BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Rugafet
Posts: 5464
Joined: 14/12/2015 17:52

#54301 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

Kako mislis o stvarima o kojima pojma nemam?
Pa to su opste poznate cinjenice. Ili mislis da moras biti genijalac da zakljucis da je u danasnje vrijeme brzina neta koju telecom korisnicima daje jadna? Je li im isto tako ponuda kanala katastrofalna u odnosu na konkurenciju? I to ti nije problem, nego je problem ko o tome pise :-)
Evo, sta od ovoga sto sam napisao nije istina?
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#54302 Re: BHTelecom All About

Post by Cossack »

jarobot wrote:
Cossack wrote:
escobar__ wrote:Džaba serete, da vam je veće brzine da se qrčite Speedtestom, a ne iz stvarne potrebe.
Prebroj ove što se žale na kamere i brzinu interneta i vidjet ćeš da sve postove piše 5-6 osoba koji istu priču/mantru vrte iz dana u dan.
Takvo im radno mjesto. :D :D
Pišu šta im se naredi ,ubiju dnevnicu pa kući.
Mora čovjek od nečeg živjeti :D :D :D
Vidiš da su se odmah prepoznali pa reaguju... 8-)
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#54303 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

Rugafet wrote:Kako mislis o stvarima o kojima pojma nemam?
Pa to su opste poznate cinjenice. Ili mislis da moras biti genijalac da zakljucis da je u danasnje vrijeme brzina neta koju telecom korisnicima daje jadna? Je li im isto tako ponuda kanala katastrofalna u odnosu na konkurenciju? I to ti nije problem, nego je problem ko o tome pise :-)
Evo, sta od ovoga sto sam napisao nije istina?
O kanalima :
Šta nudi konkurencija ( Osin Sportkluba )
Recimo BH Telekom ima više filmski kanala u osnovnom paket to smo neki dan zaključili .
SportKlub je neki minus za BH telekom što se sporta tiče ,mada meni više nedostaju explorer i history viasata.
I to je to što se televizije tiče.
Brzina neta i cijena je tu negdje ko ima TM.
Na kraju pisanje o usluzi koju ne koristiš je nebuloza i primitivno.
Ja mogu napisati nešto o telemahu imam priliku i njega koristiti upravo sad kucam sa telemaha:
Jadno je sa strane telemaha kupati ljude za recimo analogiju ( 18 KM ) koju ja imam priliku gledati to je užas od kvaliteta signala ,mećava na ekranu TV_a.
Kažu ne može bolje !!!
Internet često varira brzina , na wiewles nemože preko 10-15 Mb/s .kažu opet neko zagušenje pa ne može bolje...
ITD ružno je pisati na temi o nečemu čemu ne pripada.
Tako da nitko nije bajan !!! :D
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#54304 Re: BHTelecom All About

Post by zippoo87 »

hajde nemojte svaki dan istu pricu...ja mislim da je do sada i direktor telekoma skontao koliko su tanji od konkurencije
ne treba svaki dan da se istih par nickova prepucava oko istog...posebno jos ako nisu korisnici
moze se i kod telekoma uzeti velika brzina interneta ali to debelo kosta...mogu razvuci i optiku maksuz do kuce,stana,ako je naravno prosla i dosla u odredjenom mjestu...ali skupo

i popustite malo,neka na temi neko nesto priupita o paketima i ponudi...ebo ovo,svaki dan neki virtuelni ratovi
ja koristim usluge,pisem i kada nesto valja i kada nesto ne valja...to je bit a ne da padobranac dodje i spama temu
@jarabot
popusti malo druze i ti,izadji vani,evo lijep dan,popij kafu,prosetaj...korisnije je
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#54305 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

jarobot wrote:
Rugafet wrote:Kako mislis o stvarima o kojima pojma nemam?
Pa to su opste poznate cinjenice. Ili mislis da moras biti genijalac da zakljucis da je u danasnje vrijeme brzina neta koju telecom korisnicima daje jadna? Je li im isto tako ponuda kanala katastrofalna u odnosu na konkurenciju? I to ti nije problem, nego je problem ko o tome pise :-)
Evo, sta od ovoga sto sam napisao nije istina?
O kanalima :
Šta nudi konkurencija ( Osin Sportkluba )
Recimo BH Telekom ima više filmski kanala u osnovnom paket to smo neki dan zaključili .
SportKlub je neki minus za BH telekom što se sporta tiče ,mada meni više nedostaju explorer i history viasata.
I to je to što se televizije tiče.
Brzina neta i cijena je tu negdje ko ima TM.
Na kraju pisanje o usluzi koju ne koristiš je nebuloza i primitivno.
Ja mogu napisati nešto o telemahu imam priliku i njega koristiti upravo sad kucam sa telemaha:
Jadno je sa strane telemaha kupati ljude za recimo analogiju ( 18 KM ) koju ja imam priliku gledati to je užas od kvaliteta signala ,mećava na ekranu TV_a.
Kažu ne može bolje !!!
Internet često varira brzina , na wiewles nemože preko 10-15 Mb/s .kažu opet neko zagušenje pa ne može bolje...
ITD ružno je pisati na temi o nečemu čemu ne pripada.
Tako da nitko nije bajan !!! :D
Mogu li ti ja odgovoriti?
I jebo vise sk kanale, ne vrti se svijet oko njih
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#54306 Re: BHTelecom All About

Post by PlusSA »

Slazem se za SK i ja sam to govorio dok nisam vidjeo da nema vise basketa i evo nogometa na BHT. Barem kad su i pitanju reprezentacija BIH.

Al placati 49km za full paket mojaTV i pri tome nemam kanala da gledam reprezentaciju u nogometu i basketu jbg. Da je taj BHT toliko Bosanski našli bi rijesene da kupe prava prenose al jok zaboli njih.

Imaju srecu sto su najbolje pokriveni i sto još mogu da cejfe, mada konkurencija napreduje i jedva cekam alternativu ispred kuce.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#54307 Re: BHTelecom All About

Post by smartXL »

jarobot wrote: O kanalima :
Šta nudi konkurencija ( Osin Sportkluba )
Recimo BH Telekom ima više filmski kanala u osnovnom paket to smo neki dan zaključili .
SportKlub je neki minus za BH telekom što se sporta tiče ,mada meni više nedostaju explorer i history viasata.
I to je to što se televizije tiče.
Brzina neta i cijena je tu negdje ko ima TM.
Na kraju pisanje o usluzi koju ne koristiš je nebuloza i primitivno.
Ja mogu napisati nešto o telemahu imam priliku i njega koristiti upravo sad kucam sa telemaha:
Jadno je sa strane telemaha kupati ljude za recimo analogiju ( 18 KM ) koju ja imam priliku gledati to je užas od kvaliteta signala ,mećava na ekranu TV_a.
Kažu ne može bolje !!!
Internet često varira brzina , na wiewles nemože preko 10-15 Mb/s .kažu opet neko zagušenje pa ne može bolje...
ITD ružno je pisati na temi o nečemu čemu ne pripada.
Tako da nitko nije bajan !!! :D
Kad si vec spomenuo analogiju, da i ja sta konkretno spomenem. Je li jadno SD forsirati u eri full HD televizora. To je isto analogija na crt-u. 2009 je to bilo okke, ali na pragu 2018....zalosno
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#54308 Re: BHTelecom All About

Post by ElRe »

BHT dok je u drzavnom vlasnistvu moze samo da srlja u propast. Direktor je dobio priznanje najmenadzer, a profir na kraju 2017 god ce biti ispod 40 miliona KM. Od 01.01. topli se umanjuje za 110 KM, a plate radnicima za 10%, pa se sprema štrajk.
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#54309 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

zippoo87 wrote:hajde nemojte svaki dan istu pricu...ja mislim da je do sada i direktor telekoma skontao koliko su tanji od konkurencije
ne treba svaki dan da se istih par nickova prepucava oko istog...posebno jos ako nisu korisnici
moze se i kod telekoma uzeti velika brzina interneta ali to debelo kosta...mogu razvuci i optiku maksuz do kuce,stana,ako je naravno prosla i dosla u odredjenom mjestu...ali skupo

i popustite malo,neka na temi neko nesto priupita o paketima i ponudi...ebo ovo,svaki dan neki virtuelni ratovi
ja koristim usluge,pisem i kada nesto valja i kada nesto ne valja...to je bit a ne da padobranac dodje i spama temu
@jarabot
popusti malo druze i ti,izadji vani,evo lijep dan,popij kafu,prosetaj...korisnije je
Haj vrati se nazad i pročitaj koliko sam ja krtika napisao na račun telekoma ali kao korisnik.
Ovdje je priča o padobrancima koji ne koriste uslugu.
Išao bih šetati da ne radin ,a jes baš fin dan !!!! :D
A što ti nisi na kafi bilo bi ti korisnije nego da meni repliciraš i praviš se pameta sa savjetima :D
made_in_sarajevo
Posts: 6953
Joined: 06/05/2013 23:05

#54310 Re: BHTelecom All About

Post by made_in_sarajevo »

jarobot wrote:
Rugafet wrote:Kako mislis o stvarima o kojima pojma nemam?
Pa to su opste poznate cinjenice. Ili mislis da moras biti genijalac da zakljucis da je u danasnje vrijeme brzina neta koju telecom korisnicima daje jadna? Je li im isto tako ponuda kanala katastrofalna u odnosu na konkurenciju? I to ti nije problem, nego je problem ko o tome pise :-)
Evo, sta od ovoga sto sam napisao nije istina?
O kanalima :
Šta nudi konkurencija ( Osin Sportkluba )
Recimo BH Telekom ima više filmski kanala u osnovnom paket to smo neki dan zaključili .
SportKlub je neki minus za BH telekom što se sporta tiče ,mada meni više nedostaju explorer i history viasata.
I to je to što se televizije tiče.
Brzina neta i cijena je tu negdje ko ima TM.
Na kraju pisanje o usluzi koju ne koristiš je nebuloza i primitivno.
Ja mogu napisati nešto o telemahu imam priliku i njega koristiti upravo sad kucam sa telemaha:
Jadno je sa strane telemaha kupati ljude za recimo analogiju ( 18 KM ) koju ja imam priliku gledati to je užas od kvaliteta signala ,mećava na ekranu TV_a.
Kažu ne može bolje !!!
Internet često varira brzina , na wiewles nemože preko 10-15 Mb/s .kažu opet neko zagušenje pa ne može bolje...
ITD ružno je pisati na temi o nečemu čemu ne pripada.
Tako da nitko nije bajan !!! :D
Laz i laz i laz i opet laz. Rekao sam vec moze telekom napisati i da nudi 100 giga brzinu na najmanjem paketu ali kad to moze 10% korisnika mozda imati
User avatar
pepeljara
Posts: 7347
Joined: 22/08/2003 00:00

#54311 Re: BHTelecom All About

Post by pepeljara »

Jedna od meni bitnih stavki kod bilo koje konkurencije je profesionalizam, i podrska korisnicima.

Na pragu 2018, gdje te trebaju nosat kao korisnika, kao osobu koja im ostavlja pare.. :)

Ovo se odnosi na bilo koju oblast gdje se trose novci i gdje ima konkurencije.

Bitno je da kad nisi zadovoljan uslugom naglasis i kazes, ako ne se popravi, promjenis (kako usluga tako i proizvod).
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#54312 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

Benq wrote:Image

Treba polagati optiku i svaka im cast na tome , inace ova slika je dobila visoku ocjenu na FB-u za kreativnost :)

Ovo nije nikakav hejt da se razumijemo , cisto malo da se nasmijemo ;)
Ovo bi trebalo da bude samo radost za korisnike koji budu spojeni na ovaj ormaric, u tehnickom smislu. :)
Slika s bocne strane bas i ne govori u potpunosti o kojem ormaricu je rijec i koja oprema ide unutra al uz ovaj dupli poklopac za shaht trebalo bi to biti okey. 8-) Ima li mozda slika s ceone strane? :roll:
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#54313 Re: BHTelecom All About

Post by holowey »

made_in_sarajevo wrote:
jarobot wrote:
Rugafet wrote:Kako mislis o stvarima o kojima pojma nemam?
Pa to su opste poznate cinjenice. Ili mislis da moras biti genijalac da zakljucis da je u danasnje vrijeme brzina neta koju telecom korisnicima daje jadna? Je li im isto tako ponuda kanala katastrofalna u odnosu na konkurenciju? I to ti nije problem, nego je problem ko o tome pise :-)
Evo, sta od ovoga sto sam napisao nije istina?
O kanalima :
Šta nudi konkurencija ( Osin Sportkluba )
Recimo BH Telekom ima više filmski kanala u osnovnom paket to smo neki dan zaključili .
SportKlub je neki minus za BH telekom što se sporta tiče ,mada meni više nedostaju explorer i history viasata.
I to je to što se televizije tiče.
Brzina neta i cijena je tu negdje ko ima TM.
Na kraju pisanje o usluzi koju ne koristiš je nebuloza i primitivno.
Ja mogu napisati nešto o telemahu imam priliku i njega koristiti upravo sad kucam sa telemaha:
Jadno je sa strane telemaha kupati ljude za recimo analogiju ( 18 KM ) koju ja imam priliku gledati to je užas od kvaliteta signala ,mećava na ekranu TV_a.
Kažu ne može bolje !!!
Internet često varira brzina , na wiewles nemože preko 10-15 Mb/s .kažu opet neko zagušenje pa ne može bolje...
ITD ružno je pisati na temi o nečemu čemu ne pripada.
Tako da nitko nije bajan !!! :D
Laz i laz i laz i opet laz. Rekao sam vec moze telekom napisati i da nudi 100 giga brzinu na najmanjem paketu ali kad to moze 10% korisnika mozda imati
moze slasticarna xy napisati da nudi 1000 kolaca i torti ali kad ne mogu secerasi nista jesti pljuj po slasticarni...
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#54314 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

Je li moguce da je napisao da je samo razlika u televiziji samo SK kanali hahahha, da li je moguce da je napisao da imaju iste brzine interneta ? Sta je sa fiksnom telefonijom npr. kada dignes, ne dignes slusalicu, ti platis 12 KM, dok kod konkurencije nema toga.
kakaljin
Posts: 13492
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#54315 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

diablobih wrote:Je li moguce da je napisao da je samo razlika u televiziji samo SK kanali hahahha, da li je moguce da je napisao da imaju iste brzine interneta ? Sta je sa fiksnom telefonijom npr. kada dignes, ne dignes slusalicu, ti platis 12 KM, dok kod konkurencije nema toga.
Pa kod konkurencije i ne mozes samo telefoniju imati niti samo internet imati.

Brzine interneta su priblizne sa ponudom.

O kanalima bi se dalo raspravljati, ja priznajem da telemach ima nekih kanala koje gledam i zato imam i telemach i moja tv prikopcano, ali nismo svi probirljivi i trazimo svi isto,

Treba uporedjivati osnovni paket kod telemacha sa osnovnim paketok kod moja tv, dodatne kanale da ne uporedjujemo sada, tu telemach ima prednost dobru.
Last edited by kakaljin on 24/12/2017 15:21, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#54316 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

kakaljin wrote:
diablobih wrote:Je li moguce da je napisao da je samo razlika u televiziji samo SK kanali hahahha, da li je moguce da je napisao da imaju iste brzine interneta ? Sta je sa fiksnom telefonijom npr. kada dignes, ne dignes slusalicu, ti platis 12 KM, dok kod konkurencije nema toga.
Pa kod konkurencije i ne mozes samo telefoniju imati niti samo internet imati.
Ko danas kad uvodi uslugu, uzima samo telefoniju?
kakaljin
Posts: 13492
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#54317 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

zateznistub wrote:
kakaljin wrote:
diablobih wrote:Je li moguce da je napisao da je samo razlika u televiziji samo SK kanali hahahha, da li je moguce da je napisao da imaju iste brzine interneta ? Sta je sa fiksnom telefonijom npr. kada dignes, ne dignes slusalicu, ti platis 12 KM, dok kod konkurencije nema toga.
Pa kod konkurencije i ne mozes samo telefoniju imati niti samo internet imati.
Ko danas kad uvodi uslugu, uzima samo telefoniju?
Rijetko ko ali ih ima jos uvijek, ali ovaj spominje 12 KM i ako ne podignes slusalicu. Tako da poredi neuporedivo.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#54318 Re: BHTelecom All About

Post by AmirBaa »

kakaljin wrote:
diablobih wrote:Je li moguce da je napisao da je samo razlika u televiziji samo SK kanali hahahha, da li je moguce da je napisao da imaju iste brzine interneta ? Sta je sa fiksnom telefonijom npr. kada dignes, ne dignes slusalicu, ti platis 12 KM, dok kod konkurencije nema toga.
Pa kod konkurencije i ne mozes samo telefoniju imati niti samo internet imati.

Brzine interneta su priblizne sa ponudom.

O kanalima bi se dalo raspravljati, ja priznajem da telemach ima nekih kanala koje gledam i zato imam i telemach i moja tv prikopcano, ali nismo svi probirljivi i trazimo svi isto,

Treba uporedjivati osnovni paket kod telemacha sa osnovnim paketok kod moja tv, dodatne kanale da ne uporedjujemo sada, tu telemach ima prednost dobru.
pa osnovni paket je jos smijesnije uporedjivati, jer da moja tv nema onog dodatnog paketa brzina bi 10 bila (Moja TV full) :lol: :lol: :lol: :lol: a u telemachu osnovni trio grande paket od 52.90 40 brzina interneta :roll: vi stvarno zivite u nekom imaginarnom svijetu :bih:
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#54319 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

kakaljin wrote:
Rijetko ko ali ih ima jos uvijek, ali ovaj spominje 12 KM i ako ne podignes slusalicu. Tako da poredi neuporedivo.
U cijene Mojatv i trio grande je uračunata telefonija.
Razgovori prema drugim fiksnim mrežama nisu iste, zar ne? Kod jednih plaćaš po minuti razgovora a kod drugih se plaća samo uspostava poziva. Ili ja negdje griješim?
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#54320 Re: BHTelecom All About

Post by diablobih »

Pa da, u paketu haman dzabe, ovdje 12 KM. Internet je nenormalno brzi, i svi ga mogu imati u maksimalnoj brzini zavisno kakav zelis. Kanale ne zelim da poredim u najslabijem paketu, jer to onda moze znaciti analogija, sto meni nije usluga, vec nuzda. Gledam sveukupno kanale, i ima sva konkurencija vise i bolje kanale.

Zato mi je smijesno sto govori da je razlika samo u SK kanalima, i da je ista brzina neta, to ne da je smijesno sto govori, vec zalosno.
kakaljin
Posts: 13492
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#54321 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

zateznistub wrote:
kakaljin wrote:
Rijetko ko ali ih ima jos uvijek, ali ovaj spominje 12 KM i ako ne podignes slusalicu. Tako da poredi neuporedivo.
U cijene Mojatv i trio grande je uračunata telefonija.
Razgovori prema drugim fiksnim mrežama nisu iste, zar ne? Kod jednih plaćaš po minuti razgovora a kod drugih se plaća samo uspostava poziva. Ili ja negdje griješim?
Ja imam moja tv full i za razgovore ne placam dodatno nista prema fiksnim, dok prema fiksnim drugih operatera placam samo uspostavu poziva
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#54322 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

kakaljin wrote:
zateznistub wrote:
kakaljin wrote:
Rijetko ko ali ih ima jos uvijek, ali ovaj spominje 12 KM i ako ne podignes slusalicu. Tako da poredi neuporedivo.
U cijene Mojatv i trio grande je uračunata telefonija.
Razgovori prema drugim fiksnim mrežama nisu iste, zar ne? Kod jednih plaćaš po minuti razgovora a kod drugih se plaća samo uspostava poziva. Ili ja negdje griješim?
Ja imam moja tv full i za razgovore ne placam dodatno nista prema fiksnim, dok prema fiksnim drugih operatera placam samo uspostavu poziva
Mislim da se iz bht prema TM plaća po minuti razgovora ali nisam 100% siguran.
Image
Last edited by zateznistub on 24/12/2017 15:56, edited 1 time in total.
kakaljin
Posts: 13492
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#54323 Re: BHTelecom All About

Post by kakaljin »

zateznistub wrote:
kakaljin wrote:
zateznistub wrote: U cijene Mojatv i trio grande je uračunata telefonija.
Razgovori prema drugim fiksnim mrežama nisu iste, zar ne? Kod jednih plaćaš po minuti razgovora a kod drugih se plaća samo uspostava poziva. Ili ja negdje griješim?
Ja imam moja tv full i za razgovore ne placam dodatno nista prema fiksnim, dok prema fiksnim drugih operatera placam samo uspostavu poziva
Mislim da se iz bht prema TM plaća po minuti razgovora ali nisam 100% siguran.
evo sada sam provjerio i naplacuje mi se samo uspostava poziva u iznosu 0,03 KM
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#54324 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

kakaljin wrote:
evo sada sam provjerio i naplacuje mi se samo uspostava poziva u iznosu 0,03 KM
Evo slika, znaci po minuti...
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#54325 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

Kopirao sam stari cjenovnik sorry.
Evo ga iz 2017. Ali ipak se radi o minuti razgovora

Image
Locked