Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
nj0be
- Posts: 108
- Joined: 18/04/2009 22:20
#5376 Re: Pitamo Mehanicare ?
Veceras sam primjetio da dok stojim auto izbacuje bijeli dim, dok vozim nema nista. Stao sam nakon toga, pritisnuo gas par puta jace, na betonu ostavio crn trag iz auspuha. Auto normalno ide, nikakvih smetnji, prije par dana sam zamijenio protokomjer jer mi se turbina dosta kasnije palila, ispalo je da je to bio uzrok. Pretpostavljam da bi moglo biti dizne ili turbina? Auto je Peugeot 307 2.0 Hdi, 90 kw
-
esso_sa
- Posts: 2109
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#5377 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bijeli dim moze biti turbina. Mozda baca malo ulja na izduvnu stranu. Najbolje da ti majstor otkaci auspuh sa turbine pa vidi ima li ulja u kucistu i na propelerima turbinenj0be wrote:Veceras sam primjetio da dok stojim auto izbacuje bijeli dim, dok vozim nema nista. Stao sam nakon toga, pritisnuo gas par puta jace, na betonu ostavio crn trag iz auspuha. Auto normalno ide, nikakvih smetnji, prije par dana sam zamijenio protokomjer jer mi se turbina dosta kasnije palila, ispalo je da je to bio uzrok. Pretpostavljam da bi moglo biti dizne ili turbina? Auto je Peugeot 307 2.0 Hdi, 90 kw
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#5378 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne moze svaki majstor sve znatikonektovan wrote:Ne znam da li mislimo na iste majstore u rajlovcu, al' ja imam dobro iskustvo sa AB servisom, majstor Adi, starom rijesio problem na cliu, a nema gdje auto nije bilo, cak i kod Zufera, al' niko nista nije znao.dgL_ wrote:Imaju momci u Rajlovcu, rade extra ali im je guzva basjunior3 wrote:Biće ipak u ponedjeljak, prva smjena sam u petak.![]()
Još nisam siguran gdje ću, ima ih više koji rade oko bosch pumpi i dizni, al' kad završim napisaću kako je prošlo i gdje sam radio, nije problem.
..
......
Svaki je specialist za nesto ,hehe.. .
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5379 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne moze, al' neka odmah kaze da nesto ne zna, da me postedi gubljenja vremena i novca. Uzme auto, bude tri dana u garazi, ne uradi nista korisno, postavi pogresnu dijagnozu, kupim novi dio, i na kraju se ispostavi da nije do toga, i jos , kad nemas obraza, to sve naplatiš.pepeljara wrote:
Ne moze svaki majstor sve znati
Svaki je specialist za nesto ,hehe.. .![]()
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#5380 Re: Pitamo Mehanicare ?
tu si upravu.konektovan wrote:Ne moze, al' neka odmah kaze da nesto ne zna, da me postedi gubljenja vremena i novca. Uzme auto, bude tri dana u garazi, ne uradi nista korisno, postavi pogresnu dijagnozu, kupim novi dio, i na kraju se ispostavi da nije do toga, i jos , kad nemas obraza, to sve naplatiš.pepeljara wrote:
Ne moze svaki majstor sve znati
Svaki je specialist za nesto ,hehe.. .![]()
Ima ona..
"ko ti je ovo ovako sfuserio.."
"ti"
hahahahaha
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#5381 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze li se gdje uraditi reparacija kompresora klime za hyndaia accent, benzin, 2010. godiste? Pusta plin negdje na dihtunzima? Hvala unaprijed.
- muha_sa
- Posts: 140459
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#5382 Re: Pitamo Mehanicare ?
danas je vecini sramota rec da nesto ne znakonektovan wrote:Ne moze, al' neka odmah kaze da nesto ne zna, da me postedi gubljenja vremena i novca. Uzme auto, bude tri dana u garazi, ne uradi nista korisno, postavi pogresnu dijagnozu, kupim novi dio, i na kraju se ispostavi da nije do toga, i jos , kad nemas obraza, to sve naplatiš.pepeljara wrote:
Ne moze svaki majstor sve znati
Svaki je specialist za nesto ,hehe.. .![]()
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5383 Re: Pitamo Mehanicare ?
Klima centar, komel, autodeal...hladan.preminger wrote:Moze li se gdje uraditi reparacija kompresora klime za hyndaia accent, benzin, 2010. godiste? Pusta plin negdje na dihtunzima? Hvala unaprijed.
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#5384 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci radi klima centar na butmiru reparacije. Imam dobro iskustvo sa njima pa cu preporuciti njih prijatelju.konektovan wrote:Klima centar, komel, autodeal...hladan.preminger wrote:Moze li se gdje uraditi reparacija kompresora klime za hyndaia accent, benzin, 2010. godiste? Pusta plin negdje na dihtunzima? Hvala unaprijed.
Hvala
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#5385 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozel informacija ko najbolje ugradjuje plin u KS ?
Odnos cijena vs kvalitet ?
Odnos cijena vs kvalitet ?
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#5386 Re: Pitamo Mehanicare ?
Renault megane 2 1.4 16v na dijagnostici izbacuje nekad zatajenje treceg cilindra sta bi moglo biti to.. Auto vuce u voznji ne dimi ne trosi ulje i vodu ,a kad dignem cep a motor radi izbacuje par kapljica ulja .. Edvin mi je rekao da auto ima malo problem sa kompresijom.Da li mi slijedi generalka ili sta bi moglo biti .. Isto tako kad dodajem gas negdje na 2000 obrtaja mi se cuje ko strujanje zraka sistanje neko i cim slozim malo ajci gas to nestaje .. Da li je moguce da negdje vuce fals zrak..
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#5387 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemas plin?the_hooligan_ec wrote:Renault megane 2 1.4 16v na dijagnostici izbacuje nekad zatajenje treceg cilindra sta bi moglo biti to.. Auto vuce u voznji ne dimi ne trosi ulje i vodu ,a kad dignem cep a motor radi izbacuje par kapljica ulja .. Edvin mi je rekao da auto ima malo problem sa kompresijom.Da li mi slijedi generalka ili sta bi moglo biti .. Isto tako kad dodajem gas negdje na 2000 obrtaja mi se cuje ko strujanje zraka sistanje neko i cim slozim malo ajci gas to nestaje .. Da li je moguce da negdje vuce fals zrak..
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#5388 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam sekventdirestraits0078 wrote:Nemas plin?the_hooligan_ec wrote:Renault megane 2 1.4 16v na dijagnostici izbacuje nekad zatajenje treceg cilindra sta bi moglo biti to.. Auto vuce u voznji ne dimi ne trosi ulje i vodu ,a kad dignem cep a motor radi izbacuje par kapljica ulja .. Edvin mi je rekao da auto ima malo problem sa kompresijom.Da li mi slijedi generalka ili sta bi moglo biti .. Isto tako kad dodajem gas negdje na 2000 obrtaja mi se cuje ko strujanje zraka sistanje neko i cim slozim malo ajci gas to nestaje .. Da li je moguce da negdje vuce fals zrak..
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#5389 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sjediste ventila, najvjerovatnije. Edvin ti je dobro rekao.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#5390 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeste mjerili kompresiju ili to Edvin pretpostavlja? Bolje ti je pregledaj prvo bobine i svjecice.
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#5391 Re: Pitamo Mehanicare ?
Opel Astra G 2003 2.0DTI
Auto pri brzinama od 80km/h i više odnosno kod naglog ubrzavanja pri preticanju i sl. počinje da se na momente 1-2sec "guši" pa onda opet nastavi ubrzavati i opet počinje da na 1-2sek kao da mu nestane snage pa onda pročepi, a do te brzine 80-90kmh auto starta normalno bez problema, prije toga je promijenjen protokomjer koji je crkao.
Dijagnostika ne prijavljuje nikakvu gresku EGR i MAF u normalnim vrijednostima.
Auto pri brzinama od 80km/h i više odnosno kod naglog ubrzavanja pri preticanju i sl. počinje da se na momente 1-2sec "guši" pa onda opet nastavi ubrzavati i opet počinje da na 1-2sek kao da mu nestane snage pa onda pročepi, a do te brzine 80-90kmh auto starta normalno bez problema, prije toga je promijenjen protokomjer koji je crkao.
Dijagnostika ne prijavljuje nikakvu gresku EGR i MAF u normalnim vrijednostima.
-
Mays SB
- Posts: 49
- Joined: 29/04/2015 23:15
#5392 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možda ti je puklo neko crijevo pa vuče falš zrakboshniak wrote:Opel Astra G 2003 2.0DTI
Auto pri brzinama od 80km/h i više odnosno kod naglog ubrzavanja pri preticanju i sl. počinje da se na momente 1-2sec "guši" pa onda opet nastavi ubrzavati i opet počinje da na 1-2sek kao da mu nestane snage pa onda pročepi, a do te brzine 80-90kmh auto starta normalno bez problema, prije toga je promijenjen protokomjer koji je crkao.
Dijagnostika ne prijavljuje nikakvu gresku EGR i MAF u normalnim vrijednostima.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#5393 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pusi li crno?
Meni ovo vise lici da nema goriva na momente, nego da je do nekog crijeva.
Meni ovo vise lici da nema goriva na momente, nego da je do nekog crijeva.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#5394 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda je pumpa od goriva pri kraju. Ako je do nje ubrzo ce prestat raditi
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#5395 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najveci problem na tim 2.0 DTI je Bos pumpa... odvezi nek ti neko pregleda
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#5396 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema se sta gledat bos pumpa. Il radi il ne radi...
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#5397 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda curi gorivo, mozda ima hladan lem na elektronici bos pumpe
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5398 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja mislim da se nešto pokvarilo 
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#5399 Re: Pitamo Mehanicare ?
Boš pumpa jeste problematična kod ovih motora, ali zasad je uredna, auto će morati na dijagnostiku u vožnji, jer sve izgleda normalno, vakum crijeva uredna, ne fuče falš zrak, crijeva goriva isto uredna, nekad teže pali ujutro pa sumnja na vraćanje goriva u rezervoar i injektore
-
Enticer
- Posts: 723
- Joined: 21/12/2004 13:44
- Location: Sarajevo
#5400 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko da li se moze popraviti display na Sharanu, ovako izgleda:
https://www.google.ba/search?q=lcd+disp ... fAQNy7M%3A
Na ovom displeju u sredini nista se ne vidi jedino ponekad ujutro i to kad je hladno vani cim upalim auto mogu se neka slova razaznati, malo kasnije opet se nista ne vidi. Takodjer i sat ne radi, svaki put kad upalim auto izbaci mi neko vrijeme koje nema veze sa stvarnoscu.
Sta ciniti?
https://www.google.ba/search?q=lcd+disp ... fAQNy7M%3A
Na ovom displeju u sredini nista se ne vidi jedino ponekad ujutro i to kad je hladno vani cim upalim auto mogu se neka slova razaznati, malo kasnije opet se nista ne vidi. Takodjer i sat ne radi, svaki put kad upalim auto izbaci mi neko vrijeme koje nema veze sa stvarnoscu.
Sta ciniti?
