Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#5326 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nosara »

Pedja Kojovic wrote:pozdrav svima

Nesluzbeno, do mene dolaze sljedece informacije, pa rekoh da podijelim s vama...

Izgleda da ce NS u KS imati dva zastupnika.
Danis je siguran. Za drugo mjesto smo u igri Tarik Haveric i ja.
Postoji, takodje, mogucnost da imamo i jedno mjesto u federalnom parlamentu.

p.k.
Pa vi ispuniste svrhu... :lol:

A sef, gdje ce on...? Ja tipujem na snsd... Mlad, ostar, mrzi SDP, ubio se za dodinog dzokera... :D
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#5327 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Corto Maltese »

Pedja Kojovic wrote:pozdrav svima

Nesluzbeno, do mene dolaze sljedece informacije, pa rekoh da podijelim s vama...

Izgleda da ce NS u KS imati dva zastupnika.
Danis je siguran. Za drugo mjesto smo u igri Tarik Haveric i ja.
Postoji, takodje, mogucnost da imamo i jedno mjesto u federalnom parlamentu.

p.k.
Ako jedan glas presudi u korist Tarika, halali mi Peđa!
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#5328 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

dozer

Cekamo da dobijemo detaljne i precizne podatke o izborima i onda cemo na osnovu toga
donositi odluke.

p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#5329 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

corto

Meni bi bilo drago da bude Tarik.
Mislim da je on spremniji i iskusniji od mene za politicko okruzenje u kojem ce stranka djelovati.

p.k.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#5330 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

Corto Maltese wrote:
Pedja Kojovic wrote:pozdrav svima

Nesluzbeno, do mene dolaze sljedece informacije, pa rekoh da podijelim s vama...

Izgleda da ce NS u KS imati dva zastupnika.
Danis je siguran. Za drugo mjesto smo u igri Tarik Haveric i ja.
Postoji, takodje, mogucnost da imamo i jedno mjesto u federalnom parlamentu.

p.k.
Ako jedan glas presudi u korist Tarika, halali mi Peđa!
BIt ce zanimljivo pratiti koliko ce Danis redovno ucestvovati na sjednicama Skupstine ... :oops:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#5331 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Corto Maltese »

VjecitiStudent wrote:
Corto Maltese wrote:
Pedja Kojovic wrote:pozdrav svima

Nesluzbeno, do mene dolaze sljedece informacije, pa rekoh da podijelim s vama...

Izgleda da ce NS u KS imati dva zastupnika.
Danis je siguran. Za drugo mjesto smo u igri Tarik Haveric i ja.
Postoji, takodje, mogucnost da imamo i jedno mjesto u federalnom parlamentu.

p.k.
Ako jedan glas presudi u korist Tarika, halali mi Peđa!
BIt ce zanimljivo pratiti koliko ce Danis redovno ucestvovati na sjednicama Skupstine ... :oops:
Zato je Tarik i bio zaokružen.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59313
Joined: 15/12/2008 16:53

#5332 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Corto Maltese wrote:
Pedja Kojovic wrote:pozdrav svima

Nesluzbeno, do mene dolaze sljedece informacije, pa rekoh da podijelim s vama...

Izgleda da ce NS u KS imati dva zastupnika.
Danis je siguran. Za drugo mjesto smo u igri Tarik Haveric i ja.
Postoji, takodje, mogucnost da imamo i jedno mjesto u federalnom parlamentu.

p.k.
Ako jedan glas presudi u korist Tarika, halali mi Peđa!
I meni 8-) Mada mislim da je gosn. Haverić kapacitet barem za državnog poslanika, ali situacija je takva...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#5333 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

Corto Maltese wrote:
BIt ce zanimljivo pratiti koliko ce Danis redovno ucestvovati na sjednicama Skupstine ... :oops:
Zato je Tarik i bio zaokružen.
No Danisa izabrase.
Samo da ne bude, Danis osnovao, Danis pokopao. :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21071
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#5334 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by DaysleepeR »

Pedja Kojovic wrote:pozdrav svima

Nesluzbeno, do mene dolaze sljedece informacije, pa rekoh da podijelim s vama...

Izgleda da ce NS u KS imati dva zastupnika.
Danis je siguran. Za drugo mjesto smo u igri Tarik Haveric i ja.
Postoji, takodje, mogucnost da imamo i jedno mjesto u federalnom parlamentu.

p.k.
želim vam sreću i NAPORAN RAD. S druge strane ako budete neprimjetni i pored toga što su samo dva zastupnika, nikakva vas demagogija neće spasiti od totalne propasti već na idućim izborima.

Niko nemoze spriječiti zastupnika da se stalno javlja za govornicu i govori, te predlaže razne korisne i pametne stvari.

Ako vas ne bude, niste za politike.

I nemojte sad mi odmah porediti sa ostalim, vi ste preuzeli breme potpuno novih snaga u odnosu na ove koje boli neka stvar. Pokažite da stojite iza svojih riječi. A mi ćemo pratiti.
User avatar
Qler
Posts: 25839
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5335 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Qler »

U KS ste dobili moj glas, valjda cete nesto i uraditi.
siki387
Posts: 2
Joined: 05/10/2010 13:08

#5336 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by siki387 »

Pedja Kojovic wrote:pozdrav svima

Nesluzbeno, do mene dolaze sljedece informacije, pa rekoh da podijelim s vama...

Izgleda da ce NS u KS imati dva zastupnika.
Danis je siguran. Za drugo mjesto smo u igri Tarik Haveric i ja.
Postoji, takodje, mogucnost da imamo i jedno mjesto u federalnom parlamentu.

p.k.
Pozdrav iz kišne Zenice.

1. Kada se mogu očekivati konačni rezultati sa stanjem izbornog tijela NS-a u BiH. (posebno me zanima Zenica i ZE-DO Kanton)?

2. Poražavajuće je da je Zenica kao grad na kantonalnom nivou vlasti donijela više od polovine glasova a da se Bajić i Krsmanović nisu pojavili na tribini u Zenici.

3. Je li se mogao organizirati bolji predizborni skup u Zenici, jer mnogo ljudi je ostalo uskraćeno za informaciju o postojanju Naše stranke i programskoj osnovi.

4. Mislim da je retorika "Glasajte za koga hoćete ali nemojte za nacionalne stranke" malo doprinjela situaciji da je dosta naših glasača dalo glas SDP-u (jer su oni jači i imaju više moći da nešto promijene)

U buduće ću se više (koliko mi to vrijeme bude dozvoljavalo) uključiti u rad NS-a u Zenici i nadam se da ću malo doprinijeti razvoju NS-a bar lokalno.

Vaš i Naš od početka

Siniša
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5337 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer »

I ja sam dao glas pojedincima iz NS na knatonalnom nivou. Razlog takve odluke jeste misljenje da NS jednostavno nema kapaciteta za visi nivo, tj. federalni.

Ali, sada idu 4 godine te kantonalne borbe, pa ako NS na tom nivou i preko svoja 2 zastupnika pokaze i dokaze kakve ideje zastupa, mozda se za 4 godine stosta i promijeni.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#5338 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

siki387

Sasvim je sigurno da nemanje novca nije jedini izgovor zbog kojeg je Naša stranka
iznevjerila očekivanja koja su bila ogromna.
Mi ćemo, čim dobijemo konačne rezultate, sprovesti, po mogućnosti vanjsku, analizu i na osnovu toga donijeti zaključke.
(Vjerovatno i sami mozete zamisliti koliko ljudi mi ovih dana prilazi i nudi besplatnu analizu tipa, trebali ste...., morali ste...itd.)
Ukoliko se predvidjanja da imamo dva zastupnika u kantonu i jednog u FBiH parlamentu - nedostaje nam 1000 glasova za drugog - pokazu tacna to bi trebalo predstavljati osnov da stranka po prvi put pocne da radi na profesionalnom nivou.
(Mi nemamo nijednog zaposlenog, samo radi usporedbe, jer to slucajno znam recimo SDP ima 136 ili tako nesto. Mogu misliti koliko imaju SDA i drugi iz te bratije)
Cim bude novosti javljam se...

p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#5339 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

E sad...

Postavlja se pitanje...šta da radimo sa ovom temom na forumu?
Da li da ostane ovakva kakva jeste?
Da li da je ukinemo?
Da li da ja otvorim novu temu kao eventualni zastupnik u KS?
Ili da...šta?
Predlažite

p.k.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#5340 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

Pedja Kojovic wrote:E sad...

Postavlja se pitanje...šta da radimo sa ovom temom na forumu?
Da li da ostane ovakva kakva jeste?
Da li da je ukinemo?
Da li da ja otvorim novu temu kao eventualni zastupnik u KS?
Ili da...šta?
Predlažite

p.k.
A da napravite poseban forum na site-u vase stranke, za pitanja i odgovore?
To bi MORALE imati sve politicke stranke, no nazalost ...
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#5341 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fixer »

Dozer wrote:I ja sam dao glas pojedincima iz NS na knatonalnom nivou. Razlog takve odluke jeste misljenje da NS jednostavno nema kapaciteta za visi nivo, tj. federalni.

Ali, sada idu 4 godine te kantonalne borbe, pa ako NS na tom nivou i preko svoja 2 zastupnika pokaze i dokaze kakve ideje zastupa, mozda se za 4 godine stosta i promijeni.
Igrom slucaja znam covjeka koji je prosao u Parlamentu BiH. Pripada stranci zelenih, a za njega su pojedinci u Nasoj stranci i na nizim nivoima po kapacitetu televizori u boji. Padate na marketinsku vrijednost stranaka, a apsolutno ne razmisljate da je jedan Danis, Haveric, i moralno i strukovno za vecinu tih "s kapacitetom" pojam sposobnosti.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#5342 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

Pedja Kojovic wrote:
Da li da ja otvorim novu temu kao eventualni zastupnik u KS?


p.k.
Ako prodjes u S KS,a nadam se da hoces, ovo bi po meni bila najbolja opcija.
siki387
Posts: 2
Joined: 05/10/2010 13:08

#5343 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by siki387 »

VjecitiStudent wrote:
Pedja Kojovic wrote:E sad...

Postavlja se pitanje...šta da radimo sa ovom temom na forumu?
Da li da ostane ovakva kakva jeste?
Da li da je ukinemo?
Da li da ja otvorim novu temu kao eventualni zastupnik u KS?
Ili da...šta?
Predlažite

p.k.
A da napravite poseban forum na site-u vase stranke, za pitanja i odgovore?
To bi MORALE imati sve politicke stranke, no nazalost ...
Mislim da bi u svakom slučaju bilo dobro da se ovakav forum otvori na stranici NS-a.
Forum koji bi u svakom slučaju bio "NARODNI", tj. gdje svako ima pravo da se izrazi kako zeli (liberalno i u skladu sa postojećim riječnicima a u skladu sa bontonom ponašanja), da se mogu dati i prijedlozi i sugestije.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#5344 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

fixer wrote:
Dozer wrote:I ja sam dao glas pojedincima iz NS na knatonalnom nivou. Razlog takve odluke jeste misljenje da NS jednostavno nema kapaciteta za visi nivo, tj. federalni.

Ali, sada idu 4 godine te kantonalne borbe, pa ako NS na tom nivou i preko svoja 2 zastupnika pokaze i dokaze kakve ideje zastupa, mozda se za 4 godine stosta i promijeni.
Igrom slucaja znam covjeka koji je prosao u Parlamentu BiH. Pripada stranci zelenih, a za njega su pojedinci u Nasoj stranci i na nizim nivoima po kapacitetu televizori u boji. Padate na marketinsku vrijednost stranaka, a apsolutno ne razmisljate da je jedan Danis, Haveric, i moralno i strukovno za vecinu tih "s kapacitetom" pojam sposobnosti.
Priznati se mora da je lista NS za kanton Sa. bila dramaticno jaca od federalne.
Paradoksalno, ili mozda i nije?
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#5345 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fixer »

VjecitiStudent wrote:
fixer wrote:
Dozer wrote:I ja sam dao glas pojedincima iz NS na knatonalnom nivou. Razlog takve odluke jeste misljenje da NS jednostavno nema kapaciteta za visi nivo, tj. federalni.

Ali, sada idu 4 godine te kantonalne borbe, pa ako NS na tom nivou i preko svoja 2 zastupnika pokaze i dokaze kakve ideje zastupa, mozda se za 4 godine stosta i promijeni.
Igrom slucaja znam covjeka koji je prosao u Parlamentu BiH. Pripada stranci zelenih, a za njega su pojedinci u Nasoj stranci i na nizim nivoima po kapacitetu televizori u boji. Padate na marketinsku vrijednost stranaka, a apsolutno ne razmisljate da je jedan Danis, Haveric, i moralno i strukovno za vecinu tih "s kapacitetom" pojam sposobnosti.
Priznati se mora da je lista NS za kanton Sa. bila dramaticno jaca od federalne.
Paradoksalno, ili mozda i nije?
Vjerovato se islo mislju da ce tamo ostvariti vise mandata.
User avatar
DepraUbiVepra
Posts: 248
Joined: 30/01/2006 22:54
Location: Previše smo voljeli zvijezde, da bismo se bojali noći!

#5346 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by DepraUbiVepra »

-LIBERO- wrote:
Pedja Kojovic wrote:
Da li da ja otvorim novu temu kao eventualni zastupnik u KS?


p.k.
Ako prodjes u S KS,a nadam se da hoces, ovo bi po meni bila najbolja opcija.
Ja bih na tvome mjestu razmislio o blogu...
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#5347 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nosara »

DepraUbiVepra wrote:
-LIBERO- wrote:
Pedja Kojovic wrote:
Da li da ja otvorim novu temu kao eventualni zastupnik u KS?


p.k.
Ako prodjes u S KS,a nadam se da hoces, ovo bi po meni bila najbolja opcija.
Ja bih na tvome mjestu razmislio o blogu...
... a ja o cvjecari... :D
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#5348 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vaca »

VjecitiStudent wrote:
Pedja Kojovic wrote:E sad...

Postavlja se pitanje...šta da radimo sa ovom temom na forumu?
Da li da ostane ovakva kakva jeste?
Da li da je ukinemo?
Da li da ja otvorim novu temu kao eventualni zastupnik u KS?
Ili da...šta?
Predlažite

p.k.
A da napravite poseban forum na site-u vase stranke, za pitanja i odgovore?
To bi MORALE imati sve politicke stranke, no nazalost ...

Otvorite novu temu ovdje, ok ali poslušajte i Studenta i Libera.

Sretno i vama i nama :thumbup:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#5349 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fixer »

DepraUbiVepra wrote:
-LIBERO- wrote:
Pedja Kojovic wrote:
Da li da ja otvorim novu temu kao eventualni zastupnik u KS?


p.k.
Ako prodjes u S KS,a nadam se da hoces, ovo bi po meni bila najbolja opcija.
Ja bih na tvome mjestu razmislio o blogu...
Ma jok. Ostaviti temu. Dobro je sredstvo za ostvarivanje dvosmjerne komunikacije.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#5350 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

fixer wrote: Ma jok. Ostaviti temu. Dobro je sredstvo za ostvarivanje dvosmjerne komunikacije.
Ali ne ovdje, preko 90% ove teme je bilo nepotrebni visak, ja sam nakon par desetina stranica prestao i da citam, kad su krenula standardna patriotska prepucavanja.
Locked