Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5326 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ove godine i ja tipujem na A5, Sava je dala svoje 
- Lord Vader
- Posts: 526
- Joined: 17/05/2014 11:19
- Location: Bunker NVZa
#5327 Re: Dolazi zima - zimske gume
Po malom uzorku misljenja, Conti i A5 su izjednaceni, haman da ce cijena odlucivati. 
Stvar je sto ja nit zivim nit radim na brdu, ali kad mi zatreba da maknem gdje dalje bitno mi je da imaju dobar grip i kocenje na snijegu, pogotovo sto vozim rwd auto. A ne vozaju mi se vrece pijeska u gepeku
Stvar je sto ja nit zivim nit radim na brdu, ali kad mi zatreba da maknem gdje dalje bitno mi je da imaju dobar grip i kocenje na snijegu, pogotovo sto vozim rwd auto. A ne vozaju mi se vrece pijeska u gepeku
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5328 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja da vozim Mercedesa i taman da su mi gume s onim ekserčićima im'o bi vreću pijeska u gepeku, zlu ne trebalo 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5329 Re: Dolazi zima - zimske gume
dvije godine na continentalu ts850 i samo mogu reci

- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#5330 Re: Dolazi zima - zimske gume
GY UG9 gazio bez problema uz jahorinu prosle zime pogon nazad. po meni bolje ne treba.
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5331 Re: Dolazi zima - zimske gume
Im'o ih dvije godine, brzo se troše al suranger wrote:GY UG9 gazio bez problema uz jahorinu prosle zime pogon nazad. po meni bolje ne treba.
- Lord Vader
- Posts: 526
- Joined: 17/05/2014 11:19
- Location: Bunker NVZa
#5332 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume
Hahaha neka ba, moze se i bez toga. Vozio sam ja rwd od 750kg po snijegu, pa nisam imao problema.bleee_sa wrote:Ja da vozim Mercedesa i taman da su mi gume s onim ekserčićima im'o bi vreću pijeska u gepeku, zlu ne trebalo
Hvala momci na savjetima.
Jesu li ADAC i ini vec radili testove ovogodisnjih modela ili jos nema nista?
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#5333 Re: Dolazi zima - zimske gume
ma apsolutno me ne zanima kako se trose dok dobro drze.bleee_sa wrote:Im'o ih dvije godine, brzo se troše al suranger wrote:GY UG9 gazio bez problema uz jahorinu prosle zime pogon nazad. po meni bolje ne treba.
trosi se i gorivo pa naspemo i tako...
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#5334 Re: Dolazi zima - zimske gume
Michelin je obicno vrlo dobar po ledu. Conti i GY UG9 ce biti bolje po bilo kakvom snijegu i bljuzgi.Lord Vader wrote:Po malom uzorku misljenja, Conti i A5 su izjednaceni, haman da ce cijena odlucivati.
Stvar je sto ja nit zivim nit radim na brdu, ali kad mi zatreba da maknem gdje dalje bitno mi je da imaju dobar grip i kocenje na snijegu, pogotovo sto vozim rwd auto. A ne vozaju mi se vrece pijeska u gepeku
Michelin bi trebao bili bolji po suhom.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83380
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#5335 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja uzeo Pirelli.
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#5336 Re: Dolazi zima - zimske gume
Meni se Alpine 5 nesto nisu pokazale. Onako osrednja guma, previse za cijenu koju traze.
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#5337 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ts850 vrh na zadnjem pogonu!
- saiks
- Posts: 1195
- Joined: 12/11/2013 13:06
#5338 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koju uzeti u dimenziji 245 45 17
Zadnja vuca je u pitanju i 3.0 cdi
Zadnja vuca je u pitanju i 3.0 cdi
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5339 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume
[emoji106]mirzet87sa wrote:Ts850 vrh na zadnjem pogonu!
Vrh su i na prednjem
- Lord Vader
- Posts: 526
- Joined: 17/05/2014 11:19
- Location: Bunker NVZa
#5340 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume
Ove sto sam ja gledao su ts860, nova serija, navodno su jos unaprijedjene.mirzet87sa wrote:Ts850 vrh na zadnjem pogonu!
To neka s klasa, ha?saiks wrote:Koju uzeti u dimenziji 245 45 17
Zadnja vuca je u pitanju i 3.0 cdi
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#5341 Re: Dolazi zima - zimske gume
3.0 cdi ima i u c320 facelift a i u e320.. uzmi contijeve, neces se pokajati.. ts850 ili ts860.. fakat vrhunski se pokazala na mom mercedesu, a nije da ih nisam testirao
- Lord Vader
- Posts: 526
- Joined: 17/05/2014 11:19
- Location: Bunker NVZa
#5342 Re: RE: Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma zezam se, znam gdje sve ima 320 motor, vise sam mislio na s klasu pp velicini felgemirzet87sa wrote:3.0 cdi ima i u c320 facelift a i u e320.. uzmi contijeve, neces se pokajati.. ts850 ili ts860.. fakat vrhunski se pokazala na mom mercedesu, a nije da ih nisam testirao
Elem cekam ponudu i za Alpine pa ako budu tu negdje kao Conti, najvjerovatnije ipak ide Conti. [emoji106]
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#5343 Re: Dolazi zima - zimske gume
Neces se pokajati 
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#5344 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dimenzije 165/70/14 - Sava S3 ili Sportiva... koju uzeti? Navodno ova Sportiva bolja, pa da čujem i vaše mišljenje...
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#5345 Re: Dolazi zima - zimske gume
U toj klasi automobila (čak i u malo višoj) Sava radi posao perfektno - to je moje iskustvo sa dva-tri automobila.newklear wrote:Dimenzije 165/70/14 - Sava S3 ili Sportiva... koju uzeti? Navodno ova Sportiva bolja, pa da čujem i vaše mišljenje...
Sportivine ljetne sam koristio na jednom autu, također nikakvih problema, ali moram napomenuti da sam ih koristio svega jednu sezonu (pa prodao auto) tako da sa aspekta dugotrajnosti ne mogu ništa reći.
Cijena ti je u par maraka ista, a ja bih uzeo Savu.
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#5346 Re: Dolazi zima - zimske gume
Iz iskustva mogu reci da je ljetnja Sportiva Compact - katastrofa, narocito na mokrom kolovozu.
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#5347 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sava je odlicna za izvuci se iz snijega ali je katastrofa za voznju a pogotovo na mokrom.kB27 wrote:U toj klasi automobila (čak i u malo višoj) Sava radi posao perfektno - to je moje iskustvo sa dva-tri automobila.newklear wrote:Dimenzije 165/70/14 - Sava S3 ili Sportiva... koju uzeti? Navodno ova Sportiva bolja, pa da čujem i vaše mišljenje...
Sportivine ljetne sam koristio na jednom autu, također nikakvih problema, ali moram napomenuti da sam ih koristio svega jednu sezonu (pa prodao auto) tako da sa aspekta dugotrajnosti ne mogu ništa reći.
Cijena ti je u par maraka ista, a ja bih uzeo Savu.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#5348 Re: Dolazi zima - zimske gume
Čovjek valjda traži zimske.
Te dvije vrste guma su u 5 deka. Uzmi koja ti bude povoljnija.
Te dvije vrste guma su u 5 deka. Uzmi koja ti bude povoljnija.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#5349 Re: Dolazi zima - zimske gume
al u k..cu... valja i na mokrom i na snijegu. nije continental ali sava je skroz ok zimska guma, pogotovo za manje dimenzije
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#5350 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kao što napisah ranije, sa Savom nikad problem nisam imao. Kako se ponaša na kiši govori činjenica da sam jedva čekao da sa relativno starih ljetnih guma pređem na Savine zimske jer su mi se te ljetne znale klizati po kiši. Riješio i ljetne - opet Sava. 
