Jugonostalgija...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#526 Re: Jugonostalgija...

Post by stakasa »

Lajavikrelac wrote:
stakasa wrote:Ne moze i jare i pare Srbima, zato ste postali vecina u Vojvodini. Vec ste se osilili bili pa htjeli sve
Većina u Vojvodini kad su protjerane Švabe, a stanovništvo iz Bosne, Like, Banije i Korduna tamo kolonizovano, i to partizani po direktivi partije. Ala poređenja :-) Eto, tamo su Srbi većina pa žive i Mađari, Rumuni, Rusini, Slovaci i šta tamo nema problema? Zato što tamo žive navedeni narodi kojima je glavna preokupacija Ta mani de politiku, šta kažu hoće li biti kiše ko onomad da rodi žito....

Posebna je priča ala Ćopićeva "Osma ofanziva" kad su naši nepismeni seljaci došli u Švapske kuće sa parketima, strujom i WC-om u kući :lol:
Govorim o ranijim migracijama
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#527 Re: Jugonostalgija...

Post by stakasa »

_BataZiv_0809 wrote:
detroit-mercy wrote: Znaci ko nije bio na ORA ili JNA nije covjek :-). Evo ja sam onda samo polu covjek, bio samo u JNA ali ne i na ORA :mrgreen: . A i u JNA sam se zajebo sto sam otiso, dzaba godinu dana gubio vrijeme :skoljka:
Obicna glupost.
Ne, nego smatram da je za formiranje zdravog covjeka potreban rad i disciplina, ORA je meni sinonim za prvo, JNA za drugo.
:mrgreen:
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#528 Re: Jugonostalgija...

Post by Stjui »

_BataZiv_0809 wrote:
ljevoruki wrote:
Lajavikrelac wrote:Jest, baš je Juga bila represivna, naročito milicija doduše premao onima kojima je trebalo....čim je popustila stega gamad je izmilela iz jazbina i sad imamo šta imamo....
Post prijavljen.
Svoju ukucane nazivaj gamadima.
Slobodno i mene prijavi!

@Lajavikrelac druze u pravu si! GAMAD JE IZMILILA!
evo i ja stajem uz druga @krelca,pa kud puklo da puklo.nedugo nakon smrti našeg druga tita( :( ) pokazala se istinitom ona pjesmica koja ide otprilike 'Druže Tito, druže Tito, tebe Srbi lažu, oni vole, oni vole đenerala Dražu'
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#529 Re: Jugonostalgija...

Post by _BataZiv_0809 »

stakasa wrote: :mrgreen:
Koji mentol mati mila :lol:
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#530 Re: Jugonostalgija...

Post by Domaci izdajnik »

stakasa wrote:Govorim o ranijim migracijama
Kojim? Ako misliš na Vojnu krajinu nisu tamo Srbe doseljavali iz ljubavi ;-) trebalo je ćesarima topovsko meso za makljažu sa Osmanlijskim carstvom....Čarnojević & Co. Ode ti predaleko nevezano za temu.
Stjui wrote:Druže Tito, druže Tito, tebe Srbi lažu, oni vole, oni vole đenerala Dražu'
Ko ga voli i pjeva mu naserem mu se usta!!!
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#531 Re: Jugonostalgija...

Post by stakasa »

Uto dode i Zajam za Srbiju i regionalna saradnja sa Bajernom. Jugoslavije ni na mapi
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#532 Re: Jugonostalgija...

Post by Stjui »

Lajavikrelac wrote: Ko ga voli i pjeva mu naserem mu se usta!!!
također,druže krelac,također.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#533 Re: Jugonostalgija...

Post by _BataZiv_0809 »

Stjui wrote:
također,druže krelac,također.
Hajd Hame da se jednom i sa tobom slozim :thumbup:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#534 Re: Jugonostalgija...

Post by stakasa »

#krelac, Srbi su napustali Kosovo vjekovima i tako postali manjina. Znaci draze pare od svetinja i manastira. Zato je spominjanje svetinja pateticno.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#535 Re: Jugonostalgija...

Post by Domaci izdajnik »

stakasa wrote:Uto dode i Zajam za Srbiju i regionalna saradnja sa Bajernom. Jugoslavije ni na mapi
Kakva saradnja sa Bajernom? Ekonomska? I šta ima u tome loše? Sarađivao TAS sa VW, UNIS sa SKF, Ei sa najjačima u energetici, Čajavec sa Ericssonom....pička im materina kako su samo mogli onolike jadne Bosance da natjeraju u fabrike i preduzeća, plus još morali da rade i zarade plate, regese, socijano, godišnje, penziju....gamad crvena :evil: :mrgreen:
stakasa wrote:#krelac, Srbi su napustali Kosovo vjekovima i tako postali manjina. Znaci draze pare od svetinja i manastira. Zato je spominjanje svetinja pateticno.
Ne kažem da nisu, samo malo je više patetično reći da oni tamo nikada nisu bili i da su okupatori.....isto kao i Srbi i Lici i Baniji. Uvijek se išlo iz gorega u bolje, primjer Dalmacije i Hercegovine.
Last edited by Domaci izdajnik on 22/01/2015 18:52, edited 1 time in total.
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#536 Re: Jugonostalgija...

Post by Stjui »

_BataZiv_0809 wrote:Zaboravih napisati da je i moj omiljeni glumac isto govno i gamad kao i neki vec spomenuti.

Jebo te smrt karijeru izgradis na partizanskim filmovima, budes legenda i ikona jedne drzave i sistema vrijednosti i cim drukciji vjetar zapuše-on postade nacionalist i traži uklanjanje Titove slike :oops:

Image
pa zato mi druže @bž( :?: ) nije jasno zašto ustrajavaš na tom avataru.staviti petokraku na glavu te ljudske nule poput dotičnoga bate je,po meni bar,čista blasfemija.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#537 Re: Jugonostalgija...

Post by Domaci izdajnik »

Lik koji tumači u tom filmu nije ;-)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#538 Re: Jugonostalgija...

Post by stakasa »

Lajavikrelac wrote:
stakasa wrote:Uto dode i Zajam za Srbiju i regionalna saradnja sa Bajernom. Jugoslavije ni na mapi
Kakva saradnja sa Bajernom? Ekonomska? I šta ima u tome loše? Sarađivao TAS sa VW, UNIS sa SKF, Ei sa najjačima u energetici, Čajavec sa Ericssonom....pička im materina kako su samo mogli onolike jadne Bosance da natjeraju u fabrike i preduzeća, plus još morali da rade i zarade plae, regese, socijano, godišnje, penziju....gamad crvena :evil: :mrgreen:
stakasa wrote:#krelac, Srbi su napustali Kosovo vjekovima i tako postali manjina. Znaci draze pare od svetinja i manastira. Zato je spominjanje svetinja pateticno.
Ne kažem da nisu, samo malo je više patetično reći da oni tamo nikada nisu bili i da su okupatori.....isto kao i Srbi i Lici i Baniji. Uvijek se išlo iz gorega u bolje, primjer Dalmacije i Hercegovine.
Ne poznajes osnovne stvari, premlad si. Pricam o Milosevicu, nakon njega se vise nije moglo nazad. A imao je plebiscitarnu podrsku srpskog naroda. TAS, fabrike i socijalna prica nemaju veze s ovim
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#539 Re: Jugonostalgija...

Post by Stjui »

Lajavikrelac wrote:Lik koji tumači u tom filmu nije ;-)
al' opet,ružno vidit,druže krelac.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#540 Re: Jugonostalgija...

Post by _BataZiv_0809 »

Stjui wrote:
pa zato mi druže @bž( :?: ) nije jasno zašto ustrajavaš na tom avataru.staviti petokraku na glavu te ljudske nule poput dotičnoga bate je,po meni bar,čista blasfemija.
Znam da je nula od covjeka i obicna gnjida, ali i dalje mi je najdrazi glumac :evil: Sto se mene licno tice, za njim kao covjekom mi šište jajca, ali njegov opus je nesto na cemu sam odrastao i sto jako volim.

Plus u raspravama na forumu, kad se neko uhvati avatara, znam da mu je municija pri kraju :thumbup:

P.S. Izvini sto pitam ovdje, ne moras odgovoriti ili mozes na PP-je li se ista rijesilo za onu kradju, mamu jebem lopovu :twisted:
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#541 Re: Jugonostalgija...

Post by Domaci izdajnik »

Dobro za Slobu se slažem da je govnar sa pet zvjezdica.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#542 Re: Jugonostalgija...

Post by stakasa »

Lajavikrelac wrote:Dobro za Slobu se slažem da je govnar sa pet zvjezdica.
Velika vecina Srba stala iza onoga sto je radio. Nista na tvoj racun, korektan si. Ali ovo je nepobitno
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#543 Re: Jugonostalgija...

Post by Mohamad Sissoko »

Pitaš lika što slušaš Cecu a Arkan ti protjero pola familije.. "ma ja samo volim njene pjesme, uostalom nije ona ubijala" :lol: tako i ovaj gore oko Bate :-)
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#544 Re: Jugonostalgija...

Post by Domaci izdajnik »

stakasa wrote:
Lajavikrelac wrote:Dobro za Slobu se slažem da je govnar sa pet zvjezdica.
Velika vecina Srba stala iza onoga sto je radio. Nista na tvoj racun, korektan si. Ali ovo je nepobitno
Pa ne znam baš....njegovoj politici može da zahvali hiljade mladih obrazovanih koji su napustili Srbiju od 1991. A to više niko ne može da nadoknadi, školovane inžinjere i stručnjake svih oblasti koji su danas našli hljeb u mnogim velikim kompanijama zapada. Ono taloga što je ostalo i isplivalo smrdi i danas....On je otjerao nadu u bolju budućnost Srbije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#545 Re: Jugonostalgija...

Post by _BataZiv_0809 »

Mohamad Sissoko wrote:Pitaš lika što slušaš Cecu a Arkan ti protjero pola familije.. "ma ja samo volim njene pjesme, uostalom nije ona ubijala" :lol: tako i ovaj gore oko Bate :-)
Pa to sto ne znas razdvojit umjetnost od licnosti umjetnika tvoj je problem (ovdje ne mislim na Cecu :oops: ). I Hugo Boss je sio uniforme SS-u pa je opet jedan od najvecih modnih kreatora. I VW Buba je Hitlerova ideja, pa je najpopularnije auto u istoriji itd...itd...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#546 Re: Jugonostalgija...

Post by stakasa »

Izgubio je podrsku tek kad je izgubio ratove, kad mu je Nato slomio krila. Dok je gazio nesrbe - plebiscitarno. Na Uscu milion a sat poslje na Jugoslavija - Francuska 30 000.
Ne grijesi dusu
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#547 Re: Jugonostalgija...

Post by detroit-mercy »

_BataZiv_0809 wrote:
detroit-mercy wrote: Znaci ko nije bio na ORA ili JNA nije covjek :-). Evo ja sam onda samo polu covjek, bio samo u JNA ali ne i na ORA :mrgreen: . A i u JNA sam se zajebo sto sam otiso, dzaba godinu dana gubio vrijeme :skoljka:
Obicna glupost.
Ne, nego smatram da je za formiranje zdravog covjeka potreban rad i disciplina, ORA je meni sinonim za prvo, JNA za drugo.
To se valjda ponese iz kuce, skole i drugih mjesta :mrgreen: .
Sad ja kontam sto su se kod nas omladinke noliko handrile :mrgreen: slabo isle u JNA pa se nisu stigle disciplinovati :mrgreen: .
Mislim, logika ti je kurcu za usi :skoljka: .
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#548 Re: Jugonostalgija...

Post by stakasa »

Nemoj detroit, grehota ti je :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#549 Re: Jugonostalgija...

Post by _BataZiv_0809 »

detroit-mercy wrote:
To se valjda ponese iz kuce, skole i drugih mjesta :mrgreen: .
Sad ja kontam sto su se kod nas omladinke noliko handrile :mrgreen: slabo isle u JNA pa se nisu stigle disciplinovati :mrgreen: .
Mislim, logika ti je kurcu za usi :skoljka: .
Jest, evo sad kad nema ORA-e i JNA vidimo sta se nosi iz kuce. :lol:

A i tebi je nivo komunikacije isti kao moja logika.

Jbt barem si duplo stariji od mene, furas se da si prevazisao evropski mentalitet, radis u njemackoj firmi u Americi i tako razgovaras :evil:

PS Evo ti se i pobratim stakasa javio. Isti ste mentoli :thumbup: :kiss:
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#550 Re: Jugonostalgija...

Post by Mohamad Sissoko »

_BataZiv_0809 wrote:
Mohamad Sissoko wrote:Pitaš lika što slušaš Cecu a Arkan ti protjero pola familije.. "ma ja samo volim njene pjesme, uostalom nije ona ubijala" :lol: tako i ovaj gore oko Bate :-)
Pa to sto ne znas razdvojit umjetnost od licnosti umjetnika tvoj je problem (ovdje ne mislim na Cecu :oops: ). I Hugo Boss je sio uniforme SS-u pa je opet jedan od najvecih modnih kreatora. I VW Buba je Hitlerova ideja, pa je najpopularnije auto u istoriji itd...itd...
That just shows how the world is fucked up :mrgreen:
Post Reply