Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#5401 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by HAVANA »

Pa eto ti ga na tim slikama,kupis displej i zamijenis.Ja sam mijenjao na vw eos...180 maraka platio a sam ga zamijenio.Ali bolje nemoj sam zajebaces nesta.Ja sam narucio preko szakal metal na stupu...prije motorexa sa desne strane u pravcu aerodroma.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5402 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

boshniak wrote:Boš pumpa jeste problematična kod ovih motora, ali zasad je uredna, auto će morati na dijagnostiku u vožnji, jer sve izgleda normalno, vakum crijeva uredna, ne fuče falš zrak, crijeva goriva isto uredna, nekad teže pali ujutro pa sumnja na vraćanje goriva u rezervoar i injektore
To sto teze pali su garant podloske dizni. Stvrdnu se vremenom i vuku zrak... Boljka 2.0 modela. Ako si u sarajevu otidji u safety car, ako ti nije mrsko u zenici imas odlicnog majstora za opele...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#5403 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

HAVANA wrote:Pa eto ti ga na tim slikama,kupis displej i zamijenis.Ja sam mijenjao na vw eos...180 maraka platio a sam ga zamijenio.Ali bolje nemoj sam zajebaces nesta.Ja sam narucio preko szakal metal na stupu...prije motorexa sa desne strane u pravcu aerodroma.
Da slučajno ne znaš gdje bi se mogao zbaviti display lijevi za Xsaru Picasso a da ne moram kupovati čitavu instrument tablu na otpadu? On line nema skoro nikako a sve sam prerovio. Moj malo prolupao u jednom dijelu isto kao da je crv prošao između onih slojeva stakla pa ostao trag za njim :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#5404 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by HAVANA »

User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5405 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ovako nije tandaro nikad, izgleda da Almy ima malo "jace" gorivo. :mrgreen:


https://youtu.be/b_BIXUS1FyM
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#5406 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Ono bijaše C4 kod tebe? Nije mi normalan, da budem iskren, nikakav dim na leru, osim pare od kondenza kad je hladno...ni na jednom motoru.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5407 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

530i wrote:Ono bijaše C4 kod tebe? Nije mi normalan, da budem iskren, nikakav dim na leru, osim pare od kondenza kad je hladno...ni na jednom motoru.
Ja ja, C 4 je u pitanju. :mrgreen:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#5408 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

konektovan wrote:Ovako nije tandaro nikad, izgleda da Almy ima malo "jace" gorivo. :mrgreen:


https://youtu.be/b_BIXUS1FyM
Bajo moj, kod tebe je dosta gore. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5409 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote:
konektovan wrote:Ovako nije tandaro nikad, izgleda da Almy ima malo "jace" gorivo. :mrgreen:


https://youtu.be/b_BIXUS1FyM
Bajo moj, kod tebe je dosta gore. :mrgreen:
Samo se ti tjesi. :mrgreen: :kiss:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#5410 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

:lol: :lol: :lol:

Ma najebalo se kako god okreneš, al' kod mene auto mirno radi i nema ovoliko dima. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5411 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote::lol: :lol: :lol:

Ma najebalo se kako god okreneš, al' kod mene auto mirno radi i nema ovoliko dima. :mrgreen:
E vidis, kod mene je sve isto, samo obrnuto. :mrgreen: :lol: :thumbup:

Brzo se to smiri, poprilicno. :mrgreen:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#5412 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Šta sve može biti uzrok ovog bijelo- sivog dima, prljave dizne su najbolja opcija. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5413 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote:Šta sve može biti uzrok ovog bijelo- sivog dima, prljave dizne su najbolja opcija. :mrgreen:
To bi bila najbezbolnija opcija. :mrgreen:

Al' haj ga znaj druze. Kakvi su majstori, morao bih auto ostaviti najmanje mjesec dana kod njih, da nesto saznaju il' ned'o Bog otklone kvar. :mrgreen:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#5414 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

junior3 wrote:Šta sve može biti uzrok ovog bijelo- sivog dima, prljave dizne su najbolja opcija. :mrgreen:
Može biti i da malo troši rashladnu tečnost, pa baca bijeli dim. Samo jedna od mogućnosti, nemoj se odmah prepadati! A može biti i da mu je kompresija otišla u vječna lovišta :D

Prati nivo rashladne tečnosti, i provjeri kako ti pali ujutro prilikom prvog paljenja. Ako tada ima problema i "štuca" može biti dihtung glave motora, a na čepu od ulja se pojavi "majoneza".
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#5415 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Ja vjerujem da je kod mene jedna dizna pri kraju s' obzirom da mi je radio na tri cilindra prije nekoliko dana pa nakon malo jačeg stiskanja se popravio.
A i osjeti se nafta nazad, dihtung glave nije sigurno.

Provjeriću brzo i nadam se sjebanoj dizni, fala Bogu pa se često ne nadam ovakvim stvarima.
Konektovani brate, izdržat ćemo mi ovo. :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5416 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Romeo 80 wrote:
junior3 wrote:Šta sve može biti uzrok ovog bijelo- sivog dima, prljave dizne su najbolja opcija. :mrgreen:
Može biti i da malo troši rashladnu tečnost, pa baca bijeli dim. Samo jedna od mogućnosti, nemoj se odmah prepadati! A može biti i da mu je kompresija otišla u vječna lovišta :D

Prati nivo rashladne tečnosti, i provjeri kako ti pali ujutro prilikom prvog paljenja. Ako tada ima problema i "štuca" može biti dihtung glave motora, a na čepu od ulja se pojavi "majoneza".
Ovo se i desava samo na prvom paljenju, tj. kad je hladan motor, bar kod mene, i gotovo uvijek. Kad je ugrijan, nema nikakvih problema kad je dim u pitanju.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5417 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote:Ja vjerujem da je kod mene jedna dizna pri kraju s' obzirom da mi je radio na tri cilindra prije nekoliko dana pa nakon malo jačeg stiskanja se popravio.
A i osjeti se nafta nazad, dihtung glave nije sigurno.

Provjeriću brzo i nadam se sjebanoj dizni, fala Bogu pa se često ne nadam ovakvim stvarima.
Konektovani brate, izdržat ćemo mi ovo. :lol:
Jasta nego izdrzati, samo ispraznjenog novcanika. :mrgreen: Da sutra ne moram na more, tacno bih ga odveo na generalku. :mrgreen:
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#5418 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by riko-ga »

Da ne listam temu.Gdje je sad onaj majstor za Reno sto je radio iznad Zeljinog stadiona prije par godina?Hvala.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#5419 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

riko-ga wrote:Da ne listam temu.Gdje je sad onaj majstor za Reno sto je radio iznad Zeljinog stadiona prije par godina?Hvala.
Taj majstor je Edvin i sad je na Stupu (il je ono Stupsko brdo) iza ex Merkura, a jedan od njegovih majstora Benjo se odvoio i otvorio servis zas Renault dalje na Tranzitu, tacno gdje je nedavno propala cesta (kod nove benz. pumpe).
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5420 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

konektovan wrote:
junior3 wrote:Ja vjerujem da je kod mene jedna dizna pri kraju s' obzirom da mi je radio na tri cilindra prije nekoliko dana pa nakon malo jačeg stiskanja se popravio.
A i osjeti se nafta nazad, dihtung glave nije sigurno.

Provjeriću brzo i nadam se sjebanoj dizni, fala Bogu pa se često ne nadam ovakvim stvarima.
Konektovani brate, izdržat ćemo mi ovo. :lol:
Jasta nego izdrzati, samo ispraznjenog novcanika. :mrgreen: Da sutra ne moram na more, tacno bih ga odveo na generalku. :mrgreen:
Evo rijesenja za nas, a jos svapcki proizvod?! :mrgreen:

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 9008836184
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5421 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by boshniak »

Zna li neko u kojem rasponu je normalan protok zraka koji ocitava protokomjer, kod opel 2.0 dti, kod mene je u leru oko 250mg/strk i ide do 400 na gasu,
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5422 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
Romeo 80 wrote:
junior3 wrote:Šta sve može biti uzrok ovog bijelo- sivog dima, prljave dizne su najbolja opcija. :mrgreen:
Može biti i da malo troši rashladnu tečnost, pa baca bijeli dim. Samo jedna od mogućnosti, nemoj se odmah prepadati! A može biti i da mu je kompresija otišla u vječna lovišta :D

Prati nivo rashladne tečnosti, i provjeri kako ti pali ujutro prilikom prvog paljenja. Ako tada ima problema i "štuca" može biti dihtung glave motora, a na čepu od ulja se pojavi "majoneza".
Ovo se i desava samo na prvom paljenju, tj. kad je hladan motor, bar kod mene, i gotovo uvijek. Kad je ugrijan, nema nikakvih problema kad je dim u pitanju.
Negdje sam cuo da moze biti i do pumpe visokog pritiska, i meni se ovo ponekad desi, sve zavisi na kakvo gorivo naleti [emoji20]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5423 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

A moze biti i kondenz...
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#5424 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Ako neko sumnja na glavu motora, optimalan je "likvi moli" cistac motora, naspes, motor odradi, i ako je "majoneza" na indikatoru ulja,
tad je garant glava otisla. Na poklopcu, tu nije sigurno, moze i od kratkih relacija biti.
mokhac
Posts: 445
Joined: 02/06/2012 21:15

#5425 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mokhac »

Ima li neko za preporučiti majstora da mi pregleda vješanje? I gdje naći kvalitetne dijelove (balans štanga, vilice, stabilizatori i sl) za Alfu. Može i u pp.
Hvala
Post Reply