Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#5401 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by baja »

Sava HP eskimo 205-55- R16 cca 100KM platio po komadu.
Pokazale se dobre i mnogo bolje od S3 koje sam prije imao (ipak su nove pa je ovo vrlo subjektivno). Mada ni s s3 nisam imao problema
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5402 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Nas je na forumu par hiljada, na temi par desetina (ako i toliko) tako da mi nismo mjerodavni... ja imam ljetne GY Eagle F1 Asy2 a zimske conti TS850... i jedini u svojoj raji imam te premium gume... većina ih je na sava, sportiva, barum... doduse svi imaju set ljeto/zima... tako da ovo sto se na forumu palamuda nikako nije relevantno...
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#5403 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by baja »

Realno nemam ni potrebe za boljim, a ustedio sam haman 250km na 4 gume (gledo ts850)...obuko i sebe za taj resto love.
Jaran s michelin alpinkama, silazeci s bjelasnice se prevrno na krov jer je brzo usao u krivinu (ona sa vec 2 ili 3 spomenika).
Ljeti uniroyal rainexpert koje skidam u decembru i to je način za sačuvat zimsku gumu.
Ove nove sava HP su iz njemacke, na adac-u bile "zadovoljava" kao i masa razvikanijih. bolje je i tigar zimi nov, nego conti koji se cijelo ljeto vozao po gradu, makarskoj i sl. a nije ih malo, obratim paznju
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#5404 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

kloniran wrote:
Leon16v wrote:Ja sa Savom proslu zimu nisam imao problema, snijeg iznenadi, pa slajdra se po glavnoj cesti, ja lagano, bljuzgavica, nije bilo problema, bar pri normalnoj voznji. A ovih dana dok je na akciji uzet cu uniroyal, pa cemo vidjet.

ja imam uniroyal ljetne i vake su :thumbup:
mogao bih i zimske probati :D
Zimske su ti u Gumi M na akciji :D
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#5405 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by promaha »

ja ovu zimu planiram voziti na proslogodisnjim GY UG9 iako sam sa njima sigurno 20k prevalio ali cini mi se da mogu jos ovu zimu :)
User avatar
Truba
Posts: 93781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5406 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Truba »

forumaši 0.1% pučanstva dok se na q7 vozi poderanim zimskim gumama ljeti
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5407 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

bio je na piku cayenne i lik jos naglasio sve 4 nove makbel gume... jebi ga..
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5408 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

530i wrote:
konektovan wrote:
530i wrote: Trebali bi svi voziti na najboljim mogućim gumama, to jeste. A to što su stranci neopravdava ih da budu neupućeni najblaže rečeno.
Sta ti vozis????? Auto????? Koje?????

poslano sa Sonija Ze
Pošto se pališ, samo ću ti reći da vozim ispravan auto sa malo kilometara :P
Ne palim se, al' bilo bi kontra pitanje. Zasto, po tvojoj logici, ne vozis novog mercedesa S klasu, pa on je nezvanično najbolji auto iz premium kategorije?![emoji1]

poslano sa Sonija Ze
User avatar
Truba
Posts: 93781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5409 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Truba »

Qler wrote:bio je na piku cayenne i lik jos naglasio sve 4 nove makbel gume... jebi ga..
gledam skupa kola u radićevoj i gume... nimalo proporcionalno pisanjima na forumu

forumaši su zaista posebna sorta

dovoljno mi je pratiti evoluciju razmišljanja o stripu... od kupusa do glancera...
tako isto je s gumama
ali ova religija postoji samo na forumu

vani je drugačije :D
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#5410 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Lord Vader »

Evo u Guma M Conti ts 860 dodju

-kes 115,39KM
-odgodjeno placanje 122,18KM.

Michelin Alpin A5

Kes - 112,56
Odgodjeno - 119,60

Ovo je za dimenzije 195/65/15

Ko koristi dva seta guma ovo je da si bas rahat.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5411 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

ranger wrote:
Tomahawk11 wrote:
Ned071 wrote:Na ovom forumu svi imaju conti. Sipaju castrol brembo su diskovi. A citavo ljeto na srmaforima gledam pahuljice na gumama kad stanem na semaforu...
Sve sami R8 na cestama :mrgreen: (doduse, juce vidjeh jednog crnog na Otoci :zoka: )
Ma vozi raja masovno na istim gumama ljeto-zima.
Dobro, ko sto kazes, na forumu svi imaju dva ljetna, dva zimska seta :D :D
i svi su visoki 1,90 i teski 100kg [emoji38]
Gdje me nadje, i tacno u bobu [emoji38]
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#5412 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by 530i »

konektovan wrote: Ne palim se, al' bilo bi kontra pitanje. Zasto, po tvojoj logici, ne vozis novog mercedesa S klasu, pa on je nezvanično najbolji auto iz premium kategorije?![emoji1]

poslano sa Sonija Ze
Između mog auta i S-klase razlika je, lupam, 100 hiljada maraka a može biti i veća. Između dobrih i osrednjih guma razlika je stotinjak maraka na četiri gume koje ti traju pet godina npr. Primjedba ti nije na mjestu, svako ko se razumno ponaša u životu može voziti Goodyear, Michelin ili druge gume koje su među najboljim u klasi 15 ili 16 cola...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5413 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

:thumbup:
haj probaj 205/50/17 premium zimske :lol: :lol:
continental komad 283 KM sa popustom, bez 320KM :shock: :lol:
sava komad 194KM sa popustom
razlika 100KM po gumi :izet: :lol: :lol:
zato odoh na ljetne 225/45 , bemti dimenziju mahnitu :P :mrgreen:

edit: Bakire moze li se atest uraditi na novu dimenziju guma :? i je li potreban :?
Last edited by amar1994 on 23/09/2016 14:30, edited 1 time in total.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#5414 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by 530i »

Naravno, Amare, razlika je još i veća na 18 i 19 cola, ali tu se postavlja pitanje zašto voziti velik i brz auto a da mašne repa za gume... Ja govorim od 195 65 15 i 205 55 16 dimenzije koje danas ima najmanje pola auta na cesti...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5415 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

530i wrote:Naravno, Amare, razlika je još i veća na 18 i 19 cola, ali tu se postavlja pitanje zašto voziti velik i brz auto a da mašne repa za gume... Ja govorim od 195 65 15 i 205 55 16 dimenzije koje danas ima najmanje pola auta na cesti...
:thumbup:
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#5416 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Pauza »

Gdje je najjeftinije a najbolje u Sarajevu kupiti 4 gume M+S koje bi uvijek bile na autu bez mijenjanja tokom godine i ljeti i zimi. :?:

Veličina 205/55/16.

Hvala! :thumbup:
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#5417 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ranger »

Pauza wrote:Gdje je najjeftinije a najbolje u Sarajevu kupiti 4 gume M+S koje bi uvijek bile na autu bez mijenjanja tokom godine i ljeti i zimi. :?:

Veličina 205/55/16.

Hvala! :thumbup:
u robotu
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#5418 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Pauza »

ranger wrote:
Pauza wrote:Gdje je najjeftinije a najbolje u Sarajevu kupiti 4 gume M+S koje bi uvijek bile na autu bez mijenjanja tokom godine i ljeti i zimi. :?:

Veličina 205/55/16.

Hvala! :thumbup:
u robotu
Ok, tnx.

Znač li slučajno o kojem proizvođaču guma je riječ?
IDem sutra da detaljnije vidim.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5419 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

koliko bi te gume trebale preci za godinu dana?
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#5420 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ranger »

Pauza wrote:
ranger wrote:
Pauza wrote:Gdje je najjeftinije a najbolje u Sarajevu kupiti 4 gume M+S koje bi uvijek bile na autu bez mijenjanja tokom godine i ljeti i zimi. :?:

Veličina 205/55/16.

Hvala! :thumbup:
u robotu
Ok, tnx.

Znač li slučajno o kojem proizvođaču guma je riječ?
IDem sutra da detaljnije vidim.
ma kralju zajebavam se, to je isto ko da kazes gdje je najbolje cipele kupit, a milion prodavnica u sarajevu i jos razlicitih cipela.
moras napisat svasta nesto al gume nekog proizvodjaca su ti u svim prodavnicama u 10tak maraka po komadu.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5421 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

:lol: :lol:
Michelin CrossClimate :thumbup:
Image
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#5422 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Pauza wrote:Gdje je najjeftinije a najbolje u Sarajevu kupiti 4 gume M+S koje bi uvijek bile na autu bez mijenjanja tokom godine i ljeti i zimi. :?:

Veličina 205/55/16.

Hvala! :thumbup:
Gume na kojima piše M+S (blato+snijeg u prevodu) nisu cjelogodišnje gume. Pazi da te neko ne prevari.
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#5423 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Pauza »

Dzontra_Volta wrote:
Pauza wrote:Gdje je najjeftinije a najbolje u Sarajevu kupiti 4 gume M+S koje bi uvijek bile na autu bez mijenjanja tokom godine i ljeti i zimi. :?:

Veličina 205/55/16.

Hvala! :thumbup:
Gume na kojima piše M+S (blato+snijeg u prevodu) nisu cjelogodišnje gume. Pazi da te neko ne prevari.
Ok, sugestije na mejstu. :thumbup:

Prelazim oko 15.000km godišnje i do sad sam kupovao samo gume sa oznakom M+S. Zadnje su mi bile Bridgestone i vozio na njima 2 godine i prodao auto. SAd mi treba cjelogodišnja guma (jer mi se mrsko zezati sa hotelima za gume i mijenjanjem) koje kad stavim da sam miram par godina.

Molim konkretnu preporuku za model i radnju u sarajevu pa da to odem i završim do 01. oktobra (guma je 205/55/16). Hvala svima. :thumbup: :bih: :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5424 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

M+S su blato i snijeg, koliko puta moramo ponavljati ko papagaji da to ne mora znaciti da su cjelogodisnje
koliko ljudi pojma nemaju :roll: :cry:

preporuka: michelin crossclimate :thumbup:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#5425 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by junior3 »

Nije, nego su ljeto i zima. :mrgreen:
Post Reply