Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Org
Posts: 624
Joined: 04/09/2011 14:09

#5426 Re: Sarajevo Construction

Post by Org »

Pojmovi “Adis” i “begluk” u istoj rečenici. Najbolja slika stanja našeg društva.
Adisbeg...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#5427 Re: Sarajevo Construction

Post by O'zone »

Logovan wrote:Jesu otegli sa rekonstrukcijom trga, pa nisu normalni. :roll: Od novembra ili čak prije nisu ništa radili.
Pa tako je bilo i najavljeno. Do jeseni iskop i obnavljanje instalacija te izlijevanje betonske podloge a na proljeće ponovno polaganje kamena.
User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5428 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

O'zone wrote:
Logovan wrote:Jesu otegli sa rekonstrukcijom trga, pa nisu normalni. :roll: Od novembra ili čak prije nisu ništa radili.
Pa tako je bilo i najavljeno. Do jeseni iskop i obnavljanje instalacija te izlijevanje betonske podloge a na proljeće ponovno polaganje kamena.
Ne znam za to. :thumbup:
bit101
Posts: 314
Joined: 31/08/2009 23:51

#5429 Re: Sarajevo Construction

Post by bit101 »

Ovo mi je super stvar, nadam se da će se provesti do kraja. Dosta je bilo više parkinga na svakom koraku, a nigdje prostora za ljude.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5430 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Sarajevo Waves - 01. 02. 2018. @ mm80 (SSC)

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5431 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

SPO Veneto Otoka - 03. 02. 2018. @ Mamkić (SSC)

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5432 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

SPO Otoka Meandar - 03. 02. 2018. @ Mamkić (SSC)

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5433 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Swissôtel u Sarajevu otvara vrata na proljeće
Image

Vrhunski luksuzni hotel Swissôtel, smješten u sklopu kompleksa Sarajevo City Center, otvorit će vrata na proljeće, izvještava Indikator.ba.

Radovi u uređenju hotela odvijaju se punom parom, a u toku su radovi na unutrašnjim instalacijama.

Otvorenje hotela početkom 2018. godine najavljeno je u maju prošle godine kada je Swissôtel, dio AccorHotelsa, vodeće svjetske turističke i lifestyle grupe, ušao u franšizni ugovor s Bahreinskom međunarodnom investicijskom bankom (IIB) i Al Shiddi Internationalom za razvoj novog urbanog resorta u Sarajevu.

Francois Baudin, viši predsjednik razvoja luksuznih hotela AccorHotels, kazao je tada da Swissôtel ima namjeru ponuditi novi nivo sadržaja i omogućiti Sarajevu da ponudi hotelski smještaj u svim kategorijama.

Hotel je osmišljen kao otvoreni prostor s autentičnim dizajnom koji kombinira elemente bh. tradicije i jednostavnost i profinjenost švicarskog modela uređenja prostora.

Posjetiteljima hotela na raspolaganju će biti 218 luksuzno opremljenih soba s panoramskim pogledom na centar grada i okolne planine, 500 m2 zatvorenog prostora za sastanke s funkcionalnim odjeljcima, te više od 1500 m2 SPA prostora s potpisom Purovel Spa i Sport – prepoznatljivog koncepta uživanja i zdravog života.

AccorHotels grupa razvila ja poslovanje u BiH kroz hotele Novotel (bivši Bristol) i Tarčin Forest Resort & Spa, a sada će svojoj porodici pridružiti i Swissôtel.
Indikator
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5434 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Niču ove zgrade na Otoci prebrzo, ja više ne znam šta da mislim.

Veneto mi je uredu donekle, ali Meanda, kad je već onakvu lokaciju ugrabio mogao je biti mnogo mnogo bolje rješenje malo iznadprosječni SPO.

:roll:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#5435 Re: Sarajevo Construction

Post by studiorum_tuzlaensis »

Meandar izgleda kao da se neki srednjoskolac igrao dizajna i ahritekture. Šteta lokacije.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28526
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#5436 Re: Sarajevo Construction

Post by BHF_Manijak »

I vidim genijalci opet spremaju samo da vrate one ploce koje su vec bile postavljene? One su jedino dobre da kicmu polomis i casice u koljenima da ti poispadaju. Iste one koje su bile po Carsiji prije rekonstrukcije, pa puzis kad je snijeg k'o po jajima da hodas.
Ako se vec radila rekonstrukcija sto se nisu mogle naci nove ploce...
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#5437 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

BHF_Manijak wrote:
I vidim genijalci opet spremaju samo da vrate one ploce koje su vec bile postavljene? One su jedino dobre da kicmu polomis i casice u koljenima da ti poispadaju. Iste one koje su bile po Carsiji prije rekonstrukcije, pa puzis kad je snijeg k'o po jajima da hodas.
Ako se vec radila rekonstrukcija sto se nisu mogle naci nove ploce...
One su genijalne ploce, ne mijenjati niposto! :thumbup: :thumbup:
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#5438 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

BHF_Manijak wrote:
I vidim genijalci opet spremaju samo da vrate one ploce koje su vec bile postavljene? One su jedino dobre da kicmu polomis i casice u koljenima da ti poispadaju. Iste one koje su bile po Carsiji prije rekonstrukcije, pa puzis kad je snijeg k'o po jajima da hodas.
Ako se vec radila rekonstrukcija sto se nisu mogle naci nove ploce...
Baš tako. Ulupat će pola miliona maraka u nešto što će izgledati jednako rugobno kao i ranije i predstavljati opasnost za pješake.

Samo kod nas! :run:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21045
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#5439 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

ako vrate park u stanje kakav je bio prije rata, to je super, bio je to prelijep park
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#5440 Re: Sarajevo Construction

Post by ultima_palabra »

BHF_Manijak wrote:
I vidim genijalci opet spremaju samo da vrate one ploce koje su vec bile postavljene? One su jedino dobre da kicmu polomis i casice u koljenima da ti poispadaju. Iste one koje su bile po Carsiji prije rekonstrukcije, pa puzis kad je snijeg k'o po jajima da hodas.
Ako se vec radila rekonstrukcija sto se nisu mogle naci nove ploce...
Kolegica iz firme je tamo clanak slomila.
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#5441 Re: Sarajevo Construction

Post by breuer »

DaysleepeR wrote:ako vrate park u stanje kakav je bio prije rata, to je super, bio je to prelijep park
samo to je ispravno, park je u izvirnom stanju bio prelijep, a ovi što ne znaju hodati, mogu im se nabaviti hodalice...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5442 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

breuer wrote:
DaysleepeR wrote:ako vrate park u stanje kakav je bio prije rata, to je super, bio je to prelijep park
samo to je ispravno, park je u izvirnom stanju bio prelijep, a ovi što ne znaju hodati, mogu im se nabaviti hodalice...
:lol: :lol: :lol:

mislim da ce raditi rekonstrukciju sa istim kamenom.
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#5443 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

breuer wrote:
DaysleepeR wrote:ako vrate park u stanje kakav je bio prije rata, to je super, bio je to prelijep park
samo to je ispravno, park je u izvirnom stanju bio prelijep, a ovi što ne znaju hodati, mogu im se nabaviti hodalice...
Ili bar neko uže da se prime za njega :cry:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#5444 Re: Sarajevo Construction

Post by ultima_palabra »

Taman da ga je Isa beg Ishakovic pravio, onaj kamen je karina gola. Pa i 'saobracaj' kroz Sarace se ubrzao otkako su ono govno skinuli.
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#5445 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

ultima_palabra wrote:Taman da ga je Isa beg Ishakovic pravio, onaj kamen je karina gola. Pa i 'saobracaj' kroz Sarace se ubrzao otkako su ono govno skinuli.
Najviše će se ubrzati ako stave one pokretne trake kao na aerodromima, možda bi to trebalo?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#5446 Re: Sarajevo Construction

Post by ultima_palabra »

thekupus wrote:
ultima_palabra wrote:Taman da ga je Isa beg Ishakovic pravio, onaj kamen je karina gola. Pa i 'saobracaj' kroz Sarace se ubrzao otkako su ono govno skinuli.
Najviše će se ubrzati ako stave one pokretne trake kao na aerodromima, možda bi to trebalo?
Ne, treba vratiti kaldrmu iz 15. vijeka.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#5447 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

ultima_palabra wrote:Taman da ga je Isa beg Ishakovic pravio, onaj kamen je karina gola. Pa i 'saobracaj' kroz Sarace se ubrzao otkako su ono govno skinuli.
Pretjerujes. Radi se o malom parkicu, koji je veoma lako obici, ako je kamen toliko tezak za hodati. :-)

I vani u velikim metropolama imas citave trgove, setalista sa onim granitnim kockama, ili nekim okruglim kamenjem pa ljudi nista ne diraju, samo odrzavaju.

Neke stvari ne treba toliko modernizovati.

:thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21045
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#5448 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

iz iskustva sa ovom vlasti, ako stave nešto novo, može biti samo gore rješenje
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5449 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Kako se prije zvao ovaj park? Mladena Stojanovica?

Ko ovdje nogu nije iskrenuo, nije ni zivio u Sarajevu :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28526
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#5450 Re: Sarajevo Construction

Post by BHF_Manijak »

Thorgerson wrote: Pretjerujes. Radi se o malom parkicu, koji je veoma lako obici, ako je kamen toliko tezak za hodati. :-)

I vani u velikim metropolama imas citave trgove, setalista sa onim granitnim kockama, ili nekim okruglim kamenjem pa ljudi nista ne diraju, samo odrzavaju.

Neke stvari ne treba toliko modernizovati.

:thumbup:
Ne kaze niko da ne zna po kamenu hodati, ali onako klizav kamen je samoubistvo. Kaldrma kao kaldrma - podrzavam, ali postoje i materijali/kamen koji nije klizav kao led.
Kisa hajde manje-vise, ali po snijegu je uzas.
Ne mora se modernizovati, izliti asfalt, ali postoji kako rekoh i kamen koji nije onako klizav da glavu gubis na njemu.
Post Reply