BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
dzenanalic22
Posts: 2027
Joined: 28/08/2017 16:30

#54326 Re: BHTelecom All About

Post by dzenanalic22 »

Zdravo, zna li neko jesu li internet i fiksni telefon BHT-a dostupni u Orašju?
old_spice
Posts: 339
Joined: 06/09/2013 19:15

#54327 Re: BHTelecom All About

Post by old_spice »

pozz, moj combo paket u bht od 25,74KM, jel mogu ja preci na taj paket sa ultre? il moram imati nesto jos?
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#54328 Re: BHTelecom All About

Post by zrakomlat »

old_spice wrote:pozz, moj combo paket u bht od 25,74KM, jel mogu ja preci na taj paket sa ultre? il moram imati nesto jos?
Što nebi mogao, možeš na bilo koji. Treba ti lična karta sigurno i možda uvjerenje o prebivalištu (lupam, nisam siguran za ovo drugo).
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 682
Joined: 06/11/2015 21:16

#54329 Re: BHTelecom All About

Post by Hyperthalamus »

zrakomlat wrote:
old_spice wrote:pozz, moj combo paket u bht od 25,74KM, jel mogu ja preci na taj paket sa ultre? il moram imati nesto jos?
Što nebi mogao, možeš na bilo koji. Treba ti lična karta sigurno i možda uvjerenje o prebivalištu (lupam, nisam siguran za ovo drugo).
Ako nema nikakvu uslugu na svoje ime u BHT onda mu treba sve to, a ako ima, onda mu ne treba uvjerenje o prebivalistu, treba mu i ultra certifikat ili izjava o vlasnistvu nad ultra brojem (ukoliko ne posjeduje ultra certifikat).
User avatar
Rugafet
Posts: 5464
Joined: 14/12/2015 17:52

#54330 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

zippoo87 wrote: ja koristim usluge,pisem i kada nesto valja i kada nesto ne valja...to je bit a ne da padobranac dodje i spama temu
@jarabot
popusti malo druze i ti,izadji vani,evo lijep dan,popij kafu,prosetaj...korisnije je
Kakav padobranac? Jesi li ti to nesto istripovo da je ovaj topic vlasnistvo vas par korisnika telecoma?
Imam pravo da napisem svoje misljenje o telecomu isto kao o sto ga iznesem o opel astri, iron maidenu ili akcizma pa niko me ne naziva padobrancem iako nemam ni astru, niti sviram u maidenu a niti sam glasao za akcize. Kapiras? Sve dok nikoga ne vrijedjam iznosicu svoje misljenje gdje god ja hocu, tebi ako se ne svidja stavi me na foe i zdravo djaci.
Spor internet, i slaba ponuda kanala kod telecoma su jednostavno cinjenice, ne vidim u cemu je razlika ako to napisem ja ili ti ako je to istina. Tako da to nikako ne moze biti spam niti moze biti troll onaj koji to napise.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54331 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

zateznistub wrote:Kopirao sam stari cjenovnik sorry.
Evo ga iz 2017. Ali ipak se radi o minuti razgovora

Image
To je mozda nakon potresenih 1500 minuta (fer osnova).


http://www.mojatv.ba/phone-paket.html
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#54332 Re: BHTelecom All About

Post by Benq »

ing-ecc wrote: Ovo bi trebalo da bude samo radost za korisnike koji budu spojeni na ovaj ormaric, u tehnickom smislu. :)
Slika s bocne strane bas i ne govori u potpunosti o kojem ormaricu je rijec i koja oprema ide unutra al uz ovaj dupli poklopac za shaht trebalo bi to biti okey. 8-) Ima li mozda slika s ceone strane? :roll:
Nemam , ni ovo nisam ja slikao , nego se pojavila na FB :)
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#54333 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Benq wrote:
ing-ecc wrote: Ovo bi trebalo da bude samo radost za korisnike koji budu spojeni na ovaj ormaric, u tehnickom smislu. :)
Slika s bocne strane bas i ne govori u potpunosti o kojem ormaricu je rijec i koja oprema ide unutra al uz ovaj dupli poklopac za shaht trebalo bi to biti okey. 8-) Ima li mozda slika s ceone strane? :roll:
Nemam , ni ovo nisam ja slikao , nego se pojavila na FB :)
Znas li bar koji je grad, podrucje ...
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#54334 Re: BHTelecom All About

Post by Benq »

ing-ecc wrote: Znas li bar koji je grad, podrucje ...
Sarajevo / Azici
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#54335 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Benq wrote:
ing-ecc wrote: Znas li bar koji je grad, podrucje ...
Sarajevo / Azici
Da ddaaaaa :D nova opticka mreza :) no problem za brzine i kvalitet IP usluga 8)
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#54336 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

mirza_15 wrote:
zateznistub wrote:Kopirao sam stari cjenovnik sorry.
Evo ga iz 2017. Ali ipak se radi o minuti razgovora

Image
To je mozda nakon potresenih 1500 minuta (fer osnova).


http://www.mojatv.ba/phone-paket.html
Mozda Mirza, ali ja to nigdje ne vidjeh! :thumbup:
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#54337 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

Rugafet wrote:
zippoo87 wrote: ja koristim usluge,pisem i kada nesto valja i kada nesto ne valja...to je bit a ne da padobranac dodje i spama temu
@jarabot
popusti malo druze i ti,izadji vani,evo lijep dan,popij kafu,prosetaj...korisnije je
Kakav padobranac? Jesi li ti to nesto istripovo da je ovaj topic vlasnistvo vas par korisnika telecoma?
Imam pravo da napisem svoje misljenje o telecomu isto kao o sto ga iznesem o opel astri, iron maidenu ili akcizma pa niko me ne naziva padobrancem iako nemam ni astru, niti sviram u maidenu a niti sam glasao za akcize. Kapiras? Sve dok nikoga ne vrijedjam iznosicu svoje misljenje gdje god ja hocu, tebi ako se ne svidja stavi me na foe i zdravo djaci.
Spor internet, i slaba ponuda kanala kod telecoma su jednostavno cinjenice, ne vidim u cemu je razlika ako to napisem ja ili ti ako je to istina. Tako da to nikako ne moze biti spam niti moze biti troll onaj koji to napise.
nisam mislio konkretno na tebe da si padobranac,mozda tako djeluje u postu ali ispod sam stavio tebe pa onda ti se obratio
poenta je da ne citam svaki dan jedno te isto...ponuda je takva kakva je i meni je losa,ja sam pisao da cu najvjerovatnije preci na drugog provajdera zbog lose ponude ali mislim da ne treba svaki dan sa par istih ljudi trubiti koja je ponuda bolja...to znaju i ptice na grani
to je sva mudrolija...ne znam sta si ti shvatio iz posta
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#54338 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

zateznistub wrote:
mirza_15 wrote:
zateznistub wrote:Kopirao sam stari cjenovnik sorry.
Evo ga iz 2017. Ali ipak se radi o minuti razgovora

Image
To je mozda nakon potresenih 1500 minuta (fer osnova).


http://www.mojatv.ba/phone-paket.html
Mozda Mirza, ali ja to nigdje ne vidjeh! :thumbup:
Pa vidiš da na toj slici piše za pozive fiksne prema mobilnim mrežama drugih operatera, a ne prema fiksnim mrežama drugih operatera.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#54339 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

Del_Boy1 wrote: Pa vidiš da na toj slici piše za pozive fiksne prema mobilnim mrežama drugih operatera, a ne prema fiksnim mrežama drugih operatera.
Pročitaj predzadnji pasus!
old_spice
Posts: 339
Joined: 06/09/2013 19:15

#54340 Re: BHTelecom All About

Post by old_spice »

Hyperthalamus wrote:
zrakomlat wrote:
old_spice wrote:pozz, moj combo paket u bht od 25,74KM, jel mogu ja preci na taj paket sa ultre? il moram imati nesto jos?
Što nebi mogao, možeš na bilo koji. Treba ti lična karta sigurno i možda uvjerenje o prebivalištu (lupam, nisam siguran za ovo drugo).
Ako nema nikakvu uslugu na svoje ime u BHT onda mu treba sve to, a ako ima, onda mu ne treba uvjerenje o prebivalistu, treba mu i ultra certifikat ili izjava o vlasnistvu nad ultra brojem (ukoliko ne posjeduje ultra certifikat).
certifikat nemam, broj sam uzeo tamo neke 2001 godine u onim cd-ovima kad je dolazio. cuj izjava, jel moram u opstini ovjeriti :lol:
User avatar
Rugafet
Posts: 5464
Joined: 14/12/2015 17:52

#54341 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

zippoo87 wrote: nisam mislio konkretno na tebe da si padobranac,mozda tako djeluje u postu ali ispod sam stavio tebe pa onda ti se obratio
poenta je da ne citam svaki dan jedno te isto...ponuda je takva kakva je i meni je losa,ja sam pisao da cu najvjerovatnije preci na drugog provajdera zbog lose ponude ali mislim da ne treba svaki dan sa par istih ljudi trubiti koja je ponuda bolja...to znaju i ptice na grani
to je sva mudrolija...ne znam sta si ti shvatio iz posta
OK.onda zvinjavam se, malo sam i ja prenaglio :thumbup:
Sto se ostalog tice razumijemo se
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#54342 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

zateznistub wrote:
Del_Boy1 wrote: Pa vidiš da na toj slici piše za pozive fiksne prema mobilnim mrežama drugih operatera, a ne prema fiksnim mrežama drugih operatera.
Pročitaj predzadnji pasus!
U pravu je Del_Boy1. U tom predzadnjem pasusu pise da su pozivi sa fiksnog prikljucka u mojatv paketu prema mobilnim prikljuccima drugih operatera 0,293 KM. Ne odnosi se na pozive prema fiksnim prikljuccima. Na linku koji sam ti dao pise da su pozivi prema svim fiksnim prikljccima besplatni na fer osnovi (1500 minuta).
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#54343 Re: BHTelecom All About

Post by Del_Boy1 »

zateznistub wrote:
Del_Boy1 wrote: Pa vidiš da na toj slici piše za pozive fiksne prema mobilnim mrežama drugih operatera, a ne prema fiksnim mrežama drugih operatera.
Pročitaj predzadnji pasus!
Pa piše da su pozivi iz Moja TV paketa prema mobilnoj mreži drugih operatera 0,293 KM, šta ti tu nije jasno?
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#54344 Re: BHTelecom All About

Post by zrakomlat »

old_spice wrote:
Hyperthalamus wrote:
zrakomlat wrote: Što nebi mogao, možeš na bilo koji. Treba ti lična karta sigurno i možda uvjerenje o prebivalištu (lupam, nisam siguran za ovo drugo).
Ako nema nikakvu uslugu na svoje ime u BHT onda mu treba sve to, a ako ima, onda mu ne treba uvjerenje o prebivalistu, treba mu i ultra certifikat ili izjava o vlasnistvu nad ultra brojem (ukoliko ne posjeduje ultra certifikat).
certifikat nemam, broj sam uzeo tamo neke 2001 godine u onim cd-ovima kad je dolazio. cuj izjava, jel moram u opstini ovjeriti :lol:
Kod notara moraš, 50 KM + pdv :D

Imaju oni već tu izjavu, daju ti da popuniš prazna polja, podatke, izjaviš da je taj i taj broj tvoj, potpišeš i to je to. Sestra u prošlosti dva puta gubila mob, pa morala oba puta potpisivati to da dobije broj nazad, nije imala certifikata.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#54345 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

mirza_15 wrote:
zateznistub wrote:
Del_Boy1 wrote: Pa vidiš da na toj slici piše za pozive fiksne prema mobilnim mrežama drugih operatera, a ne prema fiksnim mrežama drugih operatera.
Pročitaj predzadnji pasus!
U pravu je Del_Boy1. U tom predzadnjem pasusu pise da su pozivi sa fiksnog prikljucka u mojatv paketu prema mobilnim prikljuccima drugih operatera 0,293 KM. Ne odnosi se na pozive prema fiksnim prikljuccima. Na linku koji sam ti dao pise da su pozivi prema svim fiksnim prikljccima besplatni na fer osnovi (1500 minuta).
Mea culpa
predstavnik
Posts: 100
Joined: 17/09/2013 14:34

#54346 Re: BHTelecom All About

Post by predstavnik »

Sta uraditi sa 100 bodova koji ce mi ostati?

Imam 270 bodova a 167 cu iskoristiti za umanjenje pretplate.
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#54347 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

predstavnik wrote:Sta uraditi sa 100 bodova koji ce mi ostati?

Imam 270 bodova a 167 cu iskoristiti za umanjenje pretplate.
Dva mjeseca mojaweb Tv
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#54348 Re: BHTelecom All About

Post by Dzontra_Volta »

jarobot wrote:
predstavnik wrote:Sta uraditi sa 100 bodova koji ce mi ostati?

Imam 270 bodova a 167 cu iskoristiti za umanjenje pretplate.
Dva mjeseca mojaweb Tv
Ali to samo ako imaš već moja tv?

Mene interesuje da li je može unaprijed platiti račun za sljedeći mjesec (pretplatiti određeni iznos), pa da se to ukalkuliše u nedostajuće bodove i uzme još nešto prije isteka roka?
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#54349 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

Dzontra_Volta wrote:
jarobot wrote:
predstavnik wrote:Sta uraditi sa 100 bodova koji ce mi ostati?

Imam 270 bodova a 167 cu iskoristiti za umanjenje pretplate.
Dva mjeseca mojaweb Tv
Ali to samo ako imaš već moja tv?

Mene interesuje da li je može unaprijed platiti račun za sljedeći mjesec (pretplatiti određeni iznos), pa da se to ukalkuliše u nedostajuće bodove i uzme još nešto prije isteka roka?
Može mojaweb tv bez moja tv ako imaš adsl intrnet od bh telekoma
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#54350 Re: BHTelecom All About

Post by Saka »

Saka wrote:Napokon neka akcija koja ima smisla. Dosad je sve bilo smiješno. Sad se već može polako ponovo prešaltati na post-paid.
Povlačim rečeno. BH Telecom ne bi bio BH Telecom da nema neka začkoljica koja ne piše nigdje, ili piše ekstra malim slovima u PDF-u zakopanom u zip fajlu.

Otišao ja danas da se prebacim s Ultre na Ekstra paket i dobijem dupli internet (2GB). Još se kontao vezati 2 godine, hajd reko plaćaću malo više ali da se ne zezam s dopunama, a nije loše dobiti 100 minuta iako ne potrošim ni trećinu toga i SMS iako ne pamtim kad sam kome poslao SMS. Načekao se u redu, strpljivo, dođem na red kad kurko - ponuda važi samo za fizička lica! Naravno to nigdje nisu spomenuli: https://www.bhtelecom.ba/vijest+M5f281e1d5ee.html
Mislim imaš isti paket koji zoveš Ekstra paket koji važi i za fizička i pravna lica, ali ponuda za taj paket ne važi za pravna lica i to nigdje ne spomeneš.

Nema veze, svakako mi se bolje isplati ostati na Ultri i imati 4GB za 12KM (svake sedmice napuniš 3KM) nego 2GB za 20 KM. A pričam sa naj brojem za džaba plus minuta manje košta. Prepaid još uvijek u dosta stvari povoljniji od post-paida. :)
Locked