BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
14
20%
eronet
7
10%
mtel
7
10%
haloo
4
6%
Novotel
38
54%
 
Total votes: 70

User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#5326 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Cupko_ wrote:
nagibSA wrote:Nigdje ne pise kakve su tarife (minute i sl.) kad se potrose dokupi na slagalici :-)
Pisao sam negdje vec;
0,20 KM/min prema svim mob. i fiksnim mrezama
0,10 KM sms prema svima
0,20 KM/MB
Pretpostavka je da ces koristit pakete jer na malom paketu razgovora za 3 KM dobijes 30 minuta sto je 0,10 KM/min, na paketu od 5 KM dobijes 80 minuta i izadje te 0,0625 KM/min, a na velikom paketu od 10 KM dobijes 200 min sto je 0,05 KM/min.
Zbog toga nisu nigdje naglasene cijene mada vjerujem da ce biti i to, tek je krenulo.
U svakom slucaju jedna od povoljnijih (ako ne i najpovoljnija) prepaid ponuda na trzistu ako uzmemo u obzir sve 3 komponente (minute, SMS i net).
A zašto u uslovima korištenja Slagalice stoji da je u pitanju promotivna ponuda i traje do kraja decembra?
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#5327 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by doff »

Vjerovatno misle na promociju duplanja MB 12 mjeseci. Ko u tom periodu aktivira slagalicu, dobivat će ovaj benefit...
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#5328 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by escobar__ »

Ne znam, nisam vidio da tamo igdje i pominju te duple bonuse.

Uslovi korištenja
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#5329 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

escobar__ wrote:
Cupko_ wrote:
nagibSA wrote:Nigdje ne pise kakve su tarife (minute i sl.) kad se potrose dokupi na slagalici :-)
Pisao sam negdje vec;
0,20 KM/min prema svim mob. i fiksnim mrezama
0,10 KM sms prema svima
0,20 KM/MB
Pretpostavka je da ces koristit pakete jer na malom paketu razgovora za 3 KM dobijes 30 minuta sto je 0,10 KM/min, na paketu od 5 KM dobijes 80 minuta i izadje te 0,0625 KM/min, a na velikom paketu od 10 KM dobijes 200 min sto je 0,05 KM/min.
Zbog toga nisu nigdje naglasene cijene mada vjerujem da ce biti i to, tek je krenulo.
U svakom slucaju jedna od povoljnijih (ako ne i najpovoljnija) prepaid ponuda na trzistu ako uzmemo u obzir sve 3 komponente (minute, SMS i net).
A zašto u uslovima korištenja Slagalice stoji da je u pitanju promotivna ponuda i traje do kraja decembra?
I Tourist start paket je bio promotivna ponuda do 09/2017 te tada prešao u stalnu.
tnt-tunja
Posts: 1058
Joined: 19/08/2014 21:08

#5330 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by tnt-tunja »

Pozdrav!

Imam jedan telefon koji je kodiran na BhTelekom mrežu, želio bih kupiti jednu karticu (novi broj za posla) pa me zanima da li može Hallo ili neka druga ili samo bh Telecom?
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#5331 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by doff »

tnt-tunja wrote:Pozdrav!

Imam jedan telefon koji je kodiran na BhTelekom mrežu, želio bih kupiti jednu karticu (novi broj za posla) pa me zanima da li može Hallo ili neka druga ili samo bh Telecom?
Samo bht kartica može. Ako je telefon otplaćen, pošalji zahtjev za otključavanje.
tnt-tunja
Posts: 1058
Joined: 19/08/2014 21:08

#5332 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by tnt-tunja »

doff wrote:
tnt-tunja wrote:Pozdrav!

Imam jedan telefon koji je kodiran na BhTelekom mrežu, želio bih kupiti jednu karticu (novi broj za posla) pa me zanima da li može Hallo ili neka druga ili samo bh Telecom?
Samo bht kartica može. Ako je telefon otplaćen, pošalji zahtjev za otključavanje.
ma pokusavao sam, telefon kupljen na piku, istekao mu ugovor, ovi u telecomu ne zele da otkljucaju...traze mi ime prezime broj telefona, adresu ko je kupio uredjaj kod njih...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#5333 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mali_milojica »

Imam priliku kupiti nov telefon sa garancijom od 2god kod Mtel
Iskustva sa Mtel garancijom?
Da li u njihov telefon moze BHTelecom kartica barem u jedan SIM slot jer je tel dual SIM?
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#5334 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

mali_milojica wrote:Imam priliku kupiti nov telefon sa garancijom od 2god kod Mtel
Iskustva sa Mtel garancijom?
Da li u njihov telefon moze BHTelecom kartica barem u jedan SIM slot jer je tel dual SIM?
Ista ti je garancija kod svih provajdera, oficijalna. Znaci odmah je dobra. Mislim da je kod mtela drugi sim otkljucan, ali za svaki slucaj pitaj u mtelu je li tako. Znam da bh telecom voli zakljucati i drugi sim, pa sta znas je li tako radi i mtel.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#5335 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mali_milojica »

diablobih wrote:
mali_milojica wrote:Imam priliku kupiti nov telefon sa garancijom od 2god kod Mtel
Iskustva sa Mtel garancijom?
Da li u njihov telefon moze BHTelecom kartica barem u jedan SIM slot jer je tel dual SIM?
Ista ti je garancija kod svih provajdera, oficijalna. Znaci odmah je dobra. Mislim da je kod mtela drugi sim otkljucan, ali za svaki slucaj pitaj u mtelu je li tako. Znam da bh telecom voli zakljucati i drugi sim, pa sta znas je li tako radi i mtel.
Raspitao se,zakljucana oba SIM slota.
Nista,onda trazim sa BHTelecom garancijom.
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#5336 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Ali_G »

Ne znam gdje si se raspitivao, al supruga ima P10 kupljen u mtelu, uredno koristi bht sim
User avatar
Doda37
Posts: 1723
Joined: 29/06/2007 23:11

#5337 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Doda37 »

Prije dvije godine Huawei G7 BH Telecom, uopce nije bio zakljucan SIM
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#5338 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mali_milojica »

Ali_G wrote:Ne znam gdje si se raspitivao, al supruga ima P10 kupljen u mtelu, uredno koristi bht sim
Pitao momka u BL,pitam ga moze li,kaze ne znam. Hajde raspitaj se,ako moze odmah pravimo posao,javlja se nakon 10' kaze zvao druga u MTEL i rece ne moze. U pitanju je P10 Lite.
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#5339 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by diablobih »

mali_milojica wrote:
Ali_G wrote:Ne znam gdje si se raspitivao, al supruga ima P10 kupljen u mtelu, uredno koristi bht sim
Pitao momka u BL,pitam ga moze li,kaze ne znam. Hajde raspitaj se,ako moze odmah pravimo posao,javlja se nakon 10' kaze zvao druga u MTEL i rece ne moze. U pitanju je P10 Lite.
Ma mrsko covjeku bilo zvati ba :D Nazovi sam Mtel i pitaj, nista te ne kosta.
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#5340 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Ali_G »

Ja sam isto tako pitao preko call centra i gospodja neuvjerljivim tonom rece da su telefoni zakljucani za mtel mrezu (tj pojma nema:))
Covjek od kojeg sam kupio mob mi je rekao da mob uredno radi sa drugim karticama, sto sam provjerio prilikom preuzimanja uredjaja. Sad je li jedan slot slobodan ili oba, to ne znam. Uglavnom mob je iz mtela, uredno radi sa drugom karticom.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28428
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5341 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Znam da nije tema ali koliko kosta otkljucavanje pa i rutovanje telefena.
User avatar
nagibSA
Posts: 1154
Joined: 19/10/2017 01:21

#5342 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nagibSA »

Vizionar 1985 wrote:Znam da nije tema ali koliko kosta otkljucavanje pa i rutovanje telefena.
Besplatno! :wink:
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#5343 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Radar71 »

Vizionar 1985 wrote:Znam da nije tema ali koliko kosta otkljucavanje pa i rutovanje telefena.
Za tebe 200 KM :evil:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#5344 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by MTV »

Dok mi sanjamo 4G i uvodjenje DVBT2 u hrvatskoj krenulo testiranje 5G mreze.

https://mob.hr/vipnet-pokrenuo-prvu-tes ... hrvatskoj/
User avatar
sagosen
Posts: 929
Joined: 24/08/2015 02:44
Location: Banja Luka

#5345 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by sagosen »

MTV wrote:Dok mi sanjamo 4G i uvodjenje DVBT2 u hrvatskoj krenulo testiranje 5G mreze.

https://mob.hr/vipnet-pokrenuo-prvu-tes ... hrvatskoj/
Tijekom testiranja ostvarene su brzine prijenosa podataka od 700 Mbit/s :shock: :shock:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#5346 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by MTV »

IkaIJ wrote:
MTV wrote:Dok mi sanjamo 4G i uvodjenje DVBT2 u hrvatskoj krenulo testiranje 5G mreze.

https://mob.hr/vipnet-pokrenuo-prvu-tes ... hrvatskoj/
Tijekom testiranja ostvarene su brzine prijenosa podataka od 700 Mbit/s :shock: :shock:
5G navodno moze do 10Gbps
https://en.wikipedia.org/wiki/
https://5g.co.uk/guides/how-fast-is-5g/
User avatar
sagosen
Posts: 929
Joined: 24/08/2015 02:44
Location: Banja Luka

#5347 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by sagosen »

MTV wrote:
IkaIJ wrote:
MTV wrote:Dok mi sanjamo 4G i uvodjenje DVBT2 u hrvatskoj krenulo testiranje 5G mreze.

https://mob.hr/vipnet-pokrenuo-prvu-tes ... hrvatskoj/
Tijekom testiranja ostvarene su brzine prijenosa podataka od 700 Mbit/s :shock: :shock:
5G navodno moze do 10Gbps
https://en.wikipedia.org/wiki/
https://5g.co.uk/guides/how-fast-is-5g/
Onda se sjetim razmišljanja prosječnog Bošnje "Ma šta će nam 4G, može i na 3G sve". Sve dok je takvog stava ni ne zaslužujemo ništa bolje. :)
User avatar
semirsar
Posts: 9053
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#5348 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by semirsar »

a sto ce i 2G... sto ce uopste bilo kakav telefon?!
krampa i lopata, i radi, jbt telefon kad mozga nejmas svojom glavom da mislis.
to vazi za sve one kojima je vlastiti tor jedini domet
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#5349 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by MTV »

Dzaba 4G ako ce limit biti 100-200-500 MB. To bi racuni bili ko u doba ogranicenog adsl.

Jbg ja sam na ljeto u HR samo tako sprzio 30+ GB na 4G. 4G treba da se uvede al da ima pakete 5GB na vise.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28428
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5350 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Ma nece raja da prelazi. Navika. Nagovarao sam ja svoje ali nece, tvrdoglavi, vise nego ja mozda. Ja kako furam Halo imam interneta i viska, a mozda bi i vise trosio da imam neke stvari ali radi na tome da ih nabavim, tako da cu trositi mozda sve vise interneta. Jos ja glupson drzim na 360 rezoluciji. :-)
Post Reply