BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#54401 Re: BHTelecom All About

Post by agent_zero »

zateznistub wrote:
konektovan wrote:Kakva je procedura kad hocu telefon odnijeti na servis??? Trebam li nositi u bht pa da to oni proslijede, ili mogu sam direktno u servis?
Možeš i jedno i drugo. S tim da ćeš zamjenski prije dobiti na šalteru nego u servisu.
Možeš li malo pojasniti ovo?
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#54402 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

predstavnik wrote:
Konkurencijsko vijeće BiH odnijelo je prije nekoliko dana rješenje kojim je utvrđeno da je United Media Distribution S.R.L., Bukurešt, Rumunija, putem svog zastupnika privrednog subjekta „SPORT KLUB“ d.o.o. Sarajevo, zloupotrijebio dominantan položaj budući da je tokom pregovaranja za zaključivanje ugovora o distribuciji sportskih kanala sa fudbalskim sadržajima visokog kvaliteta koji uključuju i prenos Live paketa engleske Premijer lige u Bosni i Hercegovini sa BH Telecomom Sarajevo primijenio različite uslove čime je ovu kompaniju doveo u neravnopravan i nepovoljan konkurentski položaj, te je zbog toga United Mediji izrečena novčana kazna od 250.000 KM.

Konkurencijsko vijeće BiH je utvrdilo da je United Media Distribution preko svog zastupnika „SPORT KLUB“ d.o.o. Sarajevo kršio dominantan položaj namjernim odugovlačenjem i nepotpisivanjem ugovora o distribuciji kanala "Sport Klub" sa BH Telecomom, na način da da je prilikom pregovaranja stalno nametao dodatne uslove koji nisu bili propisani "Općim uslovima za pružanje usluga", a koje nisu ispunili privredni subjekti koji su već imali zaključene ugovore o distribuciji navedenog kanala i time ograničili relevantno tržište na štetu korisnika usluga BH Telecoma.

Također, izrečena je novčana kazna subjektu United Media Distribution S.R.L. zbog kršenja Zakona o konkurenciji u visini od 250.000,00 KM.
Napokon od njih nešto konkretno! :thumbup: :thumbup:
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#54403 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

Cossack wrote:
predstavnik wrote:
Konkurencijsko vijeće BiH odnijelo je prije nekoliko dana rješenje kojim je utvrđeno da je United Media Distribution S.R.L., Bukurešt, Rumunija, putem svog zastupnika privrednog subjekta „SPORT KLUB“ d.o.o. Sarajevo, zloupotrijebio dominantan položaj budući da je tokom pregovaranja za zaključivanje ugovora o distribuciji sportskih kanala sa fudbalskim sadržajima visokog kvaliteta koji uključuju i prenos Live paketa engleske Premijer lige u Bosni i Hercegovini sa BH Telecomom Sarajevo primijenio različite uslove čime je ovu kompaniju doveo u neravnopravan i nepovoljan konkurentski položaj, te je zbog toga United Mediji izrečena novčana kazna od 250.000 KM.

Konkurencijsko vijeće BiH je utvrdilo da je United Media Distribution preko svog zastupnika „SPORT KLUB“ d.o.o. Sarajevo kršio dominantan položaj namjernim odugovlačenjem i nepotpisivanjem ugovora o distribuciji kanala "Sport Klub" sa BH Telecomom, na način da da je prilikom pregovaranja stalno nametao dodatne uslove koji nisu bili propisani "Općim uslovima za pružanje usluga", a koje nisu ispunili privredni subjekti koji su već imali zaključene ugovore o distribuciji navedenog kanala i time ograničili relevantno tržište na štetu korisnika usluga BH Telecoma.

Također, izrečena je novčana kazna subjektu United Media Distribution S.R.L. zbog kršenja Zakona o konkurenciji u visini od 250.000,00 KM.
Napokon od njih nešto konkretno! :thumbup: :thumbup:
Koja je ovo po redu kazna, samo mi nije jasno kako za ponovljeni prekrsaj ista kazna umjesto da se uvecava za ponovljeni prekrsaj. Unitedmeda/telemach ce radije placati ove kazne nego dozvoliti nesto drugima.

To ce sve tako biti dok su u raku korumpirani ljudi
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#54404 Re: BHTelecom All About

Post by un1ted »

Ovo kazna? :lol: :lol: :lol:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#54405 Re: BHTelecom All About

Post by Charuga »

Kad bi ih kažnjavali svaka 3 mjeseca po 250.000 KM isplatilo bi im se ... 8-)

Da je politika firme da se riješi problem sa SK, trebalo bi se već od 03.01.2018. krenuti sa novom tužbom, žalbom, angažovanjem advokatskog tima, ... Sve pravne osnove iskoristiti, uložiti pare u ovo, jer bi sa dobivanjem SK sigurno samo povećali broj korisnika.

Ali, daj Bože ščeri da te aga uzme ...
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#54406 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

eto to bi bilo to u 20017. :D
Image
i još jedan osrednji score :)
Image
a ovaj na malom paketu i još relativno kasno prijavljen u Bonus akciju
Image
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#54407 Re: BHTelecom All About

Post by ElRe »

User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#54408 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

ElRe wrote:https://www.klix.ba/biznis/konkurencijs ... /171229035

Pozdrav za pravni tim BH Telecoma
Samo neka nastave sa tužbama, žalbama i svim ostalim pravnim sredstvima koje imaju na raspolaganju! :thumbup:
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54409 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

kakaljin wrote:
Koja je ovo po redu kazna, samo mi nije jasno kako za ponovljeni prekrsaj ista kazna umjesto da se uvecava za ponovljeni prekrsaj. Unitedmeda/telemach ce radije placati ove kazne nego dozvoliti nesto drugima.

To ce sve tako biti dok su u raku korumpirani ljudi
Iz RAK-a su ranije bile izjave da se ceka konkurencijsko vijece i da oni nista ne mogu prije toga. RAK je tek sada na potezu nakon ove odluke konkurencijskog vijeca. Kakva ce biti odluka RAK-a, ako je uopste bude, ostaje tek da se vidi.
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#54410 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

mirza_15 wrote:
kakaljin wrote:
Koja je ovo po redu kazna, samo mi nije jasno kako za ponovljeni prekrsaj ista kazna umjesto da se uvecava za ponovljeni prekrsaj. Unitedmeda/telemach ce radije placati ove kazne nego dozvoliti nesto drugima.

To ce sve tako biti dok su u raku korumpirani ljudi
Iz RAK-a su ranije bile izjave da se ceka konkurencijsko vijece i da oni nista ne mogu prije toga. RAK je tek sada na potezu nakon ove odluke konkurencijskog vijeca. Kakva ce biti odluka RAK-a, ako je uopste bude, ostaje tek da se vidi.
Upravo tako, RAK je sada na potezu i valjda ce imati *uda da postupe kako treba.
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#54411 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

mirza_15 wrote:
kakaljin wrote:
Koja je ovo po redu kazna, samo mi nije jasno kako za ponovljeni prekrsaj ista kazna umjesto da se uvecava za ponovljeni prekrsaj. Unitedmeda/telemach ce radije placati ove kazne nego dozvoliti nesto drugima.

To ce sve tako biti dok su u raku korumpirani ljudi
Iz RAK-a su ranije bile izjave da se ceka konkurencijsko vijece i da oni nista ne mogu prije toga. RAK je tek sada na potezu nakon ove odluke konkurencijskog vijeca. Kakva ce biti odluka RAK-a, ako je uopste bude, ostaje tek da se vidi.
Nadam se da ce se donjeti odluka da sv moraju imati SK i ostale kanale po istim cijenama ii uslovima. Ili u najgorem slucaju da SK kanali izgube pravo emitovanja u BiH sto bi blo najgora opcija po korisnike ali se mora stati u kraj ovom javasluku.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#54412 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

agent_zero wrote:
zateznistub wrote:
konektovan wrote:Kakva je procedura kad hocu telefon odnijeti na servis??? Trebam li nositi u bht pa da to oni proslijede, ili mogu sam direktno u servis?
Možeš i jedno i drugo. S tim da ćeš zamjenski prije dobiti na šalteru nego u servisu.
Možeš li malo pojasniti ovo?
Koji dio nije jasan?
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#54413 Re: BHTelecom All About

Post by Ali_G »

Izgleda da je ipak bila tacna informacija da su otezavali BHT sa uslovima. Da li ce se javiti ovi sto su zdusno branili Telemach :)
A generalno, jedina prava kazna bi bila da i njima zabrane emitovanje.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#54414 Re: BHTelecom All About

Post by The BEN10 »

Ali_G wrote:Izgleda da je ipak bila tacna informacija da su otezavali BHT sa uslovima. Da li ce se javiti ovi sto su zdusno branili Telemach :)
A generalno, jedina prava kazna bi bila da i njima zabrane emitovanje.
Jedino ispravno je da se svima omogući SK. Mene to kao korisnika BHT-a itekako interesuje i volio bih da to bude slučaj.
User avatar
Laertes
Posts: 5062
Joined: 08/01/2015 18:25

#54415 Re: BHTelecom All About

Post by Laertes »

Što se mene tiče, imaju još 4 mjeseca. Ako ne dodje SK na MojaTV, I'm very sorry, but...
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54416 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Ali_G wrote:Izgleda da je ipak bila tacna informacija da su otezavali BHT sa uslovima. Da li ce se javiti ovi sto su zdusno branili Telemach :)
A generalno, jedina prava kazna bi bila da i njima zabrane emitovanje.
Da. I ja bih volio da nam se jave oni što su nas ubjeđivali da je do BHT-a koji neće da plati. Prava najezda je bila korisnika Telemach-a, a vjerovatno su neki od njih i uposlenici, na ovoj temi. Neki su baš bili uporni. Sada kada se ispostavilo drugacije pojela maca jezik izgleda.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54417 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

The BEN10 wrote:
Ali_G wrote:Izgleda da je ipak bila tacna informacija da su otezavali BHT sa uslovima. Da li ce se javiti ovi sto su zdusno branili Telemach :)
A generalno, jedina prava kazna bi bila da i njima zabrane emitovanje.
Jedino ispravno je da se svima omogući SK. Mene to kao korisnika BHT-a itekako interesuje i volio bih da to bude slučaj.
Tacno. I meni je to najbolje rješenje, ali možda bi do tog rješenja dovela i mjera zabrane emitovanja.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54418 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Laertes wrote:Što se mene tiče, imaju još 4 mjeseca. Ako ne dodje SK na MojaTV, I'm very sorry, but...
Zbog ovoga se njima ispalti svako par godina platiti jednu ovakvu kaznu. Tebe kao korisnika u potpunosti razumijem.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#54419 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

....
Last edited by Tesla Edison on 29/12/2017 15:01, edited 1 time in total.
User avatar
Laertes
Posts: 5062
Joined: 08/01/2015 18:25

#54420 Re: BHTelecom All About

Post by Laertes »

Ali ni sam BHT nikada nije izašao u javnost sa preciznim podacima: nama traže toliko, a drugima je ovoliko...
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#54421 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

Laertes wrote:Ali ni sam BHT nikada nije izašao u javnost sa preciznim podacima: nama traže toliko, a drugima je ovoliko...
Tačno tako i to mi je velika misterija.
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#54422 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

zateznistub wrote:
Laertes wrote:Ali ni sam BHT nikada nije izašao u javnost sa preciznim podacima: nama traže toliko, a drugima je ovoliko...
Tačno tako i to mi je velika misterija.
Pa ne možeš u otvoreni medijski rat s njma ako si u pregovorima. Postoje nadležna tijela koja imaju sve informacija.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#54423 Re: BHTelecom All About

Post by PlusSA »

Cossack wrote:
ElRe wrote:https://www.klix.ba/biznis/konkurencijs ... /171229035

Pozdrav za pravni tim BH Telecoma
Samo neka nastave sa tužbama, žalbama i svim ostalim pravnim sredstvima koje imaju na raspolaganju! :thumbup:
Bolje je da su umjesto novcane kazne dobili zabranu emitiranja SK na području BIH al eto barem nešto, i znak da se BH telekom bori da ubaci u programsku šemu SK. Realno moraju pogotov sto SK prenosi poslje SP sve nogometne tekme.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#54424 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

Cossack wrote:
zateznistub wrote:
Laertes wrote:Ali ni sam BHT nikada nije izašao u javnost sa preciznim podacima: nama traže toliko, a drugima je ovoliko...
Tačno tako i to mi je velika misterija.
Pa ne možeš u otvoreni medijski rat s njma ako si u pregovorima. Postoje nadležna tijela koja imaju sve informacija.
Niko niti je mogao niti jeste zabranio bht-u da izađe u javnost sa kopijom ponude za sk kanale.
Fino daš u par novina/portala članak sa fotokopijama ponude i kažeš evo ovo je ponuda sk kanala pod ovim i ovim uvjetima za BH Telecom! To bi bio divan samar uz ovu kaznu ali...
hipija
Posts: 1727
Joined: 30/12/2010 18:17

#54425 Re: BHTelecom All About

Post by hipija »

Treba vidjeti koju cijenu plaćaju M:tel i Eronet za SK pa to uporediti sa cijenom koja se traži od BHT? Iako generalno gledajući razlika između Moja Tv i Telemacha nije samo u SK kanalima.
Locked