Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#51776 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Acid25 »

http://slobodanvaskovic.blogspot.ba/201 ... jasno.html
Treba da uradimo jednu anketu na forumu.

Ko je veći Srbin?
a) Dodik
b) Bakir
:lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#51777 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Ustavni sud RS-a odlučio: Odlukama o referendumu u RS-u povrijeđen vitalni interes Bošnjaka

Nek se jebe i ustavni sud RS :twisted: :mrgreen:
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#51778 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 15/01/2017 15:48, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#51779 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

saim_adka wrote:
Tomahawk11 wrote:Ustavni sud RS-a odlučio: Odlukama o referendumu u RS-u povrijeđen vitalni interes Bošnjaka

Nek se jebe i ustavni sud RS :twisted: :mrgreen:
Samo retardiran ne moze da iz ovog uoci montazu u reziji velikog baje da se cupa i rukama i nogama po pitanju referenduma koji je organizovao, ali kako bi se izgubilo na znacaju i vaznosti. Valja narodu na neki nacin opravdati potrosene novce i besmislenost referenduma. E sad, najlakse je po ustavnom sudu, a ostao je jos jedino Ustavni sud RS. Sad ce reci, kako postuje odluku Ustavnog suda RS i da je to dovoljno jer sa ovakvim neovisnim radom Ustavnog suda RS, Ustavni sud BiH je bespotreban, pa cemo raspisati referendum o Ustavnom sudu BiH. Dovoljni su RS i FBiH ustavni sudovi.
:thumbup: :mrgreen:
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#51780 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

Tomahawk11 wrote:Ustavni sud RS-a odlučio: Odlukama o referendumu u RS-u povrijeđen vitalni interes Bošnjaka

Nek se jebe i ustavni sud RS :twisted: :mrgreen:
prljavi Hare wrote:Takve informacije šire novinari pilećeg mozga i plaćenici NATO pakta,proturaju priče i vrijeđaju ljude.Ustavni sud šumske
odluke donosi isključivo po ustavu šumske i niko unaprijed nema pojma kakva će biti odluka...
A biće kako ustav kaže! :oops:
Ja sam siguran da i sam Guardian gori od nestrpljena da sazna njihovu odluku,iščekivanje i napeti dani i neprospavane noći su pred Guardianom... :mrgreen:
Samo da sam sebe citiram od prije neki dan.... :mrgreen: Guardian je sigurno razočaran odlukom ustavnog suda šumske ali ako ništa prošla
je ta napetost i neizvjesnost oko odluke istog. :lol: :lol: :lol:
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#51781 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Juliuscezar »

Tomahawk11 wrote:
saim_adka wrote:
Tomahawk11 wrote:Ustavni sud RS-a odlučio: Odlukama o referendumu u RS-u povrijeđen vitalni interes Bošnjaka

Nek se jebe i ustavni sud RS :twisted: :mrgreen:
Samo retardiran ne moze da iz ovog uoci montazu u reziji velikog baje da se cupa i rukama i nogama po pitanju referenduma koji je organizovao, ali kako bi se izgubilo na znacaju i vaznosti. Valja narodu na neki nacin opravdati potrosene novce i besmislenost referenduma. E sad, najlakse je po ustavnom sudu, a ostao je jos jedino Ustavni sud RS. Sad ce reci, kako postuje odluku Ustavnog suda RS i da je to dovoljno jer sa ovakvim neovisnim radom Ustavnog suda RS, Ustavni sud BiH je bespotreban, pa cemo raspisati referendum o Ustavnom sudu BiH. Dovoljni su RS i FBiH ustavni sudovi.
:thumbup: :mrgreen:
A i dobar fazon da se moze pricat o nezavisnosti ustavnog suda rs, jer je milijarda ostalih apelacija bosnjaka po zakonu odbijena
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#51782 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by razuman_covjek »

saim_adka wrote:
Tomahawk11 wrote:Ustavni sud RS-a odlučio: Odlukama o referendumu u RS-u povrijeđen vitalni interes Bošnjaka

Nek se jebe i ustavni sud RS :twisted: :mrgreen:
Samo retardiran ne moze da iz ovog uoci montazu u reziji velikog baje da se cupa i rukama i nogama po pitanju referenduma koji je organizovao, ali kako bi se izgubilo na znacaju i vaznosti. Valja narodu na neki nacin opravdati potrosene novce i besmislenost referenduma. E sad, najlakse je po ustavnom sudu, a ostao je jos jedino Ustavni sud RS. Sad ce reci, kako postuje odluku Ustavnog suda RS i da je to dovoljno jer sa ovakvim neovisnim radom Ustavnog suda RS, Ustavni sud BiH je bespotreban, pa cemo raspisati referendum o Ustavnom sudu BiH. Dovoljni su RS i FBiH ustavni sudovi.

Nista se baja ne cupa. Ovo je bilo planirano od pocetka tj. prije referenduma. Baja je tri koraka ispred svih i ovo sa referendumom je maestralno uradjeno. Referendumom je dobio izbore a sada je se izvukao od odgovornosti. Covjek je genije!
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#51783 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by razuman_covjek »

Dupli
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#51784 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prog321 »

Ma ja, genije.
Izolovan, usamljen i pred bankrotom naređuje svom kokošarskom sudu da proglasi referendum nevažnim.

Ako je Srbima on genije kakvi su onda prosječni? :-)
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#51785 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by razuman_covjek »

Za Bakira i ostale nase politicare pa cak i medjunarodne koji su ovdje je genije. Evo 6-7 godina mu predvidjaju kraj, te pred bankrotom te gubi izbore, ide u zatvor itd...
archi_a
Posts: 11876
Joined: 11/12/2011 18:11

#51786 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Nije više ni bitno jel čupanje ili planiran korak od prije....
Bitna je scena. A scena je filmska i kreće ovako.
Široki kadar, kamera koja se kreće ka prostoriji....
Kreće se ka sivom domu običnog brđe koji je krvario za ovu ideju..... Sjedi brđo zgrčen i gleda dnevnik pisitivi-a na kojem "silikonjara" čita najnoviju vijest. Referendumom je povrijeđen vitalni nacionalni interes Bošnjaka!!!
Izigran, u stanju šoka i nevjerice, gladan, pita se brđo: "kakav sad vitalni nacionalni interes Bošnjaka? Pa zar pisi nije državetina? Zar sam za ovo ginuo, silovao, palio? Da mi jedan Bošnjak zaustavi referendum i moje pravo da odlučujem....."
Neprocjenjivo :izet:
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#51787 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by razuman_covjek »

Sjecam se price ovdje kada je bio doveden pred zid tj. da nema opcija, referendum i zatvor ili gubljenje izbora. Opozicija u RS-u je slavila, Bakir i ekipa prizivali Incka. Svi su mislili da ce odustati a ako ne odustane da je gotov itd. Bilo je pitanje vremena kada ce ga uhapsiti. E sad, uporedi to sa situacijom koju imamo sada i reci ko je genije a ko levat. Cinjenice:

- Referendum odrzan
- Izbori dobijeni
- Opozicija pometena
- Incko i medjunarodna zajednica ponizena
- Dodik nece odgovarati - referendum je ponisten
- Probio se led, sada i ostali srpski politicari najavljuju referendume
razuman_covjek
Posts: 320
Joined: 23/09/2016 21:15

#51788 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by razuman_covjek »

archi_a wrote:Nije više ni bitno jel čupanje ili planiran korak od prije....
Bitna je scena. A scena je filmska i kreće ovako.
Široki kadar, kamera koja se kreće ka prostoriji....
Kreće se ka sivom domu običnog brđe koji je krvario za ovu ideju..... Sjedi brđo zgrčen i gleda dnevnik pisitivi-a na kojem "silikonjara" čita najnoviju vijest. Referendumom je povrijeđen vitalni nacionalni interes Bošnjaka!!!
Izigran, u stanju šoka i nevjerice, gladan, pita se brđo: "kakav sad vitalni nacionalni interes Bošnjaka? Pa zar pisi nije državetina? Zar sam za ovo ginuo, silovao, palio? Da mi jedan Bošnjak zaustavi referendum i moje pravo da odlučujem....."
Neprocjenjivo :izet:
Jos kada bi taj brdjo tako razmisljao. Sve sto on zna je da je referendum bio i da ce ih jos biti. Sta njega briga za tim sudovima kojekakvim. Srbovanje ne priznaje nikakve sudove.
archi_a
Posts: 11876
Joined: 11/12/2011 18:11

#51789 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Pa ameba bi..... Ma šta ameba i grinja bi skontala. :D
User avatar
eltroxin
Posts: 2416
Joined: 30/08/2009 23:35

#51790 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by eltroxin »

bh.tornjak wrote:ja stvarno ne znam ...ali su ovi politicari iz rs-a svi redom grdni da grdniji ne mogu biti.....sve nesto frljavo....gutavo...nedefinisano...
Dodik,Crnadak frljavi...
Majkicka i Milica Markovic......ko dva abortusa....
Ivanic ko krme turopoljsko...
a Vlajki je ko iz bajke (cudoviste)

uglavnom ...niko ni po kojem ljudskom standardu :D
Sva sreca pa imaju Slavuja & Panteliju Curguza da im popravi prosjek...
User avatar
mayab
Posts: 30853
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#51791 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

Image
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#51792 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by KB9 »

kome smeta jaka republika ccccrpcka?
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#51793 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by jao_situacije »

GeeTnT wrote:
bh.tornjak wrote:ova je sve lijepo objasnila... :D

[yt] http://youtu.be/Q8hnPWbKFPc [/yt]
...izlomljeni njemackociganskoseljacki jezik, ali sa srpskim pogledom na juce-danas-sutra...
šta sam ja ovo poslušao
kakav je ovo jezik, šta je ovo jel ovo romski :|
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#51794 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Styling »

KB9 wrote:kome smeta jaka republika ccccrpcka?
Meni ne. Mislim da oni koji zele slabu Srpsku ne kontaju da smo mi u sistemu spojenih posuda i da se lose stanje u ekonomiji u jednom entitetu moze vrlo lahko prenijeti i na drugi entitet. Nismo dvije odvojene drzave, imamo jedinstven ekonomski prostor.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#51795 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Styling wrote:
KB9 wrote:kome smeta jaka republika ccccrpcka?
Meni ne. Mislim da oni koji zele slabu Srpsku ne kontaju da smo mi u sistemu spojenih posuda i da se lose stanje u ekonomiji u jednom entitetu moze vrlo lahko prenijeti i na drugi entitet. Nismo dvije odvojene drzave, imamo jedinstven ekonomski prostor.
Djelimicno tacno.
Tj. jesmo u jednoj drzavi, i moze se na neki nacin odraziti, ali ne u potpunosti.
Recimo, bankarski sektor.
Potpuno odvojen. Ista firma, ista banka, poseban racun za Federaciju, poseban za RS.
Budzeti. Svaki entitet ima svoj budzet. Podijele priliv sredstava i svak svoje.
Tu moze biti problem kraha jednog od entiteta u smislu priliva sredstava i onda da ispasta i ovaj drugi.
Ali, daleko je ovo od neke koherentne sredine u smislu jedinstvene ekonomske cjeline.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#51796 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prog321 »

Spojene posude su mit.
Volio bih da mi se polako objasni kako loše ili dobro ekonomsko stanje u šumskoj utiče na pederaciju?
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#51797 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Styling »

Tomahawk11 wrote:
Styling wrote:
KB9 wrote:kome smeta jaka republika ccccrpcka?
Meni ne. Mislim da oni koji zele slabu Srpsku ne kontaju da smo mi u sistemu spojenih posuda i da se lose stanje u ekonomiji u jednom entitetu moze vrlo lahko prenijeti i na drugi entitet. Nismo dvije odvojene drzave, imamo jedinstven ekonomski prostor.
Djelimicno tacno.
Tj. jesmo u jednoj drzavi, i moze se na neki nacin odraziti, ali ne u potpunosti.
Recimo, bankarski sektor.
Potpuno odvojen. Ista firma, ista banka, poseban racun za Federaciju, poseban za RS.
Budzeti. Svaki entitet ima svoj budzet. Podijele priliv sredstava i svak svoje.
Tu moze biti problem kraha jednog od entiteta u smislu priliva sredstava i onda da ispasta i ovaj drugi.
Ali, daleko je ovo od neke koherentne sredine u smislu jedinstvene ekonomske cjeline.
Djelimicno cu ce sloziti s tobom. :)
Nije sav bankarski sektor podijeljen, imas banke tipa Raiffeisiena, recimo, koji posluje na teritoriji cijele BiH, kao jedna banka, za razliku od nekih drugih koje imaju odvojene registrovane jedinice u FBiH i RS-u. Problem je sto se lose poslovanje tih banaka u jednom entitetu odrazava na rad u drugom entitetu sa posljedicama da zbog gubitka profita ispastaju i radnici i FBiH jer se smanjuje broj ljudi u FBiH kako bi se umanjio gubitak ostvaren na teritoriji RS-a (ovo je samo jedan primjer).

Ili recimo ako kupovna moc u RS-u konstantno opada to ce se odraziti na trgovacke lance iz FBiH koji tamo imaju svoje poslovne jedinice (recimo Bingo) sto se automatski reflektuje na ukupno stanje u firmi (manji profit, manji porez, itd).

Sta ce se recimo desiti u situaciji kada RS ne bude vise mogla servisirati svoja dugovanja, ko ce vracati njihove dugove? Bojim se da se to jednog dana ne prenese na nivo drzave. Jer FBiH toliko insistira na prenosenju nadleznosti na drzavu da ce im Mile jednog dana samouvaliti i svoje dugove i ispariti se.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#51798 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prog321 »

Neće se prenijeti dug na nivo države a banke su financijski odvojeni po entitetima.
Znači nisi dala valjan dokaz.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#51799 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Da, i ja sam rekao djelimicno.
Raiffeisen jeste izuzetak, ne znam kako su dobili taj, hajmo reci, povlasteni status.
Mada mislim da i oni moraju imati registrovane jedinice posebno za Federaciju, posebno za RS, neovisno sto koriste isti racun.
Povezano svakako jeste, ali zbog odvojenih jedinica efekti su sporiji.
Nesporno je da bi ekonomski krah RS prenio dugovanja na nivo drzave. Drzava je ta koja daje, drzava ce i da vraca.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#51800 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Styling »

prog321 wrote:Neće se prenijeti dug na nivo države a banke su financijski odvojeni po entitetima.
Znači nisi dala valjan dokaz.
Nisu sve banke financijski odvojene. Radila sam u bankarskom sektoru, znam kako to ide.

Da li ce se dug prenijeti ili ne o tome necemo odlucivati mi nego MMF. Drzi fige i moli Boga da nam ne prenesu sve na nivo drzave.
Locked