Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#5407 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Jbmu pa zar smo se toliko srozali da je obnova stepenista vijest. Ne misilm nista lose @Cossack sto ti prenosis to, nego jedan portal koji vise nije sarajevski portal da kao vijest prenese obnovu nekakvih stepenica... :-)

Mislim oni ljudi kojima su bitne ove stepenice ce svakako znati da su obnovljene. Dakle, ljudi koji su ih koristili i koriste ih. Ovo je toliko nebitna generalno vijest i samo jos jedan dokaz na sta su nas srozali. :-)

Da su napravili lift za invalide ili nesto, pa hajd...da su napravili potpuno novu trasu stepenica, pa ajd i to bi im cestitao, ali sanirati postojece stepenice i to se hvalisati fkt ne kontam.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#5408 Re: Sarajevo Construction

Post by O'zone »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/pametno ... /180129015

Šta god da komentarišem bit će suvišno.
User avatar
Truba
Posts: 93812
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5409 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

da melju kola :D
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5410 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

Thorgerson wrote:Jbmu pa zar smo se toliko srozali da je obnova stepenista vijest. Ne misilm nista lose @Cossack sto ti prenosis to, nego jedan portal koji vise nije sarajevski portal da kao vijest prenese obnovu nekakvih stepenica... :-)

Mislim oni ljudi kojima su bitne ove stepenice ce svakako znati da su obnovljene. Dakle, ljudi koji su ih koristili i koriste ih. Ovo je toliko nebitna generalno vijest i samo jos jedan dokaz na sta su nas srozali. :-)

Da su napravili lift za invalide ili nesto, pa hajd...da su napravili potpuno novu trasu stepenica, pa ajd i to bi im cestitao, ali sanirati postojece stepenice i to se hvalisati fkt ne kontam.
otvaraju svečano "centar za komunalne usluge" = šalter na kojem možeš platiti račune. ministar obrazovanja otvara nove ormariće u školi. u čitluku dragan otvara jebeni trafo...to su uspjesi i projekti ove vlasti.
User avatar
Logovan
Posts: 102765
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5411 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

O'zone wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/pametno ... /180129015

Šta god da komentarišem bit će suvišno.
Još jedan članak oko parkiranja, garaža i tako to :thumbup: ali ovaj put malo drugačiji.

Sljedeće sedmice ide članak za podzemnu garažu ispred Vijećnice.
User avatar
saibaba
Posts: 1963
Joined: 07/02/2008 13:47

#5412 Re: Sarajevo Construction

Post by saibaba »

Logovan wrote:
O'zone wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/pametno ... /180129015

Šta god da komentarišem bit će suvišno.
Još jedan članak oko parkiranja, garaža i tako to :thumbup: ali ovaj put malo drugačiji.

Sljedeće sedmice ide članak za podzemnu garažu ispred Vijećnice.
pa onda na ciglanama, pa iduce sedmice kod hitne i hajmo ponovo..
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18746
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#5413 Re: Sarajevo Construction

Post by problemnatravunu »

saibaba wrote:
Logovan wrote:
O'zone wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/pametno ... /180129015

Šta god da komentarišem bit će suvišno.
Još jedan članak oko parkiranja, garaža i tako to :thumbup: ali ovaj put malo drugačiji.

Sljedeće sedmice ide članak za podzemnu garažu ispred Vijećnice.
pa onda na ciglanama, pa iduce sedmice kod hitne i hajmo ponovo..
Sjećanje me još dobro služi, o ovim tzv. montaznim garažama se priča barem zadnjih deset godina, uglavnom uvijek predizborne prevare!
Napravljeno nije nigdje! :run:
Banditi!
User avatar
Logovan
Posts: 102765
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5414 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

saibaba wrote:
Logovan wrote:
O'zone wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/pametno ... /180129015

Šta god da komentarišem bit će suvišno.
Još jedan članak oko parkiranja, garaža i tako to :thumbup: ali ovaj put malo drugačiji.

Sljedeće sedmice ide članak za podzemnu garažu ispred Vijećnice.
pa onda na ciglanama, pa iduce sedmice kod hitne i hajmo ponovo..
Onda kod Opće bolnice, pa kod bivše kasarne Maršal Tito. :lol:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6607
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#5415 Re: Sarajevo Construction

Post by VladaFBiH »

Logovan wrote:
saibaba wrote:
Logovan wrote: Još jedan članak oko parkiranja, garaža i tako to :thumbup: ali ovaj put malo drugačiji.

Sljedeće sedmice ide članak za podzemnu garažu ispred Vijećnice.
pa onda na ciglanama, pa iduce sedmice kod hitne i hajmo ponovo..
Onda kod Opće bolnice, pa kod bivše kasarne Maršal Tito. :lol:
nemojte zaboraviti Koldžu i parking kod Hitne :)
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#5416 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Image
Međunarodni forum Bosna u okviru cjelovitog programa Šesta Sarajevo UN sedmica međuvjerskog sklada u svijetu, uz saradnju i podršku Općine Stari Grad Sarajevo, organizirat će javnu raspravu Otkrivanje i zaštita historijskog puta od Bentbaše preko Šehove korije do Kozije ćuprije lijevom obalom Miljacke. Rasprava će biti održana 7. februara/veljače (srijeda) 2018. godine, s početkom u 19:00 sati, u velikoj dvorani Općine Stari Grad Sarajevo (ul. Zelenih berteki br. 4).

Stari put lijevom obalom Miljacke prema Kozijoj ćupriji bio je veza Sarajeva prema istoku, ali i više od tog. Cijela dolina nad kojom je taj put prolazio, spajajući tekiju na Bentbaši, primao je u dugom vremenu brojne sakralne sadržaje. Njegovi sakralni vrhunci su Šehova korija i Popov gaj. Na njemu su niz osamljeničkih pećina, vrelo Ebu hajat i grobovi dvojice derviša šejh Ahmeda i Abdalmahmuda. Travnate padine, šumarci i raskošno raslinje jorgovana, zova i glogova činili su taj put sakralnim ulazom iz Sarajeva i izlaskom iz njeg. Izgradnjom zaobilaznice put je presječen i okrutno razoren. U Međunarodnom formu Bosna pokrenut je projekat njegovog otkrivanja i zaštite.
U ovoj javnoj raspravi bit će predstavljeni historija i sadašnje stanje puta te potrebe i mogućnosti njegovog obnavljanja.

O tome će uz odgovarajuće prikaze govoriti Senka Ibrišimbegović, Senka Ruždić i Merima Tica.

Rasprava je otvorena za članove i prijatelje Međunarodnog foruma Bosna, predstavnike medija i širu javnost.
User avatar
Logovan
Posts: 102765
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5425 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Jesu otegli sa rekonstrukcijom trga, pa nisu normalni. :roll: Od novembra ili čak prije nisu ništa radili.
Post Reply