Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#5226 Re: Dolazi zima - zimske gume
Neko isprobao Fuldu Cristal Montero 3?
-
boky327
- Posts: 76
- Joined: 24/01/2012 20:50
#5227 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne znam da li sr sava iz eu razlikuje od ove sto se kod nas prodaje ali ja vec 2. zimu vozim na savi(made in germany) i poprilicno sam.zadovoljan voznim kakrakteristikama iako su sad na oko 4.5mm sare.
Ali zato bruje ko da vozim orgulje
A stare samo 3 god.
Ali zato bruje ko da vozim orgulje
A stare samo 3 god.
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#5228 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jbga.boky327 wrote:Ne znam da li sr sava iz eu razlikuje od ove sto se kod nas prodaje ali ja vec 2. zimu vozim na savi(made in germany) i poprilicno sam.zadovoljan voznim kakrakteristikama iako su sad na oko 4.5mm sare.
Ali zato bruje ko da vozim orgulje![]()
A stare samo 3 god.
Te proizvedene u Njemackoj su mozebit Eskimo HP, nemam pojma zasto se ljudi opterecuju s tim gdje su proizvedene, odjednom ako 195/65/15 nije iz Slovenije ne valja bolje da je tamo proizvedena. Ono sto ja znam S3 u toj dimenziji se radi u Poljskoj a HP u DE a S3+ XL u FR, to je politika GoodYear-a i to je tako.
Ja 195/65/15 S3 nisam ove godine vidio a da nije bili proizvedena u PL.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#5229 Re: Dolazi zima - zimske gume
Za zimu i po potrošiti set guma znači samo da naredni put trebaš tražiti neke dugotrajnije, Sava to sigurno nije.
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#5230 Re: Dolazi zima - zimske gume
jbg toliko i kosta...
- undefined007
- Posts: 1087
- Joined: 13/05/2014 16:37
#5231 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vredestein snowtrack isto dobra guma 
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5232 Re: Dolazi zima - zimske gume
'ta ce zima
E'o sad trenutno


E'o sad trenutno

-
boky327
- Posts: 76
- Joined: 24/01/2012 20:50
#5233 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nije da se opterecujem, samo sam spomenuo mozda za eu postoje neki.drugi standardi i sl, mozda se drugacije prave jer mnogi kazu da guma i nije nesto dok sam ja sto se tice prijanjanja zadovoljanWarashii wrote:Jbga.boky327 wrote:Ne znam da li sr sava iz eu razlikuje od ove sto se kod nas prodaje ali ja vec 2. zimu vozim na savi(made in germany) i poprilicno sam.zadovoljan voznim kakrakteristikama iako su sad na oko 4.5mm sare.
Ali zato bruje ko da vozim orgulje![]()
A stare samo 3 god.
Te proizvedene u Njemackoj su mozebit Eskimo HP, nemam pojma zasto se ljudi opterecuju s tim gdje su proizvedene, odjednom ako 195/65/15 nije iz Slovenije ne valja bolje da je tamo proizvedena. Ono sto ja znam S3 u toj dimenziji se radi u Poljskoj a HP u DE a S3+ XL u FR, to je politika GoodYear-a i to je tako.
Ja 195/65/15 S3 nisam ove godine vidio a da nije bili proizvedena u PL.
-
gaius
- Posts: 1017
- Joined: 17/09/2004 10:33
#5234 Re: Dolazi zima - zimske gume
ts850 205/50/r17 kupljene.. već su prešle 1000 km.. odlične.. led, snijeg, kiša, suho.. u svemu su fantastične... možda za nijansu bučnije od GY ali opet biće da sam im morao tražiti manu pa i to umislio..
subjektivno puno sam sigurniji sa conti nego prethodno sa gy...
subjektivno puno sam sigurniji sa conti nego prethodno sa gy...
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#5236 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mozda ne licno ti ali brdo raje da.boky327 wrote:Nije da se opterecujem, samo sam spomenuo mozda za eu postoje neki.drugi standardi i sl, mozda se drugacije prave jer mnogi kazu da guma i nije nesto dok sam ja sto se tice prijanjanja zadovoljanWarashii wrote:Jbga.boky327 wrote:Ne znam da li sr sava iz eu razlikuje od ove sto se kod nas prodaje ali ja vec 2. zimu vozim na savi(made in germany) i poprilicno sam.zadovoljan voznim kakrakteristikama iako su sad na oko 4.5mm sare.
Ali zato bruje ko da vozim orgulje![]()
A stare samo 3 god.
Te proizvedene u Njemackoj su mozebit Eskimo HP, nemam pojma zasto se ljudi opterecuju s tim gdje su proizvedene, odjednom ako 195/65/15 nije iz Slovenije ne valja bolje da je tamo proizvedena. Ono sto ja znam S3 u toj dimenziji se radi u Poljskoj a HP u DE a S3+ XL u FR, to je politika GoodYear-a i to je tako.
Ja 195/65/15 S3 nisam ove godine vidio a da nije bili proizvedena u PL.
-
Struja1921
- Posts: 22
- Joined: 05/10/2012 21:08
#5237 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nokian je napokon zvanicno stigao u BiH i toplo ih preporucijem,prije,njih sam imao conti ts850 i mogi reci da su istog ranga
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#5238 Re: Dolazi zima - zimske gume
To si se registrovao samo da nam kazes kako je napokon Nokian stigao u BiH?Struja1921 wrote:Nokian je napokon zvanicno stigao u BiH i toplo ih preporucijem,prije,njih sam imao conti ts850 i mogi reci da su istog ranga
Koliko ja znam stigao je prije nekoliko mjeseci, a umjesto da trosis vrijeme ne registraciju mogli ste potrositi to vrijeme na placene oglase na Klixu.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#5239 Re: Dolazi zima - zimske gume
A gledaj ovo Jeff. Regostrovao se 5.oktobra 2012. a prvi post 10. januara 2016. Dobro nije zaboravio i sifru i nick.jefferson wrote:To si se registrovao samo da nam kazes kako je napokon Nokian stigao u BiH?Struja1921 wrote:Nokian je napokon zvanicno stigao u BiH i toplo ih preporucijem,prije,njih sam imao conti ts850 i mogi reci da su istog ranga
Koliko ja znam stigao je prije nekoliko mjeseci, a umjesto da trosis vrijeme ne registraciju mogli ste potrositi to vrijeme na placene oglase na Klixu.
Struja1921
Posts: 1
Joined: 05 Oct 2012, 21:08
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#5240 Re: Dolazi zima - zimske gume
da li se iko susreo sa ovakvim lancima ili slučajno vozio sa njima
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#5241 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne, ali procitao par misljenja, prvo nemaju dozvolu (ili bolje receno ne zadovoljavaju normu) ni nakon pet godina na trzistu (A,D,CH), ni u jednom "EU" testu nisu navedeni. (ne uzimaj me za rijec, jer je ovo sto sam na brzine preletio, pisano 2010-2013).jao_situacije wrote:da li se iko susreo sa ovakvim lancima ili slučajno vozio sa njima
[youtube]http:/[/youtube]
Oni koji su vozili pisu da nema trakcije. Ne ciste se sami kao obicni lanci (koji su djelimicno labavi).
Inace imas ovdje opsiran test.
http://extraspecialtreat.blogspot.ch/20 ... -fail.html
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#5242 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kakva je "Makbel Guma"? Nije valjda da Makbel ima svoju brand gumu? Vidjeh na nekom SUV-u sinoc.
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#5243 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vjerovatno protekt. Vidio sam ja i "Mujic".Entropio wrote:Kakva je "Makbel Guma"? Nije valjda da Makbel ima svoju brand gumu? Vidjeh na nekom SUV-u sinoc.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#5244 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dobro opazanje, to je vec uspjeh.Optimist wrote:A gledaj ovo Jeff. Regostrovao se 5.oktobra 2012. a prvi post 10. januara 2016. Dobro nije zaboravio i sifru i nick.jefferson wrote:To si se registrovao samo da nam kazes kako je napokon Nokian stigao u BiH?Struja1921 wrote:Nokian je napokon zvanicno stigao u BiH i toplo ih preporucijem,prije,njih sam imao conti ts850 i mogi reci da su istog ranga
Koliko ja znam stigao je prije nekoliko mjeseci, a umjesto da trosis vrijeme ne registraciju mogli ste potrositi to vrijeme na placene oglase na Klixu.
Struja1921
Posts: 1
Joined: 05 Oct 2012, 21:08
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5245 Re: Dolazi zima - zimske gume
Continental TS850
Mana : zuje preko 120km/h,koda JET kakv polijece
Mana : zuje preko 120km/h,koda JET kakv polijece
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#5246 Re: Dolazi zima - zimske gume
Protekt. Od 45 km pa navise...Entropio wrote:Kakva je "Makbel Guma"? Nije valjda da Makbel ima svoju brand gumu? Vidjeh na nekom SUV-u sinoc.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#5247 Re: Dolazi zima - zimske gume
To reklamiraj ako je tako.amar1994 wrote:Continental TS850
Mana : zuje preko 120km/h,koda JET kakv polijece
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#5248 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kad se brze vozi po mokroj cesti cuje se taj visoki ton, pretpostavljam da je rijec o vodi koja udara od unutrasnji blatobran, koju lamele ispumpavaju.jefferson wrote:To reklamiraj ako je tako.amar1994 wrote:Continental TS850
Mana : zuje preko 120km/h,koda JET kakv polijece
Po suhoj cesti nisu bucnije od drugih zimskih guma.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5249 Re: Dolazi zima - zimske gume
Onda je to todrugi profil wrote:Kad se brze vozi po mokroj cesti cuje se taj visoki ton, pretpostavljam da je rijec o vodi koja udara od unutrasnji blatobran, koju lamele ispumpavaju.jefferson wrote:To reklamiraj ako je tako.amar1994 wrote:Continental TS850
Mana : zuje preko 120km/h,koda JET kakv polijece
Po suhoj cesti nisu bucnije od drugih zimskih guma.
- Filter
- Posts: 8668
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#5250 Re: Dolazi zima - zimske gume
sabralo se ovih dana i leda i bljuzge, i dubljeg snijega i ciste ceste. i jahorine i vlasica i sarajevskih mahala.
sportiva cetvrtu sezonu fino pici...
sportiva cetvrtu sezonu fino pici...

