Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#5251 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Bakir1 wrote:"cekicanje" je malo goriva zar ne?
Mogu li se na dijagnostici vidjeti vrijednosti koje ocitava taj senzor? Trebalo bi moci zar ne, ako prikazuje neku divlju vrijednost haman 100% da je do njega, ali postoji sansa i da je do ECU-a.

Opet, najbolje bi bilo izmjeriti otpor senzora ommetrom, ali to nista ne znaci bez neke tablice vrijednost otpora- vrijednost temperature.

EDIT: Evo i tablice.

Image

P.S. Sad vidim bio je graf zavisnosti i na onom linku, ali nema veze.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5252 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

5v na dzeku senzor daje neki lijevi otpor i zlj vrijednosti...
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#5253 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sparky »

Bakir1 wrote:5v na dzeku senzor daje neki lijevi otpor i zlj vrijednosti...
Bakire sutra ću snimiti zvuk. Handrim se sa tim već mjesec. Doduše i sa još nekim greškama. Drug je problem riješio zamjenom boš pumpe. Ja sam prije njega promjenio kamaru dijelova, osim pumpe i imam problem jos uvijek. Ovako ću voziti dok ne dođem kući. Nemam vise volje da dajem pare a nema rezultata.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#5254 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Bakir1 wrote:Fabia čekića ubi ali samo kada se ugrije i to na malim obrtajima...
Vozio na dijagnostiku ništa skidao egr ventil čistio opet ništa ne fali snage vozi ide ali taj zvuk cekicanja ubi.
Čitao gledao jer dijagnostika ne pokazuje ništa otkopčam senzor drugi auto ali upali zutu lampicu, utaknem senzor vozim ugasi lampicu ne cekica više, obrišem gresku opet sve isto....
Eh sada sa otkopcanim senzorom ecu dobija neke lijeve parametre a auto radi normalno?
Kada je ukopcan nema greške?
Sto ne kupim senzor? E pa nema za kupiti to je problem može se naručiti ali nema vratiti :-)
Čari modernih motora....
Evo neko je već prije izjeo
http://www.jestineyong.com/volkswagon-p ... em-solved/
Sta ti znaci čekića?
Glasno?
Tiho?
Kucka?
Klikce?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5255 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Opeli cekicaju kad im fali ulja il kad je dalo svoje...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5256 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »


vrlo slicno
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5257 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

ovo je bio normalan zvuk mog G2D :D
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#5258 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

pitanje - treba raditi reparaciju EPB parking kocnica (elektronskih) na Lanci Tezis... ima l to kod nas ko da radi posto je zabava, kalibracija i slicno.... :mrgreen:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4629
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#5259 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

Pitanje za one koji se bolje razumiju u BMW. Da li je BMW-ova M50 serija benzinskih motora iz 90-ih godina imala remen ili lanac?! :? Konkretno me zanima podatak za dvolitreni redni šestak?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#5260 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Romeo 80 wrote:Pitanje za one koji se bolje razumiju u BMW. Da li je BMW-ova M50 serija benzinskih motora iz 90-ih godina imala remen ili lanac?! :? Konkretno me zanima podatak za dvolitreni redni šestak?
Lanac je na M50B20
timezone
Posts: 170
Joined: 18/01/2016 21:08

#5261 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by timezone »

M50 motor je samo sa lancem ( najbolji motor koji sam ja imao u autu ) M20 je imao zupcasti
User avatar
Romeo 80
Posts: 4629
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#5262 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

Hvala narode! :thumbup:
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#5263 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by celeron »

Pozdrav ljudi

Imam problem sa bravom na vratima. Naime ne mogu ubaciti ključ, jer se nekako poremetio onaj "limić" koji valda ima funkciju zastite brave od vode i sl....može li se to kako popravit? Šta mi je činiti, u pitanju je Citroen Xsara Picasso
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#5264 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

celeron wrote:Pozdrav ljudi

Imam problem sa bravom na vratima. Naime ne mogu ubaciti ključ, jer se nekako poremetio onaj "limić" koji valda ima funkciju zastite brave od vode i sl....može li se to kako popravit? Šta mi je činiti, u pitanju je Citroen Xsara Picasso
pokusaj WDom zaljevat par dana zaredom bravicu pa vidi rezultat....
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5265 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

quarterback wrote:da mozda neko ne zna kako da skinem plastiku / poklopac sa unutrasnje strane vrata gepeka focusa karavana 2007 g

http://s1.cdn.autoevolution.com/images/ ... 2844_5.jpg

radi se o tome da prekidac zadnjeg svjetla u kabini (posto je karavan na nebu ima naprijed i nazad svjetlo) prekida a moja je pretpostavka da se nalazi ispod te plastike, montiran u bravu / na bravu, te da treba ocistiti neki kontakt ili tome slicno

posto ne vidim nikakve sarafe (osim onih koji su gore kod led kocionog svjetla) pretpostavljam da treba "samo" jako povuci jer je na cepovima ali haj stisni pa povuci...
potonuh u zaborav sa svojim pitanjem
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#5266 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

quarterback wrote:
quarterback wrote:da mozda neko ne zna kako da skinem plastiku / poklopac sa unutrasnje strane vrata gepeka focusa karavana 2007 g

http://s1.cdn.autoevolution.com/images/ ... 2844_5.jpg

radi se o tome da prekidac zadnjeg svjetla u kabini (posto je karavan na nebu ima naprijed i nazad svjetlo) prekida a moja je pretpostavka da se nalazi ispod te plastike, montiran u bravu / na bravu, te da treba ocistiti neki kontakt ili tome slicno

posto ne vidim nikakve sarafe (osim onih koji su gore kod led kocionog svjetla) pretpostavljam da treba "samo" jako povuci jer je na cepovima ali haj stisni pa povuci...
potonuh u zaborav sa svojim pitanjem
jebi ga nije ti dijete - povuci taj tapacirung vani - pokusaj malo odvojiti tanjim srafcigerom (omotaj ga krpicom da ne ogrebes lim) da vidis dje su zabice nabijene pa onda ganola....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5267 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

commendatore wrote: jebi ga nije ti dijete - povuci taj tapacirung vani - pokusaj malo odvojiti tanjim srafcigerom (omotaj ga krpicom da ne ogrebes lim) da vidis dje su zabice nabijene pa onda ganola....
Kako slusa Tezis?
User avatar
kabal1337
Posts: 13450
Joined: 11/02/2012 21:08

#5268 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Zna li neko sta bi moglo biti? Naime kada mijenjam brzine pogotovo iz 3 u 4 I pustam kvacilo cujem zvuk slican kao da se dvije ploce sudare, onako veoma tup zvuk. Auto ne trza nikakvi cudni zvukovi se ne cuju, kvacilo mi hvata nisko.
srki98
Posts: 17
Joined: 11/11/2015 21:45

#5269 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by srki98 »

Kada pritisnem kocnicu cujem skripanje i nebitno da li u voznji ili u mjestu stisnem kocnicu cuje se pa me zanima da li neko zna sta bi moglo biti neki su mi govorili mzd je glavni kocioni cilindar "oni sto se mijesaju u sve" ne majstori. Hvala unaprijed :D
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#5270 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Pitanje za mehanicare, iskustva sa "Ruville" dijelovima?

Hvala
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5271 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

lavic wrote:Pitanje za mehanicare, iskustva sa "Ruville" dijelovima?

Hvala

Isto sto i INA. Sta konkretno gledas u Ruvilleu?
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#5272 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

direstraits0078 wrote:
lavic wrote:Pitanje za mehanicare, iskustva sa "Ruville" dijelovima?

Hvala

Isto sto i INA. Sta konkretno gledas u Ruvilleu?
Dijelove ovjesa, kakvi su, traju normalno ili bjezi od njih.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5273 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Zavisi čije su dijelove upakovali u kutiju. Nekad ok, nekad loše.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#5274 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Hvala, trazit cu dalje da ne mislim sta sam stavio.
GileŠampion
Posts: 20
Joined: 03/02/2013 13:56

#5275 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by GileŠampion »

za vozacku karijeru desilo mi se sigurno desetak puta da nabijem pun gas i auto krene momacki slajfati (iz prve).. u toj situaciji je def. najbolje stisnuti kvacilo al ja sam vecinom bio glup i popustao gas nadajuci se da ce uhvatiti i nastaviti.. to rezultira uvijek naglim spustanjem obrtaja motora i finim trzajem..

zanima me koliko je ovo lose po neke dijelove kvacila motora itd

pozdrav
Post Reply