Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
sencobih wrote:
A mene zanima koliko je puta telemah povecao cijene izmisljajuci razna opravdanja? Također nikad mi nije jasno zašto se npr.sport i ostalo zatamnjuje u "istocom" Mostaru i Sarajevu a u tzv. Hrvatskim dijelovima ne.
I zasto operatera kojeg hvalite toliko nema ni u top 20 po uplati poreza?
I opet jeftiniji od BH Telecoma
Ja imam Duo Tel Grande Extra od 43 marona, još plaćam 32. Kao iMoja TV phone koji košta 29 imam 1500 minuta mjesečno. Moja tv HBO i Cinemaxi koštaju 10.53, ono šake jada što prodaju pod HD paket za 4.68. To je znači 44.21.
Plus što moj paket ima SK (od toga 3 HD, i 3 s mogućnosti gledanja 72 sata unatrag kad zakasniš na utakmicu... i opcijom biranja komentatora). Tu opciju 72 sata imaju i 3 HBO HD kao i 3 Cinestara, TV 1000 i još nekih finih. Imam još i Cinestara Premiere HD x 2 od ukupno 24 HD. Pa računaj koliko bi te opcije koštale na onih Telecomovih 44.21 marona.
Izračunaj i koliko bi te izašlo mjesečno telefoniranje 100 minuta prema inistranstvu koliko ja imam uključenih u paket. Nije mečka nego space shutle.
sencobih wrote:
A mene zanima koliko je puta telemah povecao cijene izmisljajuci razna opravdanja? Također nikad mi nije jasno zašto se npr.sport i ostalo zatamnjuje u "istocom" Mostaru i Sarajevu a u tzv. Hrvatskim dijelovima ne.
I zasto operatera kojeg hvalite toliko nema ni u top 20 po uplati poreza?
I opet jeftiniji od BH Telecoma
Ja imam Duo Tel Grande Extra od 43 marona, još plaćam 32. Kao iMoja TV phone koji košta 29 imam 1500 minuta mjesečno. Moja tv HBO i Cinemaxi koštaju 10.53, ono šake jada što prodaju pod HD paket za 4.68. To je znači 44.21.
Plus što moj paket ima SK (od toga 3 HD, i 3 s mogućnosti gledanja 72 sata unatrag kad zakasniš na utakmicu... i opcijom biranja komentatora). Tu opciju 72 sata imaju i 3 HBO HD kao i 3 Cinestara, TV 1000 i još nekih finih. Imam još i Cinestara Premiere HD x 2 od ukupno 24 HD. Pa računaj koliko bi te opcije koštale na onih Telecomovih 44.21 marona.
Izračunaj i koliko bi te izašlo mjesečno telefoniranje 100 minuta prema inistranstvu koliko ja imam uključenih u paket. Nije mečka nego space shutle.
zato imamo i zatamnjivanje određenih sadržaja što je van svake pameti
zippoo87 wrote:
ovo si u pravu ali ovo je samo 10% onog sto telekom jos treba uraditi
sta je sa ovih 90% koji nemaju veze sa ovog telemach grupacijom i koji su iskljucivo pitanje bht nezainteresovanosti ?
Sta je to sto jos treba? Treba jos 10-15 hd programa i sk. Ko ima tm za 25 Mbps ima sve sto mu treba. Recimo da je osnovni paket mojatvnet 36 KM. Duo kod telemach-a 43, a vidim najavljuju nova poskupljenja, pa ce razlika otici i na 10 KM. Pored toga, na mojatv imas mojatv moj izbor, bonus plus, kupovinu uredjaja na rate...
mirza_15 wrote:
Sta je to sto jos treba? Treba jos 10-15 hd programa i sk. Ko ima tm za 25 Mbps ima sve sto mu treba. Recimo da je osnovni paket mojatvnet 36 KM. Duo kod telemach-a 43, a vidim najavljuju nova poskupljenja, pa ce razlika otici i na 10 KM. Pored toga, na mojatv imas mojatv moj izbor, bonus plus, kupovinu uredjaja na rate...
Ma ne treba nista, nista ne dirajte samo tako nastavite
zippoo87 wrote:
ovo si u pravu ali ovo je samo 10% onog sto telekom jos treba uraditi
sta je sa ovih 90% koji nemaju veze sa ovog telemach grupacijom i koji su iskljucivo pitanje bht nezainteresovanosti ?
Sta je to sto jos treba? Treba jos 10-15 hd programa i sk. Ko ima tm za 25 Mbps ima sve sto mu treba. Recimo da je osnovni paket mojatvnet 36 KM. Duo kod telemach-a 43, a vidim najavljuju nova poskupljenja, pa ce razlika otici i na 10 KM. Pored toga, na mojatv imas mojatv moj izbor, bonus plus, kupovinu uredjaja na rate...
Treba da svi imamo tu tehnicku mogucnost,a ne jedna ulica ima sve, ulica pored ni osnovno ne moze imati. Uporno se pravite budale na ovo. Moj problem i posao kao korisnika nije da znam kako cu ja imati 20,30 ili 100 mbita internet, ja placam i hocu to, nemam toga pa hvala lijepo ima ko moze. To je kao u svemu u zivotu. Zajebe te automehanicar ti odes kod drugog, zajebe te bingo odes u mercator ili obrnuto, zajebe te zena ti nadjes drugu . Previse smo mi siromasni,a normalan narod je pametan dovoljno da vec odavno ne ide prica "mi patriote oni nisu".
Sad pitanje, jel na moja tv mogu samo 24h vratiti program na odredjenim kanalima? Par puta fulim slucajeve x, zaboravim ili je stignem u ponedeljak vratiti do 00:00h i ode epizoda
mirza_15 wrote:Ma pitanje je na koji nacin i kako su potpisani ugovori sa m:telom i eronetom. Ako je cijena tolika kolika je cemu onda pregovori u Beogradu sa m:telom i uvodjenje isti dan i arena u tm? Sta imas pregovarati? Pregovaras li sa gazdom binga kada kupujes hljeb? Budala vidi da se nije radilo samo o ponudi koju je m:tel pristao da plati. Ocigledno je u paketu i nesto drugo. Tu je sabrano koliko ce ko kome dati a da i jedni i drugi imaju sve. Mozda cak i dogovor o povecanju cijene samih arena za BiH. Cilj je jasan. Puno para za arene puno para za sk, oni to razmjene pa su tu negdje a u gubitku su svi drugi. A oni svakako nisu konkurencija jedni drugima. Krajnji rezultat?
Unistiti konkurenciju (eltu u rs i bht u fbih) j onda raditi sta im je volja. Zbog slicnih stvari se i u hrvatskoj zakuhalo. Veliki problem je kada je neko vlasnik i programa visoke gledanosti i operatera pa ucjenjuje druge. To unistava konkurenciju i u principu ne bi trebalo biti dopusteno.
Pred potpis sa eronetom je bilo svega. Cak se polemika vodila i na ovoj temi. Oglasio se i Kabanica. Pricalo se o dolasku generalna licno na pregovore sa eronetom. Opet isto pitanje: zasto pregovori? Imas ponudi, potpises ugovor i platis. Sta imas pregovarati? Postavljalo se pitanje zasto eronet ne saceka odluku konkurencijskog vijeca? Pravo pitanje i jeste zasto nije? Uzmemo li u obzir nacin rada ht mostar i izvlacenja dobiti, a i nacin rada tm-a sve je moguce.
Ocigledno je tm bio pritisnut pa je trazio modelatitete da izadje iz te situacije. Najveci problem je bht i najveca prijetnja. Pitanje je i sta pise u tim papirima a sta je jos u igri. Pitanje je ima li jos nekih papira pored tog ugovora koji je dio dila sa eronetom i m:telom? Najveci problem tm-a je bh telecom i dali bi sve i eronetu i m:telu samo da ugroze bht. Realno, ni m:tel ni eronet nisu prijetnja tm-u. M:tel i tm cak nigdje na terenu i nisu jedni protiv drugih ako izuzmemo mali logosoft.
Uzalud je objašnjavati "pljuvačima", nisu oni tu radi objašnjenja i argumenata, tu su po zadatku.
mirza_15 wrote:
Tjesi se. Kada bih poceo da nabrajam samo za Sarajevo potrajalo bi.
Miki znaš gdje sam radio, svi padinski dijelovi grada imaju problema sa mrežom i kod jednih i kod drugih. Urbana zona je drugi par cipela.
Bht jednostavno mora dooobro poraditi na usluzi mojatv.
Brzine moraju povećati kako znaju i umiju. Broj i izbor kanala da ne govorim. Telefonija je ok.
Sto samo Sarajevo forsirate sto i u druge gradove zupanje/kantoni ne poboljsate usluge , optilka etc . Nije poenta u SK s sa Telemachom ,ko ih koci da ubace druge kanale ARD . ZDF AMC Cinestar kanale , Kabel eins Cmc History 2 etc a ne one bezvezne kamere
Last edited by joske on 31/12/2017 10:54, edited 1 time in total.
joske wrote:Sto samo Sarajevo forsirate sto i u druge gradove zupanje/kantoni ne poboljsate usluge , optilka etc . Nije poenta u SK s sa Telemachom ,ko ih koci da ubace druge kanale ARD . ZDF AMC Cinestar kanale , Kabel eins Cmc History 2 etc a ne one bezvezne kamere
gdje mi dodje tih 72h vracanje? kad odem lijeva strelica imam vrati snimak ali 24h mi je to, cim udjem u utorak npr. slucajeva x vise nema. Kad odem i na snimalicu kaze nemam dovoljno prostora,a ja nikad nisam koristio snimalicu
made_in_sarajevo wrote:gdje mi dodje tih 72h vracanje? kad odem lijeva strelica imam vrati snimak ali 24h mi je to, cim udjem u utorak npr. slucajeva x vise nema. Kad odem i na snimalicu kaze nemam dovoljno prostora,a ja nikad nisam koristio snimalicu
joske wrote:Sto samo Sarajevo forsirate sto i u druge gradove zupanje/kantoni ne poboljsate usluge , optilka etc . Nije poenta u SK s sa Telemachom ,ko ih koci da ubace druge kanale ARD . ZDF AMC Cinestar kanale , Kabel eins Cmc History 2 etc a ne one bezvezne kamere
A ko je rekao da se forsira samo Sarajevo? Ako iko forsira druga mjesta onda je to bh telecom. Neki drugi nece nikada doci na neka mjesta jer im se ne isplati. Cak mislim nista i ne rade na sirenju mrezu ne racunajuci akvizicije.
Ja bih volio kada bi 20 ljudi skinulo kakav program koji ce mjeriti saobracaj i crtati graf sa brzinom interneta pa da vidimo koliko cesto i koliko dugo korisnicima brzina na linku prelazi 25 Mbps. Ostaviti tako jedno mjesec dana pa pogledati rezultat. Mnogi bi se iznenadili kada bi vidjeli rezultate.
zippoo87 wrote:
ovo si u pravu ali ovo je samo 10% onog sto telekom jos treba uraditi
sta je sa ovih 90% koji nemaju veze sa ovog telemach grupacijom i koji su iskljucivo pitanje bht nezainteresovanosti ?
Sta je to sto jos treba? Treba jos 10-15 hd programa i sk. Ko ima tm za 25 Mbps ima sve sto mu treba. Recimo da je osnovni paket mojatvnet 36 KM. Duo kod telemach-a 43, a vidim najavljuju nova poskupljenja, pa ce razlika otici i na 10 KM. Pored toga, na mojatv imas mojatv moj izbor, bonus plus, kupovinu uredjaja na rate...
ma daj ba mirza,ja stvarno vise sa tobom necu ulaziti u diskusiju,jer sekunde nisi objektivan i ovakvi postovi nisu vise ni smijesni
pozdrav
mirza_15 wrote:Ja bih volio kada bi 20 ljudi skinulo kakav program koji ce mjeriti saobracaj i crtati graf sa brzinom interneta pa da vidimo koliko cesto i koliko dugo korisnicima brzina na linku prelazi 25 Mbps. Ostaviti tako jedno mjesec dana pa pogledati rezultat. Mnogi bi se iznenadili kada bi vidjeli rezultate.
Upravo. Samo je problem tu što kada se uporede stabilnost jednih i drugih i kada se vidi da je BHT neuporedivo stabilniji kreće priča kako prosječnom korisniku nije bitna stabilnost već brzina. Sa druge stranw kada se kaže da prosječnom korisniku nije potrebno više od 10 Mbit/s, tad se aktivira cijela armija telemach branioca.
Smiješno je porediti DOCSiS i FTTx tehnologije.