r_faruk wrote:Ma jok, pregazim vas
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5201 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#5202 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kada uzmes te turbo giga mega gume, mozda ces misliti da se razlika u cijeni neisplati. Onos to ti mogu garantovati je da ce te turbo giga mega gume zadrzati svoje prvobitne performanse daleko duze nego Sava i na kraju trajati duze.r_faruk wrote:Hvala na konkretnom odgovoru...jefferson wrote:Kupis premium gume i sam skontas je li Sava OK ili nije.Nebo i zemlja razlika?! Ja neki dan gledao test, mislim da je dimenzija 15, i razlika izmedju 1 i 8 pozicije na testu kocenja je , 3 cijela metra.Bolje jesu, al' ne toliko. Tatjodjer, slalom voznja, prvi i zadnji u 5 km/h razlika, i tako jos neki testovi, koji nisu pokazali nadmoc, obzirom na cijenu istih.
Da se razumijemo, Sava je bolja guma od bilo koje potrosene,s tare ili ne daj boze ljetne gume.
Ja sam imao i Savu S2 (ako se neko sjeca te gume), i S3, i Good Year UG 4 pa sve do 7+, Hankook W300, Continental TS 810, 830 a vozio sam i 850 dosta na burazovom autu. Na zeninom autu sada imam Bridgestone kao i na svom (zimske). Razlika izmedju pobrojanih guma je u 5 deka, osim izmedju tih guma i Save i Hankooka. Testovi su jedno a realna voznja nesto sasvim drugo. Evo npr. u SAD Michelin prodaje gumu koja se zove Xi3. Na testovima super, u stavrnosti ovdje gdje ja zivim gdje su prevoju na planinama po 4000m nv, niko nece da ih pogleda. Te gume su prvenstveno pravljene za ociscene gradove gdje ima puno crnog leda.
Sava je guma pravljena za iskopavanje, za ceste u istocnoj evropi koje se neciste. Medjutim, u svim drugim parametrima zaostaje i to se odavno zna, samo sto svake godine neko prvi put kupi nove zimske gume i to Savu jer su jeftinije, i kontaju to je najbolja stavr poslije otkrica hljeba. Niej, nego si kupio novu zimsku gumu.
Sljedece gume ce biti premium, naci cu maksuz turbo giga mega najskuplje, cisto iz znatizelje, ne osjetim li razliku
-
belami1111
- Posts: 1070
- Joined: 13/03/2013 17:09
#5203 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nagledah se u ova dva dana pametnih kojima netrebaju zimske gume. Gura se na sve strane !
Mogu reći da su UG9 odlične .
Mogu reći da su UG9 odlične .
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#5204 Re: Dolazi zima - zimske gume
sta kaze, samo 3m razlike.... sta je to, ili ces ubiti nekoga ili ga neces dofatiti, ili ces se zalijepiti u zid ili ces stati... 3m i nije toliko puno...
joj svico draga....
joj svico draga....
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#5205 Re: Dolazi zima - zimske gume
Danas na izlazu sa autoputa BMW i kao da koraca brzina. Izgleda da nakon kupovine automobila nije ostalo za zimskih guma.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5206 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hoce bmw od 250ks,hoce 19" felge i onda kupi protekttopcam wrote:Danas na izlazu sa autoputa BMW i kao da koraca brzina. Izgleda da nakon kupovine automobila nije ostalo za zimskih guma.
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#5207 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo ima sansu, prestupna mu je.amar1994 wrote:Hoce bmw od 250ks,hoce 19" felge i onda kupi protekttopcam wrote:Danas na izlazu sa autoputa BMW i kao da koraca brzina. Izgleda da nakon kupovine automobila nije ostalo za zimskih guma.i radi servis svake prestupne
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5208 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kad ce ako nece ovetopcam wrote:Evo ima sansu, prestupna mu je.amar1994 wrote:Hoce bmw od 250ks,hoce 19" felge i onda kupi protekttopcam wrote:Danas na izlazu sa autoputa BMW i kao da koraca brzina. Izgleda da nakon kupovine automobila nije ostalo za zimskih guma.i radi servis svake prestupne
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#5209 Re: Dolazi zima - zimske gume
To ti dodje da na semaforu zauzmes mjesto onog auta sto stoji ispred....Qler wrote:sta kaze, samo 3m razlike.... sta je to, ili ces ubiti nekoga ili ga neces dofatiti, ili ces se zalijepiti u zid ili ces stati... 3m i nije toliko puno...
joj svico draga....
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5210 Re: Dolazi zima - zimske gume
ima li iko, ali iko da na stanju drzi 255/50 r20 zimske gume?
- corsa
- Posts: 2592
- Joined: 15/12/2005 10:35
- Location: Sarajevo
#5211 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jesi li vidio u Makbelu? Na stranici imaju u ponudi Continental Cross Contact.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5212 Re: Dolazi zima - zimske gume
2 kom
taman na 4x4 nesto znace
ali hvala

taman na 4x4 nesto znace
ali hvala
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83416
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#5213 Re: Dolazi zima - zimske gume
I koje biste vi gume preporucili, posto je tema odavno otisla u drugom smjeru (cudim se)
195/65/15
Do sada vozio na Pirelliju, ali vakat mi je mijenjati
195/65/15
Do sada vozio na Pirelliju, ali vakat mi je mijenjati
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#5214 Re: Dolazi zima - zimske gume
Brate , TS850 ako imas para_BataZiv_0809 wrote:I koje biste vi gume preporucili, posto je tema odavno otisla u drugom smjeru (cudim se)![]()
195/65/15
Do sada vozio na Pirelliju, ali vakat mi je mijenjati
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83416
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#5215 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nemamskafiskafsnjak wrote:
Brate , TS850 ako imas para
Ne prelazim puno, 90% voznje mi gradska i autoput. Odem katkad na planinu i to je sve. Trenutne gume rashodujem na kraju sezone i to je to.
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#5216 Re: Dolazi zima - zimske gume
CrossContact nije zimska guma.corsa wrote:Jesi li vidio u Makbelu? Na stranici imaju u ponudi Continental Cross Contact.
- corsa
- Posts: 2592
- Joined: 15/12/2005 10:35
- Location: Sarajevo
#5217 Re: Dolazi zima - zimske gume
Do mene, u ovoj dimenziji od zimskih imaju Michelin Lat Alpine LA2. 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5218 Re: Dolazi zima - zimske gume
u hrvatistanu 360 KM hankok, kod nas nejma niko, ne treba sega giga mega guma od osamsta KM, auto se vozi 2 mjeseca godisnje, mjesec zimi mjesec ljeti
-
belami1111
- Posts: 1070
- Joined: 13/03/2013 17:09
#5219 Re: Dolazi zima - zimske gume
Godjer ug 9 . Odlične gume , ja sam ih platio 120 km po komadu sa montažom i balansiranjem._BataZiv_0809 wrote:I koje biste vi gume preporucili, posto je tema odavno otisla u drugom smjeru (cudim se)![]()
195/65/15
Do sada vozio na Pirelliju, ali vakat mi je mijenjati
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#5220 Re: Dolazi zima - zimske gume
znaci sada imamo u planu Turbo Sega Giga Mega gumeBakir1 wrote:u hrvatistanu 360 KM hankok, kod nas nejma niko, ne treba sega giga mega guma od osamsta KM, auto se vozi 2 mjeseca godisnje, mjesec zimi mjesec ljeti
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5221 Re: Dolazi zima - zimske gume
imaj u dimenziji 20
ja nemam
ja nemam
-
punosvega
- Posts: 275
- Joined: 04/09/2014 11:45
#5222 Re: Dolazi zima - zimske gume
razbio mu je karambolku i, ne vidi se, zadnju sajbu.


-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#5223 Re: Dolazi zima - zimske gume
Continental TS850, Good Year UG9, Bridgestone itd, sve renomirane marke su u 5 deka, a licno bi iz te grupe izostavio Michelin koji je uvijek dobar na suhom i cistom ledu, ali na snijegu i bljuzgi uvijek kaska za ostalima._BataZiv_0809 wrote:Nemamskafiskafsnjak wrote:
Brate , TS850 ako imas para![]()
Ne prelazim puno, 90% voznje mi gradska i autoput. Odem katkad na planinu i to je sve. Trenutne gume rashodujem na kraju sezone i to je to.
Sava S3 je uvijek dobar izbor ako se nema para. Nova guma je ipak nova guma.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#5224 Re: Dolazi zima - zimske gume
Je'l "herojski" pobjegao!?punosvega wrote:razbio mu je karambolku i, ne vidi se, zadnju sajbu.
-
punosvega
- Posts: 275
- Joined: 04/09/2014 11:45
#5225 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nije herojski al jest ko hinjo.530i wrote:Je'l "herojski" pobjegao!?punosvega wrote:razbio mu je karambolku i, ne vidi se, zadnju sajbu.
