BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#54501 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

Laertes wrote:Jebemusve, juče sam 17 minuta bio na vezi sa 1444, pokušavajući da riješim utrošak preostalih 50 bodova sa bonusa. Na poruku 50 na 0611162 dobijem povratnu poruku da unesem samo broj bodova, što sam i prvi put uradio (i drugi i treći...). I ništa... I teta na 1444 me drži na vezi 17 minuta, konsultuje se sa kolegama, u jednom trenutku mi kaže "pošaljite 50 na 0611162" ( a ja joj sve ispričao da sam tako i uradio), pa onda opet čekaj, da bi na kraju rekla da kolege rade na tome i da će me nazvati, što naravno nisu u radili.
Radi se o usluzi od 1,5 KM (1 gb na 24 sata), nije vrijedno zajebancije, ali se čovjek uvjeri kakvi sve nesposobnjakovići rade u BHT...
Ja sam tako 15 dana se borio za flat sedmicu dana, posaljem sms prema uputama i samo vrati nazad... Na kraju preko druga potrosim da mi se umanji racun, samo d ih spickam i da ne zovem 1444 jer bi nekoga u pm.poslao
sencobih
Posts: 7533
Joined: 08/09/2010 08:33

#54502 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

diablobih wrote:Bas to, nisu stavili nijedan kanal, a htjeli bi SK :D

I ovo kao general dolazio na pregovore neke, sve ono sto je aca kabanica pricao hahahah, a govore kao da je to fact. Fact je da su eronet i mtel dobili SK kanale, a bh telecom zeli po nizoj cijeni. Fact je da ovo kazna od prije, kada stvarno nisu nikome dali SK kanale. Fact je da BH telecom nije ubacio nijednog kanala osim live kamera, a tu nije telemach nista kriv. Takodjer niko nije kriv BH telecomu ni sto ne povecavaju brzine interneta.

http://bihkonk.gov.ba/saopcenje-za-medi ... ovine.html

Ovo je fact. Samo jedna u nizu, osuđivani krimosi
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#54503 Re: BHTelecom All About

Post by konektovan »

Razlika izmedju telemacha i bht moja tv je otprilike, k'o izmedju mercedesa i skode. :mrgreen:
kakaljin
Posts: 13494
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#54504 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

konektovan wrote:Razlika izmedju telemacha i bht moja tv je otprilike, k'o izmedju mercedesa i skode. :mrgreen:
Mercedes A klasa i Skoda Superb RS :-D :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#54505 Re: BHTelecom All About

Post by konektovan »

kakaljin wrote:
konektovan wrote:Razlika izmedju telemacha i bht moja tv je otprilike, k'o izmedju mercedesa i skode. :mrgreen:
Mercedes A klasa i Skoda Superb RS :-D :-D
Tako mozda gleda ponizeni korisnik bht-a, pa se tješi. :mrgreen:
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#54506 Re: BHTelecom All About

Post by BarbaDue »

Dobar je mercedes samo da ima fordov motor :mrgreen: :lol:
kakaljin
Posts: 13494
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#54507 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

konektovan wrote:
kakaljin wrote:
konektovan wrote:Razlika izmedju telemacha i bht moja tv je otprilike, k'o izmedju mercedesa i skode. :mrgreen:
Mercedes A klasa i Skoda Superb RS :-D :-D
Tako mozda gleda ponizeni korisnik bht-a, pa se tješi. :mrgreen:
Tako isto gleda telemachov korisnik koji voli da pise mercedes a vozi A klasu iz 2000 godine :-D :-D :-D :D
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#54508 Re: BHTelecom All About

Post by konektovan »

Sramota je da bht dopusti da ga neko bukvalno slomi na njegovom trzistu, zaista..
sencobih
Posts: 7533
Joined: 08/09/2010 08:33

#54509 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

konektovan wrote:Sramota je da bht dopusti da ga neko bukvalno slomi na njegovom trzistu, zaista..
Koliko znam BHT se zadnji poceo baviti televizijom kada su samo u sarajevu bila 4 operatera, a sada ima cca 200 000 korisnika, od cega 50 ak hiljada samo u Sarajevu, o mobilnoj da ne govorimo skoro pola svih korisnika je u BHT, tolko o slamanju
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#54510 Re: BHTelecom All About

Post by konektovan »

sencobih wrote:
konektovan wrote:Sramota je da bht dopusti da ga neko bukvalno slomi na njegovom trzistu, zaista..
Koliko znam BHT se zadnji poceo baviti televizijom kada su samo u sarajevu bila 4 operatera, a sada ima cca 200 000 korisnika, od cega 50 ak hiljada samo u Sarajevu, o mobilnoj da ne govorimo skoro pola svih korisnika je u BHT, tolko o slamanju
Ko drzi ostatak?! :mrgreen:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#54511 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

konektovan wrote:
sencobih wrote:
konektovan wrote:Sramota je da bht dopusti da ga neko bukvalno slomi na njegovom trzistu, zaista..
Koliko znam BHT se zadnji poceo baviti televizijom kada su samo u sarajevu bila 4 operatera, a sada ima cca 200 000 korisnika, od cega 50 ak hiljada samo u Sarajevu, o mobilnoj da ne govorimo skoro pola svih korisnika je u BHT, tolko o slamanju
Ko drzi ostatak?! :mrgreen:
Hoćeš reći da Telemach ima više korisnika? Ako je tako, onda je to posao za poreznu inspekciju jer prijavljuju drastično manji broj od stvarnog stanja.

Također, ako imaju veći broj korinisnika onda bi trebali biti na prvom mjestu po uplati PDV-a. Koliko vidim na zadnjem izvještaju nema ih ni u top 20.
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#54512 Re: BHTelecom All About

Post by konektovan »

Sve je to moguce. Pokupili su one male operatere sirom BiH, kao i total odnedavno cini mi se.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#54513 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

konektovan wrote:Sve je to moguce. Pokupili su one male operatere sirom BiH, kao i total odnedavno cini mi se.
Nije nemoguće. Ako je tako, onda su opasno poreza utajili. Treba to dobro prečešljati.
User avatar
Rugafet
Posts: 5471
Joined: 14/12/2015 17:52

#54514 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

Zanima me nesto (ne zezam se) koliko kanala (i kojih)je u zadnje dvije godine uvedeno u moja tv? I koliko je puta povecavana brzina neta isto za dvije godine, mislim na varijantu svima da se povecala, a na ne zavisi od ovog zavisi od onog?
Hvala.
sencobih
Posts: 7533
Joined: 08/09/2010 08:33

#54515 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

Rugafet wrote:Zanima me nesto (ne zezam se) koliko kanala (i kojih)je u zadnje dvije godine uvedeno u moja tv? I koliko je puta povecavana brzina neta isto za dvije godine, mislim na varijantu svima da se povecala, a na ne zavisi od ovog zavisi od onog?
Hvala.
A mene zanima koliko je puta telemah povecao cijene izmisljajuci razna opravdanja? Također nikad mi nije jasno zašto se npr.sport i ostalo zatamnjuje u "istocom" Mostaru i Sarajevu a u tzv. Hrvatskim dijelovima ne.
I zasto operatera kojeg hvalite toliko nema ni u top 20 po uplati poreza?
User avatar
Rugafet
Posts: 5471
Joined: 14/12/2015 17:52

#54516 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

Nisi mi odgovorio ni na jedno pitanje, ne znam zasto me quotas uopste?

Ali evo da ti odgovorim

1. Ne znam koliko puta je telemach povecao cijene, ja sam koristio BHB kabl dok ga t. nije kupio i tad se povecala cijena ali je i usluga neuporediva, tako da je to povecanje opravdano.

2. Ovo oko zatamnjenja kanala, pojma nemam zasto je to tako ako jeste.

3. Ovo me ne zanima jer mi ne utice na kvalitet usluge. A usluga meni kao korisniku je najbitnija.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#54517 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

Rugafet wrote:Zanima me nesto (ne zezam se) koliko kanala (i kojih)je u zadnje dvije godine uvedeno u moja tv? I koliko je puta povecavana brzina neta isto za dvije godine, mislim na varijantu svima da se povecala, a na ne zavisi od ovog zavisi od onog?
Hvala.
ubaceno je par informativnih,tipa aljazeera arabia i tako to,sve strani
ubaceno je jos nekih lokalnih
nije ubacen niti jedan popularni kanal

brzina interneta se nije povecavala od maja 2015. ja mislim,kada je na moja tv povecano sa 5 na 10 Mbps
User avatar
Rugafet
Posts: 5471
Joined: 14/12/2015 17:52

#54518 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

Hvala @zippoo87, to me je zanimalo.

Mislim da je svaka rasprava o telecomu kao nekakvom ozbiljnom igracu na ovim prostorima deplasirana nakon ovih podataka.
probook
Posts: 5042
Joined: 13/10/2013 22:38

#54519 Re: BHTelecom All About

Post by probook »

mirza_15 wrote:Realno, ni m:tel ni eronet nisu prijetnja tm-u. M:tel i tm cak nigdje na terenu i nisu jedni protiv drugih ako izuzmemo mali logosoft.
Hmm... Kako eronet nije konkurencija? Ako Mostar ima 120 000 stanovnila, onda eronet pokriva trziste od nekih 60 000 ljudi, po meni to nije malo?

Drugom.. Zasto konacno ne izadju sa konkretnim podatcima i dokazima sta se kome nudi? Vec godinama kazne, price, a nigdje konkretnih stvari koliko sta kosta.
hipija
Posts: 1727
Joined: 30/12/2010 18:17

#54520 Re: BHTelecom All About

Post by hipija »

Osim u zapadnom Mostaru i Čapljini, Telemach je takođe direktni konkurent Eronetu i njegovoj Home TV platformi na prostoru srednje Bosne(Vitez, Novi Travnik, Busovača, Kiseljak).
Last edited by hipija on 30/12/2017 22:38, edited 1 time in total.
sencobih
Posts: 7533
Joined: 08/09/2010 08:33

#54521 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

probook wrote:
mirza_15 wrote:Realno, ni m:tel ni eronet nisu prijetnja tm-u. M:tel i tm cak nigdje na terenu i nisu jedni protiv drugih ako izuzmemo mali logosoft.
Hmm... Kako eronet nije konkurencija? Ako Mostar ima 120 000 stanovnila, onda eronet pokriva trziste od nekih 60 000 ljudi, po meni to nije malo?

Drugom.. Zasto konacno ne izadju sa konkretnim podatcima i dokazima sta se kome nudi? Vec godinama kazne, price, a nigdje konkretnih stvari koliko sta kosta.
Podaci se iznose na sudovima, a sudovi donose odluke na osnovu njih. Pisati po raznim portalima može ko hoce i kako hoce. I nakon izrecenih kazni, nalaze se razne vadione i opravdanja, jer smatraju da je jeftinije platiti kaznu i nastaviti po starom
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#54522 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

Nego kakva je sad usluga Moja tv naspram telemaša, da opet pokrenemo u tijeku ovih dogadjaja gdje i debilni pinkovi dolaze :D
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54523 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

probook wrote:
mirza_15 wrote:Realno, ni m:tel ni eronet nisu prijetnja tm-u. M:tel i tm cak nigdje na terenu i nisu jedni protiv drugih ako izuzmemo mali logosoft.
Hmm... Kako eronet nije konkurencija? Ako Mostar ima 120 000 stanovnila, onda eronet pokriva trziste od nekih 60 000 ljudi, po meni to nije malo?

Drugom.. Zasto konacno ne izadju sa konkretnim podatcima i dokazima sta se kome nudi? Vec godinama kazne, price, a nigdje konkretnih stvari koliko sta kosta.
Ja napisao jedno ti preveo drugo. BH Telecom ima oko 180.000 prikljucaka mojatv i broj jos uvijek raste. Ako u Mostaru ima 120.000 stanovnika to je oko 30-40k domacinstava, i ako je tamo prije ht-a bio Monet kojeg je kupio telemach home tv tamo ima maksimalno 10k prikljucaka. U prevodu, home tv je premali i 90% kolaca na koji "puca" telemach "puca" i bh telecom. Sa sk bi bh telecom dobio veliki vjetar u ledja i toga su svjesni u tm-u. Zato i nogama i rukama kopaju da do toga ne dodje.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#54524 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

mirza_15 wrote:
probook wrote:
mirza_15 wrote:Realno, ni m:tel ni eronet nisu prijetnja tm-u. M:tel i tm cak nigdje na terenu i nisu jedni protiv drugih ako izuzmemo mali logosoft.
Hmm... Kako eronet nije konkurencija? Ako Mostar ima 120 000 stanovnila, onda eronet pokriva trziste od nekih 60 000 ljudi, po meni to nije malo?

Drugom.. Zasto konacno ne izadju sa konkretnim podatcima i dokazima sta se kome nudi? Vec godinama kazne, price, a nigdje konkretnih stvari koliko sta kosta.
Ja napisao jedno ti preveo drugo. BH Telecom ima oko 180.000 prikljucaka mojatv i broj jos uvijek raste. Ako u Mostaru ima 120.000 stanovnika to je oko 30-40k domacinstava, i ako je tamo prije ht-a bio Monet kojeg je kupio telemach home tv tamo ima maksimalno 10k prikljucaka. U prevodu, home tv je premali i 90% kolaca na koji "puca" telemach "puca" i bh telecom. Sa sk bi bh telecom dobio veliki vjetar u ledja i toga su svjesni u tm-u. Zato i nogama i rukama kopaju da do toga ne dodje.
ovo si u pravu ali ovo je samo 10% onog sto telekom jos treba uraditi
sta je sa ovih 90% koji nemaju veze sa ovog telemach grupacijom i koji su iskljucivo pitanje bht nezainteresovanosti ?
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#54525 Re: BHTelecom All About

Post by °u° »

kakaljin wrote:
Tako isto gleda telemachov korisnik koji voli da pise mercedes a vozi A klasu iz 2000 godine :-D :-D :-D :D
Imam ja i mečku i škodu. Ne sjećam se kad sam sjeo u škodu, samo mečku vozim.
Škoda mi za pijace :D
Locked