Za Fince su Rusi mormoni što se tiče alkohola, tako da je to obična glupost....LDLT wrote:Drvenija87 wrote:1. mjesto na svijetu za potrošnju alkohola i alkoholnih proizvoda koji sadrže
Pa zar to nisu uvijek i bili ?![]()
Kako ono, Gorbačov zabranio alkohol pa se "potrošnja" antifriza naglo povećala ?
RUSIJA
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#5226 Re: RUSIJA
-
calculator
- Posts: 1351
- Joined: 25/11/2013 12:32
#5227 Re: RUSIJA
Za bošnjačke kleronacionaliste, Rusija je uvijek bila neprijateljska, posebno za mnoge koje boli rasturanje bradonja s KavkazaThe 51st State wrote:rece totalno amoralni lik koji misli da je forumski puk zaboravio njegovo presucivanje skandaloznog veta ruske federacije o srebrenici. za bosance i hercegovce ta zemlja je neprijateljska i nek supci vrate prvi pisani trag slavenstine....Challenger__ wrote:Rusofobija je gadan poremećaj i najrasprostranjeniji primitivizam.
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#5228 Re: RUSIJA
Cuj, za bosnjacke kleronacionaliste ?
Pa zar drugaciji Bosnjaci i postoje ?

Pa zar drugaciji Bosnjaci i postoje ?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5229 Re: RUSIJA
Ne racunajuci otvoreno stajanje uz agresora u toku 90-ih i ovaj zadnji veto na rezoluciju o Srebrenici?calculator wrote:Za bošnjačke kleronacionaliste, Rusija je uvijek bila neprijateljska, posebno za mnoge koje boli rasturanje bradonja s KavkazaThe 51st State wrote:rece totalno amoralni lik koji misli da je forumski puk zaboravio njegovo presucivanje skandaloznog veta ruske federacije o srebrenici. za bosance i hercegovce ta zemlja je neprijateljska i nek supci vrate prvi pisani trag slavenstine....Challenger__ wrote:Rusofobija je gadan poremećaj i najrasprostranjeniji primitivizam.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5230 Re: RUSIJA
Ja ne mogu da vjerujem dokle ide bezobrazluk pojedinih sa ove teme
Imas milion razloga zbog kojih bi "mrzio" Rusiju
Otvoreno stajanje na stranu agresora
Pomoc u logistici i ljudstvu agresoru
Veto na rezoluciju iz 93 (za koji ste tvrdili da se nije dogodio sve doj nisu postavljeni zvanicni podatci sa stranice UN-a)
Price Lavrova oko BiH, "Dejtona" i entiteta
Veto na rezoluciju u Srebrenici...
Al, jok to je sve nebitno Bosnju bezbeli boli poraz kavkaskog emirata
Fuj
Imas milion razloga zbog kojih bi "mrzio" Rusiju
Otvoreno stajanje na stranu agresora
Pomoc u logistici i ljudstvu agresoru
Veto na rezoluciju iz 93 (za koji ste tvrdili da se nije dogodio sve doj nisu postavljeni zvanicni podatci sa stranice UN-a)
Price Lavrova oko BiH, "Dejtona" i entiteta
Veto na rezoluciju u Srebrenici...
Al, jok to je sve nebitno Bosnju bezbeli boli poraz kavkaskog emirata
Fuj
- pici
- Posts: 46380
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#5231 Re: RUSIJA
rupe u budjetu, rupe u zemlji... obeĆana zemlja
- pici
- Posts: 46380
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#5232 Re: RUSIJA
Rusija sve dublje tone u ekonomsku krizu
Pad bruto domaćeg proizvoda u Rusiji, trenutno u recesiji, mogao bi da dostigne četiri odsto 2015. godine, ocenio je ekonomski savetnik Kremlja Andrej Belusov.
Izvor: Beta
"Sudeći po situaciji u drugom kvartalu, mislim da bi pad BDP-a mogao da između 3,5 i 4 odsto", rekao je Belusov a prenosi agencija TASS.
Belusov, nekada ministar ekonomije, rekao je da bi na duži rok, bez strukturnih reformi, privredni rast na godišnjem nivou bio od jedan od dva odsto i dodao da je Rusiji neophodan rast od četiri odsto kako si se suočila sa sadašnjim teškoćama.
Rusija se nalazi u dubokoj recesiji zbog sankcija koje su joj zapadne zemlje uvele zbog ukrajinske krize, kao i zbog pada cene nafte koji je izazvao kolaps rublje krajem 2014. godine, čime je ograničena kupovna moć i potrošnja građana.
Ruska vlada je ranije predvidela BDP od 4,4 odsto za 2015. godine.

- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
#5233 Re: RUSIJA
Zato i treba sad rata i igara u Siriji. Nesto u stilu Amera i Svaba u njihovim ratovima.pici wrote:Rusija sve dublje tone u ekonomsku krizu
Pad bruto domaćeg proizvoda u Rusiji, trenutno u recesiji, mogao bi da dostigne četiri odsto 2015. godine, ocenio je ekonomski savetnik Kremlja Andrej Belusov.
Izvor: Beta
"Sudeći po situaciji u drugom kvartalu, mislim da bi pad BDP-a mogao da između 3,5 i 4 odsto", rekao je Belusov a prenosi agencija TASS.
Belusov, nekada ministar ekonomije, rekao je da bi na duži rok, bez strukturnih reformi, privredni rast na godišnjem nivou bio od jedan od dva odsto i dodao da je Rusiji neophodan rast od četiri odsto kako si se suočila sa sadašnjim teškoćama.
Rusija se nalazi u dubokoj recesiji zbog sankcija koje su joj zapadne zemlje uvele zbog ukrajinske krize, kao i zbog pada cene nafte koji je izazvao kolaps rublje krajem 2014. godine, čime je ograničena kupovna moć i potrošnja građana.
Ruska vlada je ranije predvidela BDP od 4,4 odsto za 2015. godine.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#5234 Re: RUSIJA
русија је фашистичка диктатура
шта би од оне старе цивилизације и добрих и поштених људи
шта би од оне старе цивилизације и добрих и поштених људи
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5235 Re: RUSIJA

popustite bola' narode cinjenice su protiv vas
- pici
- Posts: 46380
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#5236 Re: RUSIJA
POMOĆ
Putin: Da, pomažemo sirijskoj vojsci
Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 05.09.2015. - 14:13:00
Zadnja izmjena: 05.09.2015. - 22:21:48
MOSKVA - Rusija pruža logističku podršku sirijskoj vojsci, kaže ruski predsjednik Vladimir Putin.
On je po prvi put javno potvrdio informacije o ruskoj umiješanosti u rat u Siriji. Ruski predsjednik rekao je i kako su rasprave o direktnoj vojnoj intervenciji u Siriji za sada preuranjene, ali nije isključio tu mogućnost u budućnosti.
"Siriji već uvelike pomažemo opremanjem i treniranjem njihovih vojnika našim oružjem", rekao je Putin na ekonomskom forumu u Vladivostoku, a prenosi agencija RIA Novosti.
Putin je rekao da Rusija želi da stvoriti neku vrstu međunarodne koalicije za borbu protiv terorizma i ekstremizma.
"Trenutno su u toku konsultacije sa našim američkim partnerima. Osobno sam razgovarao s Obamom o tome", rekao je Putin.
Rusija je već nekoliko puta do sada uložila veto u Vijeću sigurnostii UN-a kako bi iskazala podrška Bašaru al Asadu tokom četiri i pol godine dugog rata koji je odnio najmanje 250.000 života.
Prošloga tjedna sirijska državna televizija objavila je fotografije koja pokazuju rusko oklopno vozilo u borbi, a na snimci su se navodno čuli vojnici kako se dovikuju na ruskom.

- pici
- Posts: 46380
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#5237 Re: RUSIJA
SNOUDEN KRITIKUJE PUTINA: Rusija krši ljudska prava!
05. Septembar 2015.
Foto: AP/Tanjug/The Guardian
Bivši američki obaveštajac Edvard Snouden, kritikovao je danas Rusiju – zemlju koja mu je dodelila azil – poručivši da je kršenje ljudskih prava i sloboda na društvenim mrežama u toj zemlji suštinski pogrešno i dodao da najradije ne bi živeo u egzilu.
pročitaj još
Snouden je, primajući nagradu norveške vlade za slobodu izražavanja, ocenio da restrikcije objavljivanja na internetu, koje sprovodi Moskva, predstavljaju političku grešku i da su suštinski pogrešne.
– To je pogrešno u Rusiji i biće pogrešno bilo gde – poručio je Snouden (32), koji je pre dve godine dobio azil u Rusiji, pošto je Vašington izdao nalog za njegovo hapšenje zbog objavljivanja podataka o američkom programu nadzora.
Snouden je ocenio i da su restrikcije interneta u Rusiji deo šireg i ozbiljnijeg problema, dodajući da nikad nije imao nameru da ode u Rusiju, već da samo prođe kroz nju na putu ka Južnoj Americi, preneo je AFP.

e jebi ga sad sad se fataj kazačoka i votke... HaJa
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#5238 Re: RUSIJA
Koje? Ruska carevina je bila jako miroljubiva i mirna zemlja puna ljudskih pravajapin_mutapi wrote:русија је фашистичка диктатура
шта би од оне старе цивилизације и добрих и поштених људи
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#5239 Re: RUSIJA
Gdje ce sad bjezat kad ga Putin protjera, nema mu druge nego Antarktik ili DAEŠpici wrote:SNOUDEN KRITIKUJE PUTINA: Rusija krši ljudska prava!
05. Septembar 2015.
Foto: AP/Tanjug/The Guardian
Bivši američki obaveštajac Edvard Snouden, kritikovao je danas Rusiju – zemlju koja mu je dodelila azil – poručivši da je kršenje ljudskih prava i sloboda na društvenim mrežama u toj zemlji suštinski pogrešno i dodao da najradije ne bi živeo u egzilu.
pročitaj još
Snouden je, primajući nagradu norveške vlade za slobodu izražavanja, ocenio da restrikcije objavljivanja na internetu, koje sprovodi Moskva, predstavljaju političku grešku i da su suštinski pogrešne.
– To je pogrešno u Rusiji i biće pogrešno bilo gde – poručio je Snouden (32), koji je pre dve godine dobio azil u Rusiji, pošto je Vašington izdao nalog za njegovo hapšenje zbog objavljivanja podataka o američkom programu nadzora.
Snouden je ocenio i da su restrikcije interneta u Rusiji deo šireg i ozbiljnijeg problema, dodajući da nikad nije imao nameru da ode u Rusiju, već da samo prođe kroz nju na putu ka Južnoj Americi, preneo je AFP.
e jebi ga sad sad se fataj kazačoka i votke... HaJa
Rusija , a i rusi otvoreni neprijatelji Bosnjaka i BiH, legendarno je Chelijevo izbivanja sa foruma nakon veta na rezoluciju.
- agnostic_front
- Posts: 6336
- Joined: 14/04/2010 21:45
- Location: Grbavica
#5240 Re: RUSIJA
Kako je profesor doktor, mag geopolitike zaključio da je Turska iznad Rusije po opijanju, ostaje znano samo njemu.
Međutim, mene zanima profesorovo objašnjenje ruskog veta na rezoluciju ovu skorašnju?
Međutim, mene zanima profesorovo objašnjenje ruskog veta na rezoluciju ovu skorašnju?
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#5241 Re: RUSIJA
insomnia78 wrote: Pomoc u logistici i ljudstvu agresoru
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#5242 Re: RUSIJA
To je istina, ekskurzije Finaca po Estoniji su daleko poznate, ali zanimljivo da Rusi nekako najviše "pate" radi te ovisnosti. Prosječni životni vijek muškarca kod Rusa je daleko ispod prosjeka ostatka Europe i žene u Rusiji.Lajavikrelac wrote:Za Fince su Rusi mormoni što se tiče alkohola, tako da je to obična glupost....
63 godine prosječni životni vijek muškarca u Rusiji, 78 u Finskoj.
Negdje čitao da je to radi toga jer se vole opiti naglo i do ruba nesvijesti.
Dobar komad Sibira je permafrost.pici wrote:rupe u budjetu, rupe u zemlji... obeĆana zemlja
A ispod toga sjedi metan. Po procjeni, sa globalnim zagrijavanjem se otapa pa metan izlazi na površinu, ovakvih rupa će se nagledati.
Koje su to činjenice ? Da ako poraste cijena najvrijednijeg prirodnog resursa ikada a ti ga masu izvoziš imaš više novca za preraspodijelit ?KUZNETSOV wrote:popustite bola' narode cinjenice su protiv vas
Ajde slične statistike za obitelj Saud. Ili za bilo koju drugu Arapsku monarhiju. Ili onog vladara u Bruneju koji ima najveću kolekciju automobila na planeti. Kod njih je razlika još i veća, kroz 30-40-50 godina je rast prosperiteta kakav Hobit nikad neće dostić, koji zaključak bi iz toga trebalo izvuć ?
Naravno, tko visoko leti..

Ili ti zaista misliš da iza ove Rusije ima nešto više od prodaje energenata zapadu ?
Gazprom 10% GDPa Rusije, 70% svih izvoza nafta + plin, pola proračuna prihodi od energenata..
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5243 Re: RUSIJA
Shvatas da si se ovim opet provalio?Challenger__ wrote:Fobija je gadna bolest. Strah čuda čini. U kombinaciji sa primtivizmom je čisto ludilo.
To laže čim zineLINK
"Muslimanska" Turska iznad Rusije.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5244 Re: RUSIJA
Cinjenica je da bi i najzagrizeniji rusofili sa ove teme,da moraju birati,prije otisli u SAD da zive nego u Rusiju.I to jedno 10 puta prije.Minimum.Druge zapadnoevropske destinacije da i ne spominjem.KUZNETSOV wrote:
popustite bola' narode cinjenice su protiv vas
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#5245 Re: RUSIJA
..pa rusija to tvrdi i dan danas da nicime ne doprinose rat u ukrajini.Lajavikrelac wrote:insomnia78 wrote: Pomoc u logistici i ljudstvu agresoru![]()
Gdje i kad je to Rusija slala logistiku i snage? Samo nemoj navoditi dobrovoljce i pse rata to nema veze sa državnom politikom....
...Sta je bio Zirinovski i gdje je bio sta je pricao i sta je donosio?...igla (SAM) nije bila u naoruzanju Ex Yu.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#5246 Re: RUSIJA
Rusija je veća zemlja i stanovništvo, pa s time i veće razlikosti u standardu i načinu života. Plus što Finska ima možda i najjaču zdravstvenu zaštitu na svijetu zato imaju duži životni vijek. I još iako su najveće pijandure i depresivci Finci su među najsretnijim nacijama....LDLT wrote:To je istina, ekskurzije Finaca po Estoniji su daleko poznate, ali zanimljivo da Rusi nekako najviše "pate" radi te ovisnosti. Prosječni životni vijek muškarca kod Rusa je daleko ispod prosjeka ostatka Europe i žene u Rusiji.
63 godine prosječni životni vijek muškarca u Rusiji, 78 u Finskoj.
Negdje čitao da je to radi toga jer se vole opiti naglo i do ruba nesvijesti.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5247 Re: RUSIJA
Pa kad piju pravu votku a ne spirit ko Rusi 
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#5248 Re: RUSIJA
Ali nisu samo Finci. I Poljaci su famozne pijandure pa imaju duži prosjek. I baltičke zemlje, makar manje od Finske.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#5249 Re: RUSIJA
General War wrote:...Sta je bio Zirinovski i gdje je bio sta je pricao i sta je donosio?
Već sam rekao dobrovoljci i psi rata nisu zvanična politika zemlje. A Ukrajina je tu pored i naseljena ruskim stanovništvom nije baš za porediti sa BIH položajem....General War wrote:pa rusija to tvrdi i dan danas da nicime ne doprinose rat u ukrajini
Igla? Griješiš, mislim da su Igla i Šilo uvedeni u drugoj polovini 80tih u JNA....General War wrote:igla (SAM) nije bila u naoruzanju Ex Yu.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5250 Re: RUSIJA
Nije logistika samo oruzjeLajavikrelac wrote:insomnia78 wrote: Pomoc u logistici i ljudstvu agresoru![]()
Gdje i kad je to Rusija slala logistiku i snage? Samo nemoj navoditi dobrovoljce i pse rata to nema veze sa državnom politikom....
A je l' veto na dvije rezolucije ima veze sa drzavnom politikom?
Doduse, u pravu ste, meni je samo krivo zbog kavkaskog emirata
