Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Pa naravno. Umjesto da kad ti se ne sviđa nečiji komentar onda lijepo izneseš neki smislen kontra argumen a ne da prozivaš sugovornika. Demokratično nema šta - stara Staljinova škola.
A sta ti radis boldanim
Elem, obzirom da smo vec dovoljno puta diskutovali, mislio sam da ces bolje primiti salu na svoj racun
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Pa dobro braćo kakvo je ono rusko gađanje po Siriji, fula se meta po 250m, koriste se gravitacone bombe. Pa stvarno mogli su malo više odriješiti kesu za to prvo pilot bombardovanje da ostave barem kakav takav dojam. Ono što se vidjelo prvi dan je tanko i sramotno, mislim da bi i Hrvatska sa cijelim ratnim vazduhoplovstvom (tri MIG-a 21) napravila identičan posao.
Ti od eksperta za ljudska prava i izbjeglice prefakturisa na vojnog analiticara
Imas oci bato, ne treba ti vojni analiticar da skontas da rokaju jako i bezveze sa FAB 250-500
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Od kada treba certifikat za komentarisanje na forumu? Samo komentiram činjenice i ono što se vidi na snimku kolega, isto kao i ti. U demokratiji smo još uvijek, nismo u Rusiji ili u Siriji.
Dio demokratije je da istrpis negativan komentar bez poziva na demokratiju
Za komentarisanje vojnih snimaka ipak treba odredjeno predzananje, a ne na jednoj temi "jel se meni ovo cini ili profulase 150 m", a na drugoj, "u jbt alaj ovi fulaju"
ovo je moj garant koment...
u jebte alaj ga fulajukrmacama...
da prostis pored svih segmentejsna sabmjunisna vakumskih bombi i ostalih bs..kako se drukcije odrazit na ovo bacanje ruskih krmaca?
sumirprimus wrote:
ovo je moj garant koment...
u jebte alaj ga fulajukrmacama...
da prostis pored svih segmentejsna sabmjunisna vakumskih bombi i ostalih bs..kako se drukcije odrazit na ovo bacanje ruskih krmaca?
Avetinho wrote:Zasto bi ih napadali? To su im najveci saveznici u Siriji. ISIL, putinkova tvorevina.
ISIS is funded by the CIA, so says Scott Bennett who is a U.S. Army Special Operations Officer (11th Psychological Operations Battalion, Civil Affairs-Psychological Operations Command), and a global psychological warfare-counterterrorism analyst, formerly with defense contractor Booz Allen Hamilton.
Joj cia snajka..cia..kontam kad ne kontaju ameri kinezi..
Isil je bio neminovnost radikalizacije arapa kad tad...zbog svega a najvise vlastitih rezima...
Avetinho wrote:Zasto bi ih napadali? To su im najveci saveznici u Siriji. ISIL, putinkova tvorevina.
ISIS is funded by the CIA, so says Scott Bennett who is a U.S. Army Special Operations Officer (11th Psychological Operations Battalion, Civil Affairs-Psychological Operations Command), and a global psychological warfare-counterterrorism analyst, formerly with defense contractor Booz Allen Hamilton.
Sta kazes, Bennett tako tvrdi? Onda mora da je tako.
Nosara, ima li gustera tu u tebe, gdje su krila od aviona, a gdje je zgrada broj sedam?
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Pa dobro braćo kakvo je ono rusko gađanje po Siriji, fula se meta po 250m, koriste se gravitacone bombe. Pa stvarno mogli su malo više odriješiti kesu za to prvo pilot bombardovanje da ostave barem kakav takav dojam. Ono što se vidjelo prvi dan je tanko i sramotno, mislim da bi i Hrvatska sa cijelim ratnim vazduhoplovstvom (tri MIG-a 21) napravila identičan posao.
Ti od eksperta za ljudska prava i izbjeglice prefakturisa na vojnog analiticara
Imas oci bato, ne treba ti vojni analiticar da skontas da rokaju jako i bezveze sa FAB 250-500
Ja kada sam prvi put vidio ovaj snimak, mislio sam da Rusi gadjaju kasetnim bombama. Tek kada je bolji snimak objavljen vidi se da su profulali metu. Nije to jedini snimak, u toku prvog dana sve mete su fulane.
Treci dan napada snimci pokazuju tkz "tepih" bombardovanje, cime se mogucnost promasaja smanjuje, ali istot ako povecava mogucnost da se jos dosta toga okolo sravni sa zemljom.
Grafika je takodje tamo negdje kada su amerikanci Sadama gadjali 1991, a boga mi bili su tada precizniji od Rusa.
Prvog dana su se mogli vidjeti Su-24 u niskom naletu, znaci da nema nista od gadjanja laserski navodjenim bombama ili bombama navodjenim Glonasom.
Ovo je ona uobicajna ruska prica kada se pokaze da razvikani sistem naoruzanja nije ono sto su obecavali, oni kazu: eh pa mi najbolje drzimo u tajnosti.
Onos to bi moglo da se pokaze efektivno je SU-25 i helikopteri. Rusi kada je u pitaju gadjanje bombama od 250kg i vise, nika nece niti su bili precizni kao Amerikanci. Medjutim, SAD nece da uvede A10 i Apach u borbu u Siriji i Iraku, a taka tip naoruzanja nedostaje, za blisku podrsku.
Pa evo Rusi prilike da se pokazu.