Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#5226 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by iceman ze »

Neko isprobao Fuldu Cristal Montero 3?
boky327
Posts: 76
Joined: 24/01/2012 20:50

#5227 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by boky327 »

Ne znam da li sr sava iz eu razlikuje od ove sto se kod nas prodaje ali ja vec 2. zimu vozim na savi(made in germany) i poprilicno sam.zadovoljan voznim kakrakteristikama iako su sad na oko 4.5mm sare.
Ali zato bruje ko da vozim orgulje :D
A stare samo 3 god.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#5228 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Warashii »

boky327 wrote:Ne znam da li sr sava iz eu razlikuje od ove sto se kod nas prodaje ali ja vec 2. zimu vozim na savi(made in germany) i poprilicno sam.zadovoljan voznim kakrakteristikama iako su sad na oko 4.5mm sare.
Ali zato bruje ko da vozim orgulje :D
A stare samo 3 god.
Jbga.
Te proizvedene u Njemackoj su mozebit Eskimo HP, nemam pojma zasto se ljudi opterecuju s tim gdje su proizvedene, odjednom ako 195/65/15 nije iz Slovenije ne valja bolje da je tamo proizvedena. Ono sto ja znam S3 u toj dimenziji se radi u Poljskoj a HP u DE a S3+ XL u FR, to je politika GoodYear-a i to je tako.
Ja 195/65/15 S3 nisam ove godine vidio a da nije bili proizvedena u PL.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#5229 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by 530i »

Za zimu i po potrošiti set guma znači samo da naredni put trebaš tražiti neke dugotrajnije, Sava to sigurno nije.
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#5230 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ranger »

jbg toliko i kosta...
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#5231 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by undefined007 »

Vredestein snowtrack isto dobra guma :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5232 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by insomnia78 »

'ta ce zima
E'o sad trenutno
Image
:thumbup: :mrgreen:
boky327
Posts: 76
Joined: 24/01/2012 20:50

#5233 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by boky327 »

Warashii wrote:
boky327 wrote:Ne znam da li sr sava iz eu razlikuje od ove sto se kod nas prodaje ali ja vec 2. zimu vozim na savi(made in germany) i poprilicno sam.zadovoljan voznim kakrakteristikama iako su sad na oko 4.5mm sare.
Ali zato bruje ko da vozim orgulje :D
A stare samo 3 god.
Jbga.
Te proizvedene u Njemackoj su mozebit Eskimo HP, nemam pojma zasto se ljudi opterecuju s tim gdje su proizvedene, odjednom ako 195/65/15 nije iz Slovenije ne valja bolje da je tamo proizvedena. Ono sto ja znam S3 u toj dimenziji se radi u Poljskoj a HP u DE a S3+ XL u FR, to je politika GoodYear-a i to je tako.
Ja 195/65/15 S3 nisam ove godine vidio a da nije bili proizvedena u PL.
Nije da se opterecujem, samo sam spomenuo mozda za eu postoje neki.drugi standardi i sl, mozda se drugacije prave jer mnogi kazu da guma i nije nesto dok sam ja sto se tice prijanjanja zadovoljan
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#5234 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by gaius »

ts850 205/50/r17 kupljene.. već su prešle 1000 km.. odlične.. led, snijeg, kiša, suho.. u svemu su fantastične... možda za nijansu bučnije od GY ali opet biće da sam im morao tražiti manu pa i to umislio..

subjektivno puno sam sigurniji sa conti nego prethodno sa gy...
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#5235 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by L u c i f e r »

Image

:thumbup:
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#5236 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Warashii »

boky327 wrote:
Warashii wrote:
boky327 wrote:Ne znam da li sr sava iz eu razlikuje od ove sto se kod nas prodaje ali ja vec 2. zimu vozim na savi(made in germany) i poprilicno sam.zadovoljan voznim kakrakteristikama iako su sad na oko 4.5mm sare.
Ali zato bruje ko da vozim orgulje :D
A stare samo 3 god.
Jbga.
Te proizvedene u Njemackoj su mozebit Eskimo HP, nemam pojma zasto se ljudi opterecuju s tim gdje su proizvedene, odjednom ako 195/65/15 nije iz Slovenije ne valja bolje da je tamo proizvedena. Ono sto ja znam S3 u toj dimenziji se radi u Poljskoj a HP u DE a S3+ XL u FR, to je politika GoodYear-a i to je tako.
Ja 195/65/15 S3 nisam ove godine vidio a da nije bili proizvedena u PL.
Nije da se opterecujem, samo sam spomenuo mozda za eu postoje neki.drugi standardi i sl, mozda se drugacije prave jer mnogi kazu da guma i nije nesto dok sam ja sto se tice prijanjanja zadovoljan
Mozda ne licno ti ali brdo raje da.
Struja1921
Posts: 22
Joined: 05/10/2012 21:08

#5237 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Struja1921 »

Nokian je napokon zvanicno stigao u BiH i toplo ih preporucijem,prije,njih sam imao conti ts850 i mogi reci da su istog ranga
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#5238 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Struja1921 wrote:Nokian je napokon zvanicno stigao u BiH i toplo ih preporucijem,prije,njih sam imao conti ts850 i mogi reci da su istog ranga
To si se registrovao samo da nam kazes kako je napokon Nokian stigao u BiH?
Koliko ja znam stigao je prije nekoliko mjeseci, a umjesto da trosis vrijeme ne registraciju mogli ste potrositi to vrijeme na placene oglase na Klixu.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5239 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

jefferson wrote:
Struja1921 wrote:Nokian je napokon zvanicno stigao u BiH i toplo ih preporucijem,prije,njih sam imao conti ts850 i mogi reci da su istog ranga
To si se registrovao samo da nam kazes kako je napokon Nokian stigao u BiH?
Koliko ja znam stigao je prije nekoliko mjeseci, a umjesto da trosis vrijeme ne registraciju mogli ste potrositi to vrijeme na placene oglase na Klixu.
A gledaj ovo Jeff. Regostrovao se 5.oktobra 2012. a prvi post 10. januara 2016. Dobro nije zaboravio i sifru i nick. :lol:

Struja1921
Posts: 1
Joined: 05 Oct 2012, 21:08
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#5240 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jao_situacije »

da li se iko susreo sa ovakvim lancima ili slučajno vozio sa njima

User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#5241 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by topcam »

jao_situacije wrote:da li se iko susreo sa ovakvim lancima ili slučajno vozio sa njima

[youtube]http:/[/youtube]
Ne, ali procitao par misljenja, prvo nemaju dozvolu (ili bolje receno ne zadovoljavaju normu) ni nakon pet godina na trzistu (A,D,CH), ni u jednom "EU" testu nisu navedeni. (ne uzimaj me za rijec, jer je ovo sto sam na brzine preletio, pisano 2010-2013).

Oni koji su vozili pisu da nema trakcije. Ne ciste se sami kao obicni lanci (koji su djelimicno labavi).

Inace imas ovdje opsiran test.

http://extraspecialtreat.blogspot.ch/20 ... -fail.html
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#5242 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Entropio »

Kakva je "Makbel Guma"? Nije valjda da Makbel ima svoju brand gumu? Vidjeh na nekom SUV-u sinoc.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#5243 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Warashii »

Entropio wrote:Kakva je "Makbel Guma"? Nije valjda da Makbel ima svoju brand gumu? Vidjeh na nekom SUV-u sinoc.
Vjerovatno protekt. Vidio sam ja i "Mujic".
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#5244 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Optimist wrote:
jefferson wrote:
Struja1921 wrote:Nokian je napokon zvanicno stigao u BiH i toplo ih preporucijem,prije,njih sam imao conti ts850 i mogi reci da su istog ranga
To si se registrovao samo da nam kazes kako je napokon Nokian stigao u BiH?
Koliko ja znam stigao je prije nekoliko mjeseci, a umjesto da trosis vrijeme ne registraciju mogli ste potrositi to vrijeme na placene oglase na Klixu.
A gledaj ovo Jeff. Regostrovao se 5.oktobra 2012. a prvi post 10. januara 2016. Dobro nije zaboravio i sifru i nick. :lol:

Struja1921
Posts: 1
Joined: 05 Oct 2012, 21:08
Dobro opazanje, to je vec uspjeh.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5245 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Continental TS850

Mana : zuje preko 120km/h,koda JET kakv polijece :lol:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5246 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ned071 »

Entropio wrote:Kakva je "Makbel Guma"? Nije valjda da Makbel ima svoju brand gumu? Vidjeh na nekom SUV-u sinoc.
Protekt. Od 45 km pa navise...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#5247 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

amar1994 wrote:Continental TS850

Mana : zuje preko 120km/h,koda JET kakv polijece :lol:
To reklamiraj ako je tako.
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#5248 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

jefferson wrote:
amar1994 wrote:Continental TS850

Mana : zuje preko 120km/h,koda JET kakv polijece :lol:
To reklamiraj ako je tako.
Kad se brze vozi po mokroj cesti cuje se taj visoki ton, pretpostavljam da je rijec o vodi koja udara od unutrasnji blatobran, koju lamele ispumpavaju.
Po suhoj cesti nisu bucnije od drugih zimskih guma.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5249 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

drugi profil wrote:
jefferson wrote:
amar1994 wrote:Continental TS850

Mana : zuje preko 120km/h,koda JET kakv polijece :lol:
To reklamiraj ako je tako.
Kad se brze vozi po mokroj cesti cuje se taj visoki ton, pretpostavljam da je rijec o vodi koja udara od unutrasnji blatobran, koju lamele ispumpavaju.
Po suhoj cesti nisu bucnije od drugih zimskih guma.
Onda je to to :thumbup: ,autoput mokar pa suh danas,drze cestu extra i na 180 :mrgreen:
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#5250 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Filter »

sabralo se ovih dana i leda i bljuzge, i dubljeg snijega i ciste ceste. i jahorine i vlasica i sarajevskih mahala.
sportiva cetvrtu sezonu fino pici...
Post Reply