Eh, od straha, nisam bio siguran koji ga je spol u pitanju.bleee_sa wrote:Ma šuti, dobro je pa nije kuja
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5326 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#5327 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko sam ja upućen, a neka me ispravni neko ako griješim, viljuška je unutar mjenjača, dakle mjenjač se mora skinuti i otvoriti...konektovan wrote:Ne mogu da se sjetim, je l' majstor rece viljuska na kvacilu, ker se nakav motao oko mene, pa nisam bio skocentrisan 100%?!530i wrote:konektovan wrote:
Ma 110k koje sam ja napravio, a Jean Fransoa jos 220k prije mene.
Onda je sve normalno, pa i otvaranje mjenjača...ako je ta viljuška, nije to strašno ništa, zamijeni se i vozi dalje.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5328 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne grijesis nista
, ali postoji vise tih viljuska, ima ona na kvacilu

i ove unutar mjenjaca tj selektori brzina u mjenjacu


i ove unutar mjenjaca tj selektori brzina u mjenjacu

- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5329 Re: Pitamo Mehanicare ?
dobar video
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5330 Re: Pitamo Mehanicare ?
Upucen si dobro, al' ima i na kvacilu.530i wrote:
Koliko sam ja upućen, a neka me ispravni neko ako griješim, viljuška je unutar mjenjača, dakle mjenjač se mora skinuti i otvoriti...
Evo link,.
http://www.prometna-zona.com/automoto/d ... rugama.jpg
-
dgL_
- Posts: 3176
- Joined: 25/09/2014 22:39
#5331 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad smo kod proklizavanja... Neki dan sa drugom golf 3 1.4 idemo i ukljucujemo se na ulaz u sarajevo starim putem od Rimakog mosta (onde na sami kraj auto puta) i ima onde onaj most malo je uzbrdo stisno on gas prva, duga sve ok, treca do 3000rpm normalno i odjednom obrtaji odose na 3500 naglo auto ne mjenja brzinu i vratise se na 3000 i onda poce vuc preko normalno... Da li je ovo u sustini slaba lamela kaze nije mu se nikad prije desilo...bleee_sa wrote:Ma zezam se ja ba, samo vozi dok ne stane.konektovan wrote:Ma ide on solidno, ne primjecujem da obrtaji idu posebno u prazno, idem gotovo istim brzinama, na gotovo istim obrtajima k'o i ranije, a danas ga je jedan majstor provozao, kaze, more on još.bleee_sa wrote:Nema ljepšeg osjećaja nego s takvim kvačilom krenut na more, ideš uz Bradinu daš gas - obrtaji odoše a brzina ista
Ja sam od početka proklizavanja do zamjene preš'o još 30k
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#5332 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako'e mehaničari. Jedno pitanje, zadnjih mjesec dana, gubi mi se antifriz, prije jedno 2 mjeseca radio dihtung glave i sve je to ok.
I danas lampu u ruke i gledao, kad naletih na jedan ventil koji je bio gotovo odvrnut i ispod njega i okolo mokro. Sekundu ga odvrnem pocne da curi, i ja brže bolje pritegnem ga malo jače, može li mi neko reci kako se zove taj dio i da li je on uzročnik gubljenja antifriza jer je bio gotovo odvrnut.
Clio 1.5 dCi


I danas lampu u ruke i gledao, kad naletih na jedan ventil koji je bio gotovo odvrnut i ispod njega i okolo mokro. Sekundu ga odvrnem pocne da curi, i ja brže bolje pritegnem ga malo jače, može li mi neko reci kako se zove taj dio i da li je on uzročnik gubljenja antifriza jer je bio gotovo odvrnut.
Clio 1.5 dCi


-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#5333 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moguce da ti je tu gubio vodu, pogotovo ako si nakon promjene dihtunga glava mijenjao antifriz (a vjerovatno jesi). To je odrzacni ventil i vjerovatno ga majstor nije fino stegao nakon sto je zavrsio sa odzracivanjem sitema.
Last edited by NediM17 on 29/06/2016 20:16, edited 1 time in total.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#5334 Re: Pitamo Mehanicare ?
I posudu novu i antifriz i ispiranje sistema islo, i maloprije taj ventil na pola odvrnut, ja samo malo prstom okrenuo poce da curi i zavrnem ga malo jačeNediM17 wrote:Moguce da ti je tu gubio vodu, pogotovo ako si nakon promjene dihtunga glava mijenjao antifriz. To je odrzacni ventil.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#5335 Re: Pitamo Mehanicare ?
Editovah i ja post sa vise detalja u medjuvremenu. To je to onda vjerovatno. 
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#5336 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala ti, a nastavicu pratiti tecnost za svaki slucaj 
-
samo pozitiva
- Posts: 1018
- Joined: 27/01/2016 10:58
- Location: Tapatalk
#5337 Re: Pitamo Mehanicare ?
delphi dijelovi, isplatili se uzimati ili ici na skuplje?
- Čudna sorta
- Posts: 3231
- Joined: 30/03/2008 11:56
#5338 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prije 4-5 dana kupila Megana, prije toga vodila ga u ovlašteni servis sve ok. Juče auto huči, zuji, baš glasno radi, ali ne cijelio vrijeme samo nekih 10-15 sekundi i onda normalno. Nakon što se "ohladilo", odnosno kad se spustila temperatura (u momentu je pokazivalo vani 44 stepena) sve OK. Pa zna li neko šta bi moglo biti? Ne mogu danas kod majstora - nedjelja, a do sutra će me ovo pojesti...
Inače u srevisu rekli samo remen da se promjeni, što se ostalog tiče nema apsolutno ništa drugo. Remen promijenjen, i ne znam sad...
Inače u srevisu rekli samo remen da se promjeni, što se ostalog tiče nema apsolutno ništa drugo. Remen promijenjen, i ne znam sad...
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#5339 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam da li taj megan ima pokazivac temperature motora, ako ima baci pogled na njega. Mozda ti se pale ventilatori kako bi hladili hladnjak tj motor. Provjeri rashladnu tecnost.
Nisam mehanicar, ali ti rece huci zuji I previse toplo pa reko da nije ovo. Probaj mozda ugasiti klimu I ventilatore .Ne vjerujem da je nesto ozbiljno.
Nisam mehanicar, ali ti rece huci zuji I previse toplo pa reko da nije ovo. Probaj mozda ugasiti klimu I ventilatore .Ne vjerujem da je nesto ozbiljno.
- Čudna sorta
- Posts: 3231
- Joined: 30/03/2008 11:56
#5340 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovaj je Megan...
Vidjet ću da li ima pokazivac temperature za motor, i ta rashladna tečnost...
I ja se nadam da nije ništa ozbiljno, da je možda neko hlađenje ili nešto kad su visoke temperature pa zbog toga.
Tako sam se nasekirala, još trebam na put u srijedu, ako bude nešto veće...
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#5341 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema lampica na tabli, samo po gasu. To ti se ukljucio ventilator na maksimum, da ohladi kondenzator klime i hladnjak rashladne tecnosti. Sasvim normalno na visokim temperaturama kao sto je 44 stepena.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#5342 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mah ovo sto ti rekoh za rashladnu tecnost je cisto preventivna mjera. ( to ti je onaj cep sto ne smijes odvrtati kada je auto toplo ) . toplo pa provjeri nivo radi sebe
Nesto mi puno 44 stepena mora da ti je auto parkirano vani. jer kod mene je ovih dana pokazivao 35 ( nije megan)
Nesto mi puno 44 stepena mora da ti je auto parkirano vani. jer kod mene je ovih dana pokazivao 35 ( nije megan)
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#5343 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lijepa boja, neka ti je sa srecom. Imas bihamk i sl. i klasicni chek pred put (reda radi, kod dobrog majstora)Čudna sorta wrote:
Ovaj je Megan...
Vidjet ću da li ima pokazivac temperature za motor, i ta rashladna tečnost...
I ja se nadam da nije ništa ozbiljno, da je možda neko hlađenje ili nešto kad su visoke temperature pa zbog toga.
Tako sam se nasekirala, još trebam na put u srijedu, ako bude nešto veće...
bez da ti nabrajas svoje utiske (osim povjerljiv majstor).
Uostalom kupljeno prije 5 dana, nije na lijepe oci kupljeno.
- Čudna sorta
- Posts: 3231
- Joined: 30/03/2008 11:56
#5344 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema ništa na tabli. I ja sam se nadala da je ventilator ili nešto slično, ali opet mi nekako bilo baš previše bučno. Doduše ja se ne razumijem, možda je to i normalno...direstraits0078 wrote:Nema lampica na tabli, samo po gasu. To ti se ukljucio ventilator na maksimum, da ohladi kondenzator klime i hladnjak rashladne tecnosti. Sasvim normalno na visokim temperaturama kao sto je 44 stepena.
Meni je bio vani parkiran, i to po onom najvećem suncu, vjeruj kad sam ga tek upalila da je pokaziv'o 44 stepena.kabal1337 wrote:Mah ovo sto ti rekoh za rashladnu tecnost je cisto preventivna mjera. ( to ti je onaj cep sto ne smijes odvrtati kada je auto toplo ) . toplo pa provjeri nivo radi sebe![]()
Nesto mi puno 44 stepena mora da ti je auto parkirano vani. jer kod mene je ovih dana pokazivao 35 ( nije megan)
topcam wrote:Lijepa boja, neka ti je sa srecom. Imas bihamk i sl. i klasicni chek pred put (reda radi, kod dobrog majstora)
bez da ti nabrajas svoje utiske (osim povjerljiv majstor).
Uostalom kupljeno prije 5 dana, nije na lijepe oci kupljeno.
Ovo je slika sa neta, samo da vidite koji je model u pitanju, kod mene je bijeli.
Kažem, vodila sam ga u ovlašteni i to preko preporuke, jer se ja zaista ne razumijem, ljudi rekli da nemaju apsolutno nijednu zamjerku na auto, osim što se remen moram promijeniti jer se nije nikako mijenjao, i to sam uradila. I kontam otkud sad ovo... kad je malo zahladno palila ga i ništa, sinoć i jutros opet sve OK, pa se i ja nešto nadam da je do rashlađivanja, visoke temperature.
-
nj0be
- Posts: 108
- Joined: 18/04/2009 22:20
#5345 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko kostaju otprilike opruge amortizera, zajedno sa soljama i odbojnicima, u paru prednji za Peugeot 307 SW, 2003 godina
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#5346 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li neko da su mu crkavale dizne, da mi napiše simptome? 
Bolje ipak da ja napišem đe je problem.
Auto je stajalo nekih 10 dana, kad sam upalio radio na 3 cilindra, nakon toga palio normalno, ali počeo malo dimiti i osjeti se nafta.
Mehaničar reče da idem dizne provjeriti, auto ide kako treba a i potrošnja je ista.
Bolje ipak da ja napišem đe je problem.
Auto je stajalo nekih 10 dana, kad sam upalio radio na 3 cilindra, nakon toga palio normalno, ali počeo malo dimiti i osjeti se nafta.
Mehaničar reče da idem dizne provjeriti, auto ide kako treba a i potrošnja je ista.
- Danguba
- Posts: 15930
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#5347 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa sta hoces sada?junior3 wrote:Ima li neko da su mu crkavale dizne, da mi napiše simptome?
Bolje ipak da ja napišem đe je problem.
Auto je stajalo nekih 10 dana, kad sam upalio radio na 3 cilindra, nakon toga palio normalno, ali počeo malo dimiti i osjeti se nafta.
Mehaničar reče da idem dizne provjeriti, auto ide kako treba a i potrošnja je ista.
Da ti mi odvezemo auto i promijenimo podloske.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#5348 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa bilo bi to fino od vas.
Problem je što nije do podloški.
Problem je što nije do podloški.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#5349 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šta jeste problem?junior3 wrote:Pa bilo bi to fino od vas.![]()
Problem je što nije do podloški.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#5350 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ne znam majku mu, ali ne vjerujem da će auto teže paliti i raditi na 3 cilindra zbog podloški?direstraits0078 wrote:Šta jeste problem?junior3 wrote:Pa bilo bi to fino od vas.![]()
Problem je što nije do podloški.
Ima tome 5 dana i nije se ponovilo, ali ću ići sledeće sedmice ispitati dizne.
