Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#5451 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eto...
godinam sve oko struje radim kod njih. Jos dok su bili na vrbanji. Vrlo sam zadovoljan. Meni su probali popravit kompresor. Nije moglo. Nasli drugi, stavili novu spulu, napunili klimu... Sve za par sati. Celo mi je trazio 470 maraka za to... Oni uradili upola jeftinije
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5452 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ajde dobro je, ja još problema sa klimom nisam imao, al' jesam zato sa svim ostalim 
-
deda_jr
- Posts: 273
- Joined: 10/11/2011 13:32
#5453 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eto vidjeti cemo sta ce reci u ponedjeljak. A Forda sam uzeo tek nedavno i na preporuku prijatelja sa ga odvezao u Istocno Sarajevo u servis Radoja (vlasnik servisa vozio godinama isti Focus, pa kao zna sve o njima). Do sada sam samo mijenjao filtere i tecnosti nakon kupovine, tako da ne mogu potvrditi kvalitet. Vidjeti cu sada kakva je situacija, pa ako ne bude ok probati cu AC Tech.kB27 wrote:Ne znam znači li šta kao orjentacija - mene je za Fiestu (slično godište) prednja opruga sa pratećim dijelovima (nosač i još nešto) koštala oko 220KM sa zamjenom.deda_jr wrote:Je li neko zna koliko bi me kostala zamjena amortizera na Focusu MK2 (2.0 tdci, 2005). Otici cu ove sedmice mehanicaru, ali cisto da se psihicki pripremim na sok
P. S. Kome voziš Focusa na servis, ja već dugo tražim kako treba majstora za Forda?
- cobe_fks
- Posts: 321
- Joined: 30/07/2013 01:09
#5454 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedno laicko pitanje 
Castrol ulje 5w40 edge ili magnetic, koja je razlika?
Za fabiu 1.9 tdi,inace je na servisu stavljeno egdge, ali trebao bih malo nadosuti
imam litar ovog magnetic, pa me zanima smijem li njega dodati, da ne kupujem ovo edge
a brzo cu svakako na servis pa komplet promijeniti ulje i filter 
Castrol ulje 5w40 edge ili magnetic, koja je razlika?
Za fabiu 1.9 tdi,inace je na servisu stavljeno egdge, ali trebao bih malo nadosuti
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5455 Re: Pitamo Mehanicare ?
Castrol edge 5w40 za td je polusinteticko a magnetic je u potpunosti sinteticko. A druga razlika je cijena 
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
- cobe_fks
- Posts: 321
- Joined: 30/07/2013 01:09
#5456 Re: Pitamo Mehanicare ?
A mene najvise zanima smijem li ovo magnetic pomijesati sa edge? 
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5457 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tehnicki da... smiju se mijesati vrste (edit: polu i u potpunosti sinteticka) ulja... u tom slucaju dobijes ovisno o odnosima neko svoje ulje... nazovimo ga magnetic edge
i nece nista biti motoru no kikiriki [emoji1] [emoji1]
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
- cobe_fks
- Posts: 321
- Joined: 30/07/2013 01:09
#5458 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Zahvaljujemdoktor_seha wrote:Tehnicki da... smiju se mijesati vrste (edit: polu i u potpunosti sinteticka) ulja... u tom slucaju dobijes ovisno o odnosima neko svoje ulje... nazovimo ga magnetic edgei nece nista biti motoru no kikiriki [emoji1] [emoji1]
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5459 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema na cemu [emoji106] [emoji111]cobe_fks wrote:Zahvaljujemdoktor_seha wrote:Tehnicki da... smiju se mijesati vrste (edit: polu i u potpunosti sinteticka) ulja... u tom slucaju dobijes ovisno o odnosima neko svoje ulje... nazovimo ga magnetic edgei nece nista biti motoru no kikiriki [emoji1] [emoji1]
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5460 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav svima, evo da se i ja javim... danas sam u voznji stisnuo kvacilo i kocnicu zajedno i auto se ugasilo... kad stisnem samo kvacilo ili samo kocnicu nista se ne desava... normalno prima gas i ne varira na obrtajima.
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#5461 Re: Pitamo Mehanicare ?
A što u vožnji stišćeš obe papučice?
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5462 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
U situaciji kad treba usporiti, kocnicu pa kvacilo i prebacim u nizu brzinu i kocim motorom... eh bas u tom trenutku kad to dvoje stisnem motor naprosto crkne... to nije probl toliko u voznji koliko u zaustavljanju. Edit: manje vise uvijek kocim zajedno motorom i papucicom.Dzontra_Volta wrote:A što u vožnji stišćeš obe papučice?
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
- hopi
- Posts: 7262
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#5463 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa šta zar se ne smije pritisnuti kočnica i kvačilo zajedno
dizel, benzin ili plin
možda nešto uguši motor
dizel, benzin ili plin
možda nešto uguši motor
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#5464 Re: Pitamo Mehanicare ?
A sto mi magle stakla u pm....
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5465 Re: Pitamo Mehanicare ?
Benzin/plin punto mk1 1.2 8v
U tom trenutku mi je bila klima ukljucena ali pretpostavljam da nije do nje jer sam je nedavno servisirao i svi su dijelovi ok... nego je neki mali problem koji ce garant vremenom postati veliki pa da ga rijesim bolje ranije...
Edit: leptir je cist, nema variranja obrtaja, znaci step motor je ok, nema fals zraka takodjer, to sam odmah provjerio
U tom trenutku mi je bila klima ukljucena ali pretpostavljam da nije do nje jer sam je nedavno servisirao i svi su dijelovi ok... nego je neki mali problem koji ce garant vremenom postati veliki pa da ga rijesim bolje ranije...
Edit: leptir je cist, nema variranja obrtaja, znaci step motor je ok, nema fals zraka takodjer, to sam odmah provjerio
Last edited by doktor_seha on 15/07/2016 20:35, edited 1 time in total.
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5466 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Star filter, mali hladnjak... nesto od toga... doduse jedna kolegica nije znala da upali ventilaciju nego je brisala maramicom, pa i toga ima [emoji14]Ned071 wrote:A sto mi magle stakla u pm....
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#5467 Re: Pitamo Mehanicare ?
A valjda nije hladnjak... Klima osusi al mora stalno radit
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#5468 Re: Pitamo Mehanicare ?
stakla magle kad sjedi u autu neko ko je malo ili nesto popio...ili ti curi mali hladnjak od klime ili hladjenjaNed071 wrote:A sto mi magle stakla u pm....
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#5469 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako da znam da je mali hladnjak? Suh je pod... Kazu da imaju i neke gumice na njemu, odu pa prave problem
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#5470 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zacepljen odvod kondenzata ispod kondenzatora, zacepljeni odvodi ispod sofersajbe pa ulazi voda u kabinu, ulazi voda negdje na vratima itd.Ned071 wrote:A valjda nije hladnjak... Klima osusi al mora stalno radit
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#5471 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kiša pada danas nonstop...ne mora biti nikakav kvar, jednostavno takvi uslovi velike vlažnosti...upali klimu i drži je upaljenom. Kad otopli možeš očistiti stakla sa unutrašnje strane i to je to...
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#5472 Re: Pitamo Mehanicare ?
Od kiše. Isto je i kod mene danas. Još ako su izlazio - ulazio iz/u auto mokar mora zamaglit da ga jbš. Kod mene danas klima riješavala stvar.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#5473 Re: Pitamo Mehanicare ?
ventilator upalis i no problemo
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#5474 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moglo bi bit do kedera tj. plastike. Malo se odvojila. Javim kad rijesim. Hvala momci 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#5475 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad si mijenjao filter od kabine? Zaprljan filter smanjuje cirkulaciju i onda vise magli.
Klima pomaze dok radi ali kad je iskljucis ponovo magli ako je puno vlazno vani. Ja nekad ukljucim grijanje da isusi i onda lagano smanjujem. To mi vise pomaze
Kederi mogu isto biti uzrok sto magli
Klima pomaze dok radi ali kad je iskljucis ponovo magli ako je puno vlazno vani. Ja nekad ukljucim grijanje da isusi i onda lagano smanjujem. To mi vise pomaze
Kederi mogu isto biti uzrok sto magli
