RUSIJA

Post Reply
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5251 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

insomnia78 wrote:
Lajavikrelac wrote:
insomnia78 wrote: Pomoc u logistici i ljudstvu agresoru
:?: :shock: Gdje i kad je to Rusija slala logistiku i snage? Samo nemoj navoditi dobrovoljce i pse rata to nema veze sa državnom politikom....
Nije logistika samo oruzje
A je l' veto na dvije rezolucije ima veze sa drzavnom politikom?
Doduse, u pravu ste, meni je samo krivo zbog kavkaskog emirata
To su dobrovoljci odradili.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5252 Re: RUSIJA

Post by General War »

Lajavikrelac wrote:
:lol: :lol: :lol: :lol: joj koji je to laprdavac i klovn kakv crni Žirinovski....onaj koji se zalagao da se bombarduju NATO baze po Turskoj? Samo serenda okolo njega niko ne uzima ozbiljno....
Taj zirinovski je bio clan dume
Već sam rekao dobrovoljci i psi rata nisu zvanična politika zemlje. A Ukrajina je tu pored i naseljena ruskim stanovništvom nije baš za porediti sa BIH položajem....
;-) ...ima nesto malo i srba u bosni :lol: kojima je trebala politicka podrska prije svega...taaako da...

Igla? Griješiš, mislim da su Igla i Šilo uvedeni u drugoj polovini 80tih u JNA....
Ne, samo strela , pa licencno prizvodnjena strela 2, i 2M
User avatar
Cornholio_
Posts: 301
Joined: 14/08/2015 02:29

#5253 Re: RUSIJA

Post by Cornholio_ »

JNA je imala iglu i strelu
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#5254 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

Strela je proizvođena, ali mislim da je Igla i Šilo u manjoj količini nabavljena ne proizvođena kod nas, mislim u vrijeme kad i RBS protiv brodske rakete....
insomnia78 wrote:Nije logistika samo oruzje
:-)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5255 Re: RUSIJA

Post by General War »

Cornholio_ wrote:JNA je imala iglu i strelu
strelu da, iglu do pocinjanja rata...ne.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5256 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Lajavikrelac wrote:Strela je proizvođena, ali mislim da je Igla i Šilo u manjoj količini nabavljena ne proizvođena kod nas, mislim u vrijeme kad i RBS protiv brodske rakete....
insomnia78 wrote:Nije logistika samo oruzje
:-)
Ne znam sta kolutas
logistika moze biti i nafta
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5257 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Uostalom, u sta nas ti pokusavas uvjeriti
Da je politika Rusije 90-tih bila nenaklonjena agresoru?
Da politika Rusije danas nije naklonjena nasim protivnicima?
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#5258 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

Image
insomnia78 wrote:logistika moze biti i nafta
E toga bilo po Srbiji više nego vode 90tih :lol: a VRS muljala sa HV za gorivo da bi mogla tenkove da upali jes, jes slala Rusija beMzin.... :-)
User avatar
Cornholio_
Posts: 301
Joined: 14/08/2015 02:29

#5259 Re: RUSIJA

Post by Cornholio_ »

General War wrote:
Cornholio_ wrote:JNA je imala iglu i strelu
strelu da, iglu do pocinjanja rata...ne.
Imali Iglu mogu se zakleti, ne u ogromnim kolicinama mislim da je nabavljeno tek onako da se ima sta pokazati :-)
Vec je tad raspad sistema krenuo.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#5260 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

Imala je Iglu 100% ne tako masovno kao Strelu, ali je imala provjereno.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5261 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#5262 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

Dobro, dobro predajem se u pravu si sve.... :oops:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5263 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Pa naravno da sam u pravu
Pogotovo se vidi sva podlost ruske politike kad vidis na sta se odnosila ova rezolucija iz 94-e
User avatar
Sanjarko
Posts: 28432
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5264 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

Co0l wrote:
Challenger__ wrote:Fobija je gadna bolest. Strah čuda čini. U kombinaciji sa primtivizmom je čisto ludilo.

To laže čim zine :arrow: LINK

"Muslimanska" Turska iznad Rusije.
Shvatas da si se ovim opet provalio?
Sto jest,jest.
Izvini Izazivacu.
Vidi link dobro ponovo.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5265 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Image
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5266 Re: RUSIJA

Post by General War »

Cornholio_ wrote:
General War wrote:
Cornholio_ wrote:JNA je imala iglu i strelu
strelu da, iglu do pocinjanja rata...ne.
Imali Iglu mogu se zakleti, ne u ogromnim kolicinama mislim da je nabavljeno tek onako da se ima sta pokazati :-)
Vec je tad raspad sistema krenuo.
Evo sta je JNA imala od pokretne/prenosne PVO:

-120 самоходних лансера РС Куб М
-136 лансера РС Стрела 1М
-12 лансера Стрела 10 М
-произведено је више од 4000 РС-а Стрела 2 М
-142 ПА топа Бофорс Л-70 40 мм
-117 самоходна двоцевна ПА топа С-68 57 мм
-727 Па топа М-59/73 Прага 30 мм
-произведено је преко 4000 топова 20 мм у више варијанти
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#5267 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

insomnia78 wrote:Pa naravno da sam u pravu
Pogotovo se vidi sva podlost ruske politike kad vidis na sta se odnosila ova rezolucija iz 94-e
Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 28432
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5268 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:Image
Ljubi ga Deda. :D

:lol:
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#5269 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Masovni protesti u Moldovi/Kisnjev.Traze ostavke korumpiranih politicara koje je Putin podkupio,nece pod rusku cizmu.

Sukobi ne prestaju izmedju Jermenije i Azerbejdzana- http://en.trend.az/azerbaijan/karabakh/2429789.html
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#5270 Re: RUSIJA

Post by Patriotska_Liga »

Inkorporacija Moldavije u Rumuniju je samo pitanje povoljnog političkog trenutka, a s obzirom na ruski slobodan pad taj trenutak je sve bliže.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5271 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

Rusko ministarstvo vanjskih poslova u ponedjeljak je nazvalo "krivotvorinama i izmišljotinama" medijska izvješća da mijenja svoje stajalište glede rata u Siriji ili glede budućnosti sirijskog predsjednika Bašara al Asada, kojega Rusija štiti cijelo vrijeme sukoba.

"Mi ne imenujemo niti otpuštamo strane predsjednike, ni sami niti u suradnji s nekim", ističe ministarstvo. Rusija je posljednjih tjedana intenzivirala svoju ulogu posrednika u sirijskom građanskom ratu i ulogu u međunarodnim naporima u borbi protiv Islamske države, koja je osvojila veliki dio teritorija u Siriji i Iraku tijekom prošle godine.

:thumbup: :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5272 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Bato, probaj pogoditi koje dvije zemlje su stavile veto na rezoluciju SB-i o osnivanju medjunzrodnog suda za ratne zlocine u Siriji
A nije da istih nema u ogromnom broju
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5273 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

insomnia78 wrote:A veto iz 94-e?
http://www.un.org/en/ga/search/view_doc ... /1994/1358
A veto iz 2015?
A embargo na oruzje?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5274 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

insomnia78 wrote:Bato, probaj pogoditi koje dvije zemlje su stavile veto na rezoluciju SB-i o osnivanju medjunzrodnog suda za ratne zlocine u Siriji
A nije da istih nema u ogromnom broju
Vidi insomnia, ima dovoljno medjunarodnih sudova koji bi se mogli pozabaviti tim pitanjem. Ima jedan u Hagu. :wink:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5275 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

_BataZiv_0809 wrote:
insomnia78 wrote:A veto iz 94-e?
http://www.un.org/en/ga/search/view_doc ... /1994/1358
A veto iz 2015?
A embargo na oruzje?
Oui, oui
Post Reply