Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5201 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

r_faruk wrote:Ma jok, pregazim vas :mrgreen:
:mrgreen:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#5202 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

r_faruk wrote:
jefferson wrote:
Nebo i zemlja razlika?! Ja neki dan gledao test, mislim da je dimenzija 15, i razlika izmedju 1 i 8 pozicije na testu kocenja je , 3 cijela metra. :wink: Bolje jesu, al' ne toliko. Tatjodjer, slalom voznja, prvi i zadnji u 5 km/h razlika, i tako jos neki testovi, koji nisu pokazali nadmoc, obzirom na cijenu istih.
Kupis premium gume i sam skontas je li Sava OK ili nije.
Da se razumijemo, Sava je bolja guma od bilo koje potrosene,s tare ili ne daj boze ljetne gume.
Ja sam imao i Savu S2 (ako se neko sjeca te gume), i S3, i Good Year UG 4 pa sve do 7+, Hankook W300, Continental TS 810, 830 a vozio sam i 850 dosta na burazovom autu. Na zeninom autu sada imam Bridgestone kao i na svom (zimske). Razlika izmedju pobrojanih guma je u 5 deka, osim izmedju tih guma i Save i Hankooka. Testovi su jedno a realna voznja nesto sasvim drugo. Evo npr. u SAD Michelin prodaje gumu koja se zove Xi3. Na testovima super, u stavrnosti ovdje gdje ja zivim gdje su prevoju na planinama po 4000m nv, niko nece da ih pogleda. Te gume su prvenstveno pravljene za ociscene gradove gdje ima puno crnog leda.
Sava je guma pravljena za iskopavanje, za ceste u istocnoj evropi koje se neciste. Medjutim, u svim drugim parametrima zaostaje i to se odavno zna, samo sto svake godine neko prvi put kupi nove zimske gume i to Savu jer su jeftinije, i kontaju to je najbolja stavr poslije otkrica hljeba. Niej, nego si kupio novu zimsku gumu.
Hvala na konkretnom odgovoru...
Sljedece gume ce biti premium, naci cu maksuz turbo giga mega najskuplje, cisto iz znatizelje :), ne osjetim li razliku :evil:
Kada uzmes te turbo giga mega gume, mozda ces misliti da se razlika u cijeni neisplati. Onos to ti mogu garantovati je da ce te turbo giga mega gume zadrzati svoje prvobitne performanse daleko duze nego Sava i na kraju trajati duze.
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#5203 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by belami1111 »

Nagledah se u ova dva dana pametnih kojima netrebaju zimske gume. Gura se na sve strane !
Mogu reći da su UG9 odlične .
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5204 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

sta kaze, samo 3m razlike.... sta je to, ili ces ubiti nekoga ili ga neces dofatiti, ili ces se zalijepiti u zid ili ces stati... 3m i nije toliko puno...



joj svico draga....
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#5205 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by topcam »

Danas na izlazu sa autoputa BMW i kao da koraca brzina. Izgleda da nakon kupovine automobila nije ostalo za zimskih guma.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5206 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

topcam wrote:Danas na izlazu sa autoputa BMW i kao da koraca brzina. Izgleda da nakon kupovine automobila nije ostalo za zimskih guma.
Hoce bmw od 250ks,hoce 19" felge i onda kupi protekt :lol: i radi servis svake prestupne :mrgreen:
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#5207 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by topcam »

amar1994 wrote:
topcam wrote:Danas na izlazu sa autoputa BMW i kao da koraca brzina. Izgleda da nakon kupovine automobila nije ostalo za zimskih guma.
Hoce bmw od 250ks,hoce 19" felge i onda kupi protekt :lol: i radi servis svake prestupne :mrgreen:
Evo ima sansu, prestupna mu je. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5208 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

topcam wrote:
amar1994 wrote:
topcam wrote:Danas na izlazu sa autoputa BMW i kao da koraca brzina. Izgleda da nakon kupovine automobila nije ostalo za zimskih guma.
Hoce bmw od 250ks,hoce 19" felge i onda kupi protekt :lol: i radi servis svake prestupne :mrgreen:
Evo ima sansu, prestupna mu je. :mrgreen:
Kad ce ako nece ove :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#5209 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Qler wrote:sta kaze, samo 3m razlike.... sta je to, ili ces ubiti nekoga ili ga neces dofatiti, ili ces se zalijepiti u zid ili ces stati... 3m i nije toliko puno...



joj svico draga....
To ti dodje da na semaforu zauzmes mjesto onog auta sto stoji ispred.... :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5210 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

ima li iko, ali iko da na stanju drzi 255/50 r20 zimske gume?
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#5211 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by corsa »

Jesi li vidio u Makbelu? Na stranici imaju u ponudi Continental Cross Contact.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5212 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

2 kom :shock:
taman na 4x4 nesto znace :D
ali hvala ;-) :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83416
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5213 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

I koje biste vi gume preporucili, posto je tema odavno otisla u drugom smjeru (cudim se) :D

195/65/15

Do sada vozio na Pirelliju, ali vakat mi je mijenjati :roll:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#5214 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

_BataZiv_0809 wrote:I koje biste vi gume preporucili, posto je tema odavno otisla u drugom smjeru (cudim se) :D

195/65/15

Do sada vozio na Pirelliju, ali vakat mi je mijenjati :roll:
Brate , TS850 ako imas para :P
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83416
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5215 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

skafiskafsnjak wrote:
Brate , TS850 ako imas para :P
Nemam :P

Ne prelazim puno, 90% voznje mi gradska i autoput. Odem katkad na planinu i to je sve. Trenutne gume rashodujem na kraju sezone i to je to. :sax:
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#5216 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Seawolf »

corsa wrote:Jesi li vidio u Makbelu? Na stranici imaju u ponudi Continental Cross Contact.
CrossContact nije zimska guma.
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#5217 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by corsa »

Do mene, u ovoj dimenziji od zimskih imaju Michelin Lat Alpine LA2. :roll:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5218 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

u hrvatistanu 360 KM hankok, kod nas nejma niko, ne treba sega giga mega guma od osamsta KM, auto se vozi 2 mjeseca godisnje, mjesec zimi mjesec ljeti
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#5219 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by belami1111 »

_BataZiv_0809 wrote:I koje biste vi gume preporucili, posto je tema odavno otisla u drugom smjeru (cudim se) :D

195/65/15

Do sada vozio na Pirelliju, ali vakat mi je mijenjati :roll:
Godjer ug 9 . Odlične gume , ja sam ih platio 120 km po komadu sa montažom i balansiranjem.
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#5220 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by r_faruk »

Bakir1 wrote:u hrvatistanu 360 KM hankok, kod nas nejma niko, ne treba sega giga mega guma od osamsta KM, auto se vozi 2 mjeseca godisnje, mjesec zimi mjesec ljeti
znaci sada imamo u planu Turbo Sega Giga Mega gume :D :-D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5221 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

imaj u dimenziji 20 :-D
ja nemam :wink:
punosvega
Posts: 275
Joined: 04/09/2014 11:45

#5222 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by punosvega »

razbio mu je karambolku i, ne vidi se, zadnju sajbu.

Image



jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#5223 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

_BataZiv_0809 wrote:
skafiskafsnjak wrote:
Brate , TS850 ako imas para :P
Nemam :P

Ne prelazim puno, 90% voznje mi gradska i autoput. Odem katkad na planinu i to je sve. Trenutne gume rashodujem na kraju sezone i to je to. :sax:
Continental TS850, Good Year UG9, Bridgestone itd, sve renomirane marke su u 5 deka, a licno bi iz te grupe izostavio Michelin koji je uvijek dobar na suhom i cistom ledu, ali na snijegu i bljuzgi uvijek kaska za ostalima.
Sava S3 je uvijek dobar izbor ako se nema para. Nova guma je ipak nova guma.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#5224 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by 530i »

punosvega wrote:razbio mu je karambolku i, ne vidi se, zadnju sajbu.
Je'l "herojski" pobjegao!?
punosvega
Posts: 275
Joined: 04/09/2014 11:45

#5225 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by punosvega »

530i wrote:
punosvega wrote:razbio mu je karambolku i, ne vidi se, zadnju sajbu.
Je'l "herojski" pobjegao!?
Nije herojski al jest ko hinjo. :lol:
Post Reply