arzuhal wrote:Nadam se samo da neće Šešelj uzeti predsjedničke izbore u Srbiji, to bi me najviše dotuklo...
Nada zadnja umire. Ko zna, mozda izaberu i onog Rusofila sto neki dan pade u CG... Idealan profil za srpskog glasaca.
arzuhal wrote:Nadam se samo da neće Šešelj uzeti predsjedničke izbore u Srbiji, to bi me najviše dotuklo...
ma dobar je mile ali se bojim da nece jos dugo. ne pomaze ni kad bi silajdzica izvukli iz naftalina. mislim da je vrijeme za krizne stabove i zasjedanja. treba vidjeti koja je najbolja advokatska kuca u americi i poceti sakupljati dobrovoljne novcane priloge. odrzavati preCednika na vlasti postaje sve skuplje. nekad je bilo dovoljno da hare lepi provali koju i preCednik pobjedjuje. ali sad su druga vremena dosla. bojim se kolega alfonso da je upitna 2017.Alfons Kauders wrote:Dobar Mile dobar... Moramo se potruditi da uzme izbore 2022...
(Za ove naredne smo se vec pobrinuli, samo da prodje ova frka oko referenduma - cim stranci prestanu obracati paznju padaju optuznice)
Srbima moramo jasno staviti do znanja da cemo braniti Dodika i odrzavati ga na vlasti sto je duze moguce... Samo da se Srbija ne povuce - inace ce i 2018 postati upitna, kamoli 2022. Nadajmo se da ce Vucic odraditi ono sto se od njega ocekuje u Moskvi.
Pravosuđe Sjedinjenih Američkih Država se uključuje u slučaj "Pavlović banka"?!
U Tužilaštvu BiH danas je boravio vlasnik "Pavlović banke" Slobodan Pavlović i njegovi saradnici, saznaje BN televizija iz izvora u Tužilaštvu.
Vijesti Republika Srpska Četvrtak, 20.10.2016. | 17:09
Pavlović je u Tužilaštvo došao kao osumnjičeni u predmetu "Pavlović banka'', ali bi, kaže naš izvor, mogao postati svjedok.
Naime, pravosuđe Sjedinjenih Američkih Država zatražilo je da se uključi u istragu u dijelu koji se odnosi na transfer novca iz SAD-a u BiH, te iz BiH u Sjedinjene Države.
Nezvanično, američko pravosuđe najviše zanima uloga predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika u tim transferima.
Nema sanse!155_mm wrote:ma dobar je mile ali se bojim da nece jos dugo. ne pomaze ni kad bi silajdzica izvukli iz naftalina. mislim da je vrijeme za krizne stabove i zasjedanja. treba vidjeti koja je najbolja advokatska kuca u americi i poceti sakupljati dobrovoljne novcane priloge. odrzavati preCednika na vlasti postaje sve skuplje. nekad je bilo dovoljno da hare lepi provali koju i preCednik pobjedjuje. ali sad su druga vremena dosla. bojim se kolega alfonso da je upitna 2017.Alfons Kauders wrote:Dobar Mile dobar... Moramo se potruditi da uzme izbore 2022...
(Za ove naredne smo se vec pobrinuli, samo da prodje ova frka oko referenduma - cim stranci prestanu obracati paznju padaju optuznice)
Srbima moramo jasno staviti do znanja da cemo braniti Dodika i odrzavati ga na vlasti sto je duze moguce... Samo da se Srbija ne povuce - inace ce i 2018 postati upitna, kamoli 2022. Nadajmo se da ce Vucic odraditi ono sto se od njega ocekuje u Moskvi.
Pravosuđe Sjedinjenih Američkih Država se uključuje u slučaj "Pavlović banka"?!
U Tužilaštvu BiH danas je boravio vlasnik "Pavlović banke" Slobodan Pavlović i njegovi saradnici, saznaje BN televizija iz izvora u Tužilaštvu.
Vijesti Republika Srpska Četvrtak, 20.10.2016. | 17:09
Pavlović je u Tužilaštvo došao kao osumnjičeni u predmetu "Pavlović banka'', ali bi, kaže naš izvor, mogao postati svjedok.
Naime, pravosuđe Sjedinjenih Američkih Država zatražilo je da se uključi u istragu u dijelu koji se odnosi na transfer novca iz SAD-a u BiH, te iz BiH u Sjedinjene Države.
Nezvanično, američko pravosuđe najviše zanima uloga predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika u tim transferima.
Alfons Kauders wrote:Nema sanse!155_mm wrote:ma dobar je mile ali se bojim da nece jos dugo. ne pomaze ni kad bi silajdzica izvukli iz naftalina. mislim da je vrijeme za krizne stabove i zasjedanja. treba vidjeti koja je najbolja advokatska kuca u americi i poceti sakupljati dobrovoljne novcane priloge. odrzavati preCednika na vlasti postaje sve skuplje. nekad je bilo dovoljno da hare lepi provali koju i preCednik pobjedjuje. ali sad su druga vremena dosla. bojim se kolega alfonso da je upitna 2017.Alfons Kauders wrote:Dobar Mile dobar... Moramo se potruditi da uzme izbore 2022...
(Za ove naredne smo se vec pobrinuli, samo da prodje ova frka oko referenduma - cim stranci prestanu obracati paznju padaju optuznice)
Srbima moramo jasno staviti do znanja da cemo braniti Dodika i odrzavati ga na vlasti sto je duze moguce... Samo da se Srbija ne povuce - inace ce i 2018 postati upitna, kamoli 2022. Nadajmo se da ce Vucic odraditi ono sto se od njega ocekuje u Moskvi.
Pravosuđe Sjedinjenih Američkih Država se uključuje u slučaj "Pavlović banka"?!
U Tužilaštvu BiH danas je boravio vlasnik "Pavlović banke" Slobodan Pavlović i njegovi saradnici, saznaje BN televizija iz izvora u Tužilaštvu.
Vijesti Republika Srpska Četvrtak, 20.10.2016. | 17:09
Pavlović je u Tužilaštvo došao kao osumnjičeni u predmetu "Pavlović banka'', ali bi, kaže naš izvor, mogao postati svjedok.
Naime, pravosuđe Sjedinjenih Američkih Država zatražilo je da se uključi u istragu u dijelu koji se odnosi na transfer novca iz SAD-a u BiH, te iz BiH u Sjedinjene Države.
Nezvanično, američko pravosuđe najviše zanima uloga predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika u tim transferima.
Brzo po Silajdzica.
Zovite dilere, treba nam kokain. I viagra. I mobilisati Alma Ras da pravi seksi rublje za Selmu.
Onda, kad povrati muskost, pustimo ga na Vrhovnog Kopulatora i Osjemenjivaca.
To bi bile takvo orgijanje srbovanja i baliluka da bi spram njeg korida na Cevljanovicima izgledala kao crveni tepih Cannesa.
Pobjeda zagarantovana, dvotrecinska vecina.

i onda preCednik ladno izjavi:Prema Predlogu ovog zakona, Dan Republike bi se obeležavao i praznovao 9. januara, kao sekularni praznik
Predsednik Milorad Dodik rekao je da Zakon predstavlja izraženu volju naroda preko Narodne skupštine, koja je donela odluku o formiranju Republike Srpske 9. januara, i referenduma kojim je rečeno šta narod hoće.
e nek si im odbrusio preCednice kao sto to i ovim nasim turcima radis. nek znaju i oni da se sa srbima nije zajebavati."Ako Evropska unija uvede sankcije prema nama, Republika Srpska će izaći iz dogovora o sprovođenju Reformske agende. Bilo bi besmisleno da Republika Srpske bude partner EU na sprovođenju reformi, a da je se istovremeno sankcioniše", naglasio je Dodik.


http://www.klix.ba/vijesti/bih/dolazak- ... /161023021
Dolazak FBI agenata, istražitelja i tužioca SAD-a u BiH: Vrijeme je za borbu protiv kriminala i korupcije


Acid25 wrote:E'o preko veze sredio. Tvoje je samo da ga uhvatiš.![]()
I pomoć ti stiže. Ovaj ti je slučaj za "x-fajls"
I ne mješaj lavove u ovo!
Odavno su oni već ovdje, ovo je samo da im se da legitimitet da mogu horvati po zemlji, da ne bude da naši nisu znali.pici wrote:KUC KUC !!!
KOJEEE!!!
...
http://www.klix.ba/vijesti/bih/dolazak- ... /161023021
Dolazak FBI agenata, istražitelja i tužioca SAD-a u BiH: Vrijeme je za borbu protiv kriminala i korupcije
Kakve su idiote bili u stanju dovoditi najbolje govori prvi pokusaj, tj osnivanje Suda i Tuzilastva BiH.L u c i f e r wrote:ta će hamerikanci
GAU8 wrote:Ko su "mi" ko su "oni" ne kontamAlfons Kauders wrote:Dobar Mile dobar... Moramo se potruditi da uzme izbore 2022...
(Za ove naredne smo se vec pobrinuli, samo da prodje ova frka oko referenduma - cim stranci prestanu obracati paznju padaju optuznice)
Srbima moramo jasno staviti do znanja da cemo braniti Dodika i odrzavati ga na vlasti sto je duze moguce... Samo da se Srbija ne povuce - inace ce i 2018 postati upitna, kamoli 2022. Nadajmo se da ce Vucic odraditi ono sto se od njega ocekuje u Moskvi.
Yugo jes'to ljut sto je skup podrske Trump-u u I. Sarajevu prop'o? No sikiriki bice jos skupova...mozda, onaj za popravku "Kuznjecova"Yug wrote:,Suti samo i citaj.Ako si student psihologije moze Ti dobro doci za pitanje tipa "Mehanizam samoobmane u bezizlaznoj situaciji"
.Inace Alfonso Ti je jedan od pametnijih na ovom forumu,al najozbiljnije to mislim.E sad mozes misliti kakvi su ostali kad je ovaj medju najpametnijim.
Nemas ti carko blage veze sta je "bezizlazna situacija"...Yug wrote:GAU8 wrote:Ko su "mi" ko su "oni" ne kontamAlfons Kauders wrote:Dobar Mile dobar... Moramo se potruditi da uzme izbore 2022...
(Za ove naredne smo se vec pobrinuli, samo da prodje ova frka oko referenduma - cim stranci prestanu obracati paznju padaju optuznice)
Srbima moramo jasno staviti do znanja da cemo braniti Dodika i odrzavati ga na vlasti sto je duze moguce... Samo da se Srbija ne povuce - inace ce i 2018 postati upitna, kamoli 2022. Nadajmo se da ce Vucic odraditi ono sto se od njega ocekuje u Moskvi.,Suti samo i citaj.Ako si student psihologije moze Ti dobro doci za pitanje tipa "Mehanizam samoobmane u bezizlaznoj situaciji"
.Inace Alfonso Ti je jedan od pametnijih na ovom forumu,al najozbiljnije to mislim.E sad mozes misliti kakvi su ostali kad je ovaj medju najpametnijim.
Kradja identiteta svakako nije za nase istrazne organe.....vrlo interesantan komentar sa BN-a:Alfons Kauders wrote:Nemas ti carko blage veze sta je "bezizlazna situacija"...Yug wrote:
,Suti samo i citaj.Ako si student psihologije moze Ti dobro doci za pitanje tipa "Mehanizam samoobmane u bezizlaznoj situaciji"
.Inace Alfonso Ti je jedan od pametnijih na ovom forumu,al najozbiljnije to mislim.E sad mozes misliti kakvi su ostali kad je ovaj medju najpametnijim.
Yug wrote:E sad mozes misliti kakvi su ostali kad je ovaj medju najpametnijim.
Hoće da kaže kako ga Alfons uvijek nekako navuče, pa ga prvo spusti na svoj nivo a onda ga dotuče iskustvom...A mi navijački urlamo neartikulisano i udaramo se u prsa...Lug wrote:Yug wrote:E sad mozes misliti kakvi su ostali kad je ovaj medju najpametnijim.
pa kakav si ti biser onda majka mu..kad s njima polemises danima i nocima, kapacitet nema sta
Na osnovu rada jednog od najuticajnijih svetskih intelektualaca, američkog lingviste Noama Čomskog, donosimo vam spisak od deset strategija manipulacije putem medija.
1) PREUSMERAVANJE PAŽNJE
Pažnju javnosti preusmeravati sa važnih problema na nevažne. Prezaposliti javnost poplavom nebitnih informacija, da ljudi ne bi razmišljali i stekli osnovna saznanja u razumevanju sveta.
2) STVARANJE PROBLEMA
Ta metoda se naziva i “problem-reagovanje-rešenje”. Treba stvoriti problem, da bi deo javnosti reagovao na njega. Na primer: izazvati i prenositi nasilje sa namerom, da javnost lakše prihvati ograničavanje slobode, ekonomsku krizu ili da bi se opravdalo rušenje socijalne države.
3) POSTUPNOST PROMENA
Da bi javnost pristala na neku neprihvatljivu meru, uvoditi je postepeno, “na kašičicu”, mesecima i godinama. Promene, koje bi mogle da izazovu otpor, ako bi bile izvedene naglo i u kratkom vremenskom roku, biće sprovedene politikom malih koraka. Svet se tako vremenom menja, a da to ne budi svest o promenama.
4) ODLAGANJE
Još jedan način za pripremanje javnosti na nepopularne promene je, da ih se najavljuje mnogo ranije, unapred. Ljudi tako ne osete odjednom svu težinu promena, jer se prethodno privikavaju na samu ideje o promeni. Sem toga i “zajednička nada u bolju budućnost” olakšava njihovo prihvatanje.
5) UPOTREBA DEČIJEG JEZIKA
Kada se odraslima obraća kao kad se govori deci, postižemo dva korisna učinka: javnost potiskuje svoju kritičku svest i poruka ima snažnije dejstvo na ljude.Taj sugestivni mehanizam u velikoj meri se koristi i prilikom reklamiranja.
6) BUĐENJE EMOCIJA
Zloupotreba emocija je klasična tehnika, koja se koristi u izazivanju kratkog spoja, prilikom razumnog prosuđivanja. Kritičku svest zamjenjuju emotivni impulsi (bes, strah, itd.) Upotreba emotivnog registra omogućava pristup nesvesnom, pa je kasnije moguće na tom nivou sprovesti ideje, želje, brige, bojazni ili prinudu, ili pak izazvati određena ponašanja.
7) NEZNANJE
Siromašnijim slojevima treba onemogućiti pristup mehanizmima razumevanje manipulacije njihovim pristankom. Kvalitet obrazovanja nižih društvenih slojeva treba da bude što slabiji ili ispod proseka, da bi ponor između obrazovanja viših i nižih slojeva ostao nepremostiv.
VELIČANJE GLUPOSTI
Javnost treba podsticati u prihvatanju prosečnosti. Potrebno je ubediti ljude da je (in, u modi), poželjno biti glup, vulgaran i neuk. Istovremeno treba izazivati otpor prema kulturi i nauci.
9) STVARANJE OSEĆAJA KRIVICE
Treba ubediti svakog pojedinca da je samo i isključivo on odgovoran za sopstvenu nesreću, usled oskudnog znanja, ograničenih sposobnosti, ili nedovoljnog truda. Tako nesiguran i potcenjen pojedinac, opterećen osećajem krivice, odustaće od traženja pravih uzroka svog položaja i pobune protiv ekonomskog sistema.
10) ZLOUPOTREBA ZNANJA
Brz razvoj nauke u poslednjih 50 godina stvara rastuću provaliju između znanja javnosti i onih koji ga poseduju i koriste, vladajuće elite. “Sistem”, zaslugom biologije, neurobiologije i praktične psihologije, ima pristup naprednom znanju o čoveku i na fizičkom i na psihičkom planu.
prog321 wrote:Yug je inace mjerodavan da kvalifikuje je li neko pametan ili nije![]()
WTF .. ( DZe onaj smajli sto udara blentarom u zid? )
