Booking.com ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#526 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Uostalom uzmes kredit,kupis stan,naradis se i platis sve sto treba...Od onoga sto ti ostane platis booking, pa cu te pitati vrijedi li to njihovo bas toliko.Pogotovo kad skontas globalno koliki je to promet na istoj platformi...
Last edited by HAVANA on 11/08/2019 19:44, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66955
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#527 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by _BataZiv_0809 »

Havana bolan njoj je dosadno, a pride te smatra priprostim da ne kazem glupim :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#528 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

HAVANA wrote: TKo smatra da njihova usluga vrijedi od 15 do 17% nije dobre glave.
Ama. puno je da im dajes 1% - imas li izbor/opciju-- imas -otkazi-kazni ih i pisi peticiju gdje god mozes, neka ih svi otkazu- neka propadnu - super - hoces li ti od toga imati koristi- neces .
Tih 15-15 % su troskovi biznisa kao i deterdjenti za pranje nakon odlaska gostiju-i sve sto ide uz...

:-) :-D

..
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#529 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

_BataZiv_0809 wrote:Havana bolan njoj je dosadno, a pride te smatra priprostim da ne kazem glupim :-)
E to ce me nasekirati ako je tako :lol:
Hakiz
Posts: 40954
Joined: 30/07/2015 20:01

#530 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Kako te naći bez bokinga ili nečeg sličnog?

Primjer:

Putujem iz Sarajeva recimo u Barelonu prvi put. U Barceloni 3.000 hotela, pansiona, itd. Nemoguće ih je sve pojedinačno pronaći na internetu a pgotovo bez interneta, a one koje pronađem i odem na njihovu web stranicu neću upoznati jer sigurno na web stranici smještaja neće pisati neki problem.

U tom slučaju booking je dobar jer zadam kriterije i tražilica mi suzi izbor na 10-30 smještaja koje mogu pregledati, pročitati recenzije i odabrati 2 ili 3 u kojima ću pokušati rezervisati.

Bez toga bih bio osuđen na odlazak u putničku agenciju i pristajanje na njihov izbor.

Ako to, da te neko ponudi onima koji traže smještaj po kriterijima koje ispunjavaš, a nisu prije nikad čuli za tebe, ne vrijedi 15 %, OK.

A kao što rekoh, bez bookinga moram u putničku agenciju, a gle čuda, i putnička agencija će tada naplatiti svoju uslugu, tih 15 % :)

Uostalom, koliko bi te koštalo da sam praviš svoj marketing da bi ljudi znali da postojiš, reklame na internetu, TV-u, radiju, u magazinima, odlasci na turističke sajmove itd. Manje od tih 15 % ili više?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#531 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

_BataZiv_0809 wrote:Havana bolan njoj je dosadno, a pride te smatra priprostim da ne kazem glupim :-)
:twisted: -sta ti ovo znaci...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66955
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#532 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by _BataZiv_0809 »

moonca wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Havana bolan njoj je dosadno, a pride te smatra priprostim da ne kazem glupim :-)
:twisted: -sta ti ovo znaci...
Sprdas se s frajerom ba :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#533 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

_BataZiv_0809 wrote:
moonca wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Havana bolan njoj je dosadno, a pride te smatra priprostim da ne kazem glupim :-)
:twisted: -sta ti ovo znaci...
Sprdas se s frajerom ba :-)
Zbilja a ti preko mojih ledja napisa sta ti mislis o njemu... :wink: mishu, ne smijes drugacije..

:lol:

:meza1:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66955
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#534 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by _BataZiv_0809 »

Koji si ti trol. Ides na foe.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#535 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

:lol:


Please........ don't do It... :(
SD7
Posts: 235
Joined: 16/11/2018 06:18

#536 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by SD7 »

_BataZiv_0809 wrote:Koji si ti trol. Ides na foe.
E', to je to kada se kaze "balkanac". :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#537 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Hakiz wrote:Kako te naći bez bokinga ili nečeg sličnog?

Primjer:

Putujem iz Sarajeva recimo u Barelonu prvi put. U Barceloni 3.000 hotela, pansiona, itd. Nemoguće ih je sve pojedinačno pronaći na internetu a pgotovo bez interneta, a one koje pronađem i odem na njihovu web stranicu neću upoznati jer sigurno na web stranici smještaja neće pisati neki problem.

U tom slučaju booking je dobar jer zadam kriterije i tražilica mi suzi izbor na 10-30 smještaja koje mogu pregledati, pročitati recenzije i odabrati 2 ili 3 u kojima ću pokušati rezervisati.

Bez toga bih bio osuđen na odlazak u putničku agenciju i pristajanje na njihov izbor.

Ako to, da te neko ponudi onima koji traže smještaj po kriterijima koje ispunjavaš, a nisu prije nikad čuli za tebe, ne vrijedi 15 %, OK.

A kao što rekoh, bez bookinga moram u putničku agenciju, a gle čuda, i putnička agencija će tada naplatiti svoju uslugu, tih 15 % :)

Uostalom, koliko bi te koštalo da sam praviš svoj marketing da bi ljudi znali da postojiš, reklame na internetu, TV-u, radiju, u magazinima, odlasci na turističke sajmove itd. Manje od tih 15 % ili više?
Ocito ne kontas o cemu pricam.Kazem da ne vrijedi 15% ni u ludilu.Postoji rashod i prihod.Ja bi radje platio toj agenciji 15% nego njima.Draze mi je.Iza nje stoji neko ko kuburi sa rashodom i prihodom.Ako jedan mali udje u tu investiciju i na kraju mu ostane 50% ,a u tih 50% mu je i povrat investicije i sav rizik koji sve to nosi.Po cemu to njihovo vrijedi 15% ? Koliki je njihov ulog po svakoj jedinici za izdavanje? Kojom racunicom to vrijedi 15% na tudju investiciju? Vrijedi 5% i sasvim dovoljno.Milioni jedinica...A pogotovo ovo sto im je podrska i zastita iznajmljivaca nula bodova.Ne svidja ti se,,mrs.Uostalom brate probate.Sve ce vam se samo kazati...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#538 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Sto se ba svadjate.Jebo havanu.Meni je dobro,ja sam sve kockice slozio.Supljiramo malo...Mrzim gigante,velike,monopoliste...to je moje pravo.Sta sad.Ko ih voli,dabogda im sluga bio.Mada, svi smo mi njihove sluge ,samo se neko batrga manje,neko vise.Otvorite nesto,radite za sebe,da vidis kako veliki jede malog...ko u onoj igrici,ide i jede mater jebo,i raste...Ne da dahnut,vjecita borba. :evil:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#539 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Ja ba i dan danas u granapu kupujem. :lol: Sladje mi.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#540 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

HAVANA wrote:Sto se ba svadjate.Jebo havanu.Meni je dobro,ja sam sve kockice slozio.Supljiramo malo...Mrzim gigante,velike,monopoliste...to je moje pravo.Sta sad.Ko ih voli,dabogda im sluga bio.Mada, svi smo mi njihove sluge ,samo se neko batrga manje,neko vise.Otvorite nesto,radite za sebe,da vidis kako veliki jede malog...ko u onoj igrici,ide i jede mater jebo,i raste...Ne da dahnut,vjecita borba. :evil:
Nije bas 'puko 'supljiranje... ti pristojno zaradjujesh- sve si sam pripremio ,odradio-cestitke.. ali da ti nije Booking-a(monopoliste, goganta-mada mislim da i nisu toliki) -slaba vajda od dijaspore, i savjeta --- najbolje -- 'word-of-mouth ' jeste , ide, ali sporo...
Toliko.. :)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#541 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

moonca wrote:
HAVANA wrote:Sto se ba svadjate.Jebo havanu.Meni je dobro,ja sam sve kockice slozio.Supljiramo malo...Mrzim gigante,velike,monopoliste...to je moje pravo.Sta sad.Ko ih voli,dabogda im sluga bio.Mada, svi smo mi njihove sluge ,samo se neko batrga manje,neko vise.Otvorite nesto,radite za sebe,da vidis kako veliki jede malog...ko u onoj igrici,ide i jede mater jebo,i raste...Ne da dahnut,vjecita borba. :evil:
Nije bas 'puko 'supljiranje... ti pristojno zaradjujesh- sve si sam pripremio ,odradio-cestitke.. ali da ti nije Booking-a(monopoliste, goganta-mada mislim da i nisu toliki) -slaba vajda od dijaspore, i savjeta --- najbolje -- 'word-of-mouth ' jeste , ide, ali sporo...
Toliko.. :)
Da,odlicno zaradjujem.Na 3 strane i posla.Koristim ih gdje god mogu.Nista mi sladje nego velikom otkinuti komad.Ako ja njemu ne otkinem,on ce meni.Ko sto su mi takvi sahranili suru i mnoge druge ljude,jako kreativne i uspjesne,do jednog momenta kad postane interesantan velikim.Tad su i pobijeni.Siri na vise strana,ne koncentrisi na jedno mjesto,otkini im gdje god mozes...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#542 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

O cemu mi uopste pricamo? Ti kao branis te velike od mene,neke mrvice iz sarajeva? :lol: Jadan booking ,reko havana da im ne vrijedi usluga 15% :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#543 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

HAVANA wrote: Da,odlicno zaradjujem.Na 3 strane i posla.Koristim ih gdje god mogu.Nista mi sladje nego velikom otkinuti komad.Ako ja njemu ne otkinem,on ce meni.Ko sto su mi takvi sahranili suru i mnoge druge ljude,jako kreativne i uspjesne,do jednog momenta kad postane interesantan velikim.Tad su i pobijeni.Siri na vise strana,ne koncentrisi na jedno mjesto,otkini im gdje god mozes...
:lol: --eto --ti njima oni tebi ..ok...
ali, recimo, hipoteticki--- Mujo napravi isto kao i ti , ali da 5 KM jeftinije, je to moze- naslijedio imovinu , nema kredita . I tvoja musterija to vidi ili cuje tokom boravka kod tebe i sljedece godine bez pardona ode kod Muje --jer vidi ustedu 5 KM... stas' s Mujom onda... eto, mali ce te potopiti..

edit

nisi ti mrvica - ti si Hadzija.. :wink: :lol: :thumbup:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#544 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Dabogda sve male muje oko mene bile.I imale vise nego ja.Ja cu onda lako napraviti koliko meni treba.Problem je sto muje nestaju.50 velikih drzi svijet. Jebo suplju,da se hoce zena vise spremit da idem na pivu,seruckamo bezveze ..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#545 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

:lol:
..ajd... lijep provod...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66855
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#546 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by plain vanilla »

moonca wrote:
HAVANA wrote:Sto se ba svadjate.Jebo havanu.Meni je dobro,ja sam sve kockice slozio.Supljiramo malo...Mrzim gigante,velike,monopoliste...to je moje pravo.Sta sad.Ko ih voli,dabogda im sluga bio.Mada, svi smo mi njihove sluge ,samo se neko batrga manje,neko vise.Otvorite nesto,radite za sebe,da vidis kako veliki jede malog...ko u onoj igrici,ide i jede mater jebo,i raste...Ne da dahnut,vjecita borba. :evil:
Nije bas 'puko 'supljiranje... ti pristojno zaradjujesh- sve si sam pripremio ,odradio-cestitke.. ali da ti nije Booking-a(monopoliste, goganta-mada mislim da i nisu toliki) -slaba vajda od dijaspore, i savjeta --- najbolje -- 'word-of-mouth ' jeste , ide, ali sporo...
Toliko.. :)
Pa onda nek im da 90 posto jer eto bez Bookinga nema nista.
Covjek vam lijepo objasnjava da na osnovu ulozenih para i truda, booking ne zasluzuje 15 posto njegove zarade.
On od 85 posto mora održavati stan, cistiti poslije svakog gosta, platiti racune i obaveze, ulagati u taj stan i vjerovatno placati ratu kredita za ulozenu investiciju. I jos sto djavola.Plus snositi rizik da nema gostiju tj prihoda.
Booking se cese i pare kapaju.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#547 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Jebo booking sad.Ubicu zenu iz pistolja. :evil: Napiso 5 postova,okupo se,obuko,poprico sa starim,sa djecom,izveo cuku...jos se sprema. :-) Pojedose me komarci. :twisted:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66855
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#548 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by plain vanilla »

HAVANA wrote:Jebo booking sad.Ubicu zenu iz pistolja. :evil: Napiso 5 postova,okupo se,obuko,poprico sa starim,sa djecom,izveo cuku...jos se sprema. :-) Pojedose me komarci. :twisted:
Ubijaj komarce dok se zena spremi :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#549 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by seoBIH »

Ne razumijem zaista. Ako neko misli da je 15% ili koliko vec puno, neka koristi svoj servis.

Kupis domenu, napravis stranicu, ulozis 300-500KM i imas vlastitu stranicu. Je li tako ok? Ako nije onda ne moras ni to, nakaci tablu na apartman pa neka traze turisti :D

Ako vam vec neka usluga donosi 70-80% zarade, onda je i cijenite. Da napravite stranicu, uradite dobru optimizaciju, ulozite u marketing, nece izaci ispod 2-3k godisnje. Zato bih rekao da je ovih 15% prihvatljivo i da treba cijeniti.
Hakiz
Posts: 40954
Joined: 30/07/2015 20:01

#550 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

HAVANA wrote:
Hakiz wrote:Kako te naći bez bokinga ili nečeg sličnog?

Primjer:

Putujem iz Sarajeva recimo u Barelonu prvi put. U Barceloni 3.000 hotela, pansiona, itd. Nemoguće ih je sve pojedinačno pronaći na internetu a pgotovo bez interneta, a one koje pronađem i odem na njihovu web stranicu neću upoznati jer sigurno na web stranici smještaja neće pisati neki problem.

U tom slučaju booking je dobar jer zadam kriterije i tražilica mi suzi izbor na 10-30 smještaja koje mogu pregledati, pročitati recenzije i odabrati 2 ili 3 u kojima ću pokušati rezervisati.

Bez toga bih bio osuđen na odlazak u putničku agenciju i pristajanje na njihov izbor.

Ako to, da te neko ponudi onima koji traže smještaj po kriterijima koje ispunjavaš, a nisu prije nikad čuli za tebe, ne vrijedi 15 %, OK.

A kao što rekoh, bez bookinga moram u putničku agenciju, a gle čuda, i putnička agencija će tada naplatiti svoju uslugu, tih 15 % :)

Uostalom, koliko bi te koštalo da sam praviš svoj marketing da bi ljudi znali da postojiš, reklame na internetu, TV-u, radiju, u magazinima, odlasci na turističke sajmove itd. Manje od tih 15 % ili više?
Ocito ne kontas o cemu pricam.Kazem da ne vrijedi 15% ni u ludilu.Postoji rashod i prihod.Ja bi radje platio toj agenciji 15% nego njima.Draze mi je.Iza nje stoji neko ko kuburi sa rashodom i prihodom.Ako jedan mali udje u tu investiciju i na kraju mu ostane 50% ,a u tih 50% mu je i povrat investicije i sav rizik koji sve to nosi.Po cemu to njihovo vrijedi 15% ? Koliki je njihov ulog po svakoj jedinici za izdavanje? Kojom racunicom to vrijedi 15% na tudju investiciju? Vrijedi 5% i sasvim dovoljno.Milioni jedinica...A pogotovo ovo sto im je podrska i zastita iznajmljivaca nula bodova.Ne svidja ti se,,mrs.Uostalom brate probate.Sve ce vam se samo kazati...
Ne vrijede ni Leviske 200 KM pa...

Moj post se nije odnosio direktno na tebe, iako sam svjestan da je tako napisan.

Ti si u biznisu, čini mi se da si napisao da ti starija kćerka studira turizam pa je tu i teorijska, akademska, stručna strana zastupljena i sigurno da znaš o tome više od nas "običnih" korisnika smještaja.

Ali, onako laički, svi ti milioni ljudi koji koriste booking i kao pružaoci smještaja i kao korisnici valjda imaju nešto u glavi ili barem neku računicu po kojoj im se isplati?
Post Reply