supercali wrote:Ja gume uglavnom uzimam michelin ne samo sto su vrhunske nego sto najduze drze prvobitna svojstva a posto imam setove ljeto zima te jedne mi mogu trajati 4-5 godina
Ja za 4 do 5 godina dva puta promijenim auto, tako da svako ima svoju filozofiju.
Nakon 5 godina nisu ni Michelin bog zna sta, nemojmo se zavaravati.
Mislim da je po nasim cestama bezrazlozno bacati pare na neke skupe "premium" gume koje svako malo mozes ostetiti zbog cestih odrona, rupa itd.
Npr, ljetos sam kupio Sava Intensa UHP i postavio na C5, rade posao slicno kao i bivsi Michelini, zapravo na kisi i puno bolje jer su Michelin bile potrosene, a ustedio sam minimalno 400 do 600 KM u odnosu na tzv premium marke. Nije malo, jbg, a ipak se sigurno vozam na novim gumama. S obzirom da godisnje kupim jedan set guma, ili ljetnjih ili zimskih, to je znacajna usteda.