Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
baja
- Posts: 1024
- Joined: 23/02/2002 00:00
#5401 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sava HP eskimo 205-55- R16 cca 100KM platio po komadu.
Pokazale se dobre i mnogo bolje od S3 koje sam prije imao (ipak su nove pa je ovo vrlo subjektivno). Mada ni s s3 nisam imao problema
Pokazale se dobre i mnogo bolje od S3 koje sam prije imao (ipak su nove pa je ovo vrlo subjektivno). Mada ni s s3 nisam imao problema
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#5402 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nas je na forumu par hiljada, na temi par desetina (ako i toliko) tako da mi nismo mjerodavni... ja imam ljetne GY Eagle F1 Asy2 a zimske conti TS850... i jedini u svojoj raji imam te premium gume... većina ih je na sava, sportiva, barum... doduse svi imaju set ljeto/zima... tako da ovo sto se na forumu palamuda nikako nije relevantno...
-
baja
- Posts: 1024
- Joined: 23/02/2002 00:00
#5403 Re: Dolazi zima - zimske gume
Realno nemam ni potrebe za boljim, a ustedio sam haman 250km na 4 gume (gledo ts850)...obuko i sebe za taj resto love.
Jaran s michelin alpinkama, silazeci s bjelasnice se prevrno na krov jer je brzo usao u krivinu (ona sa vec 2 ili 3 spomenika).
Ljeti uniroyal rainexpert koje skidam u decembru i to je način za sačuvat zimsku gumu.
Ove nove sava HP su iz njemacke, na adac-u bile "zadovoljava" kao i masa razvikanijih. bolje je i tigar zimi nov, nego conti koji se cijelo ljeto vozao po gradu, makarskoj i sl. a nije ih malo, obratim paznju
Jaran s michelin alpinkama, silazeci s bjelasnice se prevrno na krov jer je brzo usao u krivinu (ona sa vec 2 ili 3 spomenika).
Ljeti uniroyal rainexpert koje skidam u decembru i to je način za sačuvat zimsku gumu.
Ove nove sava HP su iz njemacke, na adac-u bile "zadovoljava" kao i masa razvikanijih. bolje je i tigar zimi nov, nego conti koji se cijelo ljeto vozao po gradu, makarskoj i sl. a nije ih malo, obratim paznju
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#5404 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zimske su ti u Gumi M na akcijikloniran wrote:Leon16v wrote:Ja sa Savom proslu zimu nisam imao problema, snijeg iznenadi, pa slajdra se po glavnoj cesti, ja lagano, bljuzgavica, nije bilo problema, bar pri normalnoj voznji. A ovih dana dok je na akciji uzet cu uniroyal, pa cemo vidjet.
ja imam uniroyal ljetne i vake su![]()
mogao bih i zimske probati
-
promaha
- Posts: 601
- Joined: 04/01/2011 21:11
#5405 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja ovu zimu planiram voziti na proslogodisnjim GY UG9 iako sam sa njima sigurno 20k prevalio ali cini mi se da mogu jos ovu zimu 
- Truba
- Posts: 93781
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5406 Re: Dolazi zima - zimske gume
forumaši 0.1% pučanstva dok se na q7 vozi poderanim zimskim gumama ljeti
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#5407 Re: Dolazi zima - zimske gume
bio je na piku cayenne i lik jos naglasio sve 4 nove makbel gume... jebi ga..
- konektovan
- Posts: 51385
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5408 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne palim se, al' bilo bi kontra pitanje. Zasto, po tvojoj logici, ne vozis novog mercedesa S klasu, pa on je nezvanično najbolji auto iz premium kategorije?![emoji1]530i wrote:Pošto se pališ, samo ću ti reći da vozim ispravan auto sa malo kilometarakonektovan wrote:Sta ti vozis????? Auto????? Koje?????530i wrote: Trebali bi svi voziti na najboljim mogućim gumama, to jeste. A to što su stranci neopravdava ih da budu neupućeni najblaže rečeno.
poslano sa Sonija Ze
poslano sa Sonija Ze
- Truba
- Posts: 93781
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5409 Re: Dolazi zima - zimske gume
gledam skupa kola u radićevoj i gume... nimalo proporcionalno pisanjima na forumuQler wrote:bio je na piku cayenne i lik jos naglasio sve 4 nove makbel gume... jebi ga..
forumaši su zaista posebna sorta
dovoljno mi je pratiti evoluciju razmišljanja o stripu... od kupusa do glancera...
tako isto je s gumama
ali ova religija postoji samo na forumu
vani je drugačije
- Lord Vader
- Posts: 526
- Joined: 17/05/2014 11:19
- Location: Bunker NVZa
#5410 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo u Guma M Conti ts 860 dodju
-kes 115,39KM
-odgodjeno placanje 122,18KM.
Michelin Alpin A5
Kes - 112,56
Odgodjeno - 119,60
Ovo je za dimenzije 195/65/15
Ko koristi dva seta guma ovo je da si bas rahat.
-kes 115,39KM
-odgodjeno placanje 122,18KM.
Michelin Alpin A5
Kes - 112,56
Odgodjeno - 119,60
Ovo je za dimenzije 195/65/15
Ko koristi dva seta guma ovo je da si bas rahat.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5411 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume
Gdje me nadje, i tacno u bobu [emoji38]ranger wrote:i svi su visoki 1,90 i teski 100kg [emoji38]Tomahawk11 wrote:Sve sami R8 na cestamaNed071 wrote:Na ovom forumu svi imaju conti. Sipaju castrol brembo su diskovi. A citavo ljeto na srmaforima gledam pahuljice na gumama kad stanem na semaforu...(doduse, juce vidjeh jednog crnog na Otoci
)
Ma vozi raja masovno na istim gumama ljeto-zima.
Dobro, ko sto kazes, na forumu svi imaju dva ljetna, dva zimska seta![]()
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#5412 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume
Između mog auta i S-klase razlika je, lupam, 100 hiljada maraka a može biti i veća. Između dobrih i osrednjih guma razlika je stotinjak maraka na četiri gume koje ti traju pet godina npr. Primjedba ti nije na mjestu, svako ko se razumno ponaša u životu može voziti Goodyear, Michelin ili druge gume koje su među najboljim u klasi 15 ili 16 cola...konektovan wrote: Ne palim se, al' bilo bi kontra pitanje. Zasto, po tvojoj logici, ne vozis novog mercedesa S klasu, pa on je nezvanično najbolji auto iz premium kategorije?![emoji1]
poslano sa Sonija Ze
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5413 Re: Dolazi zima - zimske gume
haj probaj 205/50/17 premium zimske
continental komad 283 KM sa popustom, bez 320KM
sava komad 194KM sa popustom
razlika 100KM po gumi
zato odoh na ljetne 225/45 , bemti dimenziju mahnitu
edit: Bakire moze li se atest uraditi na novu dimenziju guma
Last edited by amar1994 on 23/09/2016 14:30, edited 1 time in total.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#5414 Re: Dolazi zima - zimske gume
Naravno, Amare, razlika je još i veća na 18 i 19 cola, ali tu se postavlja pitanje zašto voziti velik i brz auto a da mašne repa za gume... Ja govorim od 195 65 15 i 205 55 16 dimenzije koje danas ima najmanje pola auta na cesti...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5415 Re: Dolazi zima - zimske gume
530i wrote:Naravno, Amare, razlika je još i veća na 18 i 19 cola, ali tu se postavlja pitanje zašto voziti velik i brz auto a da mašne repa za gume... Ja govorim od 195 65 15 i 205 55 16 dimenzije koje danas ima najmanje pola auta na cesti...
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#5416 Re: Dolazi zima - zimske gume
Gdje je najjeftinije a najbolje u Sarajevu kupiti 4 gume M+S koje bi uvijek bile na autu bez mijenjanja tokom godine i ljeti i zimi.
Veličina 205/55/16.
Hvala!
Veličina 205/55/16.
Hvala!
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#5417 Re: Dolazi zima - zimske gume
u robotuPauza wrote:Gdje je najjeftinije a najbolje u Sarajevu kupiti 4 gume M+S koje bi uvijek bile na autu bez mijenjanja tokom godine i ljeti i zimi.![]()
Veličina 205/55/16.
Hvala!
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#5418 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ok, tnx.ranger wrote:u robotuPauza wrote:Gdje je najjeftinije a najbolje u Sarajevu kupiti 4 gume M+S koje bi uvijek bile na autu bez mijenjanja tokom godine i ljeti i zimi.![]()
Veličina 205/55/16.
Hvala!
Znač li slučajno o kojem proizvođaču guma je riječ?
IDem sutra da detaljnije vidim.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5419 Re: Dolazi zima - zimske gume
koliko bi te gume trebale preci za godinu dana?
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#5420 Re: Dolazi zima - zimske gume
ma kralju zajebavam se, to je isto ko da kazes gdje je najbolje cipele kupit, a milion prodavnica u sarajevu i jos razlicitih cipela.Pauza wrote:Ok, tnx.ranger wrote:u robotuPauza wrote:Gdje je najjeftinije a najbolje u Sarajevu kupiti 4 gume M+S koje bi uvijek bile na autu bez mijenjanja tokom godine i ljeti i zimi.![]()
Veličina 205/55/16.
Hvala!
Znač li slučajno o kojem proizvođaču guma je riječ?
IDem sutra da detaljnije vidim.
moras napisat svasta nesto al gume nekog proizvodjaca su ti u svim prodavnicama u 10tak maraka po komadu.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5421 Re: Dolazi zima - zimske gume
Michelin CrossClimate

-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#5422 Re: Dolazi zima - zimske gume
Gume na kojima piše M+S (blato+snijeg u prevodu) nisu cjelogodišnje gume. Pazi da te neko ne prevari.Pauza wrote:Gdje je najjeftinije a najbolje u Sarajevu kupiti 4 gume M+S koje bi uvijek bile na autu bez mijenjanja tokom godine i ljeti i zimi.![]()
Veličina 205/55/16.
Hvala!
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#5423 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ok, sugestije na mejstu.Dzontra_Volta wrote:Gume na kojima piše M+S (blato+snijeg u prevodu) nisu cjelogodišnje gume. Pazi da te neko ne prevari.Pauza wrote:Gdje je najjeftinije a najbolje u Sarajevu kupiti 4 gume M+S koje bi uvijek bile na autu bez mijenjanja tokom godine i ljeti i zimi.![]()
Veličina 205/55/16.
Hvala!
Prelazim oko 15.000km godišnje i do sad sam kupovao samo gume sa oznakom M+S. Zadnje su mi bile Bridgestone i vozio na njima 2 godine i prodao auto. SAd mi treba cjelogodišnja guma (jer mi se mrsko zezati sa hotelima za gume i mijenjanjem) koje kad stavim da sam miram par godina.
Molim konkretnu preporuku za model i radnju u sarajevu pa da to odem i završim do 01. oktobra (guma je 205/55/16). Hvala svima.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5424 Re: Dolazi zima - zimske gume
M+S su blato i snijeg, koliko puta moramo ponavljati ko papagaji da to ne mora znaciti da su cjelogodisnje
koliko ljudi pojma nemaju
preporuka: michelin crossclimate
koliko ljudi pojma nemaju
preporuka: michelin crossclimate
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#5425 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nije, nego su ljeto i zima. 
