Nisam baš siguran. Sve mi se čini da je frustracija pojedinih psihopatskih krugova (koji koriste USA kao svoju političku i vojnu platformu) tolika da ih thanatos vodi ka njihovom (psihopatskom) potpunom uništenju, odnoso ka RF.Nece niko napasti te tri zemlje nikada, upravo iz navedenih razloga.
RUSIJA
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5201 Re: RUSIJA
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
-
Patriotska_Liga
- Posts: 2220
- Joined: 24/05/2015 22:12
#5203 Re: RUSIJA
Da li bi nastala panika u Rusiji ako se zna da sve one koje posjeduje NATO mogu da poljube rusko tlo bez problema? A pričamo o hiljadama.KUZNETSOV wrote: koliko ih moze da poljubi americko zlo to ni sam svevišnji ne zna... Dovoljno bi bilo samo pokazati NATO alijansi da Tu-95 il Tu-160 mogu da prelete Berlin, Istambul, Pariz, London... nastala bi panika
Challenger__ wrote: Nisam baš siguran. Sve mi se čini da je frustracija pojedinih psihopatskih krugova (koji koriste USA kao svoju političku i vojnu platformu) tolika da ih thanatos vodi ka njihovom (psihopatskom) potpunom uništenju, odnoso ka RF.
Ne može njihova mržnja prema Rusiji biti jača od ljubavi prema vlastitom prosperitetu ili od tvoje fascinacije Rusijom.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5204 Re: RUSIJA
Ja sam, jadan ne bio, fasciniran samo Bogom.
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5205 Re: RUSIJA
dok je Hurščovki sa podrumima i vratima od debljine pola metra i moskovskog metroa, nema bojazdi sto se tice nuklearnog napadaPatriotska_Liga wrote: Da li bi nastala panika u Rusiji ako se zna da sve one koje posjeduje NATO mogu da poljube rusko tlo bez problema? A pričamo o hiljadama.
-
Patriotska_Liga
- Posts: 2220
- Joined: 24/05/2015 22:12
#5206 Re: RUSIJA
E ako im je opredjeljenje da postanu prva underground nacija onda nema zime.KUZNETSOV wrote: dok je Hurščovki sa podrumima i vratima od debljine pola metra i moskovskog metroa, nema bojazdi sto se tice nuklearnog napada
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5208 Re: RUSIJA
nece to biti njihovo opredjeljenje, naćeraćat će ihPatriotska_Liga wrote:E ako im je opredjeljenje da postanu prva underground nacija onda nema zime.KUZNETSOV wrote: dok je Hurščovki sa podrumima i vratima od debljine pola metra i moskovskog metroa, nema bojazdi sto se tice nuklearnog napada
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#5209 Re: RUSIJA
I onda pritisneš enter i sačuvaš mapu na C disk fajl pa nastaviš sutra igratiPatriotska_Liga wrote:Da, ali ne protiv NATO-a i njihove trenutne mašinerije.Lajavikrelac wrote: Fulaš cijeli fudbal. Rusi su NENADJEBIVI u defanzivi, uostalom pitaj Švabu i Francuza šta kaže
Francuz nije znao da je u Rusiji zima, a Nijemac nije znao šta je antifriz. Na ovom stepenu razvijenosti to su trivijalne stvari, samo neznalice danas mogu rusku zimu smatrati nekim bitnim faktorom. Amerikanci mogu upropastit' Rusiju da u nju ne spuste jednog jedinog vojnika jer raspolažu velikim brojem nosača aviona i strašnom avijacijom, a da ne pričam o tome kako bi britanska i francuska mornarica zatvorile europske vode Rusije. Eh, kad SAD i ostali nakon uspostavljanja zračne dominacije naprave haos onda je naravno na obavještajnim službama da potaknu brojne altajske i turkijske narode na borbu za nezavisnost svojih republika protiv strašnog diktatora Putina. I sve to da se na teritoriji SAD-a ne čuje pucanj.
Ovdje govorimo o konvencionalnom ratovanju, u slučaju nuklearnog rata to je sasvim druga priča, svi bi pretrpili nesagledive posljedice ali ti garantujem da bi Rusija bila bivša država kao Bizantija ili Asirija.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#5210 Re: RUSIJA
Prijatelju ratovi se vise ne vode tako...imas sijaset pokazatelja danas u svijetu kako ti se smjesti da sam sebe nabijes u guzicu a da ni nezans za to.KUZNETSOV wrote:Pazite u nekome slucaju rata sa Rusijom, sta mislite ko je spreman od clanica NATO pakta da posalje svoje ljude na istocni front? kakav bi bio moral tih vojnika? ustavri ko bi se usudio da posalje vojsku na takvo ratiste? možda Poljaci jedinonaravno sa amerima
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#5211 Re: RUSIJA

Sun Tzu
Vrhunska vještina se sastoji u slamanju neprijateljskog otpora bez borbe.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#5212 Re: RUSIJA
Challenger__ wrote:Ne isplati se Amerikancima, preskupo bi koštalo nokautiranje Rusije![]()
Da mogu, a ne mogu da im komplet kontinent ne završi na dnu okeana, uradili bi to oni ove milisekunde. Bez uvrede, to što ti pišeš nisu misli nego emotivni konstrukti (koji se, BTW, neće realizovati), fantazije.
-
asker
- Posts: 3019
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#5213 Re: RUSIJA
Ruse nabijem na kardan zbog veta na rezoluciju o Srebrenici!
Mislim da vecina ljudi koji se ovdje nazivaju rusofili, putincad itd ne simpatisu Rusiju zbog neke ideologije ili bratstva (mada ima i takvih, nas i Rusa 300 miliona).
Ja to gledam kao grupu ljudi gdje neki glavni seoski baja samara ljude oko sebe kad hoce i kako hoce (USA). U toj grupi vidim jednog slicnog takvog baju koji se tu i tamo usprotivi ovom prvom, i stvara kakav takav balans snaga. Ne uvijek, ali eto ponekad.
Sto se vojske i eventualnog rata tice, Rusija od WWII nikad nije dala pun gas svojoj vojsci. Zanemarit njihovu snagu bi bilo suludo. Sreca po covjecanstvo je da druga strana to vrlo dobro zna. Nije Rusija samo nuklearke. To je jedan div, divcina, cudoviste koje je bolje da se ne dira.
Kad iz zajebancije kazu da ce prodat S300 nekoj zemlji cijela planeta se zatrese. A oni nadjebali taj originalni S300 davno.
Neki ovdje ne shvataju da u slucaju tog nekog globalnog rata mnoge stvari padaju u vodu. GPS na kojem pociva moderno naoruzanje ozbiljne zemlje neutralisu kao primarni cilj vrlo brzo. Ozbiljne zemlje imaju nacine da ruse neprijateljske satelite, avakse, dronove. Ozbiljne zemlje imaju strasnu avijaciju, krstarece rakete, naprednu artiljeriju, razarace, podmornice, interkontinentalne bombardere, rakete.
Jos jednom, sva sreca pa veliki igraci ovo sve vrlo dobro znaju tako da i mi mali imamo sansu da prezivimo.
Mislim da vecina ljudi koji se ovdje nazivaju rusofili, putincad itd ne simpatisu Rusiju zbog neke ideologije ili bratstva (mada ima i takvih, nas i Rusa 300 miliona).
Ja to gledam kao grupu ljudi gdje neki glavni seoski baja samara ljude oko sebe kad hoce i kako hoce (USA). U toj grupi vidim jednog slicnog takvog baju koji se tu i tamo usprotivi ovom prvom, i stvara kakav takav balans snaga. Ne uvijek, ali eto ponekad.
Sto se vojske i eventualnog rata tice, Rusija od WWII nikad nije dala pun gas svojoj vojsci. Zanemarit njihovu snagu bi bilo suludo. Sreca po covjecanstvo je da druga strana to vrlo dobro zna. Nije Rusija samo nuklearke. To je jedan div, divcina, cudoviste koje je bolje da se ne dira.
Kad iz zajebancije kazu da ce prodat S300 nekoj zemlji cijela planeta se zatrese. A oni nadjebali taj originalni S300 davno.
Neki ovdje ne shvataju da u slucaju tog nekog globalnog rata mnoge stvari padaju u vodu. GPS na kojem pociva moderno naoruzanje ozbiljne zemlje neutralisu kao primarni cilj vrlo brzo. Ozbiljne zemlje imaju nacine da ruse neprijateljske satelite, avakse, dronove. Ozbiljne zemlje imaju strasnu avijaciju, krstarece rakete, naprednu artiljeriju, razarace, podmornice, interkontinentalne bombardere, rakete.
Jos jednom, sva sreca pa veliki igraci ovo sve vrlo dobro znaju tako da i mi mali imamo sansu da prezivimo.
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#5214 Re: RUSIJA
Pa kao što neki podcjenjuju Rusiju tako neki drže u glavi i sliku Amerike samo kao zemlje koja siluje sve koji su makar i deklarativno protiv njene politike i koja odmah skače na prvi izvor nafte, a jedini razlog zašto nisu na Ruse skočili je radi nuklearki. Mislim da je dosta kompliciranije od toga.
Doduše, ne mislim baš da sam u krivu ako kažem da je Rusija u dugoročnom povlačenju i slabljenju a da se Američkoj dominaciji ne nazire kraj.
Doduše, ne mislim baš da sam u krivu ako kažem da je Rusija u dugoročnom povlačenju i slabljenju a da se Američkoj dominaciji ne nazire kraj.
-
asker
- Posts: 3019
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#5215 Re: RUSIJA
Americkoj dominaciji i ne treba da se nazire kraj. U ovom poremecenom svijetu ipak su svjetionik necega dobrog. Nama su dosta pomogli i jos uvijek pomazu. Imaju toliko toga pozitivnog.LDLT wrote:Pa kao što neki podcjenjuju Rusiju tako neki drže u glavi i sliku Amerike samo kao zemlje koja siluje sve koji su makar i deklarativno protiv njene politike i koja odmah skače na prvi izvor nafte, a jedini razlog zašto nisu na Ruse skočili je radi nuklearki. Mislim da je dosta kompliciranije od toga.
Doduše, ne mislim baš da sam u krivu ako kažem da je Rusija u dugoročnom povlačenju i slabljenju a da se Američkoj dominaciji ne nazire kraj.
Samo ovo vjecito ponizavanje i podcjenjivanje Rusije na forumu nema granica. Pricam o vojnoj moci naravno, ne interesuje me sto tamo neki Rus nema kilu teletine i gajbu piva za veceru. To je druga prica.
-
Drvenija87
- Posts: 1027
- Joined: 13/08/2014 05:06
#5216 Re: RUSIJA
Zahvaljujući Putinu, Rusija je:
1. mjesto na svijetu za vađenje i izvoz prirodnog plina (35% svjetske proizvodnje plina);
1. mjesto u svijetu u proizvodnji nafte i drugi najveći izvoza;
1. mjesto u svijetu po broju propalih lansiranje svemirske letjelice;
1. mjesto u raka (2012.);
1. mjesto u svijetu po broju pobačaja (2012);
1. mjesto u svijetu po broju samoubojstava među djecom i mladima;
1. mjesto u svijetu po broju policajaca po glavi stanovnika (2014);
1. mjesto u Europi inflacije potrošačkih cijena;
1. mjesto u svijetu uvoza kineskih automobila;
1. mjesto u svijetu u apsolutnom umanjenja vrijednosti u populaciji;
1. mjesto u svijetu duševne bolesti;
1. mjesto u svijetu po broju samoubojstava među starijim osobama;
1. mjesto u svijetu po broju djece napuštene od strane njihovih roditelja;
1. mjesto u svijetu po broju pobačaja i smrtnosti majki;
1. mjesto u svijetu po broju razvoda i djece rođene izvan braka;
1. mjesto na svijetu za potrošnju alkohola i alkoholnih proizvoda koji sadrže;
1-e na svijetu u prodaji duhova;
1. mjesto u svijetu po broju novinara ubijenih u proteklom desetljeću;
1. mjesto u Europi po broju umrlih od opijanja i pušenja;
1. mjesto na svijetu za potrošnju duhana i treći najveći proizvođač duhanskih proizvoda;
1. mjesto u svijetu po broju djece pušenja i stope rasta pušača;
1. mjesto u svijetu u umrlih od bolesti kardiovaskularnog sustava;
1. mjesto u svijetu po broju prometnih nesreća;
1. mjesto u svijetu po broju zatvorenika na 1000 ljudi;
1. mjesto na svijetu za širenje dječje pornografije;
1. mjesto u svijetu po broju zračnih nesreća (prema Međunarodna udruga zračnih prijevoznika, na razini zračnih nesreća u Rusiji je 13 puta veća od prosjeka);
1-e mjesto u svijetu u pogledu opskrbe robova na međunarodnom crnom tržištu;
1. mjesto u svijetu u pogledu rasta broja milijardera;
2. mjesto u svijetu po broju ljudi koji traže azil u razvijenim zemljama;
2. mjesto u svijetu među zemljama distributera spama (2014);
2. mjesto u svijetu po broju milijardera
2. mjesto na svijetu za širenje krivotvorenih lijekova (nakon Kine);
2. mjesto u svijetu po broju ubojstava po stanovniku (nakon Kolumbije);
2. mjesto u svijetu u pogledu birokracije;
3. mjesto u svijetu u pogledu totalitarnih sekti;
3. mjesto na svijetu za krađu automobila.
57. mjesto u smislu života (2014);
62-og mjesta na svijetu u smislu tehnološkog razvoja (između Kostarike i Pakistana);
70. mjesto na svijetu za uporabu upotrebe naprednih informacijskih i komunikacijskih tehnologija;
72-og mjesta u svijetu ocijenio državne potrošnje po osobi;
97. u svijetu u dohodak po stanovniku;
127. mjesto na svijetu u smislu javnog zdravstva;
129. očekivanog trajanja života (2014);
134. ocijenio Korupcija (2014);
134. na svijetu u očekivanom trajanju života muškaraca;
159-og u svijetu u pogledu političkih prava i sloboda;
175-og u svijetu u odnosu na fizičku sigurnost građana;
182-og mjesta u smislu smrtnosti među 207 zemalja svijeta;
1. mjesto na svijetu za vađenje i izvoz prirodnog plina (35% svjetske proizvodnje plina);
1. mjesto u svijetu u proizvodnji nafte i drugi najveći izvoza;
1. mjesto u svijetu po broju propalih lansiranje svemirske letjelice;
1. mjesto u raka (2012.);
1. mjesto u svijetu po broju pobačaja (2012);
1. mjesto u svijetu po broju samoubojstava među djecom i mladima;
1. mjesto u svijetu po broju policajaca po glavi stanovnika (2014);
1. mjesto u Europi inflacije potrošačkih cijena;
1. mjesto u svijetu uvoza kineskih automobila;
1. mjesto u svijetu u apsolutnom umanjenja vrijednosti u populaciji;
1. mjesto u svijetu duševne bolesti;
1. mjesto u svijetu po broju samoubojstava među starijim osobama;
1. mjesto u svijetu po broju djece napuštene od strane njihovih roditelja;
1. mjesto u svijetu po broju pobačaja i smrtnosti majki;
1. mjesto u svijetu po broju razvoda i djece rođene izvan braka;
1. mjesto na svijetu za potrošnju alkohola i alkoholnih proizvoda koji sadrže;
1-e na svijetu u prodaji duhova;
1. mjesto u svijetu po broju novinara ubijenih u proteklom desetljeću;
1. mjesto u Europi po broju umrlih od opijanja i pušenja;
1. mjesto na svijetu za potrošnju duhana i treći najveći proizvođač duhanskih proizvoda;
1. mjesto u svijetu po broju djece pušenja i stope rasta pušača;
1. mjesto u svijetu u umrlih od bolesti kardiovaskularnog sustava;
1. mjesto u svijetu po broju prometnih nesreća;
1. mjesto u svijetu po broju zatvorenika na 1000 ljudi;
1. mjesto na svijetu za širenje dječje pornografije;
1. mjesto u svijetu po broju zračnih nesreća (prema Međunarodna udruga zračnih prijevoznika, na razini zračnih nesreća u Rusiji je 13 puta veća od prosjeka);
1-e mjesto u svijetu u pogledu opskrbe robova na međunarodnom crnom tržištu;
1. mjesto u svijetu u pogledu rasta broja milijardera;
2. mjesto u svijetu po broju ljudi koji traže azil u razvijenim zemljama;
2. mjesto u svijetu među zemljama distributera spama (2014);
2. mjesto u svijetu po broju milijardera
2. mjesto na svijetu za širenje krivotvorenih lijekova (nakon Kine);
2. mjesto u svijetu po broju ubojstava po stanovniku (nakon Kolumbije);
2. mjesto u svijetu u pogledu birokracije;
3. mjesto u svijetu u pogledu totalitarnih sekti;
3. mjesto na svijetu za krađu automobila.
57. mjesto u smislu života (2014);
62-og mjesta na svijetu u smislu tehnološkog razvoja (između Kostarike i Pakistana);
70. mjesto na svijetu za uporabu upotrebe naprednih informacijskih i komunikacijskih tehnologija;
72-og mjesta u svijetu ocijenio državne potrošnje po osobi;
97. u svijetu u dohodak po stanovniku;
127. mjesto na svijetu u smislu javnog zdravstva;
129. očekivanog trajanja života (2014);
134. ocijenio Korupcija (2014);
134. na svijetu u očekivanom trajanju života muškaraca;
159-og u svijetu u pogledu političkih prava i sloboda;
175-og u svijetu u odnosu na fizičku sigurnost građana;
182-og mjesta u smislu smrtnosti među 207 zemalja svijeta;
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#5217 Re: RUSIJA
rusiji je jedini spas islam i sve se kreće u tom pravcu
Islamska Republika Rusija
Islamska Republika Rusija
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#5218 Re: RUSIJA
Drvenija87 wrote:1. mjesto na svijetu za potrošnju alkohola i alkoholnih proizvoda koji sadrže
Pa zar to nisu uvijek i bili ?
Kako ono, Gorbačov zabranio alkohol pa se "potrošnja" antifriza naglo povećala ?
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5219 Re: RUSIJA
Fobija je gadna bolest. Strah čuda čini. U kombinaciji sa primtivizmom je čisto ludilo.
To laže čim zine
LINK
"Muslimanska" Turska iznad Rusije.
To laže čim zine
"Muslimanska" Turska iznad Rusije.
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#5220 Re: RUSIJA
Amerika ima daleko najviše zatvorenika po broju stanovnika u svijetu.
I polovina drugih stavki takodje nije tačno.
I polovina drugih stavki takodje nije tačno.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5221 Re: RUSIJA
Rusofobija je gadan poremećaj i najrasprostranjeniji primitivizam.
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#5222 Re: RUSIJA
Challenger__ wrote:Fobija je gadna bolest. Strah čuda čini. U kombinaciji sa primtivizmom je čisto ludilo.
Znaš li ti uopće šta je fobija ? Ili još pokušavaš locirat na kojoj se hemisferi nalazi Njemačka ?
Zaista misliš da netko na ovoj temi ima neki egzistencijalni strah od Rusije, Rusa i Putina ?
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5223 Re: RUSIJA
Slušaj me likus... Kao zadnji mamlaz si se zalijepio na tvrdnju da je RF "prva" u potrošnji alkohola a sada bi da nešto, kao, "polemišeš". Ne prezirem ja sebe da bih na takve gubio vrijeme.
Ha,ha.
_____
Ha,ha.
_____
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#5224 Re: RUSIJA
Challenger__ wrote:Slušaj me likus... Kao zadnji mamlaz si se zalijepio na tvrdnju da je RF "prva" u potrošnji alkohola a sada bi da nešto, kao, "polemišeš". Ne prezirem ja sebe da bih na takve gubio vrijeme.
Ha,ha.
Posts: 13530
Joined: 25/03/2012
Hajde u redu onda, da ne gubiš vrijeme, samo ignoriraj
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#5225 Re: RUSIJA
rece totalno amoralni lik koji misli da je forumski puk zaboravio njegovo presucivanje skandaloznog veta ruske federacije o srebrenici. za bosance i hercegovce ta zemlja je neprijateljska i nek supci vrate prvi pisani trag slavenstine....Challenger__ wrote:Rusofobija je gadan poremećaj i najrasprostranjeniji primitivizam.
