes fiksni telefon ali bez zice :mrgreen:
Bio sam blizu :D
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54556 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

diablobih wrote: Razumio sam, sto se mene tice evo otvori temu, pa cemo svaki dan postavljati brzinu, i onda ces vidjeti ko ce se iznenaditi, vi sa DO 10 Mbit/s ili koliko vec, ili mi koji imamo uvijek iste brzine od 80 Mbit/s.
Opet nisi razumio. Moras malo vise da se potrudis.
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#54557 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

mirza_15 wrote:
diablobih wrote: Razumio sam, sto se mene tice evo otvori temu, pa cemo svaki dan postavljati brzinu, i onda ces vidjeti ko ce se iznenaditi, vi sa DO 10 Mbit/s ili koliko vec, ili mi koji imamo uvijek iste brzine od 80 Mbit/s.
Opet nisi razumio. Moras malo vise da se potrudis.
Pusti trolla, vidis da mora da zaradi novogodisnji bonus :)

Ontopic: Hoce li Bonus plus programa biti i u sljedecoj godini?
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#54558 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

mirza_15 wrote:
diablobih wrote: Razumio sam, sto se mene tice evo otvori temu, pa cemo svaki dan postavljati brzinu, i onda ces vidjeti ko ce se iznenaditi, vi sa DO 10 Mbit/s ili koliko vec, ili mi koji imamo uvijek iste brzine od 80 Mbit/s.
Opet nisi razumio. Moras malo vise da se potrudis.
Ja sam vise aludirao na teslin komentar. A tesko da bi se ijedan korisnik BH telecoma iznenadio, jer znaju da bi im bila uvijek ista, a to je ispod ugovorenog, osim ako ne zive kod glavne poste i ako imaju optiku :D

Eno opet misle cim neko nesto kaze protiv BH telecoma, da je uposlenik neke druge kompanije :D
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54559 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Cossack wrote:
mirza_15 wrote:
diablobih wrote: Razumio sam, sto se mene tice evo otvori temu, pa cemo svaki dan postavljati brzinu, i onda ces vidjeti ko ce se iznenaditi, vi sa DO 10 Mbit/s ili koliko vec, ili mi koji imamo uvijek iste brzine od 80 Mbit/s.
Opet nisi razumio. Moras malo vise da se potrudis.
Pusti trolla, vidis da mora da zaradi novogodisnji bonus :)

Ontopic: Hoce li Bonus plus programa biti i u sljedecoj godini?
Nisam pratio nesto oko toga, ali ne vidim razlog da ne bude. Jedino se sve ponisti na nulu pa ponovo 6 mjeseci ili godinu.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54560 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

diablobih wrote:
mirza_15 wrote:
diablobih wrote: Razumio sam, sto se mene tice evo otvori temu, pa cemo svaki dan postavljati brzinu, i onda ces vidjeti ko ce se iznenaditi, vi sa DO 10 Mbit/s ili koliko vec, ili mi koji imamo uvijek iste brzine od 80 Mbit/s.
Opet nisi razumio. Moras malo vise da se potrudis.
Ja sam vise aludirao na teslin komentar. A tesko da bi se ijedan korisnik BH telecoma iznenadio, jer znaju da bi im bila uvijek ista, a to je ispod ugovorenog, osim ako ne zive kod glavne poste i ako imaju optiku :D

Eno opet misle cim neko nesto kaze protiv BH telecoma, da je uposlenik neke druge kompanije :D
Ovako bolan:

Image

Stvarni saobracaj, a ne maksimalni moguci. Ako jos nisi shvatio odustajem.
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#54561 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

Moze i tako, kad da pocnemo ? Da vidis koliko treba ljudima veca brzina. Koja suplja, ne mogu da vjerujem da mislis da je dovoljno nekih 10 Mbit/s.
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#54562 Re: BHTelecom All About

Post by avaks »

Dovoljno je za jednog korisnika i isključivo za surfanje...
Pa ni kvalitetniji HD stream (10-15mbps bitrate) ti ne radi na tih 10 megabita :mrgreen:
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#54563 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

avaks wrote:Dovoljno je za jednog korisnika i isključivo za surfanje...
Pa ni kvalitetniji HD stream (10-15mbps bitrate) ti ne radi na tih 10 megabita :mrgreen:
Tacno, iskljucivo za surfanje, ako koristis samo Facebook, pogledas klixic i to, onda mozes biti zadovoljan. Nemoj slucajno pokusati gledati stream u vecoj kvaliteti, youtube u vecoj kvaliteti.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#54564 Re: BHTelecom All About

Post by mali_milojica »

Boli me ćošak za vase rasprave,za internet ne koristim ni BHT niti TM,ali stvarno ja ne znam kako imate vremena gledati streamove,skidati filmove od 5-10-100 giga svejedno,pa gledati.
Buđenje,posao, kuca,djeca na trening,djeca s treninga,skola,zadaca,daj ga vamo,daj ga tamo,rucak,kafa,vecera,djecu na spavanje. Odmori sat,pa hajde na spavanje. :-)
Blago vama :D
Evo moje brzine :D
Natjerali ste me da skidam bezveze aplikaciju :lol:
Image
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54565 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

A da procitate sve sto sam napisao? Rekao sam 25, a ne 10. I bas bi bilo lijepo vidjeti koliko cesto i koji vremenski period te brzine predju 25 Mbps. Naravno, moglo bi se na silu namjerno napucati da izgleda da se to stvarno koristi, ali sam ubjedjen da kod 90% korisnika svih operatera u BiH brzina danas nije presla 10 Mbps. Ja imam 25 Mbps kuci. Na poslu imam 400/400. Razliku sam osjetio 5 ili 6 puta u godini dana i to uglavnom radi uploada.

Velike brzine interneta trebaju:

1. Ljudima koji poslovno trebaju da salju ili primaju neke velike file-ove (veoma mali procenat)
2. Ljudima koji jos uvijek skidaju po 5 filmova dnevno iako ce pogledati 1 u 7 dana.
3. Mjeracima "ciji je veci"


Ja bih volio da mi neko objasni sta se to moze sa 40 Mbps a ne moze sa 25 Mbps.

Sto se tice programa veliki broj hd i sk su prednost. Ovo ostalo nije nesto sto ce korisnika natjerati da se opredjeli za nekog od operatera. Da se ne lazemo, svi mi gledamo 10-15 programa.

Ali prednost je i razlika u cijeni pogotovo ako dodje do najavljenog povecanja na tm-u. To povecanje ce ostaviti prostora bht-u. Prednost je i mojatv moj izbor.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#54566 Re: BHTelecom All About

Post by afannedim »

Idite ba guzite cugajte dernecite jebo vas rasprava oko interneta tv kanala brzina
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#54567 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

afannedim wrote:Idite ba guzite cugajte dernecite jebo vas rasprava oko interneta tv kanala brzina
:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup: :thumbup:

Niti će se šta promijeniti niti će ova rasprava utjecati na nečije mišljenje. Nova godina je ljudi, ohladite malo ;)
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#54568 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

mirza_15 wrote:A da procitate sve sto sam napisao? Rekao sam 25, a ne 10. I bas bi bilo lijepo vidjeti koliko cesto i koji vremenski period te brzine predju 25 Mbps. Naravno, moglo bi se na silu namjerno napucati da izgleda da se to stvarno koristi, ali sam ubjedjen da kod 90% korisnika svih operatera u BiH brzina danas nije presla 10 Mbps. Ja imam 25 Mbps kuci. Na poslu imam 400/400. Razliku sam osjetio 5 ili 6 puta u godini dana i to uglavnom radi uploada.

Velike brzine interneta trebaju:

1. Ljudima koji poslovno trebaju da salju ili primaju neke velike file-ove (veoma mali procenat)
2. Ljudima koji jos uvijek skidaju po 5 filmova dnevno iako ce pogledati 1 u 7 dana.
3. Mjeracima "ciji je veci"


Ja bih volio da mi neko objasni sta se to moze sa 40 Mbps a ne moze sa 25 Mbps.

Sto se tice programa veliki broj hd i sk su prednost. Ovo ostalo nije nesto sto ce korisnika natjerati da se opredjeli za nekog od operatera. Da se ne lazemo, svi mi gledamo 10-15 programa.

Ali prednost je i razlika u cijeni pogotovo ako dodje do najavljenog povecanja na tm-u. To povecanje ce ostaviti prostora bht-u. Prednost je i mojatv moj izbor.
ovo sam prvi put od tebe cuo ovdje i isao maksuz na temu telemacha da pitam zaposlenike telemacha da li planiraju poskupljenje u 2018. i niko nije potvrdio da planiraju,cak nikakve price o tome nema
izgleda da ti bacas trice ...ako imas neki dokaz za ovo,predoci nam ga ovdje,da vidimo
hvala
User avatar
Rugafet
Posts: 5472
Joined: 14/12/2015 17:52

#54569 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

mirza_15 wrote:...


E vala me niko ne zna nasmijat k'o mirza :thumbup: :lol:
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#54570 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

Jbga, imas i vocni sirup od 1,5 KM/l a imas i 3,5KM/l. Razlika je u kvaliteti.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9156
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#54571 Re: BHTelecom All About

Post by Pitar sa Kariba »

Sta 'e hejteri?! :D

Image
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#54572 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

TESLA_EDISON wrote:
mirza_15 wrote:Ja bih volio kada bi 20 ljudi skinulo kakav program koji ce mjeriti saobracaj i crtati graf sa brzinom interneta pa da vidimo koliko cesto i koliko dugo korisnicima brzina na linku prelazi 25 Mbps. Ostaviti tako jedno mjesec dana pa pogledati rezultat. Mnogi bi se iznenadili kada bi vidjeli rezultate.
Upravo. Samo je problem tu što kada se uporede stabilnost jednih i drugih i kada se vidi da je BHT neuporedivo stabilniji kreće priča kako prosječnom korisniku nije bitna stabilnost već brzina. Sa druge stranw kada se kaže da prosječnom korisniku nije potrebno više od 10 Mbit/s, tad se aktivira cijela armija telemach branioca.
Smiješno je porediti DOCSiS i FTTx tehnologije.
Jest kad se koristi jedan uredjaj za internet. Dosao kod mene buraz i on svoj laptop, ja svoj i pazi da ne pogledas HD video na youtube sa upaljena dva stb-a. O skidanju necega u tom trenutku mozes zaboraviti.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#54573 Re: BHTelecom All About

Post by kloniran »

Pa vi ste odgovorno tvrdili da je i 5 giga sasvim dovoljno za mjesec dana :pisnuo:
A poslije toga da je i 5 Mbps sasvim dovoljno za prosjecnog korisnika opet :pisnuo:
Konkurenciji jos niste ni do koljena o kakvim crnim prelascima pricate :pisnuo:
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#54574 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

pitanje
ostalo mi 55 bodova za bonus plus i haj reko da iskoristim,htio uzeti B&S 1GB 24 sata i nazovem na 1444 i teta kaze ne moze,nije mi registrovana ultra,nema joj mog broja tamo u sistemu

neko je ovdje spominjao neki broj na koji se moze poslati poruka...pa moze li to uopste ?
nije sada da cu propasti za marku ali eto,htio uzeti da imam veceras net,jer sam presao na ultru skoro
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54575 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

zippoo87 wrote: ovo sam prvi put od tebe cuo ovdje i isao maksuz na temu telemacha da pitam zaposlenike telemacha da li planiraju poskupljenje u 2018. i niko nije potvrdio da planiraju,cak nikakve price o tome nema
izgleda da ti bacas trice ...ako imas neki dokaz za ovo,predoci nam ga ovdje,da vidimo
hvala
A bilo ti mrsko citati sta korisnici tm pisu na toj temi? Informacija je upravo sa te teme.
Locked