Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5376 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

User avatar
Logovan
Posts: 102765
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5377 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Čini mi se da se ova bolnica baš brzo gradi.
So What! wrote:Objekat u regulacionom planu ucrtan kao C42, a na prvoj slici su vidljivi njegovi temelji (iza Doma zdravlja), je objekat koji je trebala da gradi ASA na Otoci, ali je sve obustavljeno već nekoliko godina zbog afere reket.
I kada bi otprilike mogli očekivati početak gradnje? :-?
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#5378 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

So What! wrote:
Image
Na renderu nema nigdje zgrade bivše Astro Sarajevo. Ona je zaštićen objekat čini mi se.
Jel to Imamović planirao da se preko noći sruši?
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5379 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

Logovan wrote:Čini mi se da se ova bolnica baš brzo gradi.
So What! wrote:Objekat u regulacionom planu ucrtan kao C42, a na prvoj slici su vidljivi njegovi temelji (iza Doma zdravlja), je objekat koji je trebala da gradi ASA na Otoci, ali je sve obustavljeno već nekoliko godina zbog afere reket.
I kada bi otprilike mogli očekivati početak gradnje? :-?
Prije par mjeseci se pricalo, da ce tu poceti izgradnja Eurofarm bolnice. Jer je Asa kupila Eurofarm, ima logike, jel.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5380 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

drugi profil wrote:Na renderu nema nigdje zgrade bivše Astro Sarajevo. Ona je zaštićen objekat čini mi se.
Jel to Imamović planirao da se preko noći sruši?
Po nekoj logici rendera, bivša fabrika sapuna je sprijeda i neće se dirati jer je zaštićena zakonom. Može se samo renovirati u istim gabaritima i postati poslovna zgrada.
DaffyDuck wrote:
So What! wrote:Objekat u regulacionom planu ucrtan kao C42, a na prvoj slici su vidljivi njegovi temelji (iza Doma zdravlja), je objekat koji je trebala da gradi ASA na Otoci, ali je sve obustavljeno već nekoliko godina zbog afere reket.
I kada bi otprilike mogli očekivati početak gradnje? :-?
Prije par mjeseci se pricalo, da ce tu poceti izgradnja Eurofarm bolnice. Jer je Asa kupila Eurofarm, ima logike, jel.[/quote]

Sve je moguće, stvarno se nadam da će ovo otkočiti jer ovo su daleko ljepša rješenja od Tibrinih, poslovni i stambeni kompleks.

Pored je planiran Dallasov stambeni i poslovni centar pa bi se to savršeno uklopilo. Ponovio bih mnogo manje napadno nego stambeni kompleksi u susjedstvu.

Image

Image

Image

Image
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#5381 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

So What! wrote:
Pored je planiran Dallasov stambeni i poslovni centar pa bi se to savršeno uklopilo. Ponovio bih mnogo manje napadno nego stambeni kompleksi u susjedstvu.

Image

Image

Image

Image
Ovo je staro rješenje Kompleksa na mjestu Dallasa (Dallas je samo manjinski vlasnik planiranog objekta).
Novo je totalno drugačije..
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5383 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5384 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

neki wrote:Ovo je staro rješenje Kompleksa na mjestu Dallasa (Dallas je samo manjinski vlasnik planiranog objekta).
Novo je totalno drugačije..
Hvala na update. :)

Ima li gdje render?
mk ultra wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/otvaran ... /171211108

Kako uzese pola miliona hladno...
Opština Istočna Ilidža je dobila od nekog pravo dobar savjet kako da nategne državu za pola miliona i dobiće ih sigurno.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5385 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Sarajevo Tower - 16. 01. 2018.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6607
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#5386 Re: Sarajevo Construction

Post by VladaFBiH »

neki wrote:
Ovo je staro rješenje Kompleksa na mjestu Dallasa (Dallas je samo manjinski vlasnik planiranog objekta).
Novo je totalno drugačije..
pa stavi novo rješenje da da vidimo
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#5388 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Dobra ideja skroz
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#5389 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

So What! wrote:
neki wrote:Ovo je staro rješenje Kompleksa na mjestu Dallasa (Dallas je samo manjinski vlasnik planiranog objekta).
Novo je totalno drugačije..
Hvala na update. :)

Ima li gdje render?
Nažalost, ja ga nemam u digitalnom formatu. Imao sam uvid u projekat, sastoji se od baznog poslovnog dijela P+2, iz kojeg se uzdižu dva stambena gabarita P+18. Ova dva stambena se stepenasto sužavaju prema vrhu. Klasična demit fasada..ništa specijalno ni naročito lijepo..
Već je izvršena i korekcija regulacionog plana u skladu s ovim rješenjem..
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5390 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

neki wrote:
So What! wrote:
neki wrote:Ovo je staro rješenje Kompleksa na mjestu Dallasa (Dallas je samo manjinski vlasnik planiranog objekta).
Novo je totalno drugačije..
Hvala na update. :)

Ima li gdje render?
Nažalost, ja ga nemam u digitalnom formatu. Imao sam uvid u projekat, sastoji se od baznog poslovnog dijela P+2, iz kojeg se uzdižu dva stambena gabarita P+18. Ova dva stambena se stepenasto sužavaju prema vrhu. Klasična demit fasada..ništa specijalno ni naročito lijepo..
Već je izvršena i korekcija regulacionog plana u skladu s ovim rješenjem..
znaci nadzidzat ce onaj dio haman k'o tibru na stupu...
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6607
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#5391 Re: Sarajevo Construction

Post by VladaFBiH »

DaffyDuck wrote: znaci nadzidzat ce onaj dio haman k'o tibru na stupu...
kako misliš k'o Tibru - ono i jeste Tibra :)
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5392 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

VladaFBiH wrote:
DaffyDuck wrote: znaci nadzidzat ce onaj dio haman k'o tibru na stupu...
kako misliš k'o Tibru - ono i jeste Tibra :)
Jeste Tibra- Nova Otoka. Samo kad bude ovamo pored one svjetlucave zgrade jos jedan toranj na onom ograđenom travnjaku, pa taj Dalas i izmjenjeni RP, pa Asina zgrada... Cini mi se bit ce gušće nego ono tamo.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#5393 Re: Sarajevo Construction

Post by StupskaBitanga »

neki wrote:
So What! wrote:
neki wrote:Ovo je staro rješenje Kompleksa na mjestu Dallasa (Dallas je samo manjinski vlasnik planiranog objekta).
Novo je totalno drugačije..
Hvala na update. :)

Ima li gdje render?
Nažalost, ja ga nemam u digitalnom formatu. Imao sam uvid u projekat, sastoji se od baznog poslovnog dijela P+2, iz kojeg se uzdižu dva stambena gabarita P+18. Ova dva stambena se stepenasto sužavaju prema vrhu. Klasična demit fasada..ništa specijalno ni naročito lijepo..
Već je izvršena i korekcija regulacionog plana u skladu s ovim rješenjem..
Bingo je sve to kupio gdje je Dallas
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5395 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Akademija scenskih umjetnosti - 23. 12. 2017.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5396 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Upravna zgrada Union banke (ex Hidrogradnja) - 18. 01. 2018. @ leopol (SSC)

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5397 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Izgradnja polazne stanice Sarajevske žičare - 20. 01. 2018. @ theAlien (SSC)

Image

Image
Post Reply