Pojmovi “Adis” i “begluk” u istoj rečenici. Najbolja slika stanja našeg društva.
Adisbeg...
Pojmovi “Adis” i “begluk” u istoj rečenici. Najbolja slika stanja našeg društva.
Pa tako je bilo i najavljeno. Do jeseni iskop i obnavljanje instalacija te izlijevanje betonske podloge a na proljeće ponovno polaganje kamena.Logovan wrote:Jesu otegli sa rekonstrukcijom trga, pa nisu normalni.Od novembra ili čak prije nisu ništa radili.
Ne znam za to.O'zone wrote:Pa tako je bilo i najavljeno. Do jeseni iskop i obnavljanje instalacija te izlijevanje betonske podloge a na proljeće ponovno polaganje kamena.Logovan wrote:Jesu otegli sa rekonstrukcijom trga, pa nisu normalni.Od novembra ili čak prije nisu ništa radili.
Ovo mi je super stvar, nadam se da će se provesti do kraja. Dosta je bilo više parkinga na svakom koraku, a nigdje prostora za ljude.








Indikator
Vrhunski luksuzni hotel Swissôtel, smješten u sklopu kompleksa Sarajevo City Center, otvorit će vrata na proljeće, izvještava Indikator.ba.
Radovi u uređenju hotela odvijaju se punom parom, a u toku su radovi na unutrašnjim instalacijama.
Otvorenje hotela početkom 2018. godine najavljeno je u maju prošle godine kada je Swissôtel, dio AccorHotelsa, vodeće svjetske turističke i lifestyle grupe, ušao u franšizni ugovor s Bahreinskom međunarodnom investicijskom bankom (IIB) i Al Shiddi Internationalom za razvoj novog urbanog resorta u Sarajevu.
Francois Baudin, viši predsjednik razvoja luksuznih hotela AccorHotels, kazao je tada da Swissôtel ima namjeru ponuditi novi nivo sadržaja i omogućiti Sarajevu da ponudi hotelski smještaj u svim kategorijama.
Hotel je osmišljen kao otvoreni prostor s autentičnim dizajnom koji kombinira elemente bh. tradicije i jednostavnost i profinjenost švicarskog modela uređenja prostora.
Posjetiteljima hotela na raspolaganju će biti 218 luksuzno opremljenih soba s panoramskim pogledom na centar grada i okolne planine, 500 m2 zatvorenog prostora za sastanke s funkcionalnim odjeljcima, te više od 1500 m2 SPA prostora s potpisom Purovel Spa i Sport – prepoznatljivog koncepta uživanja i zdravog života.
AccorHotels grupa razvila ja poslovanje u BiH kroz hotele Novotel (bivši Bristol) i Tarčin Forest Resort & Spa, a sada će svojoj porodici pridružiti i Swissôtel.
I vidim genijalci opet spremaju samo da vrate one ploce koje su vec bile postavljene? One su jedino dobre da kicmu polomis i casice u koljenima da ti poispadaju. Iste one koje su bile po Carsiji prije rekonstrukcije, pa puzis kad je snijeg k'o po jajima da hodas.
One su genijalne ploce, ne mijenjati niposto!BHF_Manijak wrote:I vidim genijalci opet spremaju samo da vrate one ploce koje su vec bile postavljene? One su jedino dobre da kicmu polomis i casice u koljenima da ti poispadaju. Iste one koje su bile po Carsiji prije rekonstrukcije, pa puzis kad je snijeg k'o po jajima da hodas.
Ako se vec radila rekonstrukcija sto se nisu mogle naci nove ploce...
Baš tako. Ulupat će pola miliona maraka u nešto što će izgledati jednako rugobno kao i ranije i predstavljati opasnost za pješake.BHF_Manijak wrote:I vidim genijalci opet spremaju samo da vrate one ploce koje su vec bile postavljene? One su jedino dobre da kicmu polomis i casice u koljenima da ti poispadaju. Iste one koje su bile po Carsiji prije rekonstrukcije, pa puzis kad je snijeg k'o po jajima da hodas.
Ako se vec radila rekonstrukcija sto se nisu mogle naci nove ploce...
Kolegica iz firme je tamo clanak slomila.BHF_Manijak wrote:
I vidim genijalci opet spremaju samo da vrate one ploce koje su vec bile postavljene? One su jedino dobre da kicmu polomis i casice u koljenima da ti poispadaju. Iste one koje su bile po Carsiji prije rekonstrukcije, pa puzis kad je snijeg k'o po jajima da hodas.
Ako se vec radila rekonstrukcija sto se nisu mogle naci nove ploce...
samo to je ispravno, park je u izvirnom stanju bio prelijep, a ovi što ne znaju hodati, mogu im se nabaviti hodalice...DaysleepeR wrote:ako vrate park u stanje kakav je bio prije rata, to je super, bio je to prelijep park
breuer wrote:samo to je ispravno, park je u izvirnom stanju bio prelijep, a ovi što ne znaju hodati, mogu im se nabaviti hodalice...DaysleepeR wrote:ako vrate park u stanje kakav je bio prije rata, to je super, bio je to prelijep park
Ili bar neko uže da se prime za njegabreuer wrote:samo to je ispravno, park je u izvirnom stanju bio prelijep, a ovi što ne znaju hodati, mogu im se nabaviti hodalice...DaysleepeR wrote:ako vrate park u stanje kakav je bio prije rata, to je super, bio je to prelijep park
Najviše će se ubrzati ako stave one pokretne trake kao na aerodromima, možda bi to trebalo?ultima_palabra wrote:Taman da ga je Isa beg Ishakovic pravio, onaj kamen je karina gola. Pa i 'saobracaj' kroz Sarace se ubrzao otkako su ono govno skinuli.
Ne, treba vratiti kaldrmu iz 15. vijeka.thekupus wrote:Najviše će se ubrzati ako stave one pokretne trake kao na aerodromima, možda bi to trebalo?ultima_palabra wrote:Taman da ga je Isa beg Ishakovic pravio, onaj kamen je karina gola. Pa i 'saobracaj' kroz Sarace se ubrzao otkako su ono govno skinuli.
Pretjerujes. Radi se o malom parkicu, koji je veoma lako obici, ako je kamen toliko tezak za hodati.ultima_palabra wrote:Taman da ga je Isa beg Ishakovic pravio, onaj kamen je karina gola. Pa i 'saobracaj' kroz Sarace se ubrzao otkako su ono govno skinuli.
Ne kaze niko da ne zna po kamenu hodati, ali onako klizav kamen je samoubistvo. Kaldrma kao kaldrma - podrzavam, ali postoje i materijali/kamen koji nije klizav kao led.Thorgerson wrote: Pretjerujes. Radi se o malom parkicu, koji je veoma lako obici, ako je kamen toliko tezak za hodati.![]()
I vani u velikim metropolama imas citave trgove, setalista sa onim granitnim kockama, ili nekim okruglim kamenjem pa ljudi nista ne diraju, samo odrzavaju.
Neke stvari ne treba toliko modernizovati.