Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#5351 Re: Dolazi zima - zimske gume
sava na morkrom voli proklizat iz vlastitog iskustva.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#5352 Re: Dolazi zima - zimske gume
185/65/15
Prvenstveno za autoputa, prosjek oko 50k godišnje (doduše pola od toga je na ljetnjim).
Ima li neka preporuka?
Kontam UG9 uzeti
Prvenstveno za autoputa, prosjek oko 50k godišnje (doduše pola od toga je na ljetnjim).
Ima li neka preporuka?
Kontam UG9 uzeti
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#5353 Re: Dolazi zima - zimske gume
Danas viđoh u GUMI M akcija neka na zimske gume, pa kontam Cliu nove cipele makar,
Ne tražim ništa posebno, kakve su
Uniroyal MS Plus 77, oko 72 KM su sada na akciji za 175 65 14
Ne tražim ništa posebno, kakve su
Uniroyal MS Plus 77, oko 72 KM su sada na akciji za 175 65 14
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5354 Re: Dolazi zima - zimske gume
izgleda solidneLeon16v wrote:Danas viđoh u GUMI M akcija neka na zimske gume, pa kontam Cliu nove cipele makar,
Ne tražim ništa posebno, kakve su
Uniroyal MS Plus 77, oko 72 KM su sada na akciji za 175 65 14
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Uniro ... lus-77.htm
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#5355 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imaju dobre ocjene, cijena u rangu sa Savom s3, vjerovatno cu ici na uniroyalamar1994 wrote:izgleda solidneLeon16v wrote:Danas viđoh u GUMI M akcija neka na zimske gume, pa kontam Cliu nove cipele makar,
Ne tražim ništa posebno, kakve su
Uniroyal MS Plus 77, oko 72 KM su sada na akciji za 175 65 14![]()
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Uniro ... lus-77.htm
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#5356 Re: Dolazi zima - zimske gume
100-120 KM po komadu možeš da biraš među najboljim gumama...al uvijek ima sava za 80-tak maraka, toliko je dobra da će nagodinu forumula da vozi na sava zimskim gumama...Naslovnica wrote:185/65/15
Prvenstveno za autoputa, prosjek oko 50k godišnje (doduše pola od toga je na ljetnjim).
Ima li neka preporuka?
Kontam UG9 uzeti
- Lord Vader
- Posts: 526
- Joined: 17/05/2014 11:19
- Location: Bunker NVZa
#5357 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume
Koliko znam, Uniroyal su medju boljim gumama za mokru cestu. Ne znam kakve su na snijegu.Leon16v wrote:Danas viđoh u GUMI M akcija neka na zimske gume, pa kontam Cliu nove cipele makar,
Ne tražim ništa posebno, kakve su
Uniroyal MS Plus 77, oko 72 KM su sada na akciji za 175 65 14
Eh sad, iskustva s njima nemam, i toliko znam samo citajuci po netu.
- HardCore
- Posts: 2467
- Joined: 17/05/2011 21:46
#5358 Re: Dolazi zima - zimske gume
Moja preporuka za UG9, koristim na e46 zadnji pogon nisam imao nikakvih problema, prosle godine kupljene, vidjet cemo kako ce se pokazati ove zime 
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#5359 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume
Viđoh i ja sad po nekim testovima da su se dobro pokazale, pa cu ici na njih vjerovatno, pa cemo vidjetLord Vader wrote:Koliko znam, Uniroyal su medju boljim gumama za mokru cestu. Ne znam kakve su na snijegu.Leon16v wrote:Danas viđoh u GUMI M akcija neka na zimske gume, pa kontam Cliu nove cipele makar,
Ne tražim ništa posebno, kakve su
Uniroyal MS Plus 77, oko 72 KM su sada na akciji za 175 65 14
Eh sad, iskustva s njima nemam, i toliko znam samo citajuci po netu.
- BarbaDue
- Posts: 65065
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#5360 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam prvo uzeo zimsku sportivu, ova zima će im biti četvrta zima. Po šari ću ih viziti još 5godina. Znači preporučujem. Ovo ljeto sam kupio i ljetnu sportivu, takođe zadovoljan.newklear wrote:Dimenzije 165/70/14 - Sava S3 ili Sportiva... koju uzeti? Navodno ova Sportiva bolja, pa da čujem i vaše mišljenje...
Edit: vozim normalno, znači nema ekstremnih situacija.
Last edited by BarbaDue on 22/09/2016 20:59, edited 1 time in total.
-
Seawolf
- Posts: 9162
- Joined: 14/06/2012 22:59
#5361 Re: Dolazi zima - zimske gume
Danas je objavljen rezultat ADAC-ovog testa zimskih pneumatika u toj dimenziji i UG9 je pobijedio:Naslovnica wrote:185/65/15
Prvenstveno za autoputa, prosjek oko 50k godišnje (doduše pola od toga je na ljetnjim).
Ima li neka preporuka?
Kontam UG9 uzeti
https://www.adac.de/infotestrat/tests/r ... geId=31821
Novi Continental WinterContact™ TS 860 nije bio na ovome testu, a da jeste, rezultat bi vjerovatno bio drugačiji.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#5362 Re: Dolazi zima - zimske gume
Naručio sam danas 4xUG9. 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#5363 Re: Dolazi zima - zimske gume
Još malo manje od dva mjeseca, samo opušteno. Dobro je vidjeti i friške testove...gdje su sad oni likovi koji hvale savu!?

- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5364 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume
[emoji38]530i wrote:Još malo manje od dva mjeseca, samo opušteno. Dobro je vidjeti i friške testove...gdje su sad oni likovi koji hvale savu!?![]()
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5365 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume
Htio ti to priznati ili ne, sava je jako dobra guma u svojoj cjenovnoj kategoriji, a bolja i od mnogih razvikanijih imena. Ne znam cemu izrugivanje?! Je l' vam sve u zivotu ovisi o gledanju tih testova, il' ima nesto iz iskustva????530i wrote:Još malo manje od dva mjeseca, samo opušteno. Dobro je vidjeti i friške testove...gdje su sad oni likovi koji hvale savu!?![]()
poslano sa Sonija Ze
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5366 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja obicno u desetom mjesecu gume promijenim
nema guzve a i miran sam
nema guzve a i miran sam
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5367 Re: Dolazi zima - zimske gume
meni licno, odlicne na snijegu, po poledici,mokrom i suhom su bile katastrofa
jedne zime,na skenderiji skretanje lijevo od sudske policije prema trmavajskoj, od dvije trake ,na sinama zavrsio
ako je malo mokro nisam mogao krenut malo jace, odma slajdranje sa 75ks
jedne zime,na skenderiji skretanje lijevo od sudske policije prema trmavajskoj, od dvije trake ,na sinama zavrsio
ako je malo mokro nisam mogao krenut malo jace, odma slajdranje sa 75ks
Last edited by amar1994 on 22/09/2016 22:00, edited 2 times in total.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#5368 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sa Savom proslu zimu nisam imao problema, snijeg iznenadi, pa slajdra se po glavnoj cesti, ja lagano, bljuzgavica, nije bilo problema, bar pri normalnoj voznji. A ovih dana dok je na akciji uzet cu uniroyal, pa cemo vidjet.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5369 Re: Dolazi zima - zimske gume
al kako continental ide
, rijetkost je da mi se upali esp(kisa, snijeg, sunce
), dok sa ovim ljetnim toyo na losijem asfaltu haman stalno gori

- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#5370 Re: Dolazi zima - zimske gume
Leon16v wrote:Ja sa Savom proslu zimu nisam imao problema, snijeg iznenadi, pa slajdra se po glavnoj cesti, ja lagano, bljuzgavica, nije bilo problema, bar pri normalnoj voznji. A ovih dana dok je na akciji uzet cu uniroyal, pa cemo vidjet.
ja imam uniroyal ljetne i vake su
mogao bih i zimske probati
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#5371 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume
Navedi primjere, biraj koje god hoćeš dokaze, ali da nisu "pričo mi komšija Sakib" ili "reko mi taksista Refko".konektovan wrote:Htio ti to priznati ili ne, sava je jako dobra guma u svojoj cjenovnoj kategoriji, a bolja i od mnogih razvikanijih imena. Ne znam cemu izrugivanje?! Je l' vam sve u zivotu ovisi o gledanju tih testova, il' ima nesto iz iskustva????530i wrote:Još malo manje od dva mjeseca, samo opušteno. Dobro je vidjeti i friške testove...gdje su sad oni likovi koji hvale savu!?![]()
poslano sa Sonija Ze
Jeftine gume su kompromis kad se nema para i ništa drugo. Set od dobre 4 gume 15-16 cola je stotinjak maraka skuplji od Save ili Tigra i sličnog. Na prosječnih pet godina to je 20 maraka godišnje...ako je 20 marona godišnje problem onda ja zaista nemam komentar.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#5372 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nigdje zapeo u snijegu. Nigdje proklizao. Izadjem uz neociscenu ulicu. Sidjem niz nju. Izadjem gdje sa vredesteinom nisam mogso. Eto ti iskustva. Nusu continental al daleko od toga da su smece.
- BarbaDue
- Posts: 65065
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#5373 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja takođe tvrdim da pri normalnoj vožnji na recimo Sportivi Snow niko neće imati problema.
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5374 Re: RE: Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa i na tim nekim testovima sava je bila ispred nekîh skupljîh guma, i to vise puta i u razlicitim dimenzijama. Sava S3+ u dimenziji 205/55 r16 kosta izmedju 90-100 KM i uporedi je sa contiem, michelinom, dunlopom i drugim i vidjeces da je razlika po gumi 50 KM minimum, u kompletu 200 KM ustede. za nas standard, to je cifra koja se moze preusmjeriti za neke druge stvari u zivotu. Ta tvoja spika, da si faca sto kupis gudjerke, mišelinke, a da smo mi ološ jer kupujemo savu ne pije vode, bar u mom svijetu. Za vozace koji voze po ogranicenjima ili malo iznad, a takvih je dosta, sava je sasvim dovoljna. Imas li mozda statistiku koliko ljudi procentualno zagine na savi ili goodyearu, radi li to adac???? Vjerujes li ti, da adac mozda napise onako kako mu u koverti posalje neki od proizvodjaca???[emoji1]530i wrote:Navedi primjere, biraj koje god hoćeš dokaze, ali da nisu "pričo mi komšija Sakib" ili "reko mi taksista Refko".konektovan wrote:Htio ti to priznati ili ne, sava je jako dobra guma u svojoj cjenovnoj kategoriji, a bolja i od mnogih razvikanijih imena. Ne znam cemu izrugivanje?! Je l' vam sve u zivotu ovisi o gledanju tih testova, il' ima nesto iz iskustva????530i wrote:Još malo manje od dva mjeseca, samo opušteno. Dobro je vidjeti i friške testove...gdje su sad oni likovi koji hvale savu!?![]()
poslano sa Sonija Ze
Jeftine gume su kompromis kad se nema para i ništa drugo. Set od dobre 4 gume 15-16 cola je stotinjak maraka skuplji od Save ili Tigra i sličnog. Na prosječnih pet godina to je 20 maraka godišnje...ako je 20 marona godišnje problem onda ja zaista nemam komentar.
poslano sa Sonija Ze
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5375 Re: Dolazi zima - zimske gume
zavisi od dimenzije cijena, nije isto recimo 195/65/15 i 195/60/15
, ove 60ke su drasticno skuplje
evo konkretno za moje 195/65/15
sava eskimo hp2 86KM*4= 344KM set
continental 112KM*4= 448KM set
gy ug9 108KM*4= 432KM set
jake razlike u cijeni, 100KM za set nebo i zemlja
al i ja bi prije savu nego matador, dayton, kleber(smece najvece) i slicne gume, tigar

evo konkretno za moje 195/65/15
sava eskimo hp2 86KM*4= 344KM set
continental 112KM*4= 448KM set
gy ug9 108KM*4= 432KM set
jake razlike u cijeni, 100KM za set nebo i zemlja
al i ja bi prije savu nego matador, dayton, kleber(smece najvece) i slicne gume, tigar
Last edited by amar1994 on 22/09/2016 23:10, edited 1 time in total.
