Barça-Madrid (Los Clásicos)
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Bosanski_kralj
- Posts: 10182
- Joined: 31/03/2007 00:07
#5177 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Šteta što Pepe neće igrati, bilo bi lijepo vidjeti kako bi ga dočekali na Nou Kampu. 
- muha_sa
- Posts: 140422
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#5178 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
hocel taj linAk
da se unaprijed obezbjedim
da se unaprijed obezbjedim
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#5179 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Je li potvrdjeno da nece igrati?Bosanski_kralj wrote:Šteta što Pepe neće igrati, bilo bi lijepo vidjeti kako bi ga dočekali na Nou Kampu.
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#5180 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
muha_sa wrote:hocel taj linAk![]()
da se unaprijed obezbjedim
da znas da sam te spominjala starom
- ganjeta
- Posts: 9542
- Joined: 09/03/2010 02:36
- Location: Joint Union
#5181 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Ohooo ti se od starog
.
Defanzivac Real Madrida, Pepe, neće biti kažnjen za incident iz prethodnog El Clasica, odlučila je disciplinska komisija Španskog nogomentnog saveza.
Iako su španski mediji bili uvjereni da će se Portugalac suočiti sa suspenzijom, to se nije dogodilo. Podsjetimo, Pepe je nagazio ruku Lionela Messija u prošlosedmičnom okršaju Real Madrida i Barcelone, nakon čega se javno izvinuo Argentincu, rekavši kako je incident bio nenamjeran.
Čini se da je defanzivcu Kraljeva povjerovala i disciplinska komisija, te je prošao nekažnjeno, a to znači da će biti dostupan Mourinhu u revanšu Kupa kralja. Uistinu će biti zanimljivo vidjeti kako će ga dočekati navijači na Camp Nou stadionu.
Defanzivac Real Madrida, Pepe, neće biti kažnjen za incident iz prethodnog El Clasica, odlučila je disciplinska komisija Španskog nogomentnog saveza.
Iako su španski mediji bili uvjereni da će se Portugalac suočiti sa suspenzijom, to se nije dogodilo. Podsjetimo, Pepe je nagazio ruku Lionela Messija u prošlosedmičnom okršaju Real Madrida i Barcelone, nakon čega se javno izvinuo Argentincu, rekavši kako je incident bio nenamjeran.
Čini se da je defanzivcu Kraljeva povjerovala i disciplinska komisija, te je prošao nekažnjeno, a to znači da će biti dostupan Mourinhu u revanšu Kupa kralja. Uistinu će biti zanimljivo vidjeti kako će ga dočekati navijači na Camp Nou stadionu.
- Manic Psycho
- Posts: 1178
- Joined: 09/11/2011 12:32
#5182 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
bas danas potrefili i city i barca. moracu uporedo gledati 
-
LSD
- Posts: 29906
- Joined: 24/07/2007 08:26
#5183 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Barça ima najnižu ekipu u Evropi
Barcelona ima najnižu ekipu u cijeloj Evropi, pokazale su demografske studije koje je uradio "CIES Football Observatory". Messi, Iniesta, Xavi, Pedro i kompanija su najniži tim Evrope, a opet najbolji.
Ova studija je otkrila da prosjek visine igrača katalonskog diva iznosi svega 1,7748 cm, nešto manje nego što je kod drugoplasirane ekipe na ovoj ljestivici, također španske ekipe, Betisa, čija je prosječna visina 1,7779 cm. Ostatak liste najnižih ekipa poslije Barcelone i Betisa čini na trećem mjestu rumunjska Concordia Chiajna s prosjekom od 1,7825 cm. Četvrto mjesto zauzima portugalski Sporting Lisabon sa 1,7826 cm.
Na suprotnoj strani, evropske ekipe koje imaju najviši prosjek visine svojih igrača su ukrajinski Volyn Lutsk, engleski Stoke City i austrijski Mattersburg sa istim prosjekom od 1,86 cm.
U Barceloni su najniži Messi, Alexis i Pedro sa 169 cm, poslije njih samo centimetar viši su Iniesta i Xavi (170). Thiago i Adriano su 172 cm, potom ih slijedi Alves sa 173 cm, Mascherano 174 cm i Villa 175 cm. Dok su s druge strane najviši Pique sa 192 cm i Busquets sa 189 cm.
Zanimljivo je da u posljednje vrijeme Barcelona dovodi baš omalene igrače u tim, a odvodi iz kluba visoke. Posljednjih sezona prvom timu su se pridružili omaleni Adriano, Mascherano, Alexis i Thiago. A ekipu su napustili visoki Ibrahimović i Yaya Toure. Barcelona je pokazala da visina u nogometu nije bitna, bitna je tehnika. Najniža ekipa Evrope je, ipak, najbolja.
---------------------------------------------------------------------------
Jasno je zašto ne nabacuju lopte direktno iz kornera, vec uvijek izvode korner sa kratkim dodavanjem....ili zašto opcenito u igri ne nabacuju lopte za glave, vec uvijek igraju po zemlji.
Kome ce nabaciti kad su Messi, Pedro i Villa po 170 cm visoki
....ne znam na koju foru zabiše iz kornera Realu ovo u Kupu pored Pepea, Ramosa,Carvalha ali eto kad krene, onda ulazi i to.
Barcelona ima najnižu ekipu u cijeloj Evropi, pokazale su demografske studije koje je uradio "CIES Football Observatory". Messi, Iniesta, Xavi, Pedro i kompanija su najniži tim Evrope, a opet najbolji.
Ova studija je otkrila da prosjek visine igrača katalonskog diva iznosi svega 1,7748 cm, nešto manje nego što je kod drugoplasirane ekipe na ovoj ljestivici, također španske ekipe, Betisa, čija je prosječna visina 1,7779 cm. Ostatak liste najnižih ekipa poslije Barcelone i Betisa čini na trećem mjestu rumunjska Concordia Chiajna s prosjekom od 1,7825 cm. Četvrto mjesto zauzima portugalski Sporting Lisabon sa 1,7826 cm.
Na suprotnoj strani, evropske ekipe koje imaju najviši prosjek visine svojih igrača su ukrajinski Volyn Lutsk, engleski Stoke City i austrijski Mattersburg sa istim prosjekom od 1,86 cm.
U Barceloni su najniži Messi, Alexis i Pedro sa 169 cm, poslije njih samo centimetar viši su Iniesta i Xavi (170). Thiago i Adriano su 172 cm, potom ih slijedi Alves sa 173 cm, Mascherano 174 cm i Villa 175 cm. Dok su s druge strane najviši Pique sa 192 cm i Busquets sa 189 cm.
Zanimljivo je da u posljednje vrijeme Barcelona dovodi baš omalene igrače u tim, a odvodi iz kluba visoke. Posljednjih sezona prvom timu su se pridružili omaleni Adriano, Mascherano, Alexis i Thiago. A ekipu su napustili visoki Ibrahimović i Yaya Toure. Barcelona je pokazala da visina u nogometu nije bitna, bitna je tehnika. Najniža ekipa Evrope je, ipak, najbolja.
---------------------------------------------------------------------------
Jasno je zašto ne nabacuju lopte direktno iz kornera, vec uvijek izvode korner sa kratkim dodavanjem....ili zašto opcenito u igri ne nabacuju lopte za glave, vec uvijek igraju po zemlji.
Kome ce nabaciti kad su Messi, Pedro i Villa po 170 cm visoki
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#5184 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
a ovaj od juceLSD wrote: Kome ce nabaciti kad su Messi, Pedro i Villa po 170 cm visoki....ne znam na koju foru zabiše iz kornera Realu ovo u Kupu pored Pepea, Ramosa,Carvalha ali eto kad krene, onda ulazi i to.
- BHF_Manijak
- Posts: 28528
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#5185 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
A i tu su Realu pokazali da su i u kornerima tehnicki jaci, komplekse im nabijaju!LSD wrote: Jasno je zašto ne nabacuju lopte direktno iz kornera, vec uvijek izvode korner sa kratkim dodavanjem....ili zašto opcenito u igri ne nabacuju lopte za glave, vec uvijek igraju po zemlji.
Kome ce nabaciti kad su Messi, Pedro i Villa po 170 cm visoki....ne znam na koju foru zabiše iz kornera Realu ovo u Kupu pored Pepea, Ramosa,Carvalha ali eto kad krene, onda ulazi i to.
- plejka2
- Posts: 14586
- Joined: 02/11/2009 20:47
- Location: u dosluhu sa podzemljem
#5186 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
ubice ih barsa opet ko zeceve 
- fosil
- Posts: 2478
- Joined: 14/12/2006 03:46
- Location: dje me naka nostalgija vuce...
#5187 Barça-Madrid (Los Clásicos)
Cak je i pomilovao po glavi jednog od klinaca koji izlaze na teren sa njima. Ja se sve ibretio po kuci.Bosanski_kralj wrote:Protiv nas u 4 utakmice nije imao ni jednog grubljeg starta.Obuca9 wrote:Jebo mater, niste ovoliko mrzili Pepea, kad nas je dva put haman sam izbacio iz baraža, koliko ga mrzite što je Messija nagazio po prstima.
Ohanite malo, pravite se veći Katalonci od ljudi iz Katalonije.Samo zamisli šta bi se o njemu pričalo i mislilo da je nešto onakvo učinio Džeki.
- ultima_palabra
- Posts: 59304
- Joined: 15/12/2008 16:53
#5188 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Imaju oni tu neku akciju koju rijetko izvode, Pique odradi košarkaški blok za Puyola i onda ovaj ostane sam... ako prođe. Tako je dat i gol u polufinalu svjetskog prvenstva protiv fizički nadmoćnih Švaba.LSD wrote:Jasno je zašto ne nabacuju lopte direktno iz kornera, vec uvijek izvode korner sa kratkim dodavanjem....ili zašto opcenito u igri ne nabacuju lopte za glave, vec uvijek igraju po zemlji.
Kome ce nabaciti kad su Messi, Pedro i Villa po 170 cm visoki....ne znam na koju foru zabiše iz kornera Realu ovo u Kupu pored Pepea, Ramosa,Carvalha ali eto kad krene, onda ulazi i to.
-
missko
- Posts: 11455
- Joined: 22/02/2008 13:22
#5189 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Pepe je kod Puyolovog gola bio nijemi posmatrac. ono je bila njegova lopta i to laganice samo da nije stajao ko ukopan i gledao okolo.ultima_palabra wrote:Imaju oni tu neku akciju koju rijetko izvode, Pique odradi košarkaški blok za Puyola i onda ovaj ostane sam... ako prođe. Tako je dat i gol u polufinalu svjetskog prvenstva protiv fizički nadmoćnih Švaba.LSD wrote:Jasno je zašto ne nabacuju lopte direktno iz kornera, vec uvijek izvode korner sa kratkim dodavanjem....ili zašto opcenito u igri ne nabacuju lopte za glave, vec uvijek igraju po zemlji.
Kome ce nabaciti kad su Messi, Pedro i Villa po 170 cm visoki....ne znam na koju foru zabiše iz kornera Realu ovo u Kupu pored Pepea, Ramosa,Carvalha ali eto kad krene, onda ulazi i to.
- ultima_palabra
- Posts: 59304
- Joined: 15/12/2008 16:53
#5190 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Jeste, ali zašto onda Mourinho krivi Ramosa za taj gol?missko wrote:Pepe je kod Puyolovog gola bio nijemi posmatrac. ono je bila njegova lopta i to laganice samo da nije stajao ko ukopan i gledao okolo.ultima_palabra wrote:Imaju oni tu neku akciju koju rijetko izvode, Pique odradi košarkaški blok za Puyola i onda ovaj ostane sam... ako prođe. Tako je dat i gol u polufinalu svjetskog prvenstva protiv fizički nadmoćnih Švaba.LSD wrote:Jasno je zašto ne nabacuju lopte direktno iz kornera, vec uvijek izvode korner sa kratkim dodavanjem....ili zašto opcenito u igri ne nabacuju lopte za glave, vec uvijek igraju po zemlji.
Kome ce nabaciti kad su Messi, Pedro i Villa po 170 cm visoki....ne znam na koju foru zabiše iz kornera Realu ovo u Kupu pored Pepea, Ramosa,Carvalha ali eto kad krene, onda ulazi i to.
- mrtva kokoš
- Posts: 12222
- Joined: 13/01/2009 19:46
- Location: komuna
#5191 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
zato sto je ramos spanac a pepe portugalacultima_palabra wrote: Jeste, ali zašto onda Mourinho krivi Ramosa za taj gol?
- ultima_palabra
- Posts: 59304
- Joined: 15/12/2008 16:53
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#5193 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
zamijenili su se. ramos i pepe. nisi citao prepirku?ultima_palabra wrote: Jeste, ali zašto onda Mourinho krivi Ramosa za taj gol?
- ultima_palabra
- Posts: 59304
- Joined: 15/12/2008 16:53
#5194 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Pa na to ciljam... nisu se zamijenili onako, nego što je Ramos bio onemogućen da priđe Puyolu.505sCrtom wrote:zamijenili su se. ramos i pepe. nisi citao prepirku?ultima_palabra wrote: Jeste, ali zašto onda Mourinho krivi Ramosa za taj gol?
-
missko
- Posts: 11455
- Joined: 22/02/2008 13:22
#5195 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Pepe nije ni morao cuvati Puyola , trebao je samo pratiti let lopte i izbaciti je iz 16 jer je isla prema njemu i bio joj je najblizi,pa neka onda Puyol mase kikicama kolko hoce.ultima_palabra wrote:Pa na to ciljam... nisu se zamijenili onako, nego što je Ramos bio onemogućen da priđe Puyolu.505sCrtom wrote:zamijenili su se. ramos i pepe. nisi citao prepirku?ultima_palabra wrote: Jeste, ali zašto onda Mourinho krivi Ramosa za taj gol?
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#5196 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Mourinho (coach Real Madrid): "We have 5 points more than the team everyone calls the best team in the world, so we can't be that bad."
Mourinho (coach Real Madrid): "If Pepe, Granero and Lass are physically ok, they will play. Tomorrow we will decide."
Mourinho (coach Real Madrid): "If Pepe, Granero and Lass are physically ok, they will play. Tomorrow we will decide."
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#5197 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Guardiola: "Madrid is the most difficult opponent. I foresee a close tie, with the two teams having options to qualify until the very end."
Guardiola: "Pepe? We should forget about the past. We focus on football. The fans should too. The federation will do its job."
Guardiola: "Would I like to have dinner with Mourinho? My pleasure. Sure it will happen after we both retire."
Guardiola: "Pepe? We should forget about the past. We focus on football. The fans should too. The federation will do its job."
Guardiola: "Would I like to have dinner with Mourinho? My pleasure. Sure it will happen after we both retire."
- Bosanski_kralj
- Posts: 10182
- Joined: 31/03/2007 00:07
#5198 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Znači Pepe možda i nastupi sutra.
Haj ne bi li zaigrao, pa da imam razlog da gledam utakmicu.
Haj ne bi li zaigrao, pa da imam razlog da gledam utakmicu.
- Phosphorus
- Posts: 536
- Joined: 02/05/2010 18:03
#5199 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Ne znam jel' bio ovaj video, ali stvarno ljudi moji...
- hordash
- Posts: 419
- Joined: 29/03/2009 16:49
#5200 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Ma nije ovo istina, oni su neopravdano dobivali kartone i sudija uvijek donosi odluke u korist Barse
Samo moram pohvaliti muzicku podlogu ovog klipa
Samo moram pohvaliti muzicku podlogu ovog klipa
