Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#5226 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

So What! wrote:Rekonstrukcija upravne zgrade Hidrogradnje - 23. 12. 2017.
Mislim vjerovatno znas, ali ova zgrada vise nema nikakve veze sa Hidrogradnjom. Sada je vlasnistvo Union banke.

Da ne bude zabune, jer neko moze procitati pa kontati evo Hidrogradnja se digla na noge. :D
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5227 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Thorgerson wrote:
So What! wrote:Rekonstrukcija upravne zgrade Hidrogradnje - 23. 12. 2017.
Mislim vjerovatno znas, ali ova zgrada vise nema nikakve veze sa Hidrogradnjom. Sada je vlasnistvo Union banke.

Da ne bude zabune, jer neko moze procitati pa kontati evo Hidrogradnja se digla na noge. :D
Ma to je ono labelovanje, čisto da raja zna o kojoj zgradi se radi, ali hvala na ispravci. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5228 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

To ce svakako dugo ostati Hidrogradnja, bas kao i JAT, Metalka, Velana, Vranica, Sipad...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#5229 Re: Sarajevo Construction

Post by supercali »

Thorgerson wrote:
supercali wrote: Objekat je prelijep, sto se tice arhitekture, uredjenja interijera, eksterijera i svega. To sto se subjektivno tebi ne svidja je druga stvar. Objektivno ono gore se bolje nije moglo urediti i samo hejteru moze smetati onakvo nesto. A ko izlazi, ko je vlasnik iskreno boli me neka stvar. Ja odem sa suprugom i djeteom, i s njima sjednem...ne sjedim s drugim ljudima nit me zanimaju. I naravno preporuka je da se ne ide gore vikendom.
Subjektivno se njemu ne svidja je druga stvar a subjektivno sto se tebi svidja mora biti tako :-)
A gdje sam to napisao?

Procitaj fino sta sam napisao. Napisao sam za sam objekat da objektivno prelijepo izgleda i da je lijepo uredjeno.

Ako ti mislis da nije tako, jebiga, popricaj malo sa arhitektima, pa cuj i strucna misljenja. ;-)[/quote]
Ono sto je najvaznije nisi podebljao
Procitaj moj avatar prvo pa onda odgovori

Kakve veze ima arhitekta I strucno.misljenje sa ovim sto pricam
Poenta je da ti tvrdis da je lijep I to je ispravno a ovome sto se ne svidja je druga stvar znaci nije u redu
Malo dvolicno malo ponizavas njegaa sebe uzdizes
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#5230 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

supercali wrote: Ono sto je najvaznije nisi podebljao
Procitaj moj avatar prvo pa onda odgovori

Kakve veze ima arhitekta I strucno.misljenje sa ovim sto pricam
Poenta je da ti tvrdis da je lijep I to je ispravno a ovome sto se ne svidja je druga stvar znaci nije u redu
Malo dvolicno malo ponizavas njegaa sebe uzdizes
Pa i oko treba trenirati. Bosnjo ne makne dalje od ivana, pa je njemu i kuca bez fasade na 4 sprata - arhitektonsko cudo.

Eto, objekat qrcu ne valja, da ga bogdo nisu ni napravili. Trebalo je ostaviti one rusevine. Eto, jel tako bolje?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#5231 Re: Sarajevo Construction

Post by supercali »

Thorgerson wrote:
supercali wrote: Ono sto je najvaznije nisi podebljao
Procitaj moj avatar prvo pa onda odgovori

Kakve veze ima arhitekta I strucno.misljenje sa ovim sto pricam
Poenta je da ti tvrdis da je lijep I to je ispravno a ovome sto se ne svidja je druga stvar znaci nije u redu
Malo dvolicno malo ponizavas njegaa sebe uzdizes
Pa i oko treba trenirati. Bosnjo ne makne dalje od ivana, pa je njemu i kuca bez fasade na 4 sprata - arhitektonsko cudo.

Eto, objekat qrcu ne valja, da ga bogdo nisu ni napravili. Trebalo je ostaviti one rusevine. Eto, jel tako bolje?
A ti si oko istrenirao a on nije?
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#5232 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Ma trebali su ga napraviti u Austro-Ugarskom stilu, jel' tako @amar1994?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18749
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#5233 Re: Sarajevo Construction

Post by problemnatravunu »

Logovan wrote:SPO Otoka Meandar
Image

Veneto Otoka
Image
Bas prolazim glavnom ulicom i razmisljam kako je prava stvar (kome treba i ko može) kupovina stana u ovome OTOKA MEANDAR : na glavnoj ulici, a malo uvučeno, pogled na već zaključene objekte tipa bazen i džamija, dakle neće im kasnije tu šuknuti novu zgradu ili benzinsku pumpu, na primjer , takodje, koliko ja vidim, kad se taj objekat zavrsi, to je to, nema gradnje!
Dakle sušta suprotnost ovom preko puta Venetu, ili nedajbože onom getu iza Doma zdravlja Kumrovec :run:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#5234 Re: Sarajevo Construction

Post by Chmoljo »

problemnatravunu wrote: Bas prolazim glavnom ulicom i razmisljam kako je prava stvar (kome treba i ko može) kupovina stana u ovome OTOKA MEANDAR : na glavnoj ulici, a malo uvučeno, pogled na već zaključene objekte tipa bazen i džamija, dakle neće im kasnije tu šuknuti novu zgradu ili benzinsku pumpu, na primjer , takodje, koliko ja vidim, kad se taj objekat zavrsi, to je to, nema gradnje!
Dakle sušta suprotnost ovom preko puta Venetu, ili nedajbože onom getu iza Doma zdravlja Kumrovec :run:
nikad ne potcjenjuj sposobnost naše uprave da uvali benzinsku pumpu na svaku površinu.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5235 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

_BataZiv_0809 wrote:To ce svakako dugo ostati Hidrogradnja, bas kao i JAT, Metalka, Velana, Vranica, Sipad...

"Momo i Uzeir”?!?
Ne pamtim da sam cuo taj termin, dugo.
Svi odavno (jos od vremena renoviranja) kazu “UnitK”…
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5236 Re: Sarajevo Construction

Post by liaar »

Hajvan wrote:
_BataZiv_0809 wrote:To ce svakako dugo ostati Hidrogradnja, bas kao i JAT, Metalka, Velana, Vranica, Sipad...

"Momo i Uzeir”?!?
Ne pamtim da sam cuo taj termin, dugo.
Svi odavno (jos od vremena renoviranja) kazu “UnitK”…
To je zato što je zvanični naziv "Unitic" centar.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5237 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Unitik je krace i lakse za izgovoriti. Posto sam tu u blizini zivio vise godina uvijek bih govorio da sam kod Mome i Uzeira. Paradoksalno najvise ljudima koji nisu iz Sarajeva da im bude laksi orijentir :mrgreen:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5238 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

UNIS je jos i krace, k tomu i lakse…
a bjehu “Momo i Uzeir” tad
:lol:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5239 Re: Sarajevo Construction

Post by Ned071 »

ja neki dan rekoh da sam "kod Treske"... blijedo me gledaju... ostarilo se jbg
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5241 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Ned071 wrote:ja neki dan rekoh da sam "kod Treske"... blijedo me gledaju... ostarilo se jbg
Jel misliš na Tresku na Č. Vili, jer taxi stajalište tu se još uvijek zove Treska.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5242 Re: Sarajevo Construction

Post by Ned071 »

Da na cvili
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5243 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Bice pjesacki most novi na Elidzi :mrgreen:
Fino izgleda
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5244 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

mk ultra wrote:Bice pjesacki most novi na Elidzi :mrgreen:
Fino izgleda
gdje to?
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5245 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Hajvan wrote:
mk ultra wrote:Bice pjesacki most novi na Elidzi :mrgreen:
Fino izgleda
gdje to?
od obija ka džamiji
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5246 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

aha, cool
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#5249 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

Post Reply