Džanan Musa
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- hrasno38
- Posts: 34075
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#527 Re: Džanan Musa
a kad su nam kvalifikacione utakmice....aha....29.06 i 02.07.....valjda ce stici na te utakmice posto je ovo 21.06!kakavdanakneiskustvu wrote:http://sportklub.rs/Kosarka/NBA/a236727 ... raftu.html
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#528 Re: Džanan Musa
Pa ne igra se ništa, draft i mrš kući
Da ide parobrodom, možda bi bilo gutavo, ovako će stići sigurno.
Jedino da ne bude ko sa Jukom kakva ''povreda'' nakon drafta
Da ide parobrodom, možda bi bilo gutavo, ovako će stići sigurno.
Jedino da ne bude ko sa Jukom kakva ''povreda'' nakon drafta
- hrasno38
- Posts: 34075
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#529 Re: Džanan Musa
Ma bojim se da mu se tamo ne svidi sta na prvi pogled....USA je cudo vjeruj miTomahawk11 wrote:Pa ne igra se ništa, draft i mrš kući![]()
Da ide parobrodom, možda bi bilo gutavo, ovako će stići sigurno.
Jedino da ne bude ko sa Jukom kakva ''povreda'' nakon drafta
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
Nadzorna_ploca
- Posts: 11043
- Joined: 05/12/2013 16:06
#532 Re: Džanan Musa
Gledam reprizu finala lige protiv Cibone. Momak ima stvarno prgav temperament, sirov je prilicno. Aplaudira sudijama zbog 5 licne jedno 45 sekundi, Stipanovic ga smiruje on ga gura.. 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#533 Re: Džanan Musa
da,ja sve gledam hoce li stati sa pljeskanjem,kad jos i andriju odgura kad ga je ovaj htio smiriti
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#534 Re: Džanan Musa
Ono je bio pravo kur*evit potez.Nadzorna_ploca wrote:Gledam reprizu finala lige protiv Cibone. Momak ima stvarno prgav temperament, sirov je prilicno. Aplaudira sudijama zbog 5 licne jedno 45 sekundi, Stipanovic ga smiruje on ga gura..
Da mu je bio Mirza da ga malo ohladi.
Stipan je opet istrpio.
- Altsa
- Posts: 9228
- Joined: 19/03/2004 18:31
#535 Re: Džanan Musa
Ovaj Musa je bas prava mustra. Pljesce sudiji. Stipanovic ga pokusava smiriti a on ga jos gura. Doduse podobro ga je iznervirao Ukic koji je solirao kao da je na lsd-u citavu utakmicu.
- hrasno38
- Posts: 34075
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#536 Re: Džanan Musa
Ono sve sto Musa dozivljava u hrvatkom prvenstvu je zaista vise nego ponizavajuce i od pojedinih navijaca u vidu vrijedjanja na nacionalnoj osnovi, od sudija koje se zaista izavljaju konkretno sinoc u utakmici sa Cibonom do jebenog vjestackog kluba koji nikada javno nije stao iza njega. Ona tehnicka sinoc je nesto sto se zaista nigdje ne vidja ma koliko da sudije za nekoga silje.
https://sportsport.ba/kosarka/zasto-kk- ... kta/278143
Po meni odlican clanak!
https://sportsport.ba/kosarka/zasto-kk- ... kta/278143
Po meni odlican clanak!
-
zlajapravaraja
- Posts: 4039
- Joined: 23/10/2009 12:56
#537 Re: Džanan Musa
Ćao prva runda, vjerovatno i druga...
Treba njega dati Srbima na kaljenje, tj. u Zvezdu ili čak u Megu, ali ga govnari iz Zagreba sigurno neće pustiti nigdje ako ne prođe Draft.
Treba njega dati Srbima na kaljenje, tj. u Zvezdu ili čak u Megu, ali ga govnari iz Zagreba sigurno neće pustiti nigdje ako ne prođe Draft.
-
palermo
- Posts: 25335
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#538 Re: Džanan Musa
Musa je trebao prihvatiti da igra za hrvatsku reprezentaciju. Onda bi iza njega stajala hrvatska medijska mašinerija, stajao bi savez, sudije, Cedevita, a vjerovatno i više od polovine članova ovoga foruma. Ovako mu ostaje sam da se bori.
Valjda uspije.
Valjda uspije.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#539 Re: Džanan Musa
da,vise od pola članova ovog foruma vise navija za hrvatsku nego za nasu reprezentaciju
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
- hrasno38
- Posts: 34075
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#541 Re: Džanan Musa
Da ima ugovor sa Cedevitom do 2020 sto ne znaci ako bi neki ozbiljan klub ponudio ozbiljnu cifru da ne bi otisao. Isto tako dobra stvar je ta sto odlazi onaj kvazitrener Zdovc koji je Musu unazadio podobro i redovno lijecio svoje frustracije na njemu.zlajapravaraja wrote:Ćao prva runda, vjerovatno i druga...
Treba njega dati Srbima na kaljenje, tj. u Zvezdu ili čak u Megu, ali ga govnari iz Zagreba sigurno neće pustiti nigdje ako ne prođe Draft.
- Ironman_88
- Posts: 1100
- Joined: 20/03/2017 17:11
#542 Re: Džanan Musa
Na čemu zasnivaju tvoje tvrdnje? Sve zadnje i relevantne analize i prognoze predviđaju 20-25 pick prve runde. Eksperti se slažu u tome da ima potencijala da kratkoročno da solidan ofanzivni doprinos sa klupe, a a dugoročno može postati starter neke osrednje ekipe ukoliko popravi obranu i fiziku. Realno, i po meni je to ostvariv domet, druga je stvar što šira BiH javnost očekuje da odmah ponižava crnce i trpa trice preko ruke.zlajapravaraja wrote:Ćao prva runda, vjerovatno i druga...
Treba njega dati Srbima na kaljenje, tj. u Zvezdu ili čak u Megu, ali ga govnari iz Zagreba sigurno neće pustiti nigdje ako ne prođe Draft.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#543 Re: Džanan Musa
vec sam nekad pisao,puna saka brade bude li nivo batuma ili galinarija u nba
- hrasno38
- Posts: 34075
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#544 Re: Džanan Musa
Stvar je u tome sto on jednostavno kosarkaski nije sazrio za NBA ligu i upravo to sjedenje po klupama mu moze sjebati karijeru. Njemu bi bilo najbolje za buducu karijeru odigrati sezonu dvije u nekom klubu koji igra euroligu i da ima slobodu koju je dobio Doncic u Realu. Vrlo brzo bi se pokazalo da li je on zaista taj nivo o kome se prica ili ne. Sa 19 godina otici u NBA sa ovakvom fizikom i totalnim neiskustvom igranja do bola ozbiljnih utakmica je cista budalastina!Ironman_88 wrote:Na čemu zasnivaju tvoje tvrdnje? Sve zadnje i relevantne analize i prognoze predviđaju 20-25 pick prve runde. Eksperti se slažu u tome da ima potencijala da kratkoročno da solidan ofanzivni doprinos sa klupe, a a dugoročno može postati starter neke osrednje ekipe ukoliko popravi obranu i fiziku. Realno, i po meni je to ostvariv domet, druga je stvar što šira BiH javnost očekuje da odmah ponižava crnce i trpa trice preko ruke.zlajapravaraja wrote:Ćao prva runda, vjerovatno i druga...
Treba njega dati Srbima na kaljenje, tj. u Zvezdu ili čak u Megu, ali ga govnari iz Zagreba sigurno neće pustiti nigdje ako ne prođe Draft.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#545 Re: Džanan Musa
Nije ni to problem, fizika se riješi, preko ljeta bi oni njega dovoljno pripremili za sezonu, veći je problem ako on psihički (a meni se čini da nije) ne bude u stanju odgovoriti.
- Ironman_88
- Posts: 1100
- Joined: 20/03/2017 17:11
#546 Re: Džanan Musa
Slažem se u tome da se je trebao još dodatno afirmirati u Evropi, ali isto tako ne trebamo zanemariti koliko može učiti i profitirati samim time što trenira sa NBA igračima i pod palicom ponajboljih trenera (pa i ići u d-league da se kali ako je potrebno). Kao što Tomahawk napisao, i ja vidim najveći problem u psihi. On bukvalno otkad je počeo igrati košarku, navikao je da je u fokusu i glavna atrakcija ekipe, u NBA će biti neki mršavi klinjo iz Evrope koji će se nasjediti po klupama i tribinama i koji će krvavo morati izboriti svaku minutu na parketu. Sve će zavisiti od toga kako će se nositi sa tom situacijom. Ali da neće nikako proći draft, za tu tvrdnju nema po meni nikakvih osnova.
- hrasno38
- Posts: 34075
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#547 Re: Džanan Musa
Tako je i do je jos jedan limitirajuci faktor jer uspjesni igraci u NBA dolaze uglavnom kao dokazane zvijezde i njima je 50% puta vec prokrceno a Dzanan jeste statisticki najbolji igrac Cedevite ali ga je Zdovc tokom sezone toliko izlimitirao da bar ja mislim njegova statistika je morala biti makar duplo jaca. Za svaku gresku je kaznjavan dok recimo npr. Luka Doncic je od pocetka dobio puno slobodu da pokaze raskos svog talenta uz maksimalno tolerisanje gresaka. Zato Luka ide u NBA vec kao dokazana zvijezda a Dzanan samo kao statisticki najbolji igrac Cedevite. Pa Dzanan je imao bolju tricu kao kadet nego sto je sada ima. Po meni Zdovc ga je zestoko unazadio!Ironman_88 wrote:Slažem se u tome da se je trebao još dodatno afirmirati u Evropi, ali isto tako ne trebamo zanemariti koliko može učiti i profitirati samim time što trenira sa NBA igračima i pod palicom ponajboljih trenera (pa i ići u d-league da se kali ako je potrebno). Kao što Tomahawk napisao, i ja vidim najveći problem u psihi. On bukvalno otkad je počeo igrati košarku, navikao je da je u fokusu i glavna atrakcija ekipe, u NBA će biti neki mršavi klinjo iz Evrope koji će se nasjediti po klupama i tribinama i koji će krvavo morati izboriti svaku minutu na parketu. Sve će zavisiti od toga kako će se nositi sa tom situacijom. Ali da neće nikako proći draft, za tu tvrdnju nema po meni nikakvih osnova.
-
vryzas
- Posts: 11511
- Joined: 12/11/2004 22:44
- Location: Athens
#548 Re: Džanan Musa
Cini mi se da mu nedostaje jedna-dvije jake sezone u EL. Izgleda da Cedevita nije bila idealan izbor za razvoj, a vjerujem da bi vise napredovao kod nekih drugih trenera tipa Zoc i sl.kakavdanakneiskustvu wrote:vec sam nekad pisao,puna saka brade bude li nivo batuma ili galinarija u nba
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#549 Re: Džanan Musa
Pa oni su Nurkića slali u Zadarvryzas wrote:Cini mi se da mu nedostaje jedna-dvije jake sezone u EL. Izgleda da Cedevita nije bila idealan izbor za razvoj, a vjerujem da bi vise napredovao kod nekih drugih trenera tipa Zoc i sl.kakavdanakneiskustvu wrote:vec sam nekad pisao,puna saka brade bude li nivo batuma ili galinarija u nba
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#550 Re: Džanan Musa
vryzas wrote:Cini mi se da mu nedostaje jedna-dvije jake sezone u EL. Izgleda da Cedevita nije bila idealan izbor za razvoj, a vjerujem da bi vise napredovao kod nekih drugih trenera tipa Zoc i sl.kakavdanakneiskustvu wrote:vec sam nekad pisao,puna saka brade bude li nivo batuma ili galinarija u nba
da,slicno bogdanu bogdanovicu
