http://www.sa-c.net/news-archive/item/5 ... ljece.html
Sarajevo Construction
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#5452 Re: Sarajevo Construction
ima jedan problemić oko hotela, hoće li do proljeća srediti ne znam
doduše proljeće je i do pola juna
doduše proljeće je i do pola juna
- Qler
- Posts: 25829
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#5453 Re: Sarajevo Construction
Koji je problemcic?
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#5454 Re: Sarajevo Construction
širenje centra na treći sprat hotela, a to uvodi mnoge belajeQler wrote:Koji je problemcic?
- Qler
- Posts: 25829
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#5455 Re: Sarajevo Construction
Pa zar nisu oni prakticno dvojeni, trzni i ova zgrada od hotela?
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#5456 Re: Sarajevo Construction
ima poveznica kroz poslovnu kulu koliko me sjećanje služiQler wrote:Pa zar nisu oni prakticno dvojeni, trzni i ova zgrada od hotela?
znam samo da su na sastancima lomili
- Qler
- Posts: 25829
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#5457 Re: Sarajevo Construction
Znači veselo 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#5458 Re: Sarajevo Construction
ma i ovako je nabacno, natrpano... nazor
kakvih jos gluposti je tu bilo... boze sacuvaj
kakvih jos gluposti je tu bilo... boze sacuvaj
- DaysleepeR
- Posts: 21046
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#5459 Re: Sarajevo Construction
ja kad god pogledam ove su prostorije na staklenom dijelu objekta prazne skroz i ništa ne izgleda kao da se odvijaju neki radovi.
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#5460 Re: Sarajevo Construction
Lažu nas sve 100%. Isto kao i za Tarčin Forest Resort & Spa i Novotel Hotel.DaysleepeR wrote:ja kad god pogledam ove su prostorije na staklenom dijelu objekta prazne skroz i ništa ne izgleda kao da se odvijaju neki radovi.
- DaysleepeR
- Posts: 21046
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#5461 Re: Sarajevo Construction
nema potrebe da budeš maliciozanCossack wrote:Lažu nas sve 100%. Isto kao i za Tarčin Forest Resort & Spa i Novotel Hotel.DaysleepeR wrote:ja kad god pogledam ove su prostorije na staklenom dijelu objekta prazne skroz i ništa ne izgleda kao da se odvijaju neki radovi.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#5462 Re: Sarajevo Construction
SPO Oaza - 05. 02. 2018. @ thekupus






- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#5463 Re: Sarajevo Construction
U planu izgradnja osnovne škole na Stupu
Sarajevo Construction
Ministarstvo za obrazovanje KS-a podržat će višegodišnju potrebu građana mjesne zajednice Stup II iz općine Ilidža za izgradnju objekta i osnivanje nove osnovne škole.
Regulacionim planom Stup Nukleus predviđena je lokacija za školu u Dobrinjskoj ulici, prekoputa objekta MZ Stup II.
Opravdanost
Elaborat o društveno-ekonomskoj opravdanosti izgradnje i osnivanja nove osnovne škole postoji već 13 godina i on je ranije dostavljen resornom ministarstvu.
"Stanovnici ovog MZ-a su nam se nedavno obratili Ministarstvu te pomenuti elaborat dopunili sa još tri činjenice koje idu u prilog gradnji ove škole. Između ostalog, u njemu se navodi da je od vremena izrade pomenutog elaborata pa do danas došlo do značajnih promjena u ovom MZ-u u pogledu povećanja broja školske djece zbog povratka prijeratnih stanovnika, izgradnje novih stambenih jedinica posebno naselja Tibra 1 i Tibra 2 sa više stotina stambenih jedinica, te buduće planirane intenzivne stambene gradnje sa očekivanih 20.000 stanovnika. Naveli su i svoju trenutnu procjenu, prema kojoj preko 800 djece iz ovog MZ-a pohađa osnovne škole na Ilidži, Dobrinji, u Nedžarićima ili nekim drugim dijelovima Sarajeva. Pomenuli su i djecu s područja mjesnih zajednica Stup, Stupsko Brdo i druge kojima bi ova škola bila bliža i pogodnija za pohađanje od onih u koje sada idu".
Kapacitet
Podsjetili su i da je Zavod za planiranje razvoja KS-a ukazao kroz izmjenu i dopunu Regulacionog plana Stup Nukleus da je neophodno u ovom MZ-u planirati izgradnju škole kapaciteta 1.000 učenika u jednoj smjeni, kazao nam je Elvir Kazazović, ministar za obrazovanje KS-a.
Ministarstvo je, kako su naveli, spremno podržati izgradnju, prije svega u stručnim pedagoškim aspektima, kao i kroz obezbjeđenje potrebnih sredstava i odgovarajuće projektne aktivnosti.
Neophodan preduslov za izgradnju su rješavanje imovinskopravnih odnosa, priprema projektne dokumentacije i provođenje procedure formiranja nove škole kao javne ustanove, a što je u nadležnosti Općine Ilidža.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#5464 Re: Sarajevo Construction
Na proljeće tender za izgradnju Univerzitetske biblioteke u Sarajevu
eKapija
Gradnja Univerzitetske biblioteke u krugu Kampusa Univerziteta u Sarajevu, o čemu se priča više od šest godina, pomjerena je s mrtve tačke. Kako su Avazu rekli iz Univerziteta u Sarajevu, u toku je izrada izvedbenog projekta za izgradnju i opremanje biblioteke koji bi trebalo da bude završen do aprila.
- Saudijski fond za razvoj, koji finansira gradnju, dostavio je 8. januara univerzitetu odobrenje za nastavak pregovora sa predloženim konsultantom za reviziju projekta i nadzor nad gradnjom i opremanjem biblioteke.
Konsultant bi reviziju trebao raditi za dva mjeseca, čime se stiču uslovi za raspisivanje tendera za izbor izvođača građevinskih radova, a u kasnijoj fazi i za provedbu procedure za opremanje biblioteke – kazali su iz UNSA.
Također, navode da prepreku izgradnji biblioteke trenutno predstavlja izmještanje toplovoda, koji ide od kotlovnice kampusa do Elektrotehničkog fakulteta. Za to se još očekuje saglasnost koju bi trebalo da odobri Općina Novo Sarajevo.
- Logovan
- Posts: 102770
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#5465 Re: Sarajevo Construction
Ovo izgleda dobro.So What! wrote:SPO Oaza - 05. 02. 2018. @ thekupus
![]()
- holowey
- Posts: 10854
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#5466 Re: Sarajevo Construction
*ebote, za toliko godina, jedna generacija zavrsila osnovnu skolu, druga samo sto nije, a jos uvijek ni kamen temeljac za slikanje pred izbore nije postavljen...al' ko je nadlezan, nista ne cudi...So What! wrote:U planu izgradnja osnovne škole na Stupu
Sarajevo Construction
Ministarstvo za obrazovanje KS-a podržat će višegodišnju potrebu građana mjesne zajednice Stup II iz općine Ilidža za izgradnju objekta i osnivanje nove osnovne škole.
Regulacionim planom Stup Nukleus predviđena je lokacija za školu u Dobrinjskoj ulici, prekoputa objekta MZ Stup II.
Opravdanost
Elaborat o društveno-ekonomskoj opravdanosti izgradnje i osnivanja nove osnovne škole postoji već 13 godina i on je ranije dostavljen resornom ministarstvu.
"Stanovnici ovog MZ-a su nam se nedavno obratili Ministarstvu te pomenuti elaborat dopunili sa još tri činjenice koje idu u prilog gradnji ove škole. Između ostalog, u njemu se navodi da je od vremena izrade pomenutog elaborata pa do danas došlo do značajnih promjena u ovom MZ-u u pogledu povećanja broja školske djece zbog povratka prijeratnih stanovnika, izgradnje novih stambenih jedinica posebno naselja Tibra 1 i Tibra 2 sa više stotina stambenih jedinica, te buduće planirane intenzivne stambene gradnje sa očekivanih 20.000 stanovnika. Naveli su i svoju trenutnu procjenu, prema kojoj preko 800 djece iz ovog MZ-a pohađa osnovne škole na Ilidži, Dobrinji, u Nedžarićima ili nekim drugim dijelovima Sarajeva. Pomenuli su i djecu s područja mjesnih zajednica Stup, Stupsko Brdo i druge kojima bi ova škola bila bliža i pogodnija za pohađanje od onih u koje sada idu".
Kapacitet
Podsjetili su i da je Zavod za planiranje razvoja KS-a ukazao kroz izmjenu i dopunu Regulacionog plana Stup Nukleus da je neophodno u ovom MZ-u planirati izgradnju škole kapaciteta 1.000 učenika u jednoj smjeni, kazao nam je Elvir Kazazović, ministar za obrazovanje KS-a.
Ministarstvo je, kako su naveli, spremno podržati izgradnju, prije svega u stručnim pedagoškim aspektima, kao i kroz obezbjeđenje potrebnih sredstava i odgovarajuće projektne aktivnosti.
Neophodan preduslov za izgradnju su rješavanje imovinskopravnih odnosa, priprema projektne dokumentacije i provođenje procedure formiranja nove škole kao javne ustanove, a što je u nadležnosti Općine Ilidža.
- Logovan
- Posts: 102770
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#5467 Re: Sarajevo Construction
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... ole/290283
Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić je u utorak, 6. februara 2018. godine održao sastanak s ministrom obrazovanja, nauke i mladih KS-a Elvirom Kazazovićem, dekanesom Medicinskog fakulteta u Sarajevu Semrom Čavaglija i direktoricom Srednje zubotehničke školu u Sarajevu Elvirom Jašarbašić.
Povod sastanka bio je razgovor o izgradnji sportske dvorane za potrebe Srednje zubotehničke škole i Medicinskog fakulteta, a koja bi bila sastavni dio objekta pomenute srednjoškolske ustanove.
Direktorica Jašarbašić je izrazila zahvalnost za dugogodišnju pomoć Općine Centar ovoj školi, iako nema direktnu nadležnost nad obrazovanjem.
"Koristim priliku da se zahvalim Općini Centar koja nam već dugi niz godina pomaže. Veliki problem s kojim se suočavamo je nedostatak sale za fiskulturu. Za iznajmljivanje prostora u Skenderiji na godišnjem nivou izdvajamo oko 30.000 maraka, a u dvorištu iza škole imamo teren na kojem bi sala mogla biti izgrađena. Učenicima je jako naporno da u toku nastave odlaze u sale na drugim lokalitetima, vraćaju se, izloženi su opasnostima", objasnila je Jašarbašić.
Dekanesa Čavaglija je kazala da ova lokalna zajednica pruža kontinuiranu pomoć fakultetu.
"Veliki problem nam predstavlja nedostatak sale za fiskulturu. Naši studenti moraju plaćati termine u drugim salama ukoliko žele da se bave sportom, a znamo kako je fizička aktivnost važna za cjelokupno zdravlje svakog čovjeka", dodala je Čavaglija.
Ministar Kazazović je naglasio da je politika ministarstva da sve škole kao javne ustanove imaju sportsku salu pa stoga u potpunosti podržava ovu ideju.
Načelnik Ajnadžić je dodao da Općina Centar podržava sve projekte koji su od značaja za društvenu zajednicu.
"Ukoliko budemo mogli u imovinsko-pravnom, prostornom i urbanističkom smislu ovu priču dovesti do zadovoljavajućeg rješenja mi smo spremni izdvojiti finansijska sredstva za izgradnju sportske dvorane koja bi bila od koristi za potrebe Srednje zubotehničke škole i Medicinskog fakulteta. Tokom trajanja nastave salu bi koristile dvije školske ustanove, a u poslijepodnevnim satima sala bi bila na raspolaganju građanima Općine Centar.
Projekat izgradnje bi zajednički finansirali Općina Centar, Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS-a i Ministarstvo kulture i sporta KS-a. S obzirom da je predmetno zemljište u vlasništvu Medicinskog fakulteta i Srednje zubotehničke škole vi svoje učešće dajete kroz zemljište. Općina Centar će izdvojiti sredstva i za pribavljanje idejnog i glavnog projekta", kazao je Ajnadžić.
Na sastanku je dogovoreno da se u narednih desetak dana sačini sporazum o zajedničkoj realizaciji projekta izgradnje sportske dvorane čiji potpisnici će osim Općine Centar biti Medicinski fakultet, Srednja zubotehnička škola, Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS-a i kantonalno Ministarstvo kulture i sporta.
Nakon potpisivanja sporazuma pristupit će se rješavanju imovinsko-pravnih odnosa, pribavljanju idejnog i glavnog projekta.
- VladaFBiH
- Posts: 6607
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#5468 Re: Sarajevo Construction
ali ni slično renderu http://www.sa-c.net/projects/item/3837- ... -oaza.htmlLogovan wrote:Ovo izgleda dobro.So What! wrote:SPO Oaza - 05. 02. 2018. @ thekupus
![]()
![]()
- Thorgerson
- Posts: 9903
- Joined: 15/04/2015 11:26
#5469 Re: Sarajevo Construction
Ajd, ako zanemarimo to sto su odstupili od rendera, dobro je sto zgrada nije nabijena odmah do ceste - kao ostali objekti u ovoj ulici (ali eto svi su stariji objekti).
Ulica na ovom dijelu sada izgleda i previse siroko.
Ulica na ovom dijelu sada izgleda i previse siroko.
- DaysleepeR
- Posts: 21046
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#5470 Re: Sarajevo Construction
malo je i narušila skyline, moram uslikati, vidi se kod mene sa prozora, strši za tačno jedan sprat
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#5471 Re: Sarajevo Construction
O ukusima se ne raspravlja ali meni izgleda bolje nego na renderu.VladaFBiH wrote:ali ni slično renderu http://www.sa-c.net/projects/item/3837- ... -oaza.htmlLogovan wrote:Ovo izgleda dobro.So What! wrote:SPO Oaza - 05. 02. 2018. @ thekupus
![]()
![]()
- BHF_Manijak
- Posts: 28528
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#5472 Re: Sarajevo Construction
Kazu uspotava trolejbuskoj saobracaja od 11.02.?! Ma nema teorije da ista stignu zavrsit na onom kruznom toku u Hrasnom za ova 3 dana! Proalzio veceras i ono nece za mjesec biti jos gotovo, kamo li 3 dana. ODuzio se onaj kruzni stare mi k'o da WTC iz temelja grade. 
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#5473 Re: Sarajevo Construction
Koji je uopce rok za zavrsetak Juzne? Ima li ga uopce? 
- Logovan
- Posts: 102770
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#5474 Re: Sarajevo Construction
Rok je probijen.P308 wrote:Koji je uopce rok za zavrsetak Juzne? Ima li ga uopce?
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#5475 Re: Sarajevo Construction
Evo sad izasla vijest na Klixu, polovinom maja navodno sve gotovo.Logovan wrote:Rok je probijen.P308 wrote:Koji je uopce rok za zavrsetak Juzne? Ima li ga uopce?![]()
