Možeš li malo pojasniti ovo?zateznistub wrote:Možeš i jedno i drugo. S tim da ćeš zamjenski prije dobiti na šalteru nego u servisu.konektovan wrote:Kakva je procedura kad hocu telefon odnijeti na servis??? Trebam li nositi u bht pa da to oni proslijede, ili mogu sam direktno u servis?
BHTelecom All About
Moderator: Benq
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#54401 Re: BHTelecom All About
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#54402 Re: BHTelecom All About
Napokon od njih nešto konkretno!predstavnik wrote:Konkurencijsko vijeće BiH odnijelo je prije nekoliko dana rješenje kojim je utvrđeno da je United Media Distribution S.R.L., Bukurešt, Rumunija, putem svog zastupnika privrednog subjekta „SPORT KLUB“ d.o.o. Sarajevo, zloupotrijebio dominantan položaj budući da je tokom pregovaranja za zaključivanje ugovora o distribuciji sportskih kanala sa fudbalskim sadržajima visokog kvaliteta koji uključuju i prenos Live paketa engleske Premijer lige u Bosni i Hercegovini sa BH Telecomom Sarajevo primijenio različite uslove čime je ovu kompaniju doveo u neravnopravan i nepovoljan konkurentski položaj, te je zbog toga United Mediji izrečena novčana kazna od 250.000 KM.
Konkurencijsko vijeće BiH je utvrdilo da je United Media Distribution preko svog zastupnika „SPORT KLUB“ d.o.o. Sarajevo kršio dominantan položaj namjernim odugovlačenjem i nepotpisivanjem ugovora o distribuciji kanala "Sport Klub" sa BH Telecomom, na način da da je prilikom pregovaranja stalno nametao dodatne uslove koji nisu bili propisani "Općim uslovima za pružanje usluga", a koje nisu ispunili privredni subjekti koji su već imali zaključene ugovore o distribuciji navedenog kanala i time ograničili relevantno tržište na štetu korisnika usluga BH Telecoma.
Također, izrečena je novčana kazna subjektu United Media Distribution S.R.L. zbog kršenja Zakona o konkurenciji u visini od 250.000,00 KM.
-
kakaljin
- Posts: 13493
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#54403 Re: BHTelecom All About
Koja je ovo po redu kazna, samo mi nije jasno kako za ponovljeni prekrsaj ista kazna umjesto da se uvecava za ponovljeni prekrsaj. Unitedmeda/telemach ce radije placati ove kazne nego dozvoliti nesto drugima.Cossack wrote:Napokon od njih nešto konkretno!predstavnik wrote:Konkurencijsko vijeće BiH odnijelo je prije nekoliko dana rješenje kojim je utvrđeno da je United Media Distribution S.R.L., Bukurešt, Rumunija, putem svog zastupnika privrednog subjekta „SPORT KLUB“ d.o.o. Sarajevo, zloupotrijebio dominantan položaj budući da je tokom pregovaranja za zaključivanje ugovora o distribuciji sportskih kanala sa fudbalskim sadržajima visokog kvaliteta koji uključuju i prenos Live paketa engleske Premijer lige u Bosni i Hercegovini sa BH Telecomom Sarajevo primijenio različite uslove čime je ovu kompaniju doveo u neravnopravan i nepovoljan konkurentski položaj, te je zbog toga United Mediji izrečena novčana kazna od 250.000 KM.
Konkurencijsko vijeće BiH je utvrdilo da je United Media Distribution preko svog zastupnika „SPORT KLUB“ d.o.o. Sarajevo kršio dominantan položaj namjernim odugovlačenjem i nepotpisivanjem ugovora o distribuciji kanala "Sport Klub" sa BH Telecomom, na način da da je prilikom pregovaranja stalno nametao dodatne uslove koji nisu bili propisani "Općim uslovima za pružanje usluga", a koje nisu ispunili privredni subjekti koji su već imali zaključene ugovore o distribuciji navedenog kanala i time ograničili relevantno tržište na štetu korisnika usluga BH Telecoma.
Također, izrečena je novčana kazna subjektu United Media Distribution S.R.L. zbog kršenja Zakona o konkurenciji u visini od 250.000,00 KM.![]()
To ce sve tako biti dok su u raku korumpirani ljudi
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#54404 Re: BHTelecom All About
Ovo kazna?

- Charuga
- Globalni moderator
- Posts: 24698
- Joined: 26/08/2007 17:10
#54405 Re: BHTelecom All About
Kad bi ih kažnjavali svaka 3 mjeseca po 250.000 KM isplatilo bi im se ...
Da je politika firme da se riješi problem sa SK, trebalo bi se već od 03.01.2018. krenuti sa novom tužbom, žalbom, angažovanjem advokatskog tima, ... Sve pravne osnove iskoristiti, uložiti pare u ovo, jer bi sa dobivanjem SK sigurno samo povećali broj korisnika.
Ali, daj Bože ščeri da te aga uzme ...
Da je politika firme da se riješi problem sa SK, trebalo bi se već od 03.01.2018. krenuti sa novom tužbom, žalbom, angažovanjem advokatskog tima, ... Sve pravne osnove iskoristiti, uložiti pare u ovo, jer bi sa dobivanjem SK sigurno samo povećali broj korisnika.
Ali, daj Bože ščeri da te aga uzme ...
-
ing-ecc
- Posts: 18618
- Joined: 31/03/2013 09:58
#54406 Re: BHTelecom All About
eto to bi bilo to u 20017.

i još jedan osrednji score

a ovaj na malom paketu i još relativno kasno prijavljen u Bonus akciju


i još jedan osrednji score

a ovaj na malom paketu i još relativno kasno prijavljen u Bonus akciju

- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#54408 Re: BHTelecom All About
Samo neka nastave sa tužbama, žalbama i svim ostalim pravnim sredstvima koje imaju na raspolaganju!
-
mirza_15
- Posts: 11064
- Joined: 19/01/2015 09:26
#54409 Re: BHTelecom All About
Iz RAK-a su ranije bile izjave da se ceka konkurencijsko vijece i da oni nista ne mogu prije toga. RAK je tek sada na potezu nakon ove odluke konkurencijskog vijeca. Kakva ce biti odluka RAK-a, ako je uopste bude, ostaje tek da se vidi.kakaljin wrote:
Koja je ovo po redu kazna, samo mi nije jasno kako za ponovljeni prekrsaj ista kazna umjesto da se uvecava za ponovljeni prekrsaj. Unitedmeda/telemach ce radije placati ove kazne nego dozvoliti nesto drugima.
To ce sve tako biti dok su u raku korumpirani ljudi
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#54410 Re: BHTelecom All About
Upravo tako, RAK je sada na potezu i valjda ce imati *uda da postupe kako treba.mirza_15 wrote:Iz RAK-a su ranije bile izjave da se ceka konkurencijsko vijece i da oni nista ne mogu prije toga. RAK je tek sada na potezu nakon ove odluke konkurencijskog vijeca. Kakva ce biti odluka RAK-a, ako je uopste bude, ostaje tek da se vidi.kakaljin wrote:
Koja je ovo po redu kazna, samo mi nije jasno kako za ponovljeni prekrsaj ista kazna umjesto da se uvecava za ponovljeni prekrsaj. Unitedmeda/telemach ce radije placati ove kazne nego dozvoliti nesto drugima.
To ce sve tako biti dok su u raku korumpirani ljudi
-
kakaljin
- Posts: 13493
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#54411 Re: BHTelecom All About
Nadam se da ce se donjeti odluka da sv moraju imati SK i ostale kanale po istim cijenama ii uslovima. Ili u najgorem slucaju da SK kanali izgube pravo emitovanja u BiH sto bi blo najgora opcija po korisnike ali se mora stati u kraj ovom javasluku.mirza_15 wrote:Iz RAK-a su ranije bile izjave da se ceka konkurencijsko vijece i da oni nista ne mogu prije toga. RAK je tek sada na potezu nakon ove odluke konkurencijskog vijeca. Kakva ce biti odluka RAK-a, ako je uopste bude, ostaje tek da se vidi.kakaljin wrote:
Koja je ovo po redu kazna, samo mi nije jasno kako za ponovljeni prekrsaj ista kazna umjesto da se uvecava za ponovljeni prekrsaj. Unitedmeda/telemach ce radije placati ove kazne nego dozvoliti nesto drugima.
To ce sve tako biti dok su u raku korumpirani ljudi
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#54412 Re: BHTelecom All About
Koji dio nije jasan?agent_zero wrote:Možeš li malo pojasniti ovo?zateznistub wrote:Možeš i jedno i drugo. S tim da ćeš zamjenski prije dobiti na šalteru nego u servisu.konektovan wrote:Kakva je procedura kad hocu telefon odnijeti na servis??? Trebam li nositi u bht pa da to oni proslijede, ili mogu sam direktno u servis?
-
Ali_G
- Posts: 4674
- Joined: 02/03/2002 00:00
#54413 Re: BHTelecom All About
Izgleda da je ipak bila tacna informacija da su otezavali BHT sa uslovima. Da li ce se javiti ovi sto su zdusno branili Telemach 
A generalno, jedina prava kazna bi bila da i njima zabrane emitovanje.
A generalno, jedina prava kazna bi bila da i njima zabrane emitovanje.
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#54414 Re: BHTelecom All About
Jedino ispravno je da se svima omogući SK. Mene to kao korisnika BHT-a itekako interesuje i volio bih da to bude slučaj.Ali_G wrote:Izgleda da je ipak bila tacna informacija da su otezavali BHT sa uslovima. Da li ce se javiti ovi sto su zdusno branili Telemach
A generalno, jedina prava kazna bi bila da i njima zabrane emitovanje.
- Laertes
- Posts: 5062
- Joined: 08/01/2015 18:25
#54415 Re: BHTelecom All About
Što se mene tiče, imaju još 4 mjeseca. Ako ne dodje SK na MojaTV, I'm very sorry, but...
-
mirza_15
- Posts: 11064
- Joined: 19/01/2015 09:26
#54416 Re: BHTelecom All About
Da. I ja bih volio da nam se jave oni što su nas ubjeđivali da je do BHT-a koji neće da plati. Prava najezda je bila korisnika Telemach-a, a vjerovatno su neki od njih i uposlenici, na ovoj temi. Neki su baš bili uporni. Sada kada se ispostavilo drugacije pojela maca jezik izgleda.Ali_G wrote:Izgleda da je ipak bila tacna informacija da su otezavali BHT sa uslovima. Da li ce se javiti ovi sto su zdusno branili Telemach
A generalno, jedina prava kazna bi bila da i njima zabrane emitovanje.
-
mirza_15
- Posts: 11064
- Joined: 19/01/2015 09:26
#54417 Re: BHTelecom All About
Tacno. I meni je to najbolje rješenje, ali možda bi do tog rješenja dovela i mjera zabrane emitovanja.The BEN10 wrote:Jedino ispravno je da se svima omogući SK. Mene to kao korisnika BHT-a itekako interesuje i volio bih da to bude slučaj.Ali_G wrote:Izgleda da je ipak bila tacna informacija da su otezavali BHT sa uslovima. Da li ce se javiti ovi sto su zdusno branili Telemach
A generalno, jedina prava kazna bi bila da i njima zabrane emitovanje.
-
mirza_15
- Posts: 11064
- Joined: 19/01/2015 09:26
#54418 Re: BHTelecom All About
Zbog ovoga se njima ispalti svako par godina platiti jednu ovakvu kaznu. Tebe kao korisnika u potpunosti razumijem.Laertes wrote:Što se mene tiče, imaju još 4 mjeseca. Ako ne dodje SK na MojaTV, I'm very sorry, but...
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#54419 Re: BHTelecom All About
....
Last edited by Tesla Edison on 29/12/2017 15:01, edited 1 time in total.
- Laertes
- Posts: 5062
- Joined: 08/01/2015 18:25
#54420 Re: BHTelecom All About
Ali ni sam BHT nikada nije izašao u javnost sa preciznim podacima: nama traže toliko, a drugima je ovoliko...
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#54421 Re: BHTelecom All About
Tačno tako i to mi je velika misterija.Laertes wrote:Ali ni sam BHT nikada nije izašao u javnost sa preciznim podacima: nama traže toliko, a drugima je ovoliko...
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#54422 Re: BHTelecom All About
Pa ne možeš u otvoreni medijski rat s njma ako si u pregovorima. Postoje nadležna tijela koja imaju sve informacija.zateznistub wrote:Tačno tako i to mi je velika misterija.Laertes wrote:Ali ni sam BHT nikada nije izašao u javnost sa preciznim podacima: nama traže toliko, a drugima je ovoliko...
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
#54423 Re: BHTelecom All About
Bolje je da su umjesto novcane kazne dobili zabranu emitiranja SK na području BIH al eto barem nešto, i znak da se BH telekom bori da ubaci u programsku šemu SK. Realno moraju pogotov sto SK prenosi poslje SP sve nogometne tekme.Cossack wrote:Samo neka nastave sa tužbama, žalbama i svim ostalim pravnim sredstvima koje imaju na raspolaganju!
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#54424 Re: BHTelecom All About
Niko niti je mogao niti jeste zabranio bht-u da izađe u javnost sa kopijom ponude za sk kanale.Cossack wrote:Pa ne možeš u otvoreni medijski rat s njma ako si u pregovorima. Postoje nadležna tijela koja imaju sve informacija.zateznistub wrote:Tačno tako i to mi je velika misterija.Laertes wrote:Ali ni sam BHT nikada nije izašao u javnost sa preciznim podacima: nama traže toliko, a drugima je ovoliko...
Fino daš u par novina/portala članak sa fotokopijama ponude i kažeš evo ovo je ponuda sk kanala pod ovim i ovim uvjetima za BH Telecom! To bi bio divan samar uz ovu kaznu ali...
-
hipija
- Posts: 1727
- Joined: 30/12/2010 18:17
#54425 Re: BHTelecom All About
Treba vidjeti koju cijenu plaćaju M:tel i Eronet za SK pa to uporediti sa cijenom koja se traži od BHT? Iako generalno gledajući razlika između Moja Tv i Telemacha nije samo u SK kanalima.
