Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5301 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

ado-šampion wrote:
ranger wrote:
konektovan wrote:Nisu to nikakve predrasude, zadnji pogon i snijeg, ne more to u istu recenicu. :wink: :D
nista onda mi koji vozimo auta sa zadnjim pogonom da prislonimo do visibaba.... kazu nemre po snijegu, ni ja ne kontam al tako kazu... :run:
Sta ja napisah u zadnjem postu... oni koji su vidjeli u prolazu i na internetu...

Ti pogotovo sa svojim isprdkom, do proljeca, ne na ulice. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5302 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

meni se ne voza kada nije snijeg :P
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#5303 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ranger »

Ja svako jutro uz kafu tabirim prognozu, voziti il pjesacit, pitanje je sad...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5304 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Skidas li lance ikako :skoljka: :lol:
Ono klepetanje, varnice, lupanje po blatobranima, ipak je to zadnji pogon :-D
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#5305 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by baja »

review:Sava eskimo hp evo 45 dana po snijegu, ledu, grad, planina...odlicna guma za cijenu 112KM/komad 205-55-R16
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5306 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by direstraits0078 »

Ja sam sinoc i jutros driftao, i to bez ruĆne. Automat, 120 kW, pogon u straznjici, gume ljetnje, prazan... :roll: Snijega 3 cm, ali bas onako lijepo pao, disco light show na tabli. :lol:

Srecom, veceras su legle zimske gume. Nadam se. :-)
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#5307 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mahalas505 »

direstraits0078 wrote:Ja sam sinoc i jutros driftao, i to bez ruĆne. Automat, 120 kW, pogon u straznjici, gume ljetnje, prazan... :roll: Snijega 3 cm, ali bas onako lijepo pao, disco light show na tabli. :lol:

Srecom, veceras su legle zimske gume. Nadam se. :-)
Il jesu ili nisu :D .
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#5308 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

Sinoć su ćuneri na Ilidži driftali, na onom velikom parkingu ispod mosta, bilo ih desetak :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#5309 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

kloniran wrote:Sinoć su ćuneri na Ilidži driftali, na onom velikom parkingu ispod mosta, bilo ih desetak :lol:
Sve garant xenon ćuning :lol:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#5310 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

Leon16v wrote:
kloniran wrote:Sinoć su ćuneri na Ilidži driftali, na onom velikom parkingu ispod mosta, bilo ih desetak :lol:
Sve garant xenon ćuning :lol:
Prolazio brzom cestom pa nisam zavirivao puno, samo malo usporio da bacim pogled :D
Stede ljudi gume na ledu a i lakse se zanosi auto :D
Svi driftaju cim se led ufati samo ja provjeravam proklizava li mi auto pravo kad naglo stisnem kocnicu :lol:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5311 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by direstraits0078 »

mahalas505 wrote:
direstraits0078 wrote:Ja sam sinoc i jutros driftao, i to bez ruĆne. Automat, 120 kW, pogon u straznjici, gume ljetnje, prazan... :roll: Snijega 3 cm, ali bas onako lijepo pao, disco light show na tabli. :lol:

Srecom, veceras su legle zimske gume. Nadam se. :-)
Il jesu ili nisu :D .
Bumo videli za sahat vremena.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5312 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Imam jako dobre 4 Tigar zimske gume (sara 6 i 7 mm) za prodati. 195-60 R15. Vrlo povoljno. Vozene samo zimi, bile montirane na zasebnim felgama. Da se zna ako kome treba. :)
User avatar
kinzekonze
Posts: 845
Joined: 05/02/2013 23:23
Location: MOJ GRAD MOJ KLUB

#5313 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kinzekonze »

Jedno pitanje vezano za lance.
Imam lance 215/60/16, a gume su 215/65/16. Mogu li se ovi lanci staviti na ove gume ili moram mijenjati?
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#5314 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

mislim da ne, provjeri na kutiji piše za koje dimenzije guma mogu
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5315 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Ja mislim da ce moci jer lanci se uvijek prave za vise dimenzija guma. Najbolje da pokusas nabaciti lanac na jednu gumu i licno se uvjeriti.
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#5316 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Seawolf »

kinzekonze wrote:Jedno pitanje vezano za lance.
Imam lance 215/60/16, a gume su 215/65/16. Mogu li se ovi lanci staviti na ove gume ili moram mijenjati?
Ne mogu.

Na gume dimenzija 215/60R16 idu lanci sa oznakom veličine 097 ili 100.

Na gume dimenzija 215/65R16 idu lanci sa oznakom veličine 102.
User avatar
kinzekonze
Posts: 845
Joined: 05/02/2013 23:23
Location: MOJ GRAD MOJ KLUB

#5317 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kinzekonze »

Seawolf wrote:
kinzekonze wrote:Jedno pitanje vezano za lance.
Imam lance 215/60/16, a gume su 215/65/16. Mogu li se ovi lanci staviti na ove gume ili moram mijenjati?
Ne mogu.

Na gume dimenzija 215/60R16 idu lanci sa oznakom veličine 097 ili 100.

Na gume dimenzija 215/65R16 idu lanci sa oznakom veličine 102.
E to me interesuje, hvala. Kod mene je 100 i dakle ne moze.

P.S. Ako kome trebaju 100 neka se javi da pazarimo. Novi su :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5318 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

tope se zimske gume u februaru :-) :run:
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#5319 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Lord Vader »

Eh ljudi moji, trebalo bi polako početi razmišljati i o ovome.

Prošlu godinu sam se nameračio da uzmem gume, ali sam ipak odlučio odguliti sa starim koje su bile popriiiilično loše, tako da dosta po snijegu nisam ni vozio.

Elem, sad moram uzeti zimske jer sam stare bacio (taktički, da sam sebe ne lažem), pa vidjeh ovo i sviđa mi se

http ://www .ekupi .ba/Continental-19565R15-95T-XL-TS860-CONTIWINTERCONTACT-Pot-Pri-Buka-0-dB-325436.aspx

Sad da vas stručnije, iskusnije i pametnije pitam, imate li neko mišljenje o ovim gumama ili možda prijedlog nečeg u rangu ali da je bolje (Michelin, GY i sl).

Auto je Merc w203 220cdi, automak, 110kw.

Hvala i živjeli
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5320 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dozer »

Alpine 5.
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#5321 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Lord Vader »

Dozer wrote:Alpine 5.
To i razmišljam kao jednu od opcija. Ove su doduše nova generacija i malo su jeftinije, pa se kontam. :)
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5322 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dozer »

Ja sam na njima na 2 auta, i odlicne su.
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#5323 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Lord Vader »

Super, hvala ti. Alpin svakako ostaje u igri. :thumbup:

Da li ih ima sa DOT16?

Imam još jedno mjesec svakako da se kontam, pa ću još dobro da razmislim i pregledam mišljenja i recenzije. :thumbup:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#5324 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Lord Vader wrote:Eh ljudi moji, trebalo bi polako početi razmišljati i o ovome.

Prošlu godinu sam se nameračio da uzmem gume, ali sam ipak odlučio odguliti sa starim koje su bile popriiiilično loše, tako da dosta po snijegu nisam ni vozio.

Elem, sad moram uzeti zimske jer sam stare bacio (taktički, da sam sebe ne lažem), pa vidjeh ovo i sviđa mi se

http ://www .ekupi .ba/Continental-19565R15-95T-XL-TS860-CONTIWINTERCONTACT-Pot-Pri-Buka-0-dB-325436.aspx

Sad da vas stručnije, iskusnije i pametnije pitam, imate li neko mišljenje o ovim gumama ili možda prijedlog nečeg u rangu ali da je bolje (Michelin, GY i sl).

Auto je Merc w203 220cdi, automak, 110kw.

Hvala i živjeli
Continental je u losijim vrmemnskim uslovima bolji od Michelina i GY.
Michelin ce najduze trajati, ali oni i zimske performanse su uvijek ni tamo ni vamo.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#5325 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Conti (imam t850 i cpc5) je jako dobar na mokrom asfaltu. Nekad mi se cini da je bolji nego na suhom.

Poslano sa Tipfeler mašine
Post Reply