Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5326 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bleee_sa »

Ove godine i ja tipujem na A5, Sava je dala svoje :mrgreen:
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#5327 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Lord Vader »

Po malom uzorku misljenja, Conti i A5 su izjednaceni, haman da ce cijena odlucivati. :)

Stvar je sto ja nit zivim nit radim na brdu, ali kad mi zatreba da maknem gdje dalje bitno mi je da imaju dobar grip i kocenje na snijegu, pogotovo sto vozim rwd auto. A ne vozaju mi se vrece pijeska u gepeku :)
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5328 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bleee_sa »

Ja da vozim Mercedesa i taman da su mi gume s onim ekserčićima im'o bi vreću pijeska u gepeku, zlu ne trebalo :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5329 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

dvije godine na continentalu ts850 i samo mogu reci :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#5330 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ranger »

GY UG9 gazio bez problema uz jahorinu prosle zime pogon nazad. po meni bolje ne treba.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5331 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bleee_sa »

ranger wrote:GY UG9 gazio bez problema uz jahorinu prosle zime pogon nazad. po meni bolje ne treba.
Im'o ih dvije godine, brzo se troše al su :thumbup:
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#5332 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Lord Vader »

bleee_sa wrote:Ja da vozim Mercedesa i taman da su mi gume s onim ekserčićima im'o bi vreću pijeska u gepeku, zlu ne trebalo :mrgreen:
Hahaha neka ba, moze se i bez toga. Vozio sam ja rwd od 750kg po snijegu, pa nisam imao problema. :)

Hvala momci na savjetima.

Jesu li ADAC i ini vec radili testove ovogodisnjih modela ili jos nema nista?
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#5333 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ranger »

bleee_sa wrote:
ranger wrote:GY UG9 gazio bez problema uz jahorinu prosle zime pogon nazad. po meni bolje ne treba.
Im'o ih dvije godine, brzo se troše al su :thumbup:
ma apsolutno me ne zanima kako se trose dok dobro drze.
trosi se i gorivo pa naspemo i tako... :thumbup:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#5334 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Lord Vader wrote:Po malom uzorku misljenja, Conti i A5 su izjednaceni, haman da ce cijena odlucivati. :)

Stvar je sto ja nit zivim nit radim na brdu, ali kad mi zatreba da maknem gdje dalje bitno mi je da imaju dobar grip i kocenje na snijegu, pogotovo sto vozim rwd auto. A ne vozaju mi se vrece pijeska u gepeku :)
Michelin je obicno vrlo dobar po ledu. Conti i GY UG9 ce biti bolje po bilo kakvom snijegu i bljuzgi.
Michelin bi trebao bili bolji po suhom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83380
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5335 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Ja uzeo Pirelli.
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#5336 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

Meni se Alpine 5 nesto nisu pokazale. Onako osrednja guma, previse za cijenu koju traze.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#5337 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirzet87sa »

Ts850 vrh na zadnjem pogonu!
User avatar
saiks
Posts: 1195
Joined: 12/11/2013 13:06

#5338 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by saiks »

Koju uzeti u dimenziji 245 45 17
Zadnja vuca je u pitanju i 3.0 cdi :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5339 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

mirzet87sa wrote:Ts850 vrh na zadnjem pogonu!
[emoji106]
Vrh su i na prednjem
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#5340 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Lord Vader »

mirzet87sa wrote:Ts850 vrh na zadnjem pogonu!
Ove sto sam ja gledao su ts860, nova serija, navodno su jos unaprijedjene.
saiks wrote:Koju uzeti u dimenziji 245 45 17
Zadnja vuca je u pitanju i 3.0 cdi :D
To neka s klasa, ha? :D
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#5341 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirzet87sa »

3.0 cdi ima i u c320 facelift a i u e320.. uzmi contijeve, neces se pokajati.. ts850 ili ts860.. fakat vrhunski se pokazala na mom mercedesu, a nije da ih nisam testirao
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#5342 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Lord Vader »

mirzet87sa wrote:3.0 cdi ima i u c320 facelift a i u e320.. uzmi contijeve, neces se pokajati.. ts850 ili ts860.. fakat vrhunski se pokazala na mom mercedesu, a nije da ih nisam testirao
Ma zezam se, znam gdje sve ima 320 motor, vise sam mislio na s klasu pp velicini felge :)

Elem cekam ponudu i za Alpine pa ako budu tu negdje kao Conti, najvjerovatnije ipak ide Conti. [emoji106]
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#5343 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirzet87sa »

Neces se pokajati :thumbup:
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#5344 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by newklear »

Dimenzije 165/70/14 - Sava S3 ili Sportiva... koju uzeti? Navodno ova Sportiva bolja, pa da čujem i vaše mišljenje...
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#5345 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kB27 »

newklear wrote:Dimenzije 165/70/14 - Sava S3 ili Sportiva... koju uzeti? Navodno ova Sportiva bolja, pa da čujem i vaše mišljenje...
U toj klasi automobila (čak i u malo višoj) Sava radi posao perfektno - to je moje iskustvo sa dva-tri automobila.

Sportivine ljetne sam koristio na jednom autu, također nikakvih problema, ali moram napomenuti da sam ih koristio svega jednu sezonu (pa prodao auto) tako da sa aspekta dugotrajnosti ne mogu ništa reći.

Cijena ti je u par maraka ista, a ja bih uzeo Savu.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#5346 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

Iz iskustva mogu reci da je ljetnja Sportiva Compact - katastrofa, narocito na mokrom kolovozu.
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#5347 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by xamp »

kB27 wrote:
newklear wrote:Dimenzije 165/70/14 - Sava S3 ili Sportiva... koju uzeti? Navodno ova Sportiva bolja, pa da čujem i vaše mišljenje...
U toj klasi automobila (čak i u malo višoj) Sava radi posao perfektno - to je moje iskustvo sa dva-tri automobila.

Sportivine ljetne sam koristio na jednom autu, također nikakvih problema, ali moram napomenuti da sam ih koristio svega jednu sezonu (pa prodao auto) tako da sa aspekta dugotrajnosti ne mogu ništa reći.

Cijena ti je u par maraka ista, a ja bih uzeo Savu.
Sava je odlicna za izvuci se iz snijega ali je katastrofa za voznju a pogotovo na mokrom.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#5348 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Čovjek valjda traži zimske.
Te dvije vrste guma su u 5 deka. Uzmi koja ti bude povoljnija.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5349 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ned071 »

al u k..cu... valja i na mokrom i na snijegu. nije continental ali sava je skroz ok zimska guma, pogotovo za manje dimenzije
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#5350 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kB27 »

Kao što napisah ranije, sa Savom nikad problem nisam imao. Kako se ponaša na kiši govori činjenica da sam jedva čekao da sa relativno starih ljetnih guma pređem na Savine zimske jer su mi se te ljetne znale klizati po kiši. Riješio i ljetne - opet Sava. :)
Post Reply