Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#51551 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Acid25 »

Ima da Bake izmiri šije i sunije. :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#51552 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Kolege, nije lijepo da na ovoj PreCjednickoj temi presutite najbitnije.

Image

Naime, slika nam govori kako je i ovaj izdajnik otisao u navedenu posjetu.
Ocito mu je omilio sarajevski minder, a sad bi jos i iranske svile i kadife :mrgreen:
Njemu vise ne pomaze ni sam PreCjednik, jer droge koje ce mu poturiti u Iranu, to ti je gotovo :oops:

Nije iskljuceno ni da doticni promjeni ime u Muhko Sharawi po povratku :lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#51553 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Tomahawk11 wrote:Kolege, nije lijepo da na ovoj PreCjednickoj temi presutite najbitnije.

Image

Naime, slika nam govori kako je i ovaj izdajnik otisao u navedenu posjetu.
Ocito mu je omilio sarajevski minder, a sad bi jos i iranske svile i kadife :mrgreen:
Njemu vise ne pomaze ni sam PreCjednik, jer droge koje ce mu poturiti u Iranu, to ti je gotovo :oops:

Nije iskljuceno ni da doticni promjeni ime u Muhko Sharawi po povratku :lol: :lol: :mrgreen:
:pisnuo: :lol: :mrgreen:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18758
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#51554 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by problemnatravunu »

8) Image
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#51555 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by KB9 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:E moj Ronhile, vidi kako se primaju pravi predsjednici a ne ko tebe Putin u hodniku pored WC-a. :mrgreen:

Image
:lol:
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#51556 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

http://www.rtvbn.com/3838526/sta-je-sve ... -vladavine
Šta je sve izgubljeno za Dodikove vladavine

Najveći nacionalista još od Nikole Pašića, najveći patriota ikada, najveći predsjednik kojeg smo imali. Najveći, najveći, najveći...
Image
I dok u moru busanja u prsa pred TV kamerama Dodik veliča srpstvo i svoju vladavinu, kada se kamere ugase, više se čini da on postaje najveći izdajnik srpskog naroda, nakon Vuka Brankovića. Međutim, dok zavlači narod jeftinim populističkim pričama, u realnom životu Dodik polako, ali sigurno, gasi Republiku Srpsku.

Da počnem ispočetka.

Prilikom prvog mandata kao premijer Srpske, Dodik je sproveo nešto što će se kasnije pamtiti kao gubljenje teritorije i presijecanje Republike Srpske, a to je međunarodna arbitraža za Brčko distrikt. Tako je Brčko zauvijek otišlo iz ruku RS, a pripadalo joj je po Dejtonu. Dokaz za to je činjenica da se referendum o Danu RS nije sproveo u Distriktu.



Predstavničko vijeće Parlamenta BiH 03. 07. 2002. godine usvojio je Zakon o Sudu BiH sa 31 glasom "za", od 36 prisutnih.

Za Zakon su glasali svi poslanici iz FBiH i poslanici iz Republike Srpske:

Branislav Lolić (SNS)

Tihomir Gligorić (tada SPRS)

Željko Mirjanić (SNSD)

Abdulrahman Malkić (SDA)

Nedžad Šašivarević (SBiH)

Dragi Stanimirović (SDP)

Sjednicu su napustili svi poslanici SDS-a: Mirko Banjac, Miloš Jovanović, Ljubo Kovačević, Mirko Mijatović, Zoran Spasojević i Momir Tošić, a dva poslanika PDP-a Branko Dokić i Dušan Stokić bili su uzdržani.

Samo na jednoj sjednici 2007. godine, poslanici SNSD-a su verifikovali 18 takvih zakona.



Godinu dana nakon toga, 13.10.2003. poslanici SNSD-a u Parlamentarnoj skupštini BiH glasali su za Zakon o Tužilaštvu BiH.

Tako je Dodik uspostavio i sud i tužilaštvo na državnom nivou.



U decembru 2003. usvojen je i prvi Zakon o odbrani BiH kojim se predviđa uspostavljanje Ministarstva odbrane BiH. 2005. godine Nikola Špirić je potpisao Zakon o odbrani BiH sa članom 84. koji kaže: „Parlamentarna skupština, Savjet ministara, Predsjedništvo, te svi subjekti odbrane , u okviru vlastite ustavne i zakonske nadležnosti, provešće potrebne aktivnosti za prijem BiH u NATO savez.„



Za vrijeme Dodikovog mandata 2007. i 2008. izgubili smo grb i himnu Republike Srpske. Grb nikada nismo vratili (danas postoji amblem), a himna je promijenjena.



2009. godine arbitraža o Brčkom unesena je u Ustav BiH. U toj arbitraži između ostalog stoji: „Ne ograničavajući opšti karakter gore navedenog, modifikacija konačne odluke od strane Tribunala može obuhvatiti odredbe kojima se teritorija Distrikta u potpunosti prebacuje iz onog entiteta koji se ne pridržava odluke i stavlja pod isključivu kontrolu drugog entiteta.“

Ovo u principu znači da, u skladu sa ostatkom odluke, Arbitražni tribunal za Brčko još ima ovlašćenja da distrikt dodijeli nekom od entiteta u slučaju težih nepoštovanja uslova utvrđenih odlukom. S obzirom na to da je već pripadalo RS, ima li potrebe reći kome će pripasti?

2016. godine izgubili smo krsnu slavu Republike Srpske. 9. januar se više neće slaviti, bez obzira na referendumsko izjašnjavanje gdje su građani Srpske, njih 99.81 odsto, rekli da žele da se 9. januar obilježava i SLAVI kao Dan Republike Srpske.

Image

Sada recite vi meni, ko je ovdje izdajnik i šta je sljedeće što ćemo izgubiti?

Autor: Stefan Blagic

Izvor: Frontal.ba
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#51557 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by animus »

Njegova je odbrana da je to morao prihvatiti i da nije bilo njega jos bi gore bilo za rs.
User avatar
Danguba
Posts: 15932
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#51558 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

Šunj wrote:
...

Sada recite vi meni, ko je ovdje izdajnik i šta je sljedeće što ćemo izgubiti?

Autor: Stefan Blagic

Izvor: Frontal.ba
BiH dobija državnog regulatora za gas

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Bi ... gas/394117
:-) :-)
User avatar
mayab
Posts: 30852
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#51559 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

NASTAVAK KRIMINALNE POLITIKE: Vlada RS krije na što je potrošeno 166 miliona namjenjenih poplavljenim područjima

Vlada Republike Srpske nije dostavila nijedan izvještaj utroška sredstava Fonda solidarnosti Narodnoj skupštini RS, što je obavezna da uradi svake godine
Zbog toga je žalbu uložio poslanik SDS Vukota Govedarica, koji je zahtjevao od resornog ministra da mu odgovori zbog čega pred poslanicima nije bio nijedan izvještaj. Naglasio je da ovo izbjegavanje dodatno unosi sumnju u transparentnost utroška novca koji su prikupili građani i privreda za obnovu Republike Srpske nakon poplava.

Na ovo pitanje poslanici nisu dobili odgovor od ministra finansija RS Zorana Tegeltije, koji je samo obećao da će obrazloženje dostaviti u pisanoj formi.

Pred poslanicima je trebao biti detaljan tabelarni izvještaj o tome koliko je sredstava prikupljeno, kome su ona podijeljena i u kojem roku.

Prema Zakonu o Fondu solidarnosti za obnovu Srpske, Fond podnosi Vladi RS kvartalni izvještaj o radu, prikupljenim i raspoređenim sredstvima, a Vlada podnosi godišnji izvještaj Narodnoj skupštini Srpske. Nadzor nad prikupljanjem i raspodjelom sredstava vrši Narodna skupštine i Glavna služba za reviziju javnog sektora. Za sada Vlada RS nije uspjela da izbjegne reviziju, koja je bila za 2014. i 2015. godinu.

- Fond solidarnosti kontrolišemo samo kroz revizije konsolidovanog izvještaja za korisnike budžeta, jer tako je pozicioniran da ne može biti posebna revizija samo tog Fonda. Imali smo primjedbu u izvještaju za 2014. godinu jer je na osnovu naredbe štaba, koji je tada postojao, sa računa posebnih namjena Fondu zdravstvenog osiguranja isplaćeno 500.000 KM, 29. maja 2014. godine, za potrebe izmirivanja dospjelih obaveza prema „Fresenius Medical Care Centaru za dijalizu“ – rekao je glavni revizor Duško Šnjegota.

Dodao je da je za prošlu godinu bila primjedba za registar šteta, koji nije bio kompletiran, jer nisu bili u potpunosti uneseni podaci.

- Sredstva se usmjeravaju prema odlukama Upravnog odbora Fonda solidarnosti po odobrenim projektima – rekli su šturo u Ministarstvu finansija.

O isplati šteta privrednicima u Bijeljini odluku će donijeti UO Fonda na jednoj od narednih sjednica, kažu u Ministarstvu finansija.

Upravo su najveće zamjerke upućivane zbog izbjegavanja isplate privrednicima u Bijeljini, koji su pretrpjeli ogromne štete, a ipak uplaćivali sredstva u Fond. Priznata im je šteta u vrijednosti od 37 miliona KM, a trebali bi dobiti oko 3,5 miliona KM.
Svasta pitaju i ti narodni poslanici :skoljka:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#51560 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by daddy-kool »

Ovaj Govedarica je ono bio TIP-500?
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#51561 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

Tomahawk11 wrote:Kolege, nije lijepo da na ovoj PreCjednickoj temi presutite najbitnije.

Image

Naime, slika nam govori kako je i ovaj izdajnik otisao u navedenu posjetu.
Ocito mu je omilio sarajevski minder, a sad bi jos i iranske svile i kadife :mrgreen:
Njemu vise ne pomaze ni sam PreCjednik, jer droge koje ce mu poturiti u Iranu, to ti je gotovo :oops:

Nije iskljuceno ni da doticni promjeni ime u Muhko Sharawi po povratku :lol: :lol: :mrgreen:

Nema goreg izdajnika od ovog Šarovića! :cry: Prvo pređe na islam,ne miče iz Sarajeva,Sebija mu kuha......
Eno u Iranu ko svoj na svome,Ajatolah mu nije ravan!Kažu u Iranu ga prenijelo da je on domaćin,počeo Irance nutkati
hurmama i šerbetom. :mrgreen: Danas u Turskoj,gdje će sutra?Idlib,Mosul,Raka.....? :sad:


Image :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#51562 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Ih, pa osladilo mu se na perzijancima, nije on ko PreCjednik da se zrtvuje za svoj narod i ide na prijem kod Putina kraj hale :lol: :lol: :mrgreen:
Ali dobro, to govori nesto....dok je nas PreCjendik veliki covjek i uvijek spreman na zrtvu, ovaj izdajnik drzi Bakiru skute i obilazi Iran, Tursku...ima li kraja tom izdajnistvu?! :? :mrgreen:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10268
Joined: 12/10/2014 01:12

#51563 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by skupljac_zeljeza »

Mogao bi i Mile biti sumnjiv za ovaj 'atentat' na Vuleta....

Image
User avatar
p206
Posts: 8426
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#51564 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by p206 »

Tomahawk11 wrote:Ih, pa osladilo mu se na perzijancima, nije on ko PreCjednik da se zrtvuje za svoj narod i ide na prijem kod Putina kraj hale :lol: :lol: :mrgreen:
Ali dobro, to govori nesto....dok je nas PreCjendik veliki covjek i uvijek spreman na zrtvu, ovaj izdajnik drzi Bakiru skute i obilazi Iran, Tursku...ima li kraja tom izdajnistvu?! :? :mrgreen:
Izdaja, svete je srpske krave Turcima prodao
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#51565 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

GUARDIANOVA VELIČANSTVENA IDEJA!VRHUNAC DEMOKRATIJE!!! :-D :thumbup:

Dodik: Građani da biraju sudije i tužioce :mrgreen:

Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske (RS), u narednih nekoliko dana javnosti će predstaviti novu inicijativu da građani
RS direktno na izborima biraju tužioce i sudije, koji bi onda za svoj rad odgovarali njima.
:lol: :lol: :lol:



Danijel Dragičević, šef Kabineta predsjednika RS, “Nezavisnim” je potvrdio da je predsjednik Dodik o toj temi u srijedu imao sastanak s
nadležnim organima u RS, ali da u ovom trenutku ne može iznositi više detalja.

“Zasad je sve na nivou ideje. Razmatramo moguće opcije i analiziramo kako se takva ideja može realizovati. Čim budemo imali nešto
konkretnije, predsjednik će o tome odmah obavijestiti javnost”, rekao je Dragičević.

Sanja Džombić, portparol ministra pravde RS, rekla je da Ministarstvo ne može komentarisati ovu ideju jer još nije upućen nikakav
zvanični dokument.

“Što se tiče zakonskih mogućnosti za takvu inicijativu, obratite se Visokom sudskom i tužilačkom savjetu BiH”, rekla je ona.

Marjana Popović, portparol VSTS-a, je rekla da će se Milan Tegeltija, predsjednik VSTS-a, o ovoj temi oglasiti u ponedjeljak, kada se vrati sa službenog puta. Krstan Simić, ugledni pravnik i bivši sudija Ustavnog suda BiH, kaže da je model direktnog izbora tužioca u principu dobra ideja,
koja postoji u SAD. :mrgreen:

“Zato često možete u američkim filmovima vidjeti da se pred izbore za tužioca pokreću najveće policijske akcije. U našem slučaju bi bilo
potrebno prvo formirati radnu grupu, koja bi izanalizirala takav model i vidjela koje su sve prednosti i mane. Ishitrena odluka ne bi bila dobra”, smatra on. U slučaju da takva ideja bude predložena, rekao je da bi bilo potrebno mijenjati Zakon o Visokom sudskom i tužilačkom savjetu BiH,
jer je tim zakonom nadležnost za izbor sudija i tužilaca u RS prenesen na nivo BiH.

“Ako bi bila u RS donesena takva odluka, onda, ako u BiH želimo kompromis i uvažavanje ne bi trebalo FBiH da bude briga na koji način će,
recimo, neko okružno tužilaštvo u RS obezbijediti pravdu svojim građanima. U duhu najboljih vrijednosti, kompromisa i uvažavanja ne bi bilo
dobro da se takva inicijativa blokira”, smatra Simić. Drugo rješenje koje on vidi bi bilo vraćanje izbora sudija i tužilaca u nadležne parlamente.
Rekao je da je nedavno na studijskoj posjeti Švajcarskoj u praksi vidio kako taj model tamo funkcioniše. :oops:

“Tamo su nam rekli da nikad nikom nije palo na pamet da nazove sudiju ili tužioca i da utiče na neku odluku. Pravosuđe gradi društvo,
a ne propisi”, kaže on. Senka Nožica, ugledni sarajevski advokat, ističe da direktan izbor tužioca ne bi bilo dobro rješenje za BiH.

“Ideja je dobra ako se time misli izvući pravosuđe iz okrilja politike, ali mislim da u kontekstu BiH to ne bi bilo dobro. Nisu naši građani tako
visoko educirani o poslu tužioca i kako on treba da radi. Glavni tužilac bilo gdje, pa i u RS, mora biti najstručnija osoba”, smatra ona.
Nožica je mišljenja da je struka najbolja odbrana pravosuđa od politike.

“Mi smo to nekad u bivšoj Jugoslaviji savršeno dobro znali i prepoznavali se između sebe i savršeno se dobro znalo da glavnog tužioca,
odnosno tužioca kako se to tada zvalo, a ostali su bili zamjenici, biramo među najstručnijima. Ako je osoba stručna i stalo joj je do ugleda,
ona nikad neće dozvoliti da neko utiče na njenu odluku”, zaključila je ona.

Izvor: Nezavisne
Trebalo bi da u cijeloj tzv BiH narod bira sudije,ne samo u šumskoj.I to na svim nivoima,pa se neće dešavati da nekakvi stranci špekulanti
rade u tzv Ustavnom sudu tzv BiH.Ako mogu Švicarci tako,šta nama fali? :lol: :lol: :lol:

Kad čovjek pošteno razmisli,sudije i tužioci ne moraju imati ni završen pravni fakultet,dovoljno je da znaju čitati,svaka budala zna pročitati
određeni zakon i kaznu koja je predviđena za kršenje istog.Ne moraju znati pisati,ima sekretarica zato,pa oni neka diktiraju a sekretarica
neka kuca. :mrgreen:

Evo recimo prijedlog za sastav tzv Ustavnog Suda tzv BiH(naravno ako narod na izborima potvrdi kandidate :mrgreen: ):

Image
PrecjeDnik Ustavnog suda!Čovjek iz naroda,pošten,nepotkupljiv.Nema ni po babu,ni po stričevima. :mrgreen:

Članovi suda:
Image
Velika dama i borac za poštenje i pravdu! :-D

Image
Milica!!! :thumbup:


Guardian ne voli da se puno muslimana mota po sudovima ali evo dvojica poštenih.I u svakom kukolju bude koje zdravo zrno žita. :mrgreen:

Image
Dževad! :kiss:

Image
Emir K.!Legenda!Emir je desno,to lijevo mu je pašče! :mrgreen:


Hrvata je najmanje,pa bi njima dovoljan bio i jedan sudija,šta će im više.Jedan ali vrijedan. :mrgreen:
Image


I eto ti suda bez stranaca,podmetanja,špekulacija i vrijeđanja ljudi! :thumbup:

Guardian!!!! :kiss:
Image
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#51566 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by jao_situacije »

prljavi Hare wrote:
Tomahawk11 wrote:Kolege, nije lijepo da na ovoj PreCjednickoj temi presutite najbitnije.

Image

Naime, slika nam govori kako je i ovaj izdajnik otisao u navedenu posjetu.
Ocito mu je omilio sarajevski minder, a sad bi jos i iranske svile i kadife :mrgreen:
Njemu vise ne pomaze ni sam PreCjednik, jer droge koje ce mu poturiti u Iranu, to ti je gotovo :oops:

Nije iskljuceno ni da doticni promjeni ime u Muhko Sharawi po povratku :lol: :lol: :mrgreen:

Nema goreg izdajnika od ovog Šarovića! :cry: Prvo pređe na islam,ne miče iz Sarajeva,Sebija mu kuha......
Eno u Iranu ko svoj na svome,Ajatolah mu nije ravan!Kažu u Iranu ga prenijelo da je on domaćin,počeo Irance nutkati
hurmama i šerbetom. :mrgreen: Danas u Turskoj,gdje će sutra?Idlib,Mosul,Raka.....? :sad:


Image :mrgreen:
šarović je dobio ekskluzivna prava zastupništva za iranske ćilime u malom teheranu :mrgreen:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22624
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#51567 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by SmokingMan »

"Ideja je dobra ako se time misli izvući pravosuđe iz okrilja politike..."
Sviraj Qurcu o precjedniče.Jebala te tvoja "pravda i poštenje".

Image
User avatar
p206
Posts: 8426
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#51568 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by p206 »

i taj Simić kao ugledni sudija upoređuje američko (anglosaksonsko) i kontinentalno pravo...
User avatar
Danguba
Posts: 15932
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#51569 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

p206 wrote:i taj Simić kao ugledni sudija upoređuje američko (anglosaksonsko) i kontinentalno pravo...
:lol: :lol:

pa zar je to bitno. kao da narod razumije sta oni laprdaju. bitno da je nesto veliko a sta? zar je bitno. :-)

mjesecima laprdaju o 93 odluke us koje nisu provedene. narod i javnost nastavlja ponavljati to a istina je sasvim drugacija. 13 odluka us nije provedeno.

sto puta ponovljena laz trebala bi postati istina. :D :izet:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#51570 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca »

nemoze ni dodo vise da osjemenjava nerotkinje :lol: :lol:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sufinans ... /161101055
User avatar
Danguba
Posts: 15932
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#51571 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Danguba »

Током деветодневне посјете... :lol: :lol:

Image
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#51572 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by KB9 »

spreca wrote:nemoze ni dodo vise da osjemenjava nerotkinje :lol: :lol:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sufinans ... /161101055
ne moze dodo naplodit kolko treba svoje podanike, pomagaj narode
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#51573 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by muha_sa »

ne talasajte
emmir1
Posts: 4940
Joined: 07/06/2013 15:28

#51574 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by emmir1 »

Jel se ovo Dodo udebljao?

Tačno se oni kinezi boje da ih ne pojede.

Inače da hoće ostat bar 20 dana da se malo svi odmorimo od njegovih riječi i huškanja
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10268
Joined: 12/10/2014 01:12

#51575 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by skupljac_zeljeza »

emmir1 wrote:Jel se ovo Dodo udebljao?
Dodo je izvan standarda. Nije mogao stati u kinesku fotelju, trebali su za njega napraviti posebnu, a nije ovako kao da na skemliji čuči.
Locked