To su dobrovoljci odradili.insomnia78 wrote:Nije logistika samo oruzjeLajavikrelac wrote:insomnia78 wrote: Pomoc u logistici i ljudstvu agresoru![]()
Gdje i kad je to Rusija slala logistiku i snage? Samo nemoj navoditi dobrovoljce i pse rata to nema veze sa državnom politikom....
A je l' veto na dvije rezolucije ima veze sa drzavnom politikom?
Doduse, u pravu ste, meni je samo krivo zbog kavkaskog emirata
RUSIJA
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5251 Re: RUSIJA
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#5252 Re: RUSIJA
Ne, samo strela , pa licencno prizvodnjena strela 2, i 2MLajavikrelac wrote:Taj zirinovski je bio clan dume![]()
![]()
![]()
joj koji je to laprdavac i klovn kakv crni Žirinovski....onaj koji se zalagao da se bombarduju NATO baze po Turskoj? Samo serenda okolo njega niko ne uzima ozbiljno....
Već sam rekao dobrovoljci i psi rata nisu zvanična politika zemlje. A Ukrajina je tu pored i naseljena ruskim stanovništvom nije baš za porediti sa BIH položajem.......ima nesto malo i srba u bosni
kojima je trebala politicka podrska prije svega...taaako da...
Igla? Griješiš, mislim da su Igla i Šilo uvedeni u drugoj polovini 80tih u JNA....
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#5254 Re: RUSIJA
Strela je proizvođena, ali mislim da je Igla i Šilo u manjoj količini nabavljena ne proizvođena kod nas, mislim u vrijeme kad i RBS protiv brodske rakete....
insomnia78 wrote:Nije logistika samo oruzje
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#5255 Re: RUSIJA
strelu da, iglu do pocinjanja rata...ne.Cornholio_ wrote:JNA je imala iglu i strelu
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5256 Re: RUSIJA
Ne znam sta kolutasLajavikrelac wrote:Strela je proizvođena, ali mislim da je Igla i Šilo u manjoj količini nabavljena ne proizvođena kod nas, mislim u vrijeme kad i RBS protiv brodske rakete....insomnia78 wrote:Nije logistika samo oruzje
logistika moze biti i nafta
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5257 Re: RUSIJA
Uostalom, u sta nas ti pokusavas uvjeriti
Da je politika Rusije 90-tih bila nenaklonjena agresoru?
Da politika Rusije danas nije naklonjena nasim protivnicima?
Da je politika Rusije 90-tih bila nenaklonjena agresoru?
Da politika Rusije danas nije naklonjena nasim protivnicima?
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#5258 Re: RUSIJA

E toga bilo po Srbiji više nego vode 90tihinsomnia78 wrote:logistika moze biti i nafta
- Cornholio_
- Posts: 301
- Joined: 14/08/2015 02:29
#5259 Re: RUSIJA
Imali Iglu mogu se zakleti, ne u ogromnim kolicinama mislim da je nabavljeno tek onako da se ima sta pokazatiGeneral War wrote:strelu da, iglu do pocinjanja rata...ne.Cornholio_ wrote:JNA je imala iglu i strelu
Vec je tad raspad sistema krenuo.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#5260 Re: RUSIJA
Imala je Iglu 100% ne tako masovno kao Strelu, ali je imala provjereno.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#5262 Re: RUSIJA
Dobro, dobro predajem se u pravu si sve.... 
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5263 Re: RUSIJA
Pa naravno da sam u pravu
Pogotovo se vidi sva podlost ruske politike kad vidis na sta se odnosila ova rezolucija iz 94-e
Pogotovo se vidi sva podlost ruske politike kad vidis na sta se odnosila ova rezolucija iz 94-e
- Sanjarko
- Posts: 28432
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#5264 Re: RUSIJA
Sto jest,jest.Co0l wrote:Shvatas da si se ovim opet provalio?Challenger__ wrote:Fobija je gadna bolest. Strah čuda čini. U kombinaciji sa primtivizmom je čisto ludilo.
To laže čim zineLINK
"Muslimanska" Turska iznad Rusije.
Izvini Izazivacu.
Vidi link dobro ponovo.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#5266 Re: RUSIJA
Evo sta je JNA imala od pokretne/prenosne PVO:Cornholio_ wrote:Imali Iglu mogu se zakleti, ne u ogromnim kolicinama mislim da je nabavljeno tek onako da se ima sta pokazatiGeneral War wrote:strelu da, iglu do pocinjanja rata...ne.Cornholio_ wrote:JNA je imala iglu i strelu![]()
Vec je tad raspad sistema krenuo.
-120 самоходних лансера РС Куб М
-136 лансера РС Стрела 1М
-12 лансера Стрела 10 М
-произведено је више од 4000 РС-а Стрела 2 М
-142 ПА топа Бофорс Л-70 40 мм
-117 самоходна двоцевна ПА топа С-68 57 мм
-727 Па топа М-59/73 Прага 30 мм
-произведено је преко 4000 топова 20 мм у више варијанти
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#5267 Re: RUSIJA
insomnia78 wrote:Pa naravno da sam u pravu
Pogotovo se vidi sva podlost ruske politike kad vidis na sta se odnosila ova rezolucija iz 94-e

- Sanjarko
- Posts: 28432
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#5268 Re: RUSIJA
Ljubi ga Deda.insomnia78 wrote:
-
Drvenija87
- Posts: 1027
- Joined: 13/08/2014 05:06
#5269 Re: RUSIJA
Masovni protesti u Moldovi/Kisnjev.Traze ostavke korumpiranih politicara koje je Putin podkupio,nece pod rusku cizmu.
Sukobi ne prestaju izmedju Jermenije i Azerbejdzana- http://en.trend.az/azerbaijan/karabakh/2429789.html
Sukobi ne prestaju izmedju Jermenije i Azerbejdzana- http://en.trend.az/azerbaijan/karabakh/2429789.html
-
Patriotska_Liga
- Posts: 2220
- Joined: 24/05/2015 22:12
#5270 Re: RUSIJA
Inkorporacija Moldavije u Rumuniju je samo pitanje povoljnog političkog trenutka, a s obzirom na ruski slobodan pad taj trenutak je sve bliže.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83456
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#5271 Re: RUSIJA
Rusko ministarstvo vanjskih poslova u ponedjeljak je nazvalo "krivotvorinama i izmišljotinama" medijska izvješća da mijenja svoje stajalište glede rata u Siriji ili glede budućnosti sirijskog predsjednika Bašara al Asada, kojega Rusija štiti cijelo vrijeme sukoba.
"Mi ne imenujemo niti otpuštamo strane predsjednike, ni sami niti u suradnji s nekim", ističe ministarstvo. Rusija je posljednjih tjedana intenzivirala svoju ulogu posrednika u sirijskom građanskom ratu i ulogu u međunarodnim naporima u borbi protiv Islamske države, koja je osvojila veliki dio teritorija u Siriji i Iraku tijekom prošle godine.

"Mi ne imenujemo niti otpuštamo strane predsjednike, ni sami niti u suradnji s nekim", ističe ministarstvo. Rusija je posljednjih tjedana intenzivirala svoju ulogu posrednika u sirijskom građanskom ratu i ulogu u međunarodnim naporima u borbi protiv Islamske države, koja je osvojila veliki dio teritorija u Siriji i Iraku tijekom prošle godine.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5272 Re: RUSIJA
Bato, probaj pogoditi koje dvije zemlje su stavile veto na rezoluciju SB-i o osnivanju medjunzrodnog suda za ratne zlocine u Siriji
A nije da istih nema u ogromnom broju
A nije da istih nema u ogromnom broju
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83456
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#5273 Re: RUSIJA
A embargo na oruzje?insomnia78 wrote:A veto iz 94-e?
http://www.un.org/en/ga/search/view_doc ... /1994/1358
A veto iz 2015?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83456
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#5274 Re: RUSIJA
Vidi insomnia, ima dovoljno medjunarodnih sudova koji bi se mogli pozabaviti tim pitanjem. Ima jedan u Hagu.insomnia78 wrote:Bato, probaj pogoditi koje dvije zemlje su stavile veto na rezoluciju SB-i o osnivanju medjunzrodnog suda za ratne zlocine u Siriji
A nije da istih nema u ogromnom broju
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5275 Re: RUSIJA
Oui, oui_BataZiv_0809 wrote:A embargo na oruzje?insomnia78 wrote:A veto iz 94-e?
http://www.un.org/en/ga/search/view_doc ... /1994/1358
A veto iz 2015?

