BAKIRE ODLAZI
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#526 Re: BAKIRE ODLAZI
Ostavimo Avaz po strani. Drž'mo se Oslobođenja 
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#527 Re: BAKIRE ODLAZI
Aliweredsf wrote:AliBanksy wrote:... će biti živ dok stranke vode Zlatko i Bakir, a to je do daljnjeg ...weredsf wrote:
Taj vjestacki zagrljaj ...
Novac i poslovni interes je jači od svake ideologije.
Bakir stranku "vodi" jedva zadnju godinu dana, nedovoljno za ovu teoriju za koju osim pisanja Avaza i stalnog krestanja Emira suljagica nema nikakvih dokaza, naprotiv..
1992 Alija Izetbegović za potpredsjednika Vlade tek priznate BiH postavlja dotad skoro anonimnog uposlenika računskog centra jedne minorne stranke, docenta na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu, nekog Zlatka Lagumdžiju, nezvanično ženinog tetića. Ostalo je povijest.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#528 Re: BAKIRE ODLAZI
To nikakve veze nema sa danasnjim SDP-om, pa Alija je trebao jednog Zlatka na toj funkciji ali ne iz tih razlogaAli
1992 Alija Izetbegović za potpredsjednika Vlade tek priznate BiH postavlja dotad skoro anonimnog uposlenika računskog centra jedne minorne stranke, docenta na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu, nekog Zlatka Lagumdžiju, nezvanično ženinog tetića. Ostalo je povijest.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#529 Re: BAKIRE ODLAZI
Pa slučajno tetića, u prolazu ...weredsf wrote:To nikakve veze nema sa danasnjim SDP-om, pa Alija je trebao jednog Zlatka na toj funkciji ali ne iz tih razlogaAli
1992 Alija Izetbegović za potpredsjednika Vlade tek priznate BiH postavlja dotad skoro anonimnog uposlenika računskog centra jedne minorne stranke, docenta na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu, nekog Zlatka Lagumdžiju, nezvanično ženinog tetića. Ostalo je povijest.
- Država
- Posts: 4968
- Joined: 31/10/2010 15:15
#530 Re: BAKIRE ODLAZI
Zlatko Lagumdžija nema nikakvih rodbinskih veza sa Izetbegovićima. Jbt, zvučite kao AVAZ ili Express...

-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#531 Re: BAKIRE ODLAZI
To prvi puta cujem, moze li neki link ili vise detalja o tome...Banksy wrote:Pa slučajno tetića, u prolazu ...weredsf wrote:To nikakve veze nema sa danasnjim SDP-om, pa Alija je trebao jednog Zlatka na toj funkciji ali ne iz tih razlogaAli
1992 Alija Izetbegović za potpredsjednika Vlade tek priznate BiH postavlja dotad skoro anonimnog uposlenika računskog centra jedne minorne stranke, docenta na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu, nekog Zlatka Lagumdžiju, nezvanično ženinog tetića. Ostalo je povijest.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#532 Re: BAKIRE ODLAZI
Koliko pamtim, rodbinske veze potvrdio je i sam Lagumdžija ...
Naći ćemo.
U međuvremenu
Naći ćemo.
U međuvremenu
Banksy wrote:... će biti živ dok stranke vode Zlatko i Bakir, a to je do daljnjeg ...weredsf wrote:
Taj vjestacki zagrljaj ...
Novac i poslovni interes je jači od svake ideologije.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#533 Re: BAKIRE ODLAZI
To stvarno prvi put cujem i malo je vjerovatno da je istinaBanksy wrote:Koliko pamtim, rodbinske veze potvrdio je i sam Lagumdžija ...
Naći ćemo.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#534 Re: BAKIRE ODLAZI
By Avaz i DFBanksy wrote:Koliko pamtim, rodbinske veze potvrdio je i sam Lagumdžija ...
Naći ćemo.
U međuvremenu
Banksy wrote:... će biti živ dok stranke vode Zlatko i Bakir, a to je do daljnjeg ...weredsf wrote:
Taj vjestacki zagrljaj ...
Novac i poslovni interes je jači od svake ideologije.
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#535 Re: BAKIRE ODLAZI
Šta je Bakiru Zlatko?
11.08.2014. | PIŠE: Vildana SELIMBEGOVIĆ
Nema tome ni dva dana: Oslobođenje je u Pogledima objavilo intervju s Reufom Bajrovićem, koji je pokrenuo čitavu lavinu reakcija. Bajrović je politički analitičar, koji za sebe kaže da živi na relaciji Washington - Sarajevo, politička analiza mu je posao, no kako ovdašnjoj javnosti ničiji CV nije tako zanimljiv kao partijska podobnost i Reufov intervju - iz koga sam i sama puno naučila jer je za naše uvjete ponudio popriličan broj nama nedostupnih podataka koji se tiču prevashodno politike velikih, a nama važnih Sjedinjenih Američkih Država, Rusije i Turske - trenutno je prepoznat kao još jedna podvala Demokratske fronte. O podvalama Željka Komšića Oslobođenju posljednjih sedmica sam se podosta naslušala: čitava zbirka dobronamjernih prijatelja upozoravala me kako sam ćorava kod očiju, pa ne vidim da navijam za Demokratsku frontu! Jednima sam predočavala analizu objavljenu u Srbiji, u kojoj stoji kako Oslobođenje ne može pobjeći od svoga tradicionalnog crvenila i naklonosti Zlatku Lagumdžiji, druge sam upućivala na već poslovično naj, naj najinformisaniju stanovitu nevladinu udrugu hrvatskog predznaka s američkom adresom, koja svako malo izbaci prijedlog o trećem entitetu (poslužila je i kao predložak Međunarodnoj kriznoj grupi za najnoviju priču o budućnosti BiH) u čijem radu postoje dvije ključne tačke - jedna je Joško Paro, hrvatski veleposlanik u Washingtonu, kao uzor svim čovićima svijeta, a druga omrznuto Oslobođenje koje iz dana u dan remeti tu harmoniju konstitutivne podijeljenosti BiH. Treće sam, pak, molila da se okrenu pouzdanim izvorima SDP-a BiH, tradicionalno anonimnim, mada cijelo Sarajevo zna koji u kojoj kafani drži bank, koji suvereno tvrde da je Oslobođenje intenzivno zeleno i neprikosnoveno odano SDABiH. S onima do kojih mi je zaista stalo upuštala sam se u višesatne rasprave u kojima sam morala i dokazivati (sve tekstovima i datumima iz novine) da je upravo Oslobođenje, a ne njima neki dragi lik, prvo se upustilo u potragu za imaginarnom kandidatkinjom DF-a za hrvatskog člana Predsjedništva BiH. No, vratimo se Reufovoj podvali.
Elem, negdje u večernjim subotnjim satima, iz SDA je stiglo reagiranje u vidu stranačkog saopćenja koje je po mom osobnom dojmu cijelo napisano zarad poruke koja kaže "naravno da BiH treba Bakira Izetbegovića"! A sve zato što je Bajrović, dotičući se općih izbora u BiH, u jednom trenutku ustvrdio kako ova zemlja zaslužuje vlast i bez Izetbegovića mlađeg i bez Zlatka Lagumdžije (a ja stavila u naslov). Ne bih se ja bavila ovim reagiranjem/saopćenjem da nas iz redova SDA u tom istom demaršu nisu obavijestili da koalicije Izetbegović - Lagumdžija nema! To je, priznajem, i za mene novost, i to dopunjena saznanjem da je i priča o toj koaliciji zapravo "najnovija drska tvrdnja proizvedena u komesarskoj kuhinji stranke jednog omiljenog lica"?! Na stranu sad predizborna potreba da se rat vodi svim nedozvoljenim sredstvima, priznat ću da i sama spadam među one koje je Željko Komšić mjesecima iritirao svojim nečinjenjem i nastojanjima da po svaku cijenu sačuva manje-više dobre odnose sa svim partijama na domaćoj političkoj sceni. Istina (a time sam se i sama bavila), kada ga je Lagumdžija onako alisterski nagazio, Komšić je vrlo jasno uzvratio, uporednom skalom vlastite i Lagumdžijine imovine te podsjećanjem kako nam je Zlatko krenuo prije rata i šta je sve naglo zaimao.
A što se tiče koalicije Izetbegović - Lagumdžija, e tu sam i sama kriva. I ja sam mjesecima uvjerena da je taj zagrljaj čvrst, da čvršći ne može biti. Evo i zašto: htio to ko priznati ili ne, tek krivulja ljubavi SDA i SDP-a BiH u posljednje je četiri godine prošla put od trnja i zvijezda i natrag i zaslužuje da ju se tretira. Prvo je, sjetit ćemo se, odmah nakon izbora 2010. pobjednički SDP čekao ponude. Pa je onda odlučeno da se (ipak) ispoštuje volja birača i sa SDA, na čijem je čelu u tome času aktivno bio Sulejman Tihić, napravljen koalicioni dogovor, no otimao se Dragan Čović (Božo Ljubić, tada na čelu HDZ-a 1990, k'o i bio je sklon dogovoru). U to je doba Izetbegović i javno upozoravao da treba čuvati HDZ-ove, a Sulejman Tihić nije krio sreću što je uspio uvjeriti najjaču bošnjačku stranku, tj. SDA da je savez sa (omrznutim) komunistima, kako je društvo oko Hasana Čengića redovito etiketiralo socijaldemokrate - moguć, pa čak i poželjan u BiH. Na stranicama ove novine bezbroj su puta objavljene iscrpljujuće kadrovske križaljke koje su SDA i SDP pravili. Ispod žita padale su optužbe: Tihić ne da Džaferovića, povjeravali su se esdepeovci, Zlatko hoće da u javnim preduzećima postavlja i šefove poslovnica, objelodanjivali su esdeaovci. Pa ipak su trajali, oformljeno je i Vijeće ministara sa HDZ-om BiH, Vlada Federacije je bila ponos Nermina Nikšića i isticao ju je kao najbolju postdejtonsku, sve dok se u kuloarima nije čulo da se Lagumdžija odlučio zavoljeti Fahrudina Radončića. Kako je SDA u tome času u Parlamentu BiH istrajavala na državnom budžetu koji nije htjela prihvatiti bez stavke za povratnike, postalo je - usuđujem se reći, svima osim Tihiću - posve očigledno da će Lagumdžija na toj krivini sačekati dojučerašnje saveznike. Sam je Tihić bio uvjeren da se radi o principijelnom sukobu koji će završiti s malo uskovitlane prašine, jer protivljenje SDA nije moglo promijeniti usvajanje budžeta. Možda je i zato kao nož u leđa doživio raskid koalicije koju mu je u četvrtak popodne obznanio Lagumdžija da bi već u petak ujutro inaugurirao Radončića za ministra sigurnosti. Šta je sve o SDA rečeno iz SDP-a, teško da bi iko mogao ponoviti, no dovoljno je (valjda) reći da su optužbe premašile svaku predizbornu kampanju. I tako do protesta, nakon kojih nas je Lagumdžija prosvijetlio obznanivši da plenume i proteste doživljava kao atak na državu.
Tako je počelo spašavanje Bosne i Hercegovine u režiji dvojca Izetbegović - Lagumdžija. I iako je Lagumdžija i dalje alisterovski tretirao SDA kao kolateralnu štetu gdje god je stigao, iz tabora Bakira Izetbegovića samo su curile vijesti o višim federalnim interesima. Bilo je istina mlakih pokušaja da se narodu zamagle oči, pa je svakosedmični pres SDA - kad god je gostovao neko od Tihićevih kadrova - odašiljao po koju oštru strijelu spram SDP-a i Lagumdžije samog. No, ne treba zaboraviti: Tihićeva ekipa Lagumdžiji ne prašta, što se moglo pročitati i u brojnim analizama koje su posljednjih mjeseci radile i međunarodne organizacije prisutne u BiH. I listom - uključujući i jednu od rijetko ozbiljnih, sa dr. Žarkom Papićemna čelu - zaključile kako je pakt Izetbegović - Lagumdžija skockan na uzajamnim interesima očuvanja na vlasti do oktobra, a vrlo vjerovatno i poslije. Što bih ja prevela ovako - Lagumdžija je Bakiru danas ono što je dugo bio Tihiću. Iz neformalnih, ali ne i nepouzdanih izvora se moglo čuti da je Izetbegović Lagumdžiji već obećao mjesto budućeg mandatara Vijeća ministara. Istina, i iz same SDA se šapatom govorilo - prevarit će ga Bakir, pusti priču, no ključ je u sljedećem: Izetbegović bi da uđe u Predsjedništvo i osvoji tron SDA; Lagumdžija bi da uprkos izbornim rezultatima sačuva sebe na tronu SDP-a BiH. Sve drugo ni jednom ni drugom ne odgovara. Zato je kriv Komšić, zato je kriv Bajrović i naravno Oslobođenje koje je intervju objavilo. Pa zar nije stari domaći politički recept: Viči drž'te lopova da neometano i dalje kradeš! Pa ko kome podvali.
11.08.2014. | PIŠE: Vildana SELIMBEGOVIĆ
Nema tome ni dva dana: Oslobođenje je u Pogledima objavilo intervju s Reufom Bajrovićem, koji je pokrenuo čitavu lavinu reakcija. Bajrović je politički analitičar, koji za sebe kaže da živi na relaciji Washington - Sarajevo, politička analiza mu je posao, no kako ovdašnjoj javnosti ničiji CV nije tako zanimljiv kao partijska podobnost i Reufov intervju - iz koga sam i sama puno naučila jer je za naše uvjete ponudio popriličan broj nama nedostupnih podataka koji se tiču prevashodno politike velikih, a nama važnih Sjedinjenih Američkih Država, Rusije i Turske - trenutno je prepoznat kao još jedna podvala Demokratske fronte. O podvalama Željka Komšića Oslobođenju posljednjih sedmica sam se podosta naslušala: čitava zbirka dobronamjernih prijatelja upozoravala me kako sam ćorava kod očiju, pa ne vidim da navijam za Demokratsku frontu! Jednima sam predočavala analizu objavljenu u Srbiji, u kojoj stoji kako Oslobođenje ne može pobjeći od svoga tradicionalnog crvenila i naklonosti Zlatku Lagumdžiji, druge sam upućivala na već poslovično naj, naj najinformisaniju stanovitu nevladinu udrugu hrvatskog predznaka s američkom adresom, koja svako malo izbaci prijedlog o trećem entitetu (poslužila je i kao predložak Međunarodnoj kriznoj grupi za najnoviju priču o budućnosti BiH) u čijem radu postoje dvije ključne tačke - jedna je Joško Paro, hrvatski veleposlanik u Washingtonu, kao uzor svim čovićima svijeta, a druga omrznuto Oslobođenje koje iz dana u dan remeti tu harmoniju konstitutivne podijeljenosti BiH. Treće sam, pak, molila da se okrenu pouzdanim izvorima SDP-a BiH, tradicionalno anonimnim, mada cijelo Sarajevo zna koji u kojoj kafani drži bank, koji suvereno tvrde da je Oslobođenje intenzivno zeleno i neprikosnoveno odano SDABiH. S onima do kojih mi je zaista stalo upuštala sam se u višesatne rasprave u kojima sam morala i dokazivati (sve tekstovima i datumima iz novine) da je upravo Oslobođenje, a ne njima neki dragi lik, prvo se upustilo u potragu za imaginarnom kandidatkinjom DF-a za hrvatskog člana Predsjedništva BiH. No, vratimo se Reufovoj podvali.
Elem, negdje u večernjim subotnjim satima, iz SDA je stiglo reagiranje u vidu stranačkog saopćenja koje je po mom osobnom dojmu cijelo napisano zarad poruke koja kaže "naravno da BiH treba Bakira Izetbegovića"! A sve zato što je Bajrović, dotičući se općih izbora u BiH, u jednom trenutku ustvrdio kako ova zemlja zaslužuje vlast i bez Izetbegovića mlađeg i bez Zlatka Lagumdžije (a ja stavila u naslov). Ne bih se ja bavila ovim reagiranjem/saopćenjem da nas iz redova SDA u tom istom demaršu nisu obavijestili da koalicije Izetbegović - Lagumdžija nema! To je, priznajem, i za mene novost, i to dopunjena saznanjem da je i priča o toj koaliciji zapravo "najnovija drska tvrdnja proizvedena u komesarskoj kuhinji stranke jednog omiljenog lica"?! Na stranu sad predizborna potreba da se rat vodi svim nedozvoljenim sredstvima, priznat ću da i sama spadam među one koje je Željko Komšić mjesecima iritirao svojim nečinjenjem i nastojanjima da po svaku cijenu sačuva manje-više dobre odnose sa svim partijama na domaćoj političkoj sceni. Istina (a time sam se i sama bavila), kada ga je Lagumdžija onako alisterski nagazio, Komšić je vrlo jasno uzvratio, uporednom skalom vlastite i Lagumdžijine imovine te podsjećanjem kako nam je Zlatko krenuo prije rata i šta je sve naglo zaimao.
A što se tiče koalicije Izetbegović - Lagumdžija, e tu sam i sama kriva. I ja sam mjesecima uvjerena da je taj zagrljaj čvrst, da čvršći ne može biti. Evo i zašto: htio to ko priznati ili ne, tek krivulja ljubavi SDA i SDP-a BiH u posljednje je četiri godine prošla put od trnja i zvijezda i natrag i zaslužuje da ju se tretira. Prvo je, sjetit ćemo se, odmah nakon izbora 2010. pobjednički SDP čekao ponude. Pa je onda odlučeno da se (ipak) ispoštuje volja birača i sa SDA, na čijem je čelu u tome času aktivno bio Sulejman Tihić, napravljen koalicioni dogovor, no otimao se Dragan Čović (Božo Ljubić, tada na čelu HDZ-a 1990, k'o i bio je sklon dogovoru). U to je doba Izetbegović i javno upozoravao da treba čuvati HDZ-ove, a Sulejman Tihić nije krio sreću što je uspio uvjeriti najjaču bošnjačku stranku, tj. SDA da je savez sa (omrznutim) komunistima, kako je društvo oko Hasana Čengića redovito etiketiralo socijaldemokrate - moguć, pa čak i poželjan u BiH. Na stranicama ove novine bezbroj su puta objavljene iscrpljujuće kadrovske križaljke koje su SDA i SDP pravili. Ispod žita padale su optužbe: Tihić ne da Džaferovića, povjeravali su se esdepeovci, Zlatko hoće da u javnim preduzećima postavlja i šefove poslovnica, objelodanjivali su esdeaovci. Pa ipak su trajali, oformljeno je i Vijeće ministara sa HDZ-om BiH, Vlada Federacije je bila ponos Nermina Nikšića i isticao ju je kao najbolju postdejtonsku, sve dok se u kuloarima nije čulo da se Lagumdžija odlučio zavoljeti Fahrudina Radončića. Kako je SDA u tome času u Parlamentu BiH istrajavala na državnom budžetu koji nije htjela prihvatiti bez stavke za povratnike, postalo je - usuđujem se reći, svima osim Tihiću - posve očigledno da će Lagumdžija na toj krivini sačekati dojučerašnje saveznike. Sam je Tihić bio uvjeren da se radi o principijelnom sukobu koji će završiti s malo uskovitlane prašine, jer protivljenje SDA nije moglo promijeniti usvajanje budžeta. Možda je i zato kao nož u leđa doživio raskid koalicije koju mu je u četvrtak popodne obznanio Lagumdžija da bi već u petak ujutro inaugurirao Radončića za ministra sigurnosti. Šta je sve o SDA rečeno iz SDP-a, teško da bi iko mogao ponoviti, no dovoljno je (valjda) reći da su optužbe premašile svaku predizbornu kampanju. I tako do protesta, nakon kojih nas je Lagumdžija prosvijetlio obznanivši da plenume i proteste doživljava kao atak na državu.
Tako je počelo spašavanje Bosne i Hercegovine u režiji dvojca Izetbegović - Lagumdžija. I iako je Lagumdžija i dalje alisterovski tretirao SDA kao kolateralnu štetu gdje god je stigao, iz tabora Bakira Izetbegovića samo su curile vijesti o višim federalnim interesima. Bilo je istina mlakih pokušaja da se narodu zamagle oči, pa je svakosedmični pres SDA - kad god je gostovao neko od Tihićevih kadrova - odašiljao po koju oštru strijelu spram SDP-a i Lagumdžije samog. No, ne treba zaboraviti: Tihićeva ekipa Lagumdžiji ne prašta, što se moglo pročitati i u brojnim analizama koje su posljednjih mjeseci radile i međunarodne organizacije prisutne u BiH. I listom - uključujući i jednu od rijetko ozbiljnih, sa dr. Žarkom Papićemna čelu - zaključile kako je pakt Izetbegović - Lagumdžija skockan na uzajamnim interesima očuvanja na vlasti do oktobra, a vrlo vjerovatno i poslije. Što bih ja prevela ovako - Lagumdžija je Bakiru danas ono što je dugo bio Tihiću. Iz neformalnih, ali ne i nepouzdanih izvora se moglo čuti da je Izetbegović Lagumdžiji već obećao mjesto budućeg mandatara Vijeća ministara. Istina, i iz same SDA se šapatom govorilo - prevarit će ga Bakir, pusti priču, no ključ je u sljedećem: Izetbegović bi da uđe u Predsjedništvo i osvoji tron SDA; Lagumdžija bi da uprkos izbornim rezultatima sačuva sebe na tronu SDP-a BiH. Sve drugo ni jednom ni drugom ne odgovara. Zato je kriv Komšić, zato je kriv Bajrović i naravno Oslobođenje koje je intervju objavilo. Pa zar nije stari domaći politički recept: Viči drž'te lopova da neometano i dalje kradeš! Pa ko kome podvali.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#536 Re: BAKIRE ODLAZI
Ne tako davno duvala je u neku drugu trubu ali eto, misljenje svako ima, posebno ako vam je to i posao..
Piše: Vildana Selimbegović - Oslobođenje
Prvo je, negdje oko podneva, Zlatko Lagumdžija, u svim svojim kapacitetima – doktorskim, predsjedničkim, dopredsjedničkim, ministarskim – na velika zvona objavio sporazum SDP-a BiH sa Fahrudinom Radončićem i njegovim SBB-om. Već pred džumu Lagumdžija je Radončića promovirao u novog ministra sigurnosti. A kako je u Sjedinjenim Američkim Državama red i običaj da političari rano ustaju i još ranije idu na posao, nekako u vrijeme kad se narod počeo razilaziti iz Begove džamije, sumirajući utiske, Barack Obama je u svom Ovalnom uredu presavijao tabak: valjalo je dopuniti crnu listu.
Teškom mukom, jer Americi je – kako god to kome zvučalo – Bosna i Hercegovina još na srcu, skupa s Daytonom i Srebrenicom, Obama je šarnuo i domaće dvije adrese. Jednu u Edhema Eke Džubura na broju 20 i drugu u Velikoj aleji na broju 2. Obje su, piše Obama, na Ilidži i na objema boravi Naser Keljmendi. Fascinantni su ti Amerikanci! Kod njih i predsjednik države ima vremena za građanina BiH!
Obama zna ne samo ilidžanske adrese Nasera Keljmendija već i čime se Keljmendi bavi: smjestio ga je na prvo mjesto europskih narko-bosova, rame uz rame s liderima narko-kartela u Afganistanu i Meksiku. I svojim potpisom zamrznuo mu imovinu na teritoriju SAD-a. Ne znam, zaista, koliko će vremena proteći dok i Europljani ne ažuriraju svoje crne liste, no nema nikakve sumnje da će Keljmendi skupa sa svojom razgranatom mrežom poslovnih i političkih prijatelja dobiti i zasluženo mjesto na združenoj američko-europskoj listi organiziranih kriminalaca.
U mreži Keljmendijevih jataka, Fahrudin Radončić ima nesumnjiv značaj. Ne kriju to ni on, ni Keljmendi. Ne krije to uostalom ni Zijad Turković, prvooptuženi za zločinačku udrugu kojoj se na teret stavljaju silna ubojstva i enormne količine trgovane droge. Taj je Turković od svih silnih točaka optužnice priznao samo jednu: pokušaj ubojstva Nasera Keljmendija. Zanimljivo: i svjedok Keljmendi i optuženi Turković, kao zajedničku – da ne kažem dodirnu tačku, navode Radončića. Ne, neću sada širiti priču i podsjećati na ubojstvo Ramiza Delalića i sve one tvrdnje o albanskim kanalima droge o kojima je Ćelo nemilice pričao vidovito proričući vlastitu smrt. Vratit ću se politici i Lagumdžijinom kandidatu za ministra sigurnosti.
To je, dakle, onaj isti Radončić o kome je ovaj isti Lagumdžija u moj diktafon, prije nekoliko godina, govorio kao o reketašu i mafijašu, moralnom i ljudskom kepecu, koji "u velikoj mjeri živi od straha svojih žrtava. Nažalost, veliki broj ljudi se povlači pred medijskom torturom jednog beskrupuloznog uljeza u naše društvo. Njegova imperija laži i zla je nastala, u velikoj mjeri, na kukavičluku i podaničkom mentalitetu naše kvazielite koja je spremna da za mrvicu dnevne slave čini kompromise i ponaša se tako što ide krmku niz dlaku. Ali, nažalost, po tog iskompleksiranog Radovana Trećeg sve je manje ljudi fascinirano njegovom lažnom veličinom i prijetnjama, a sve je više ljudi koji uviđaju njegov strah i nemoć.
On i dio njegove obitelji pokušavaju liječiti svoje frustracije preko naših leđa.(...) Veliki broj ljudi se ranije povlačio, ali ohrabruje činjenica da je u posljednje vrijeme sve više ljudi različitih profila - od gospodarstvenika, preko novinara, do političara i intelektualaca - koji ne pristaju na diktaturu i teror novokomponiranog tigra od papira." (Dani, 493) Tako je govorio opozicionar i socijaldemokrata Lagumdžija, naširoko elaborirajući tezu Radončićeve medijske potpore raspadu države Bosne i Hercegovine, u kojoj je naš doktor prepoznao "rukopis predratnog KOS-a" da bi na kraju izbacio dva zaključka: "prvi - njegova (Radončićeva; op. aut) nenormalna potreba da kreira vlast po svojoj mjeri ima jednu namjeru, da po svaku cijenu zaštiti svoju, na ratu sumnjivo stečenu imovinu i drugi - tko god mu se suprotstavio, časno je preživio".
Što se dogodilo u međuvremenu?
Od petka do danas naslušala sam se svakojakih objašnjenja. No, priznajem da mi je uistinu teško povjerovati da je Lagumdžija zaista pristao na crtanje granica trećeg entiteta, samo zato da bi dao svoj doprinos akciji spašavanja Radončićeve i Keljmendijeve stečene imovine?! Teška srca priznajem da mi dva i pol desetljeća novinarskog rada nisu pomogle da shvatim kako je to u četvrtak Lagumdžijin problem sa SDA bio proračun, a već u petak proračun je prestao biti problem i socijaldemokrata Lagumdžija se odlučio da SDA zalijepi etiketu radikala.
Pa onda umjesto radikala iz SDA, za partnera odabere daleko radikalniji SBB?! Radončić je i od Tihića i od Izetbegovića branio kojekakve mevlide jašareviće, tvrdeći usput kako njih dvojica nisu nikakvi Bošnjaci ni muslimani. No, zato nikad nije krio da je Keljmendi Bošnjak po njegovoj mjeri, a vehabije muslimani kakvim ih on želi i zamišlja. Vratimo se Obami i njegovoj crnoj listi. Kada je u petak, negdje po isteku američke ikindije, cijela planeta saznala da je Naser Keljmendi opasan kriminalac i istovremeno građanin BiH, moralni kepec je velikom vođi nudio koalicioni sporazum za izbore 2014.
Njega zanima Predsjedništvo BiH, a Lagumdžiji je velikodušno prepustio mjesto predsjedatelja Vijeća ministara?! Tako tvrde Radončićevi prijatelji i ujedno se zaklinju cijelim obiteljima da mu nisu toliko bliski da s njim idu na Keljmendijeve žurke, na jednu od onih Obaminih adresa. Lagumdžijini prijatelji pak kažu da se predsjednik od jacije u petak intenzivno bavi novonastalom situacijom. U SDP-u, vele oni, nema nikakvih dilema: oni su za reforme, BiH u NATO-u i Europskoj uniji.
No, ne umiju mi objasniti kako se u to uklapa Radončić i njegov prijatelj Keljmendi, pa u nedostatku argumenata posežu za mojim vidovitim tekstom. Ne, nije Oslobođenje otvorilo rubriku Vildana gleda u kašike. Baš kao što nitko u ovoj zemlji nije bogzna kako iznenađen Obaminom listom. Predsjednik SAD-a samo je ozvaničio ono što sve policije – kako domaće tako i regionalne i europske, a evo ispostavilo se i američke, već godinama znaju. Ovdje je problem nešto drugo: hoće li se BiH boriti protiv kriminalne pošasti ili će je promovirati i kvazielite na vlasti?
Kada će, što bi rekli stranci, domaći političari preuzeti odgovornost i krenuti u obračun s organiziranim kriminalom i njegovim jatacima? Ta vrsta odgovornosti u ovom je času posve prebačena na Lagumdžijina pleća. Obama mu je silno pomogao i taj izbor posve pojednostavio: veliki vođa zapravo već narednih dana ima priliku da se odredi – za ili protiv narko-kartela. Od njegove odluke ne ovisi samo rejting SDP-a na lokalnim ili nekim budućim izborima. Od te odluke ovisi hoće li BiH ostati crna rupa rezervirana za Radončićevu budućnost ili će ovdašnja djeca dobiti priliku za vlastitu budućnost. Bez straha da će i sama završiti na kojekakvim crnim listama.
Piše: Vildana Selimbegović - Oslobođenje
Prvo je, negdje oko podneva, Zlatko Lagumdžija, u svim svojim kapacitetima – doktorskim, predsjedničkim, dopredsjedničkim, ministarskim – na velika zvona objavio sporazum SDP-a BiH sa Fahrudinom Radončićem i njegovim SBB-om. Već pred džumu Lagumdžija je Radončića promovirao u novog ministra sigurnosti. A kako je u Sjedinjenim Američkim Državama red i običaj da političari rano ustaju i još ranije idu na posao, nekako u vrijeme kad se narod počeo razilaziti iz Begove džamije, sumirajući utiske, Barack Obama je u svom Ovalnom uredu presavijao tabak: valjalo je dopuniti crnu listu.
Teškom mukom, jer Americi je – kako god to kome zvučalo – Bosna i Hercegovina još na srcu, skupa s Daytonom i Srebrenicom, Obama je šarnuo i domaće dvije adrese. Jednu u Edhema Eke Džubura na broju 20 i drugu u Velikoj aleji na broju 2. Obje su, piše Obama, na Ilidži i na objema boravi Naser Keljmendi. Fascinantni su ti Amerikanci! Kod njih i predsjednik države ima vremena za građanina BiH!
Obama zna ne samo ilidžanske adrese Nasera Keljmendija već i čime se Keljmendi bavi: smjestio ga je na prvo mjesto europskih narko-bosova, rame uz rame s liderima narko-kartela u Afganistanu i Meksiku. I svojim potpisom zamrznuo mu imovinu na teritoriju SAD-a. Ne znam, zaista, koliko će vremena proteći dok i Europljani ne ažuriraju svoje crne liste, no nema nikakve sumnje da će Keljmendi skupa sa svojom razgranatom mrežom poslovnih i političkih prijatelja dobiti i zasluženo mjesto na združenoj američko-europskoj listi organiziranih kriminalaca.
U mreži Keljmendijevih jataka, Fahrudin Radončić ima nesumnjiv značaj. Ne kriju to ni on, ni Keljmendi. Ne krije to uostalom ni Zijad Turković, prvooptuženi za zločinačku udrugu kojoj se na teret stavljaju silna ubojstva i enormne količine trgovane droge. Taj je Turković od svih silnih točaka optužnice priznao samo jednu: pokušaj ubojstva Nasera Keljmendija. Zanimljivo: i svjedok Keljmendi i optuženi Turković, kao zajedničku – da ne kažem dodirnu tačku, navode Radončića. Ne, neću sada širiti priču i podsjećati na ubojstvo Ramiza Delalića i sve one tvrdnje o albanskim kanalima droge o kojima je Ćelo nemilice pričao vidovito proričući vlastitu smrt. Vratit ću se politici i Lagumdžijinom kandidatu za ministra sigurnosti.
To je, dakle, onaj isti Radončić o kome je ovaj isti Lagumdžija u moj diktafon, prije nekoliko godina, govorio kao o reketašu i mafijašu, moralnom i ljudskom kepecu, koji "u velikoj mjeri živi od straha svojih žrtava. Nažalost, veliki broj ljudi se povlači pred medijskom torturom jednog beskrupuloznog uljeza u naše društvo. Njegova imperija laži i zla je nastala, u velikoj mjeri, na kukavičluku i podaničkom mentalitetu naše kvazielite koja je spremna da za mrvicu dnevne slave čini kompromise i ponaša se tako što ide krmku niz dlaku. Ali, nažalost, po tog iskompleksiranog Radovana Trećeg sve je manje ljudi fascinirano njegovom lažnom veličinom i prijetnjama, a sve je više ljudi koji uviđaju njegov strah i nemoć.
On i dio njegove obitelji pokušavaju liječiti svoje frustracije preko naših leđa.(...) Veliki broj ljudi se ranije povlačio, ali ohrabruje činjenica da je u posljednje vrijeme sve više ljudi različitih profila - od gospodarstvenika, preko novinara, do političara i intelektualaca - koji ne pristaju na diktaturu i teror novokomponiranog tigra od papira." (Dani, 493) Tako je govorio opozicionar i socijaldemokrata Lagumdžija, naširoko elaborirajući tezu Radončićeve medijske potpore raspadu države Bosne i Hercegovine, u kojoj je naš doktor prepoznao "rukopis predratnog KOS-a" da bi na kraju izbacio dva zaključka: "prvi - njegova (Radončićeva; op. aut) nenormalna potreba da kreira vlast po svojoj mjeri ima jednu namjeru, da po svaku cijenu zaštiti svoju, na ratu sumnjivo stečenu imovinu i drugi - tko god mu se suprotstavio, časno je preživio".
Što se dogodilo u međuvremenu?
Od petka do danas naslušala sam se svakojakih objašnjenja. No, priznajem da mi je uistinu teško povjerovati da je Lagumdžija zaista pristao na crtanje granica trećeg entiteta, samo zato da bi dao svoj doprinos akciji spašavanja Radončićeve i Keljmendijeve stečene imovine?! Teška srca priznajem da mi dva i pol desetljeća novinarskog rada nisu pomogle da shvatim kako je to u četvrtak Lagumdžijin problem sa SDA bio proračun, a već u petak proračun je prestao biti problem i socijaldemokrata Lagumdžija se odlučio da SDA zalijepi etiketu radikala.
Pa onda umjesto radikala iz SDA, za partnera odabere daleko radikalniji SBB?! Radončić je i od Tihića i od Izetbegovića branio kojekakve mevlide jašareviće, tvrdeći usput kako njih dvojica nisu nikakvi Bošnjaci ni muslimani. No, zato nikad nije krio da je Keljmendi Bošnjak po njegovoj mjeri, a vehabije muslimani kakvim ih on želi i zamišlja. Vratimo se Obami i njegovoj crnoj listi. Kada je u petak, negdje po isteku američke ikindije, cijela planeta saznala da je Naser Keljmendi opasan kriminalac i istovremeno građanin BiH, moralni kepec je velikom vođi nudio koalicioni sporazum za izbore 2014.
Njega zanima Predsjedništvo BiH, a Lagumdžiji je velikodušno prepustio mjesto predsjedatelja Vijeća ministara?! Tako tvrde Radončićevi prijatelji i ujedno se zaklinju cijelim obiteljima da mu nisu toliko bliski da s njim idu na Keljmendijeve žurke, na jednu od onih Obaminih adresa. Lagumdžijini prijatelji pak kažu da se predsjednik od jacije u petak intenzivno bavi novonastalom situacijom. U SDP-u, vele oni, nema nikakvih dilema: oni su za reforme, BiH u NATO-u i Europskoj uniji.
No, ne umiju mi objasniti kako se u to uklapa Radončić i njegov prijatelj Keljmendi, pa u nedostatku argumenata posežu za mojim vidovitim tekstom. Ne, nije Oslobođenje otvorilo rubriku Vildana gleda u kašike. Baš kao što nitko u ovoj zemlji nije bogzna kako iznenađen Obaminom listom. Predsjednik SAD-a samo je ozvaničio ono što sve policije – kako domaće tako i regionalne i europske, a evo ispostavilo se i američke, već godinama znaju. Ovdje je problem nešto drugo: hoće li se BiH boriti protiv kriminalne pošasti ili će je promovirati i kvazielite na vlasti?
Kada će, što bi rekli stranci, domaći političari preuzeti odgovornost i krenuti u obračun s organiziranim kriminalom i njegovim jatacima? Ta vrsta odgovornosti u ovom je času posve prebačena na Lagumdžijina pleća. Obama mu je silno pomogao i taj izbor posve pojednostavio: veliki vođa zapravo već narednih dana ima priliku da se odredi – za ili protiv narko-kartela. Od njegove odluke ne ovisi samo rejting SDP-a na lokalnim ili nekim budućim izborima. Od te odluke ovisi hoće li BiH ostati crna rupa rezervirana za Radončićevu budućnost ili će ovdašnja djeca dobiti priliku za vlastitu budućnost. Bez straha da će i sama završiti na kojekakvim crnim listama.
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#537 Re: BAKIRE ODLAZI
weredsf, odgovori na dva pitanja
1. Zašto si sakrio datum kada je objavljen ovaj tekst?
2. Šta nam hoćeš reći citiranjem ovog teksta?
Evo ja ću ti odmah reći da se slažem sa jednim dijelom napisanog.
1. Zašto si sakrio datum kada je objavljen ovaj tekst?
2. Šta nam hoćeš reći citiranjem ovog teksta?
Evo ja ću ti odmah reći da se slažem sa jednim dijelom napisanog.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#538 Re: BAKIRE ODLAZI
Nekada u 2012 godini, od dosta govori o kretanju odnosa i misljenja Vildane Selimbegovicali dobro, nije ona temaMaystor wrote:weredsf, odgovori na dva pitanja
1. Zašto si sakrio datum kada je objavljen ovaj tekst?
2. Šta nam hoćeš reći citiranjem ovog teksta?
Evo ja ću ti odmah reći da se slažem sa jednim dijelom napisanog.
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#539 Re: BAKIRE ODLAZI
Da, upravo, nije ona tema, već sadržaj njenih tekstova. Ti i kolege ti iz stranke, konstantno pokušavate skrenuti priču sa suštine na priču o Vildani.
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#540 Re: BAKIRE ODLAZI
To su brutalne laži, i ti to vrlo dobro znaš budući da te SDA Novi Grad šalje na ovaj forum.weredsf wrote:Zasto tako ne misle ljudi u Banovicima, dan nekon toga SDA napravi najbolji rezultat tamo. To je Avazovo piskaranje koje nema veze sa vezom, po njima je Fahro rok star..ultima_palabra wrote:Zagrljaj je produkt Bakirovog preuzimanja stranke i njegovih talova sa Zlajom koji su mnogobrojni. Također je i isforsiran i protestima u kojima se vidjelo da narod o SDP i SDA misli isto.
Zanemarujete lokalne izbore koji su zadnji pokazali omjer snage, od tada se nije puno promjenilo osim sto je SBB oznacen kao glavni krivac za to i jedini gubitnik iz toga je Radoncic na kraju...
U Novom Gradu i bihacu je SDP kaznjen glasanjem za SDA....
Ljudi su kaznili SDP tako što su ostali kod kuće i time vama omogućili da onog seljačića instalirate za načelnika. SDA je potrošila ogroman novac na tu kampanju, i bilo je dovoljno da većina ljudi ne izađe na izbore da ostvare svoj plan. Evo tačnih brojeva

Od 107906 registrovanih birača u NG, glasalo je samo 46868 (ili 43,43%), dok je 61038 ljudi odbilo glasati. Žutokljunac je osvojio 18343 glasa, što predstavlja samo 16,999% glasova od ukupnog broja registrovanih birača, ali je, svejedno, postao načelnik.
-
swanfilter
- Posts: 10811
- Joined: 06/06/2008 18:52
#541 Re: BAKIRE ODLAZI
O kakvom naoruzavanju ti govoris? Koliko me sjecanje sluzi, glavni u tome su bili Iranci i Pakistanci. Ostalo, buranija ... Ja sam, kao, Bosnjak, ali osim Tayip-ovog populizma i demagogije nis mi od njih nemamo. Srbija, naprotiv, ima prilicno ... I, bas zbog zelja Zapada, lizati im dupe trebamo. Svakim danom vise ...kara-baja wrote:pa ti nomadi iz pustinje su naoružali bošnjake i opet će ako zatreba. Dok je taj isti brisel čekao da nestanu u genocidu. Istinskim prijateljima nikad se ne okreću leđa. To ne znači da treba briselu okrenuti leđa, što bakir nije ni uradio. Nebošnjacima smeta odnos sa turskom, što mene savršeno ne interesuje.
- zeleni xy
- Posts: 457
- Joined: 22/03/2010 15:09
- Location: Moja mahala tvojU jahala
#542 Re: BAKIRE ODLAZI
Danas Bakir I. u Bihaću sa borcima, skoro svim predsjednicima boračkih udruženja, s njim Orić i jedan veliki turski bogataš , održao govor u punoj sali Doma kulture, nekoliko puta gromoglasno pozdravljen aplauzom tako da sve te priče o nekakvom odlasku nemaju smisla, SDA će makar na USK imati slične rezultate kao na zadnjim lokalnim izorima, sve "pomeli".
Nakon toga otvorio memorijalne konjske trke u Bihaću pred nekoliko hiljada ljudi, zatim obišao Cazin, prije sedam dana bio je u Bužimu, isti scenario, preko 15 000 ljudi na manifestaciji gdje je on bio "prva zvijezda", ne znam kome to nije jasno da jedino SDA ima infrastrukturu i najjače biračko tijelo.
Eto kratak izvještaj iz Krajine pa vi i dalje vršite te procjene ili bih prije rekao neke željice
Nakon toga otvorio memorijalne konjske trke u Bihaću pred nekoliko hiljada ljudi, zatim obišao Cazin, prije sedam dana bio je u Bužimu, isti scenario, preko 15 000 ljudi na manifestaciji gdje je on bio "prva zvijezda", ne znam kome to nije jasno da jedino SDA ima infrastrukturu i najjače biračko tijelo.
Eto kratak izvještaj iz Krajine pa vi i dalje vršite te procjene ili bih prije rekao neke željice
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#543 Re: BAKIRE ODLAZI
ukoliko ljudi masovno izađu na izbore neće mu pomoći ni orić ni šaja ni turski biznismeni. ako se ponovi ova statistika iz 2012. koju sam naveo za Novi Grad, SDA može mirno spavati
- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#544 Re: BAKIRE ODLAZI
2010. godine SDP, tj. Lagumdžija je izabrao SDA, istu onu SDA koja nas je ojadila i opljačkala za partnere u vlasti i tako spriječio da kadrovi te stranke odgovaraju za to i završe u zatvoru. Vildana Selimbegović se prodala za šaku Dollara i njeno pisanje nije relevantno. Ono što treba uraditi, a to je da svi izađemo na izbore i srušimo Bakira i SDA, Lagumdžiju i ovakav SDP, Čovića i HDZ kao i Dodika i SNSD. Tek onda možemo očekivati da odgovorni završe u zatvoru i da se krene graditi pravna država.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#545 Re: BAKIRE ODLAZI
Pa Krajišnici su bar poznati kao skloni mazohizmu. Ja sam čitao tekst o magarcu u Meksiku kojeg je gazda tukao 20 godina, pa mu je ovaj na kraju odgrizao tri prsta. Al' nas, da tuku još 100 godina, nama bi "naš Bakir, Allah mu se smilovao" bio najbolji.zeleni xy wrote:Danas Bakir I. u Bihaću sa borcima, skoro svim predsjednicima boračkih udruženja, s njim Orić i jedan veliki turski bogataš , održao govor u punoj sali Doma kulture, nekoliko puta gromoglasno pozdravljen aplauzom tako da sve te priče o nekakvom odlasku nemaju smisla, SDA će makar na USK imati slične rezultate kao na zadnjim lokalnim izorima, sve "pomeli".
Nakon toga otvorio memorijalne konjske trke u Bihaću pred nekoliko hiljada ljudi, zatim obišao Cazin, prije sedam dana bio je u Bužimu, isti scenario, preko 15 000 ljudi na manifestaciji gdje je on bio "prva zvijezda", ne znam kome to nije jasno da jedino SDA ima infrastrukturu i najjače biračko tijelo.
Eto kratak izvještaj iz Krajine pa vi i dalje vršite te procjene ili bih prije rekao neke željice
Šta je to i koga je to u Krajini obilazio Bakir Izetbegović najbolje govori činjenica da je posjetio pogone kompanije protiv koje se pred Sudom vodi postupak za carinske i porezne utaje i prevare. Obišao je doduše i nekakve smiješne konjičke trke koje organizuje grupa njegovih uvlačiguza, do iza vrata u dupetu svog predsjednika.
Uostalom. Svaki narod zaslužuje vlast koju ima. Zato, Krajišnici moji, ćutite i trpite. Jedite brvana i gladite Bakirove konje. Jer bolje od toga nismo ni zaslužili.
-
racionalista
- Posts: 1484
- Joined: 20/07/2012 20:40
#546 Re: BAKIRE ODLAZI
Dosta Bošnjaka će glasati za SDA i Bakira zato što im oni jedini daju "privid" da bi nekad moglo doći do formiranja nacionalne države Bošnjaka u današnjim granicama BiH. Cerić isto to zagovara ali on nema stranačku bazu i infrastrukturu. Ovi ostali prodaju samo šarenu multi-kulti lažu
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#547 Re: BAKIRE ODLAZI
A sustina je ovo sto ona pise, kao i ovo sto je pisala prije dvije godine istoMaystor wrote:Da, upravo, nije ona tema, već sadržaj njenih tekstova. Ti i kolege ti iz stranke, konstantno pokušavate skrenuti priču sa suštine na priču o Vildani.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#548 Re: BAKIRE ODLAZI
Pa to je malo ispod prosjecne izlaznosti na skoro svakim izborima, o cemu ti to pricas, koji argumentMaystor wrote:To su brutalne laži, i ti to vrlo dobro znaš budući da te SDA Novi Grad šalje na ovaj forum.weredsf wrote:Zasto tako ne misle ljudi u Banovicima, dan nekon toga SDA napravi najbolji rezultat tamo. To je Avazovo piskaranje koje nema veze sa vezom, po njima je Fahro rok star..ultima_palabra wrote:Zagrljaj je produkt Bakirovog preuzimanja stranke i njegovih talova sa Zlajom koji su mnogobrojni. Također je i isforsiran i protestima u kojima se vidjelo da narod o SDP i SDA misli isto.
Zanemarujete lokalne izbore koji su zadnji pokazali omjer snage, od tada se nije puno promjenilo osim sto je SBB oznacen kao glavni krivac za to i jedini gubitnik iz toga je Radoncic na kraju...
U Novom Gradu i bihacu je SDP kaznjen glasanjem za SDA....
Ljudi su kaznili SDP tako što su ostali kod kuće i time vama omogućili da onog seljačića instalirate za načelnika. SDA je potrošila ogroman novac na tu kampanju, i bilo je dovoljno da većina ljudi ne izađe na izbore da ostvare svoj plan. Evo tačnih brojeva
Od 107906 registrovanih birača u NG, glasalo je samo 46868 (ili 43,43%), dok je 61038 ljudi odbilo glasati. Žutokljunac je osvojio 18343 glasa, što predstavlja samo 16,999% glasova od ukupnog broja registrovanih birača, ali je, svejedno, postao načelnik.
I nakon 12 godina SDP vlasti ostankom kod kuce su kaznili SDP
Last edited by weredsf on 24/08/2014 10:01, edited 1 time in total.
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#550 Re: BAKIRE ODLAZI
A Bošnjaci svi odreda strateški promišljajuracionalista wrote:Dosta Bošnjaka će glasati za SDA i Bakira zato što im oni jedini daju "privid" da bi nekad moglo doći do formiranja nacionalne države Bošnjaka u današnjim granicama BiH. Cerić isto to zagovara ali on nema stranačku bazu i infrastrukturu. Ovi ostali prodaju samo šarenu multi-kulti lažu

