Auto: peugeot 307 2.0 hdi 79kw 2003 godiste
Vec duze vremena auto dimi ali samo u leru, kad postigne radnu temperaturu. Isto kao da je regeneracija ukljucena (tako dimi), ali dpf je fizicki i softwerski uklonjen.
Dim se javlja kada je motor zagrijan (90 tak stepeni) i pojavljuje se cak i na semaforima, kada se krene baca veliki gusti bijelo/sivi oblak dima. Tokom voznje dim se ne pojavljuje.
Obisao pofino majstora, medjutim niko ne moze skontati u cemu je kvaka.
Dizne sve 4 uredu (provjerene i jedna reparirana), turbina uredu (ne trosi ulje niti antifriz), doslo vrijeme servisu (presao preko 7000 kap ulja potrosio nije). Auto vuce izvrsno, te se ne osjeti gubitak snage niti bilo kakvo oklijevanje pri dodavanju gasa.
Sto se tice dpf.a, uklonjen je prije kupovine, te se ispod nalazi samo cijev, auspuh a neko nije istankao AdBlue tecnost i konteiner njen se nalazi dole.
Eh sad, svaka pomoc bi dobro dosla ili uputa nekome ko se razumije oko ovoga.
