Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
nj0be
Posts: 108
Joined: 18/04/2009 22:20

#5376 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nj0be »

Veceras sam primjetio da dok stojim auto izbacuje bijeli dim, dok vozim nema nista. Stao sam nakon toga, pritisnuo gas par puta jace, na betonu ostavio crn trag iz auspuha. Auto normalno ide, nikakvih smetnji, prije par dana sam zamijenio protokomjer jer mi se turbina dosta kasnije palila, ispalo je da je to bio uzrok. Pretpostavljam da bi moglo biti dizne ili turbina? Auto je Peugeot 307 2.0 Hdi, 90 kw
esso_sa
Posts: 2109
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#5377 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by esso_sa »

nj0be wrote:Veceras sam primjetio da dok stojim auto izbacuje bijeli dim, dok vozim nema nista. Stao sam nakon toga, pritisnuo gas par puta jace, na betonu ostavio crn trag iz auspuha. Auto normalno ide, nikakvih smetnji, prije par dana sam zamijenio protokomjer jer mi se turbina dosta kasnije palila, ispalo je da je to bio uzrok. Pretpostavljam da bi moglo biti dizne ili turbina? Auto je Peugeot 307 2.0 Hdi, 90 kw
Bijeli dim moze biti turbina. Mozda baca malo ulja na izduvnu stranu. Najbolje da ti majstor otkaci auspuh sa turbine pa vidi ima li ulja u kucistu i na propelerima turbine
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#5378 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pepeljara »

konektovan wrote:
dgL_ wrote:
junior3 wrote:Biće ipak u ponedjeljak, prva smjena sam u petak. :mrgreen:

Još nisam siguran gdje ću, ima ih više koji rade oko bosch pumpi i dizni, al' kad završim napisaću kako je prošlo i gdje sam radio, nije problem.
Imaju momci u Rajlovcu, rade extra ali im je guzva bas
..
Ne znam da li mislimo na iste majstore u rajlovcu, al' ja imam dobro iskustvo sa AB servisom, majstor Adi, starom rijesio problem na cliu, a nema gdje auto nije bilo, cak i kod Zufera, al' niko nista nije znao.

......
Ne moze svaki majstor sve znati :)
Svaki je specialist za nesto ,hehe.. .:D :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5379 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

pepeljara wrote:
Ne moze svaki majstor sve znati :)
Svaki je specialist za nesto ,hehe.. .:D :thumbup:
Ne moze, al' neka odmah kaze da nesto ne zna, da me postedi gubljenja vremena i novca. Uzme auto, bude tri dana u garazi, ne uradi nista korisno, postavi pogresnu dijagnozu, kupim novi dio, i na kraju se ispostavi da nije do toga, i jos , kad nemas obraza, to sve naplatiš. :wink:
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#5380 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pepeljara »

konektovan wrote:
pepeljara wrote:
Ne moze svaki majstor sve znati :)
Svaki je specialist za nesto ,hehe.. .:D :thumbup:
Ne moze, al' neka odmah kaze da nesto ne zna, da me postedi gubljenja vremena i novca. Uzme auto, bude tri dana u garazi, ne uradi nista korisno, postavi pogresnu dijagnozu, kupim novi dio, i na kraju se ispostavi da nije do toga, i jos , kad nemas obraza, to sve naplatiš. :wink:
tu si upravu.

Ima ona..
"ko ti je ovo ovako sfuserio.."
"ti"
hahahahaha
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#5381 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

Moze li se gdje uraditi reparacija kompresora klime za hyndaia accent, benzin, 2010. godiste? Pusta plin negdje na dihtunzima? Hvala unaprijed.
User avatar
muha_sa
Posts: 140459
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5382 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

konektovan wrote:
pepeljara wrote:
Ne moze svaki majstor sve znati :)
Svaki je specialist za nesto ,hehe.. .:D :thumbup:
Ne moze, al' neka odmah kaze da nesto ne zna, da me postedi gubljenja vremena i novca. Uzme auto, bude tri dana u garazi, ne uradi nista korisno, postavi pogresnu dijagnozu, kupim novi dio, i na kraju se ispostavi da nije do toga, i jos , kad nemas obraza, to sve naplatiš. :wink:
danas je vecini sramota rec da nesto ne zna :-) zato i jesmo jedna velika vukojebina
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5383 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

hladan.preminger wrote:Moze li se gdje uraditi reparacija kompresora klime za hyndaia accent, benzin, 2010. godiste? Pusta plin negdje na dihtunzima? Hvala unaprijed.
Klima centar, komel, autodeal...
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#5384 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

konektovan wrote:
hladan.preminger wrote:Moze li se gdje uraditi reparacija kompresora klime za hyndaia accent, benzin, 2010. godiste? Pusta plin negdje na dihtunzima? Hvala unaprijed.
Klima centar, komel, autodeal...
Znaci radi klima centar na butmiru reparacije. Imam dobro iskustvo sa njima pa cu preporuciti njih prijatelju.

Hvala :thumbup:
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#5385 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pepeljara »

Mozel informacija ko najbolje ugradjuje plin u KS ?
Odnos cijena vs kvalitet ?
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#5386 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

Renault megane 2 1.4 16v na dijagnostici izbacuje nekad zatajenje treceg cilindra sta bi moglo biti to.. Auto vuce u voznji ne dimi ne trosi ulje i vodu ,a kad dignem cep a motor radi izbacuje par kapljica ulja .. Edvin mi je rekao da auto ima malo problem sa kompresijom.Da li mi slijedi generalka ili sta bi moglo biti .. Isto tako kad dodajem gas negdje na 2000 obrtaja mi se cuje ko strujanje zraka sistanje neko i cim slozim malo ajci gas to nestaje .. Da li je moguce da negdje vuce fals zrak..
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5387 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

the_hooligan_ec wrote:Renault megane 2 1.4 16v na dijagnostici izbacuje nekad zatajenje treceg cilindra sta bi moglo biti to.. Auto vuce u voznji ne dimi ne trosi ulje i vodu ,a kad dignem cep a motor radi izbacuje par kapljica ulja .. Edvin mi je rekao da auto ima malo problem sa kompresijom.Da li mi slijedi generalka ili sta bi moglo biti .. Isto tako kad dodajem gas negdje na 2000 obrtaja mi se cuje ko strujanje zraka sistanje neko i cim slozim malo ajci gas to nestaje .. Da li je moguce da negdje vuce fals zrak..
Nemas plin?
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#5388 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

direstraits0078 wrote:
the_hooligan_ec wrote:Renault megane 2 1.4 16v na dijagnostici izbacuje nekad zatajenje treceg cilindra sta bi moglo biti to.. Auto vuce u voznji ne dimi ne trosi ulje i vodu ,a kad dignem cep a motor radi izbacuje par kapljica ulja .. Edvin mi je rekao da auto ima malo problem sa kompresijom.Da li mi slijedi generalka ili sta bi moglo biti .. Isto tako kad dodajem gas negdje na 2000 obrtaja mi se cuje ko strujanje zraka sistanje neko i cim slozim malo ajci gas to nestaje .. Da li je moguce da negdje vuce fals zrak..
Nemas plin?
Imam sekvent
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5389 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Sjediste ventila, najvjerovatnije. Edvin ti je dobro rekao.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#5390 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Jeste mjerili kompresiju ili to Edvin pretpostavlja? Bolje ti je pregledaj prvo bobine i svjecice.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5391 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by boshniak »

Opel Astra G 2003 2.0DTI
Auto pri brzinama od 80km/h i više odnosno kod naglog ubrzavanja pri preticanju i sl. počinje da se na momente 1-2sec "guši" pa onda opet nastavi ubrzavati i opet počinje da na 1-2sek kao da mu nestane snage pa onda pročepi, a do te brzine 80-90kmh auto starta normalno bez problema, prije toga je promijenjen protokomjer koji je crkao.

Dijagnostika ne prijavljuje nikakvu gresku EGR i MAF u normalnim vrijednostima.
Mays SB
Posts: 49
Joined: 29/04/2015 23:15

#5392 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mays SB »

boshniak wrote:Opel Astra G 2003 2.0DTI
Auto pri brzinama od 80km/h i više odnosno kod naglog ubrzavanja pri preticanju i sl. počinje da se na momente 1-2sec "guši" pa onda opet nastavi ubrzavati i opet počinje da na 1-2sek kao da mu nestane snage pa onda pročepi, a do te brzine 80-90kmh auto starta normalno bez problema, prije toga je promijenjen protokomjer koji je crkao.

Dijagnostika ne prijavljuje nikakvu gresku EGR i MAF u normalnim vrijednostima.
Možda ti je puklo neko crijevo pa vuče falš zrak
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#5393 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Pusi li crno?

Meni ovo vise lici da nema goriva na momente, nego da je do nekog crijeva.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#5394 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Mozda je pumpa od goriva pri kraju. Ako je do nje ubrzo ce prestat raditi
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#5395 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Najveci problem na tim 2.0 DTI je Bos pumpa... odvezi nek ti neko pregleda
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5396 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Nema se sta gledat bos pumpa. Il radi il ne radi...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#5397 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Mozda curi gorivo, mozda ima hladan lem na elektronici bos pumpe
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5398 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Ja mislim da se nešto pokvarilo :mrgreen:
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#5399 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by boshniak »

Boš pumpa jeste problematična kod ovih motora, ali zasad je uredna, auto će morati na dijagnostiku u vožnji, jer sve izgleda normalno, vakum crijeva uredna, ne fuče falš zrak, crijeva goriva isto uredna, nekad teže pali ujutro pa sumnja na vraćanje goriva u rezervoar i injektore
Enticer
Posts: 723
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#5400 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Enticer »

Zna li neko da li se moze popraviti display na Sharanu, ovako izgleda:

https://www.google.ba/search?q=lcd+disp ... fAQNy7M%3A

Na ovom displeju u sredini nista se ne vidi jedino ponekad ujutro i to kad je hladno vani cim upalim auto mogu se neka slova razaznati, malo kasnije opet se nista ne vidi. Takodjer i sat ne radi, svaki put kad upalim auto izbaci mi neko vrijeme koje nema veze sa stvarnoscu.

Sta ciniti? :?
Post Reply