Dešavanja u Srbiji

Post Reply
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5301 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

Ajde Kiki , cekam ovde tri sata da stavis sliku ... Jos cu stvarno poverovati u onu teoriju da vicevi o Bosancima u stvari i ne postoje ... :-)

edit : 00:45 h

Uzmes , otvoris " Odgovor "

U drugom prozorchetu ukucash http://www.imageshack.us

odesh na opciju " browse " , ucitash sliku , link za " kopi " ti je gore , na stranici koja ti se otvori ;

Kad to uradish , kliknesh na " Img " u " odgovorima " ( na sarajevo X ) , nalazi se gore , na sredini ( otprilike )

Tachno na sredini dva znaka ( [img][img] ) pejstujesh ono shto si prethodno kopirao ;

poshaljesh odgovor ;-)


Jel sam zasluzila poljubac ?

edit : 00:56h

idem da uchim ... :-?
Last edited by KIA on 03/07/2009 00:57, edited 2 times in total.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5302 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

Image
evo, kia, to je ta ...
User avatar
vee-jay
Posts: 9851
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#5303 Re: Desavanja u Srbiji

Post by vee-jay »

Politika načela i istine

Tadić je u Banjoj Luci istakao tri načela: nemiješanje u unutrašnje poslove Bosne i Hercegovine, podrška demokratiji i podrška svemu o čemu se dogovore tri naroda. Da li su ova načela međusobno saglasna? Odgovor je negativan

U više izjava Boris Tadić i Vuk Jeremić su objašnjavali politiku prema susedima. Ona se, tvrde, zasniva na načelima i na istini. O kojim je, najpre, načelima reč?

Uzmimo primer odnosa sa Bosnom i Hercegovinom. Tadić je u Banja Luci istakao tri načela: nemešanje u unutrašnje poslove Bosne i Hercegovine, podrška demokratiji i podrška svemu o čemu se dogovore tri naroda. Da li su ova načela međusobno saglasna? Odgovor je negativan.

Lako je videti prvu nesaglasnost. Naime, na pitanje zašto se Srbija meša u probleme sa kojima se trenutno suočava Bosna i Hecegovina, odgovor nije da se ne meša, već da se meša zato što je garant Dejtonskog sporazuma. No, to je, da se tako izrazim, sistemska kontradikcija, koja je posledica, blago rečeno, mešanja Srbije u rat u Bosni i Hercegovini. Zapazimo to ovde i ostavimo po strani.

Šta je to puna demokratija Uzmimo da se načelo nemešanja odnosi, sada i samo, na trenutne i buduće političke probleme sa kojima se suočava i suočavaće se Bosna i Hercegovina. Tu je važna saglasnost načela o nemešanju i onoga o podršci demokratiji, kao i kritika visokog predstavnika Valentina Inzka zato što ne uvažava demokratske odluke legitimno izabranih predstavnika. To se odnosi na odluku visokog predstavnika da stavi van snage odluku Skupštine Republike Srpske da preuzme neke nadležnosti Bosne i Herecegovine. Jeremić već duže vreme ističe zalaganje Srbije za demokratizaciju Bosne i Hercegovine. Evo najnovije izjave (Vreme 964, 25. jun 2009.): "Nadam se da će svi činioci Dejtonskog sporazuma u bliskoj budućnosti doći do zajedničkog zaključka da je nakon 15 godina vladavine visokih predstavnika u BiH došlo vreme da se uspostavi puna demokratija." Kako se to odnosi prema načelu nemešanja? To zavisi od toga kako se shvati načelo konsenzusa triju naroda. Zašto? Zato što se tim načelom definiše demos u Bosni i Hercegovini. Šta to implicira?

Odgovor je nedvosmislen: ako je o svemu što je od zajedničkog interesa potrebno da se dogovore sva tri naroda, ako je to demokratski postupak, onda je odluka Skupštine Republike Srpske nedemokratska. Iz ovoga, opet, sledi sledeće: ako se predviđa mogućnost da do saglasnosti ne dođe i da može da dođe do jednostranih odluka jednog, drugog ili trećeg naroda, potrebno je da neko arbitrira. U skladu sa principom nemešanja, to ne može da bude neka druga zemlja, recimo Srbija, već međunarodna zajednica, dakle njen visoki predstavnik. Što je smisao Dejtonskog sporazuma, čiji je garant Srbija, što se neprestano i ističe. A iz toga bi trebalo da sledi podrška visokom predstavniku, a ne kritika njegovog postupka, a to bi i inače trebalo da sledi iz načela nemešanja u unutrašnje poslove suverenih država (Bosna i Hercegovina je članica UN-a od 1992).

Verbalna podrška konsenzusu Pogledajmo sada saglasnost zalaganja za demokratizaciju i za odlučivanje konsenzusom triju naroda. Lako je videti da Republike Srpske ne bi uopšte bilo da su ta dva načela poštovana. Takođe je jasno da bi uređenje Bosne i Hercegovine bilo sasvim drukčije od dejtonskog da je demos ove zemlje definisan na prirodan način, dakle kao skup građana ove države, kako je i bio definisan, po preporuci međunarodnih činilaca, na referendumu o samostalnosti, što je bila osnova za prijem Bosne i Hercegovine u UN i za angažovanje međunarodne zajednice od tada do sada. Budući da Dejtonski sporazum nije tako definisao demos Bosne i Hercegovine, potrebna je podela nadležnosti i njena povremena preraspodela. Do nje se ne može doći jednostranim odlukama, a saglasnosti za sada nema. Zbog čega i postoji visoki predstavnik koji povremeno podseća sve, uključujući i garante koji se mešaju ili se ne mešaju, da ne postoji volja da se ova dva načela usaglase.

U toj se, dakle, stvari, politika Tadića i Jeremića ne razlikuje se od Miloševićeve politike. Najpre se sub rosa podstiče jednostranost donošenja odluka u Republici Srpskoj pozivanjem na demokratska načela, što se tamo shvati kao obećanje da će se ići do kraja, a potom se izbegava sukob sa međunarodnim činiocima, pa se verbalno podržava načelo konsenzusa. A sve vreme se, naravno, ističe privrženost načelu nemešanja.

U tom je kontekstu zanimljiva politika istine koju odskora zagovara Jeremić. "Mi smo"- kaže on - (Utisak nedelje, sajt B92), "naprosto, kao ova Vlada, koja ne oseća nikakvo opterećenje onoga što se dešavalo u prošlosti, zbog toga što mi naprosto u tome nismo učestvovali, mi ni jednim svojim gestom nismo doprineli destabilizaciji regiona ni sada, ni prošle godine kada je bilo izuzetno teško, prilikom jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova, pogotovo tokom 90-ih godina. Znači, mi nemamo razloga da se stidimo toga, da kažemo istinu. I ako je svakome drugome dozvoljeno da kaže otvoreno istinu, to, ja mislim, treba da bude dozvoljeno i nama." I pojačanim tonom: "Ne može se graditi spoljna politika i budućnost ove zemlje na lažima i na prenebregavanju prošlosti, a desile su se stvari u prošlosti, koje možda nisu prijatne nekima od naših suseda. Možda su neki od naših suseda učinili stvari kojih ne bi baš voleli da se javno podsećaju, da su to učinili, ali mi nemamo nikakvog razloga da to krijemo."

Nedićeva država Ovde je važno precizno razumeti kako se koriste prvo i treće lice množine. Mi, koji smo sada na vlasti u Srbiji, nemamo ni jedan razlog da bežimo od istine. Oni, susedi, dakle države, imaju, ali oni, koji su sada tamo na vlasti, to ne vole da čuju. Jer su oni, biće važno u nastavku videti ko su ti, činili u prošlosti stvari na koje ne vole da ih se podseća. Nama, koji smo na vlasti, valja razumeti, istina o tome šta smo činili, važno je biti načisto na koga se misli, u prošlosti ne stvara nikakve probleme, a ni neprijatnost (nije jasno da li ni odgovornost).

Da bi se razumelo o kojoj politici istine je reč, valja podsetiti da se ovde govori, između ostalog i prećutno, o odluci Vlade Srbije, na insistiranje Jeremića, da tuži Hrvatsku za genocid i da joj pridruži dokumentaciju o genocidu nad srpskim narodom pod režimom Nezavisne države Hrvatske (NDH) u toku Drugog svetskog rata. Ovo poslednje je istina koja nekim susedima smeta, jer "su to učinili". Tu se pod susedima može jedino misliti na narode, dakle na hrvatski narod. Zašto? Zato što se ne može misliti na one koji su sada na vlasti u Hrvatskoj i zato što se ne može misliti na hrvatsku državu, jer niti ona niti bilo ko drugi, dakle ni međunarodna zajednica, ne prihvataju kontinuitet sa NDH (o ostalim optužbama će odlučiti jedan ili drugi međunarodni sud). Franjo Tuđman se trudio da taj kontinuitet nekako ustanovi, ali u tome nije uspeo. Dakle, istina o tome ne može da smeta ni hrvatskoj državi niti hrvatskim vlastima, jer nisu "to učinili". Tako da se ovo jedino može shvatiti kao Jeremićevo insistiranje na kolektivnoj odgovornosti hrvatskog naroda, što naravno nije istina i shvata se kao uvredljivo, što i jeste.

Drukčije, na žalost, stoji stvar sa srpskim vlastima i srpskom državom, ne i sa srpskim narodom. Naime, u prostorijama vlade čiji je Jeremić član, a to obavezuje i Tadića, visi (ako nije skinuta u međuvremenu) slika predsednika Vlade Srbije Milana Nedića, on se tako titulira da bi njegova slika tu mogla da se nađe, čime se ističe kontinuitet srpske države sa Nedićevom državom. Što čini Srbiju i sve njene vlade, pa i članove vlade, ne lično, nego kao predstavnike države, odgovornim za sve ono što je Nedićev režim činio (lično su odgovorni za to što je portret tu, ili je bio tu, gde jeste). To nisu obaveze koje drugi priznaju, što je dobro. To, takođe, na sreću, ne obavezuje srpski narod, bez obzira na trud koji u to ulažu srpski intelektualci i političari, kojima su dragi kolektivni identiteti i duhovna jedinstva (videti razne izjave u tom smislu Tadića i Jeremića), jer to naprosto nije istina, jer ne može da bude istina. Ali kada bi bilo istina, kao što ne mali broj nacionalista tvrdi, bilo bi prirodno da ona bude neprijatna sadašnjim članovima svih oblika srpskih vlasti, a i svim generacijama srpskog naroda. Nad čime bi trebalo da se zamisle i Tadić i Jeremić. Jer ako veruju u postojanje te odgovornosti, ali ne bi da je prihvate, onda moraju da lažu.

Valja pozdraviti politiku načela i istine za koju se zalažu Tadić i Jeremić, jer je zaista potrebno zastupati načela i držati se istine - to je čak i u javnom interesu, ako već nije dovoljno opravdano i obavezujuće samo po sebi. Neki kažu da bi ove izjave, sve zajedno sa protivrečnostima, tako i trebalo shvatiti - kao, što bi rekao Nušić, nikaragvansku protivodbranu. Samo još da je smešno.

Peščanik.net, 27.06.2009.
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5304 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

.
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5305 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

kiky wrote:Image
evo, kia, to je ta ...
Ijaooooooooooo , Kiki ,

pa to je grafit :-)

Hvala ! :mrgreen:
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5306 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

šta si očekivala ...
lopužo .... :-D
Petar Lukovic
Posts: 21
Joined: 06/01/2009 19:50

#5307 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Petar Lukovic »

KIA wrote:
bosna123 wrote:Ovaj prvi link sto si dao, mogu reci da je dobro da ljudi ipak mogu gledati i ovakve emisije na TV. Ovaj drugi mi je malo pretjeran, a i djeluje mi pijan na snimku. U svakom slucaju hvala :).
Postovani Gospodin ne zna kako to izgleda biti trezan , on je pijan non - stop ... Nekada su njegovi komentari imali oshtro sechivo , ali je on danas toliko otupeo , da nije vishe zanimljiv ni najokorelijim " Chedistima " ... Pera Lukovic je odavno za staro gvozdje ... parodija samog sebe ...
Hajd bolan KIA, ON je josh uvek neshto shto "talasa" vashu savjest. Sa deset piva je normalniji od 90% takvih kao TI.
Vi ste na Ivici Dachicha, to be or not to Kosovo, a za genocid u Prijedoru od strane tvoje strane pitaj mene, da ti objasnim iz prve ruke. 15000 civila ubijeno kraj maja 92-pochetak juna iste godine. Rudnik "Ljubija", rudarske kipe pune masovnih grobnica. Gledo, i vjerujem svojim ochima. Ne tebi, ....dodji ksebi, dok nije kasno za tvoju "propalu savjest". A ti nichim izazvana proglashujesh gosp. Lukovicha za alkoholichara. Lukovicu ne talasaj.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5308 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Bosnohercegovac wrote:Priča o regionalizaciji Srbije se zahuktava. Od početnih 7 regiona sa raznim zahtjevima izgleda da će ih bit barem petnaestak. Stigli su zahtjevi za autonomijom u autonomiji(tj. oblast sa velikim O :-D ) Bošnjaka, Mađara, Albanaca, Bugara, Rumuna.... a i Slovaka u Vojvodini ima nekih 80.000 što predstavlja realnu osnovu i za njihovu autonomiju/region/oblast. Koliko sam ja shvatio regionalizacija je trebala bit na ekonomskoj osnovi radi ravnomjernijeg ekonomskog razvoja, jer sa Beogradom kao jedinim velikim centrom(ako izuzmemo Vojvodinu ) ostatak Srbije nema šta da traži što se tiče ekonomije i razvoja. Međutim sad se otišlo u skroz drugu krajnost. Biće interesantno vidjeti šta će se iz toga izroditi.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... a%20celina

ALBANCI sa juga Srbije tražiće da se u okviru južnog regiona oformi oblast u kojoj bi bile opštine Preševo, Medveđa, Bujanovac, Trgovište i Bosilegrad.

Image

To je u petak "Novostima" saopštio jedini albanski poslanik u Narodnoj skupštini Riza Halimi, koji tvrdi da neće glasati za predloženi koncept regionalizacije.
- Taj predlog podrazumeva regione od 800.000 do 1,5 miliona stanovnika u kojima bi se utopile specifičnosti naše nacionalne zajednice - rekao nam je Halimi. - Zato ćemo insistirati na elastičnijoj decentralizaciji, što bi podrazumevalo posebnu oblast u koju bi ušle tri opštine Preševske doline. Za to nam, osim ključnih ekonomskih razloga, daju pravo naša kulturna, religijska i etnička autentičnost.
I Albanci su se, dakle, uključili u "geografiju ucena" koju je izazvalo iscrtavanje novog regionalnog atlasa Srbije. No, kako tvrdi Halimi, njihovo nezadovoljstvo radom Vlade nije od juče.
- Od multietničke policije nema ništa, kao ni od integracije Albanaca u državne institucije. Albanski jezik nije službeni, niti nam je dozvoljena službena upotreba nacionalnih simbola - naveo je Halimi "grehe" Vlade, za koju kaže da nije ispunila obećanja data njegovom narodu.
Administrativni "virus", začet još živom idejom Mađara za teritorijalnom autonomijom na severu Bačke, a pojačan zahtevom Bošnjaka o jedinstvenom regionu, nastavlja "pandemiju" i političkih ucena manjinskih stranaka koju je proteklih meseci najviše širila SVM. Vladajućem bloku zbog toga preti pad "imuniteta", jer Bošnjačke partije, Mađari i Albanci u zbiru imaju 11 poslanika bez kojih nema većine.
Iako se činilo da bi početkom februara mogao da bukne još jedan "manjinski front", i to u Timočkoj Krajini, od toga neće biti ništa. Iz Bukurešta je tada stigla nota da se poprave prava Rumuna u istočnoj Srbiji, ali oni, kako tvrde, neće iznositi striktno političke zahteve.
Mada je njihova "specifična težina" manja, jer nemaju predstavnike u skupštini, i oni upozoravaju Vladu da je regionalizacija - otvaranje Pandorine kutije.
- Ovakvom regionalizacijom otvaraju se vrata kantonima koji bi vremenom mogli da prerastu u izvitoperene autonomije - čuli smo od Jona Čižmaša, predsednika Zajednice Rumuna u Srbiji. - Mi jedino želimo da država prizna istorijsku činjenicu da su Vlasi u stvari Rumuni i da se rumunskoj nacionalnoj zajednici priznaju prava na celoj teritoriji države.

SAMO ROMIMA NIJE NAJBOLJE
OD 28 nacionalnih zajednica koje žive u Srbiji do sada ni za jednu, osim romske, nije stigla negativna ocena njihovog položaja iz međunarodnih organizacija.
vratila se kuci u srbiju bolest prema kojoj "ako nas je toliko i toliko pod hitno moramo da imamo sve vrste autonomija" i kad to krene da se sprovodi na balkanu, onda dobijemo administraciju koju ni amerika ne bi izdrzala a podjele medju ljudima rastu li rastu...
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5309 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

:-)
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5310 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Rasprava o regionalnom razvoju
4. jul 2009. | 17:12 | Izvor: B92
Novi Pazar -- Mešihat Islamske zajednice Srbije i muftija Muamer Zukorlić organizovali su sastanak Bošnjaka da bi razgovarali o predlogu zakona o regionalnom razvoju.

U dve vodeće stranke, Sandžačkoj demokratskoj partiji Rasima Ljajića i Stranci demokratske akcije Sulejmana Ugljanina, međutim, smatraju da verske zajednice ne bi trebalo da se bave političkim pitanjima.

Kroz razgovor o predlogu zakona o regionalnom razvoju, Mešihat u Novom Pazaru želi da podstakne najznačajnije predstavnike bošnjačkog naroda u Srbiji da zauzmu zajednički stav o pitanjima koja su važna za opstanak Bošnjaka i očuvanje njihovog nacionalnog, kulturnog i verskog identiteta.

Osim pitanja regionalizacije, Mešihat je na dnevni red stavio i pitanje, kako se navodi, "sve učestalijih pojava diskriminacije nad Bošnjacima i muslimanima u Srbiji, kao i kršenju njihovih ljudskih i verskih prava".

Skupu prisustvuju i predstavnici nevladinog sektora, manjih, lokalnih političkih partija, ali i funkcioner Socijaldemokratske partije Munir Poturak.

On kaže da kao narodni poslanik oseća obavezu da prisustvuje skupu, ali da smatra da o pitanjima regionalizacije treba raspravljati u republičkim institucijama, a ne u okviru verske zajednice.

Sa stavom da verski lider ne treba da saziva skup o političkim pitanjima saglasan je i narodni poslanik Bošnjačke liste za evropski Sandžak Esad Džudžević, koji se nije odazvao pozivu da učestvuje u raspravi.

Ovom skupu prethodilo je približavanje između dve vodeće bošnjačke stranke koje su najavile da će tražiti od Vlade garancije da će šest sandžačkih opština biti deo jednog regiona i da će podržati Predlog zakona o regionalnom razvoju samo ako opštine Novi Pazar, Tutin, Sjenica, Nova Varoš, Priboj i Prijepolje budu u jednom regionu.
a evo i komentara
# Uz svo dužno poštovanje Bošnjacima i svim ostalim nacionalnim manjinama u Srbiji, decentralizacija nije nacionalno ili versko pitanje i ova država ne treba da se deli na srpske, mađarske, bošnjačke ili bilo koje prćije. Sve mi se čini da lideri manjina žele da dobiju svoje regije gde bi bili šerifi, a onda od boljitka građana bilo koje nacije nema ništa. Cilj decentralizacije je da svi građani (ne Srbi, Mađari, Albanci...) na lokalu dobiju svoju upravu, koja će im olakšati život, koja će imati svoje prihode i koja neće morati da za sve pita Beograd. Koji će regioni postojati, to bi trebalo da se odluči u stručnim krugovima i najširoj javnoj raspravi uzimajući u obzir sve relevantne činjenice. To nikako ne sme da bude predmet političkih dilova i da se regioni kroje po porebama određenih političkih feudalaca.
(claudio, 4. jul 2009 17:36)


# Da se zna sta je posao politicara a sta verskih lica. Politicari u politiku, a hodze u dzamije.
(da se zna, 4. jul 2009 17:38)


# Ocito je da kada su pitanju Bosnjaci svima se podize kosa na glavi .Muftija je u pravu da su prava Bosnjaka ugrozena. Ocito je da Bgd-u odgovara raskol u Np i prostor pun tenzija i zato i podrzava sadasnje ministre koji su samo uneli razdor i doneli sukob medju Bosnjake. Pogledajte samo sta su uradili pozitivno za Np osim sto nam ulepsaju grad kada dodju u luksuzlim limuzinama i bodigardima koje placamo mi kao i svi gradjani Srbije
(RUSID SKRIJELJ, 4. jul 2009 18:20)

# Uvek je verska bratija igrala vaznu ulgu u politici, a i danas je to tako. Kao dokaz vidi aktivitete SPC poslednjih 20 godina. Uspeh za uspehom se nizu?
(Abdulah, BH, 4. jul 2009 18:28)

# A propos dva ujedinjena sandzacka ministra: Kome oni treba da poboljsaju zivot? Nama ili njima?
(Murat Ladjar, Pazarac, 4. jul 2009 19:05)

# Ovi bošnjački ministri i poslanici koji su u Beogradu kao da su dobili injekciju smirenja ili su postali racionalniji zbog udaljenosti od Bošnjaka Sandžaka koji se objektivno plaše za nestanak svoje regije, svog indititeta jer su i u Ustavu Srbije svrstani u neke *ostale*, dok neki drugi imaju i svoje *republike* i okviru susedne zemlje ( Srbi , Albanci)
Pravo na svoj stav po tom pitanju treba da ima svaki Sandžaklija pa i Muftija.
interesantno, kad se prica o bosni (kao sto je jedan komentator primjetio, a jedan kritikovao) onda je ok da su "etnicke podjele stvar realnosti koju treba prihvatiti radi mira u kuci" (mada je nastalo etnickim ciscenjem i genocidom) a kad se to isto desi u srbiji (gdje takvi regioni nisu nastali etnickim ciscenjem), onda odjednom "podjele po etnickim linijama idu na stetu svih gradjana i ne treba da se dijelimo"

jel ovdje neko mozda malo nedosljedan? :D
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#5311 Re: Desavanja u Srbiji

Post by and »

šta kaže tadić,hoće li bih moći imati specijalne veze sa sandžačkim regionom? :dance:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5312 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

and wrote:hoće li bih moći imati specijalne veze sa sandžačkim regionom? :dance:
ne, ne - treba pricati "podrzavamo jak sandzacki region, a time i integritet srbije"

jel ti ovo poznato odnekud? :D
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#5313 Re: Desavanja u Srbiji

Post by and »

dallton wrote:
and wrote:hoće li bih moći imati specijalne veze sa sandžačkim regionom? :dance:
ne, ne - treba pricati "podrzavamo jak sandzacki region, a time i integritet srbije"

jel ti ovo poznato odnekud? :D
puno toga je poznato,samo što se iste stvari tumače drukčije.sve se vraća,sve se plaća.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5314 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

mi iz bih podržavamo sve ono što se dogovore narodi u srbiji ...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5315 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

and wrote:
dallton wrote:
and wrote:hoće li bih moći imati specijalne veze sa sandžačkim regionom? :dance:
ne, ne - treba pricati "podrzavamo jak sandzacki region, a time i integritet srbije"

jel ti ovo poznato odnekud? :D
puno toga je poznato,samo što se iste stvari tumače drukčije.sve se vraća,sve se plaća.
pa napisao sam gore - kad se na balkanu krene logikom svako za se, umjesto da nadjemo sto normalniji modus, onda cemo zavrsiti ko afrika - hiljade isprepletenih niti koja svaka vuce na svoju stranu i stvara samo dalje nesloge i podjele, umjesto da je obratno ...ma dzaba smo krecili

a da jos dodam da "ne smije biti nametanja ili majorizacije"
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#5316 Re: Desavanja u Srbiji

Post by and »

nadamo se da će ova regionalizacija i decentralizacija pomoći srbiji da postane normalna europska država i da će ubrzati njen put u eu.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5317 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

and wrote:nadamo se da će ova regionalizacija i decentralizacija pomoći srbiji da postane normalna europska država i da će ubrzati njen put u eu.
"demokratski izrazena volja gradjana mora da se postuje" i put naprijed je samo kompromis i dogovor....podrzavamo tekuci novopazarski sporazum i pozivamo sve strane da u duhu evropskih vrijednosti nastave dalje neophodne reforme

valja li ova?
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#5318 Re: Desavanja u Srbiji

Post by and »

'Sve boljke i nesporazumi bivše Jugoslavije slili su se sada u srbiju. I ukoliko u Jugoslaviji nismo bili spremni živjeti s ujedinjenim identitetom, u toj mjeri je složeno očuvati i takav život u sadašnjoj srbiji. Jedino rješenje za jedan takav multietnički prostor je da svi pristanu na minimum zajedničkih svojstava', rekao je predsjednik Srbije Boris Tadić.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5319 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

and wrote:'Sve boljke i nesporazumi bivše Jugoslavije slili su se sada u srbiju. I ukoliko u Jugoslaviji nismo bili spremni živjeti s ujedinjenim identitetom, u toj mjeri je složeno očuvati i takav život u sadašnjoj srbiji. Jedino rješenje za jedan takav multietnički prostor je da svi pristanu na minimum zajedničkih svojstava', rekao je predsjednik Srbije Boris Tadić.
bogami ja sam u jugi bio spreman zivjeti s ujedinjenim identitetom, samo sto ga je taj identitet slobo m. na kosovu zgazio ko crva...

evo jos jedna - "bez madjara, bosnjaka, albanaca, vlaha i rumuna, nema srbije"

da dodam - od srpskih politicara su inteligentniji ispali i danasnji crnogorski i bogami i makedonski politicari, koliko toliko su uspjeli da rijese probleme s manjinama, vise manje, al srpski politicari su tek na pocetku, a kako oni brzo uce iz gresaka proslosti .....
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5320 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

samo polako, bit če tu još svašta ...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5321 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

evo malo of topic ima to i kod nas, al u obratnom smjeru - nakon olova i vares hoce u kanton sarajevo, i to hrvatskim glasovima - sad ces vidjeti kad se hercegovci dignu i kazu "nema tamo napretka nikome, osim ako ne zive u sirokom brijegu"
Teritorijalna pripajanja
I Vareš želi u Kanton Sarajevo
Nakon pokušaja administracije općine Olovo da putem Parlamenta FBiH uđe u teritorijalni sastav Kantona Sarajevo, a zbog trenutno nepovoljnog položaja u Zeničko-dobojskom, sada se javlja još jedna općina koja želi isto. 90 posto glasača iz Vareša želi pripajanje najmoćnijem kantonu u Federaciji.
Vareš
Vareš
Zvaničnu inicijativu pokrenuo je općinski odbor Hrvatske seljačke stranke - Nove hrvatske inicijative iz Vareša, i to uz otvorenu podršku općinskog vijeća, sa jasnom namjerom da se ovaj gradić pripoji Sarajevskom kantonu.

To se desilo, navode iz ove stranke, nakon ukupnog sagledavanja gospodarske situacije u Varešu, njegove prometne povezanosti sa Sarajevom i Zenicom, te nizom drugih okolnosti. No, jedan od najboljih argumenata jeste podrška građana koji su anketirani vezano za ovo pitanje a rezultati su pozitivni.

'U vrlo kratkom vremenu, od 20.06. do 28.06. 2009., više od 4. 000 građana potpisom je podržalo inicijativu, a to je 90 posto glasača koji su izašli na posljednje izbore. S takvim argumentima Općinsko vijeće Vareš je na svojoj redovitoj 9. sjednici jednoglasno donijelo Odluku o prihvaćanju inicijative za pripajanje Sarajevskoj županiji/kantonu", navodi općinski odbor HSS-NHI iz Vareša.

Nakon bezrezervne podrške te odluke općinskog vijeća, inicijativa će i formalno biti proslijeđena Federalnom parlamentu i iziskivati potvrdu oba njegova doma.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5322 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

to je samo maska za ono što če uskoro hdz tražit da se spoje " njihovi " kantoni u hercegovini i ond če počet da se ponašaju kao entitet kojeg nema al formalno postoji ...
i onda idemo u nove ludorije ....
koje su potrebne jer su sljedeče godine izbori, a mržnja je jedini način na koji hdz i sda mogu ostat na vlasti ...
to sda i hdz sprovode one glupost iz pruda ...

baš je off topic ali pokazuje zašto u srbiji pokušavaju da nekom kao regionalizacijom administrativno rastope područja gdje su bošnjaci, albanci, bugari ....
vojvodinu nesmiju da diraju, tamo je ionako več veselo, dodatno cijepanje vojvodine bi samo ubrzalo njen bijeg od srbije ...
srbiju je strah onoga što dolazi ...
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5323 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

kiky wrote:samo polako, bit če tu još svašta ...
Kiki , reci bre sta ce biti , da znam dal da dolazim iz Grcke uopste ... Il da se udam tamo ... :-) :-) :-)
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5324 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

kiky wrote:to je samo maska za ono što če uskoro hdz tražit da se spoje " njihovi " kantoni u hercegovini i ond če počet da se ponašaju kao entitet kojeg nema al formalno postoji ...
i onda idemo u nove ludorije ....
koje su potrebne jer su sljedeče godine izbori, a mržnja je jedini način na koji hdz i sda mogu ostat na vlasti ...
to sda i hdz sprovode one glupost iz pruda ...

baš je off topic ali pokazuje zašto u srbiji pokušavaju da nekom kao regionalizacijom administrativno rastope područja gdje su bošnjaci, albanci, bugari ....
vojvodinu nesmiju da diraju, tamo je ionako več veselo, dodatno cijepanje vojvodine bi samo ubrzalo njen bijeg od srbije ...
srbiju je strah onoga što dolazi ...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kiki , kako izgledas ?
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5325 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

imam ruke, noge i tako te stvari ...
i pusti nas da lamentiramo nad srbijom ...
sve mi stid pisat kad si ti tu ...
:-)
Post Reply