Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#5326 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Partijaner »

Sta je ovo opet ponavljaju prvu epizodu Sleepy Hollow ? :roll:
Danas je i premijera American Horror Story. 8-)
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#5327 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by VenomousV »

Partijaner wrote:Sta je ovo opet ponavljaju prvu epizodu Sleepy Hollow ? :roll:
Danas je i premijera American Horror Story. 8-)

da si ti ziv i zdrav AHS vec ispucalo 8 epizoda :D

dok sam ovo napisala skontah da vjerovatno mislis na tv :D :D
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#5328 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Partijaner »

VenomousV wrote:
Partijaner wrote:Sta je ovo opet ponavljaju prvu epizodu Sleepy Hollow ? :roll:
Danas je i premijera American Horror Story. 8-)

da si ti ziv i zdrav AHS vec ispucalo 8 epizoda :D

dok sam ovo napisala skontah da vjerovatno mislis na tv :D :D
Ma na tv normala, znam da je vec izaslo dosta epizoda al mi bilo mrsko skidati. :-D
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#5329 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Brkooo »

irac300 wrote:
Brkooo wrote:neko je medju filmovima ovo preporucio, ali bolje ovdje... serija ima samo 3 epizode ali je vrh ... znaci VRH

Band of brothers ( Njemacka perspektiva) ... 9/10 :D

... koga zanima gdje skinuti... ima pp! .. nazalost samo engleski titlovi imaju koliko sam vidio!

http://www.imdb.com/title/tt1883092/?ref_=nv_sr_1


Image
E ovako, zahvaljujući kolegi @Brkanu skidoh ovu seriju, i malo je reći oduševio se. Hvala na preporuci i pomoći za download. :thumbup: Toplo preporučujem svakome da pogleda. :bih:
tek sad ugleda post... :roll:

nema na cemu ! :thumbup:

serija je fkt predobra, i nikoga nece ostaviti ravnodusnim!

pozdrav
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#5330 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by bosanska senzacija »

Velika preporuka za Sons of Anarchy.

Nakon 5-6 epizoda prve sezone sam razmišljao o prestanku gledanja ali sam se veoma brzo navukao do te mjere da dnevno pregledam 2-3 epizode.

Radnja je veoma dinamična, zapleti i raspleti su inteligentno osmišljeni, likovi su dobro razrađeni i muzičke podloge su sjajne. Velika preporuka :thumbup:

Korisničkoime
Posts: 4836
Joined: 18/11/2010 00:26

#5331 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Korisničkoime »

vicious2 wrote:
Milloni wrote:
Korisničkoime wrote: Ok iskreno ne želim da budem previše kritičan ali nekada znaju rastezati do iznemoglosti i trošiti vrijeme na potpuno ne potrebne stvari. Ne znam da li se ovo može ubrajati u SPOILER ali scena dok se Anderson i onaj "pucaju" pomiješana sa scenom kupanja u drugoj kući u prvoj epozodi, nije da imam nešto protiv golišave Anderson ali izgubili su 10 minuta od 60 na nešto što se moglo odraditi u 2 minute ili poziv sestre policiji valjda u drugoj epizodi dok joj odgovara slatka službenica sa malom govornom manom. Ne znam ali ostane manje vremena za prvobitnu priči izgubi se na tako nebitnim stvarima. Nadam se da će se to malo popraviti jer serija je zasada osim navedenog sasvim ok.
the devil is in the detail :) a seks prodaje sve :)
mislim da su s tom scenom htjeli malo vise nju da opisu
Polazim od pretpostavke da je u pitanju serija, a ne film i naravno da ce biti gubljenja vremena. Mislim da desetak minuta u svemu tome ne kvari dojam. S druge strane scene seksa i tusiranja su itekako bitne - jer njih dvoje kao glavni likovi predstavljaju suprotnosti prikazane malo neuobicajenije (on - empatican, ona hladna kuja). Ako nastavim pisati, ispast ce da je SPOILER
The devil is in the detail kaže i Anderson tako :-D
Nemam ništa protiv detalja zapravo volim ih međutim ovdje je riječ o sekvencama koje su nepotrebne ili preduge. Evo naveo sam poziv policiji od strane sestre pa poziv se proteže sve dok do sestre ne dođe policija da ne nabrajam jer neću moći izbjeći spoiler. Jednostavno get to the point. 10 minuta itekako znaju biti bolje utrošene. Npr Bron skoro da nema scene koja se kasnije ne nadovezuje, koja nešto ne objašnjava, koja nešto ne povezuje, kada vidiš lika koji se do tada nije pojavio jedva čekaš da vidiš kako će on biti povezan sa pričom koja je njegova uloga. Vrijeme je pametno iskorišteno dovoljno da objasni o čemu se radi a dovoljno kratko da ne dosadi.
Da druga stvar ok shvatili smo message - women power - jako inovativno.
Eh sada ja ovo baš ucrnio pa da popravim SERIJA NIJE LOŠA. Ima dobru glumu, ima dobru priču, ima puno sjajnih elemenata samo još još malo fali do izvrsnosti.
Korisničkoime
Posts: 4836
Joined: 18/11/2010 00:26

#5332 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Korisničkoime »

bosanska senzacija wrote:Velika preporuka za Sons of Anarchy.

Nakon 5-6 epizoda prve sezone sam razmišljao o prestanku gledanja ali sam se veoma brzo navukao do te mjere da dnevno pregledam 2-3 epizode.

Radnja je veoma dinamična, zapleti i raspleti su inteligentno osmišljeni, likovi su dobro razrađeni i muzičke podloge su sjajne. Velika preporuka :thumbup:

Kako podnosiš Charlie Hunnam koji glumi lik Jacksona 'Jax' Tellera. Mislim lik kako ti lik može proći kao zajeban tip, pa onaj hod klati se kao da ima olovo u guzici. Mislim za opasnih karaktera nije dok npr. odlično glumi kada su neke emocije u pitanju za neku dramu ili ljubavnu priču lik je prvi izbor.
User avatar
vicious
Posts: 7668
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5333 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

Je li ko gledao prvu sezonu Ray Donovan? http://www.imdb.com/title/tt2249007/
Čuo sam da je dobra serija, ali nešto mi je mrzak ovaj Liev Schreiber, pa da vidim isplati li se savladati odbojnost i odgledati... :D
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#5334 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Sanchez22 »

Nisam ocekivao onakav kraj Sons of Anarchy.Poprilicno me uzdrmalo :-D
User avatar
Steph
Posts: 3205
Joined: 02/05/2013 19:37
Location: A cornered fox is more dangerous than a jackal!

#5335 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Steph »

Dobar Arrow :D
omar little
Posts: 17401
Joined: 14/03/2008 21:14

#5336 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

razocarava me malo masters of sex. glavni likovi postaju karikaturalni, bas kako sam se i bojala, nadam se da ce to ispraviti u iducoj sezoni. niti je bill bas toliki negativac, niti je virginia supervuman bez koje se nista pozitivno ne bi desilo u svijetu tih oh sou drustveno nesposobnih i retardiranih naucnika. njh.
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#5337 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Saian »

omar little wrote:razocarava me malo masters of sex. glavni likovi postaju karikaturalni, bas kako sam se i bojala, nadam se da ce to ispraviti u iducoj sezoni. niti je bill bas toliki negativac, niti je virginia supervuman bez koje se nista pozitivno ne bi desilo u svijetu tih oh sou drustveno nesposobnih i retardiranih naucnika. njh.
jes vidjela sto ti je nauchnik, ni sebe ne stedi nego bez prezanja u studiju i na stol, to ja zovem predanost, i sam sam takav :oops:
hrabri_per0
Posts: 9
Joined: 02/09/2012 19:07

#5338 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hrabri_per0 »

bosanska senzacija wrote:Velika preporuka za Sons of Anarchy.

Nakon 5-6 epizoda prve sezone sam razmišljao o prestanku gledanja ali sam se veoma brzo navukao do te mjere da dnevno pregledam 2-3 epizode.

Radnja je veoma dinamična, zapleti i raspleti su inteligentno osmišljeni, likovi su dobro razrađeni i muzičke podloge su sjajne. Velika preporuka :thumbup:
za razliku od tebe, ja proklinjem dan kad sam poceo da je gledam.. i mene je na pocetku drzala euforija, bilo mi je lijepo gledati ulazak u (tada sam mislio) jednu od boljih TV prica.. ali sad.. u 6 sezoni, cekam izlazak svake nove epizode samo da vidim koliko daleko misle ici sa pretjerivanjem i mastom.. doslovno, cekam kad ce se pojaviti neki junak iz indijske serije i upotpuniti show.. ODRON..
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#5339 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nema me tamo »

hrabri_per0 wrote:
bosanska senzacija wrote:Velika preporuka za Sons of Anarchy.

Nakon 5-6 epizoda prve sezone sam razmišljao o prestanku gledanja ali sam se veoma brzo navukao do te mjere da dnevno pregledam 2-3 epizode.

Radnja je veoma dinamična, zapleti i raspleti su inteligentno osmišljeni, likovi su dobro razrađeni i muzičke podloge su sjajne. Velika preporuka :thumbup:
za razliku od tebe, ja proklinjem dan kad sam poceo da je gledam.. i mene je na pocetku drzala euforija, bilo mi je lijepo gledati ulazak u (tada sam mislio) jednu od boljih TV prica.. ali sad.. u 6 sezoni, cekam izlazak svake nove epizode samo da vidim koliko daleko misle ici sa pretjerivanjem i mastom.. doslovno, cekam kad ce se pojaviti neki junak iz indijske serije i upotpuniti show.. ODRON..
Sta tacno mislis pod tim " pretjerivanje " ?
Korisničkoime
Posts: 4836
Joined: 18/11/2010 00:26

#5340 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Korisničkoime »

vicious wrote:Je li ko gledao prvu sezonu Ray Donovan? http://www.imdb.com/title/tt2249007/
Čuo sam da je dobra serija, ali nešto mi je mrzak ovaj Liev Schreiber, pa da vidim isplati li se savladati odbojnost i odgledati... :D
Gledao sam do neke 5-6 epizode ne znam ni sam zašto sam prestao inače dobra serija, dobra priča, iako se čini "laganom" i nije baš tako jer je praćena prilično teškim i sumornim detaljima iz privatnog života likova pogotovo iz njihove prošlosti.
Uglavnom ima neobičan posao koji ga stavlja pred određene probleme koji su zapravo maleni spram onih koji ga okružuju i sustižu a vezani su za njegovu bližu porodicu i prošlost iste.
Schreiber je meni uvijek bio ok glumac hebiga pitanje ukusa, meni se svidilo to što je odglumio dok sam ja gledao dok je Jon Voight stvarno super (glumi stvarno uvrnutog i bolesnog lika).
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#5341 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by MedenoSrce »

Saian wrote:
omar little wrote:razocarava me malo masters of sex. glavni likovi postaju karikaturalni, bas kako sam se i bojala, nadam se da ce to ispraviti u iducoj sezoni. niti je bill bas toliki negativac, niti je virginia supervuman bez koje se nista pozitivno ne bi desilo u svijetu tih oh sou drustveno nesposobnih i retardiranih naucnika. njh.
jes vidjela sto ti je nauchnik, ni sebe ne stedi nego bez prezanja u studiju i na stol, to ja zovem predanost, i sam sam takav :oops:
jes' fakat :-) nidje veze
User avatar
vee-jay
Posts: 9881
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#5342 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vee-jay »

poceo gledati trecu sezonu downton, vidim treme isto pocela a za gubljenje vremena je filadelfija tu a jos ni arrested devevolpment nisam stigao pogledati... meni superica a jos treba naci vremena za hrpu novih serija koje ni ne poznajem... hmmm :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#5343 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ultima_palabra »

omar little wrote:razocarava me malo masters of sex. glavni likovi postaju karikaturalni, bas kako sam se i bojala, nadam se da ce to ispraviti u iducoj sezoni. niti je bill bas toliki negativac, niti je virginia supervuman bez koje se nista pozitivno ne bi desilo u svijetu tih oh sou drustveno nesposobnih i retardiranih naucnika. njh.
Jel ta serija neko pretjerivanje tipa Californication?
User avatar
vicious
Posts: 7668
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5344 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious »

Korisničkoime wrote:
vicious wrote:Je li ko gledao prvu sezonu Ray Donovan? http://www.imdb.com/title/tt2249007/
Čuo sam da je dobra serija, ali nešto mi je mrzak ovaj Liev Schreiber, pa da vidim isplati li se savladati odbojnost i odgledati... :D
Gledao sam do neke 5-6 epizode ne znam ni sam zašto sam prestao inače dobra serija, dobra priča, iako se čini "laganom" i nije baš tako jer je praćena prilično teškim i sumornim detaljima iz privatnog života likova pogotovo iz njihove prošlosti.
Uglavnom ima neobičan posao koji ga stavlja pred određene probleme koji su zapravo maleni spram onih koji ga okružuju i sustižu a vezani su za njegovu bližu porodicu i prošlost iste.
Schreiber je meni uvijek bio ok glumac hebiga pitanje ukusa, meni se svidilo to što je odglumio dok sam ja gledao dok je Jon Voight stvarno super (glumi stvarno uvrnutog i bolesnog lika).
Hvala za info :thumbup:
Ma ne kažem ja da je Schreiber loš glumac, nego onako me nervira sama njegova pojava i faca... ali eto, pružićemo mu šansu :D
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#5345 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Saian »


0:37 is quoted in the script as "he holds the reciever out so that the caller may register the lack of Basilic noises".
:D



:D
hrabri_per0
Posts: 9
Joined: 02/09/2012 19:07

#5346 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hrabri_per0 »

nema me tamo wrote: Sta tacno mislis pod tim " pretjerivanje " ?

ono sto se ceka od druge sezone desi se u 5toj.. razvlace, oprase na ruke.. detektivi federalni, tuzioci drzavni svi su nemocni da im stanu u kraj.. gluma je od pocetka poluprofesionalna.. meni licno prelazi u patetiku.. nisam vise fan.. da ne gusim.. ovdje treba preporucit dobru.. a ima boljih serija od Sinova..

Peaky Blinders i Broen beton.. kad bi nasao nesto na taj fazon bio bih zahvalan..
omar little
Posts: 17401
Joined: 14/03/2008 21:14

#5347 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

ultima_palabra wrote:
omar little wrote:razocarava me malo masters of sex. glavni likovi postaju karikaturalni, bas kako sam se i bojala, nadam se da ce to ispraviti u iducoj sezoni. niti je bill bas toliki negativac, niti je virginia supervuman bez koje se nista pozitivno ne bi desilo u svijetu tih oh sou drustveno nesposobnih i retardiranih naucnika. njh.
Jel ta serija neko pretjerivanje tipa Californication?
nije, nije ko californication.to mi je bila bezveze serija nakon prve sezone. ovo je istinita prica, imaju finih trenutaka i zanimljivo zna biti, ali su u zadnjih par epizoda zbilja pretjerali s glorifikacijom tog zenskog lika. nema potrebe za tim, prica je sama po sebi zanimljiva, ne znam zasto ovo rade bez veze. valjda ce se izbalansirati u finalu i iducoj sezoni.
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#5348 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by shin »

Ja sam odradio The Killing, koji limit od serije.

http://www.imdb.com/title/tt1637727/

Imaju samo tri sezone, i dva slucaja ubistva. Jos je u planu sest epizoda da se snimi.

Dalilaaawashere
Posts: 1
Joined: 04/12/2013 02:11

#5349 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dalilaaawashere »

klix , preporuka za djevojke . Treca sezona pocinje u januaru ,prve dvije imaju po 10 epizoda. Ako ste voljeli Sex i grad , svidjet ce vam se ova modernija verzija .Iako u biti dosta se razlikuju kao serije imaju tu zajednicku notu prezivljavanja slobodnih i manje slobodnih zena u velikom gradu :-D

http://www.imdb.com/title/tt1723816/?ref_=nv_sr_3

Za ljubitelje horor zanra ,inace moj favoriti American Horror Story , trenutno se prikazuje treca sezona i fenomenalna je. Nisu povezane i nije bitan red gledanja sezona.Glumci se neki ponavljaju , ali ne se ne stignes vezati za neki lik da bi ti u drugoj sezoni bilo ga cudno gledati u drugoj ulozi. :evil:

http://www.imdb.com/title/tt1844624/?ref_=nv_sr_2
howdy
Posts: 3607
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#5350 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by howdy »

Sanchez22 wrote:Nisam ocekivao onakav kraj Sons of Anarchy.Poprilicno me uzdrmalo :-D

ode nabolje dupe u seriji :D grrrrrrrrrrrrrr
Post Reply