Prirodno matematicki fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#526 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

klikni na link, sacekaj par sekundi (odbrojava ti nesto sa strane). kad se pojavi "free download" klikni na to.
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#527 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by marketleader »

alternativni wrote:Reasons for this may include:
- Invalid link
- The file has been deleted because it was violating our Terms of service.


da nije neko obrisao?
I meni javlja da je obrisanoo...ima li drugi link ??
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#528 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

evo ja sad opet skinula file :roll:

upisi onaj kod gore u cosku i klini na download.
na novoj stranici u desnom donjem uglu nesto odbrojava. kad zavrsi, pojavice se regular download i klikni na to. za 3 sekunde se skine prijemni.

p.s. otidjite na stranicu prije i kliknite na onaj link sto je chengaba postavio.
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#529 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

alternativni wrote:
minjonja wrote:evo ja sad opet skinula file :roll:

upisi onaj kod gore u cosku i klini na download.
na novoj stranici u desnom donjem uglu nesto odbrojava. kad zavrsi, pojavice se regular download i klikni na to. za 3 sekunde se skine prijemni.

p.s. otidjite na stranicu prije i kliknite na onaj link sto je chengaba postavio.
mislis ovaj
jbg, ja klikao na tinkin :)
ej aj mi posalji na [email protected] plizzzzzzzzzzzzz
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#530 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

alternativni wrote:
TINKY wrote: ej aj mi posalji na [email protected] plizzzzzzzzzzzzz
Message Sent

merci beaucoup :zzzz: :run: :thumbup: :bih:
Johnny77
Posts: 13
Joined: 21/06/2010 15:14

#531 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Johnny77 »

Da li svi polazu zajedno biologiju bez obzira koji je ko smjer odabrao ?
User avatar
Jed1217
Posts: 236
Joined: 10/02/2008 21:28

#532 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Jed1217 »

Geografiju da, tako da vjerovatni i biologiju ;-)
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#533 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

Prirodno-matematički fakultet Sarajevo će i ove akademske godine organizirati Ljetnu školu, u periodu
od 05. 07. do 06. 09. 2010. godine.
Ljetna škola podrazumijeva izvođenje nastavnih sadržaja kao i u redovnom nastavnom procesu, prema
syllabusima predmeta, kao i izvođenje svih oblika provjere znanja uključujući i završni ispit. Ljetna škola
NIJE dodatni (socijalni) ispitni rok.
Nastava u Ljetnoj školi izvodi se sa 75% ukupnog fonda sati, uz kondenziran oblik izvođenja
predviđenog nastavnog procesa.
Student u toku Ljetne škole može pohađati najviše dva (2) predmeta. Naknada po jednom predmetu
iznosi 150 KM. Ljetna škola će biti organizovana iz onih predmeta, za koje se prijavi dovoljan broj
studenata.
Prijave se vrše na odsjecima, kod šefa odsjeka odnosno u Sekretarijatu odsjeka.
Ljetna škola traje: od 05. jula do 06. septembra 2010. godine
Registracija - prijavljivanje: od 05. do 09. jula 2010. godine
Objavljivanje konačne liste predmeta koji će se izvoditi: 12. juli 2010. godine
Uplate i dostavljanje kopija uplatnica na odsjek: 12. - 14. juli 2010. godine
Kreiranje finalnih spiskova prijavljenih studenata po predmetima i dostavljanje liste nastavnicima: 16. juli
2010. godine
Objavljivanje rasporeda nastave po odsjecima: 16. juli 2010. godine
Početak nastave: 19. jula 2010. godine
Prijava ispita u Studentskoj službi: 23. - 27. augusta 2010.
Zadnji dan nastave: 28. augusta 2010. godine
Završni ispiti: od 30. augusta do 06. septembra 2010. godine
Osnovne informacije
Sistem izvođenja nastave Ljetne škole
PRIRODNO-MATEMATIČKI FAKULTET SARAJEVO
UNIVERZITET U SARAJEVU
Registracija - prijavljivanje: od 05. do 09. jula 2010. godine

Je li dovoljna prijava preko isss-a pa onda uplata i dostavljanje kopija 12-14 ? Ili moram prijaviti i pismeno ?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#534 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

prijava od 5.7.-9.7. a ja ispite imam od 5.7.-7.7. kako da znam hocu li se prijaviti ili necu?

ono sto me najvise brine: da li ce ukinuti septembar, ako se dosta raje prijavi na ljetnu? ja sam mislila da nasi predstavnici godina hoce da naprave deal da ukinu ljetnu, a vrate septembar. sad ziva ne znam hocu li prijaviti ovu ljetnu skolu ili necu :roll:

predstavnici moje godine negdje nestali, ne javljaju se iako sam im poruke slala. nemam pojma sta se desava u vezi tih rokova.
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#535 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

da i mni isto, imam ispit 7. i 8. :S pa stvarno moras biti bas debil da stavis ovako raspored :S
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#536 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

neo123 wrote:da i mni isto, imam ispit 7. i 8. :S pa stvarno moras biti bas debil da stavis ovako raspored :S
nemoguce da nisu znali da imamo tada ispite. nije ovo nikakav vanredni socijalni rok, nego popravni junsko-julski. sve mi se cini da je sa namjernom izabran bas ovaj datum :roll:
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#537 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

samo da napomenem da mi je 7 odlucujici ispit kod dekana...kojeg ako ne polozim uzimam na ljetnoj..... a sada ga moram prijaviti a ljetnu polozio ili ne :S
Last edited by neo7 on 05/07/2010 11:37, edited 1 time in total.
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#538 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

minjonja ti si rekla da ti je bilo pitanje da se proslost dijeli na humanu i predhumanu zar nije na 2EONA:predkambirij i fanerozoik?' :? :zzzz:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#539 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

TINKY wrote:minjonja ti si rekla da ti je bilo pitanje da se proslost dijeli na humanu i predhumanu zar nije na 2EONA:predkambirij i fanerozoik?' :? :zzzz:
u knjizi iz koje se uci evolucija pise ono sto sam ja rekla.
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#540 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

ej sta trebam poniti za prirjemni kemisku ili olovku???
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#541 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

kemisku ^^ i licnu(osobnu) ili pasos :)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#542 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

neo123 wrote:kemisku ^^ i licnu(osobnu) ili pasos :)
danas sam se raspitivala za septembar. vidjela sam svoje predstavnike godine. kazu da oni, svi predstavnici svih godina na svim odsjecima pmf-a, cekaju nekog predstavnika studenata pmf-a da se javi.

s druge strane prica se kao da je inspekcija dolazila i zabranila septembarski rok :-?

pa neki govore da je bila ta neka sjednica gdje je vecina profesora glasala za uvodjenje ljetne i ukidanje septembra... asistentica nam rekla da je prekasno da se sad nesto izganja jer se ispiti sa ljetne polazu u septembru.


ispite prijavljujes kod svog sefa odsjeka. ako vas se prijavilo dovoljno da nam neku grupu, donjeces ima uplatnicu od 150 KM. ako se ne prijavi dovoljno studenata, nece se ni organizovati. tako sam ja skontala.
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#543 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

[quote="neo123"]kemisku ^^ i licnu(osobnu) ili pasos :)[/quo


endemi napisi vrste u bih :run:
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#544 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

Obavijest za studente prve godine studija Geografije....na 10 sjednici PMF odsjeka za geografiju održanoj danas šef odjeka prof. dr. Safet Nurković rekao. citiram; ' Nema septembarskoh rokova, ima ljetna škola i to 2 predmeta se mogu prijaviti po cijeni od 150 KM , svi predmeti su ponuđeni bez obzira na broj prijavljenih kandidata", i... da još ove godine je ljetna iduće je septembar :))
više info. na oglasnoj ploči..
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#545 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by chengaba »

TINKY wrote:
neo123 wrote:kemisku ^^ i licnu(osobnu) ili pasos :)[/quo


endemi napisi vrste u bih :run:
Flora ili fauna? Koliko komada?
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#546 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

chengaba wrote:
TINKY wrote:
neo123 wrote:kemisku ^^ i licnu(osobnu) ili pasos :)[/quo


endemi napisi vrste u bih :run:
Flora ili fauna? Koliko komada?

oboje po 5 ako znas????
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#547 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by chengaba »

TINKY wrote:
oboje po 5 ako znas????
Hmmm - Viola beckiana, Lilium bosniacum, Viola elegantula, Campanula hercegovina, Edraianthus jugoslavicus

Životinje - Proteus anguinus, Triturus alpestris, Salmo marmoratus, Niphargus hercegoviensis, N. balcanicus

Jebiga, valjda nisam pomiješao neku koja je samo rijetka, a nije endem, po sjećanju sam redao... ;-)
TINKY
Posts: 36
Joined: 01/06/2010 18:30

#548 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by TINKY »

chengaba wrote:
TINKY wrote:
oboje po 5 ako znas????
Hmmm - Viola beckiana, Lilium bosniacum, Viola elegantula, Campanula hercegovina, Edraianthus jugoslavicus

Životinje - Proteus anguinus, Triturus alpestris, Salmo marmoratus, Niphargus hercegoviensis, N. balcanicus

Jebiga, valjda nisam pomiješao neku koja je samo rijetka, a nije endem, po sjećanju sam redao... ;-)

hvala..vazna je namjena.... :!: ;-) :D
yummy
Posts: 1
Joined: 07/07/2010 22:28

#549 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by yummy »

zdravo svima, namjeravam se prijaviti na drugi rok upisa na pmf, na fiziku, pa stvarno ne znam nikoga ko ce takodjer tamo ili ko vec studira, tako da... bilo kakva informacija je dobrodosla. :roll:
jer malo panicarim :D
Johnny77
Posts: 13
Joined: 21/06/2010 15:14

#550 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Johnny77 »

Koliko se placa samofinansirajuci na Biologiji?
Post Reply