RUSIJA

Post Reply
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#5126 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

Freedom is not free.... :roll:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6336
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#5127 Re: RUSIJA

Post by agnostic_front »

:thumbup:
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5128 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

agnostic_front wrote:Gledaj moćne Amerike koliko troši na odbranu slobodnog svijeta, svaka im čast.
sem Kine, Indije i Rusije sve saveznici :lol:

evo kako bi to trebalo izgledat' 2045

Image
User avatar
pici
Posts: 46389
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5129 Re: RUSIJA

Post by pici »

Da su BaBi MUDA bio bi djed... 2045 kaju svi cemo bitnut muslimani...
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5130 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

pici wrote:Da su BaBi MUDA bio bi djed... 2045 kaju svi cemo bitnut muslimani...
akobogda inšala :lol:

đaba budjeti, rusi imaju asa u rukavu :lol:

Image

zaroštiljaju pola ovog arsenala i imat' cemo djecu sa 3 noge
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5131 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »



:lol:
User avatar
pici
Posts: 46389
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5132 Re: RUSIJA

Post by pici »

koji će im qurac nuklearke kad neJmaju muda da ih ispale... ameri im uzeše Ćitavu južnu aziju, nemogu brodovima doplovit do sredozemlja a da ih ovi pedeset puta ne pretrkeljaju... prave podmornice nebili ispod sjevernog pola prišli Hamerici a ovi im instaliraju rakete da granici... ukradu dio sa američkog Havijona i stave na migove pa se čude što im sjever prikazuje jug :mrgreen:
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5133 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

pici wrote:koji će im qurac nuklearke kad neJmaju muda da ih ispale... ameri im uzeše Ćitavu južnu aziju, nemogu brodovima doplovit do sredozemlja a da ih ovi pedeset puta ne pretrkeljaju... prave podmornice nebili ispod sjevernog pola prišli Hamerici a ovi im instaliraju rakete da granici... ukradu dio sa američkog Havijona i stave na migove pa se čude što im sjever prikazuje jug :mrgreen:
pitaj kim jong una sta ce im nuklearke :lol: niko nema muda da ispali jednu, samo nešto testiraju grob ih jebo :lol:



:lol: :lol:
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#5134 Re: RUSIJA

Post by vivaldi »

pici wrote:ukradu dio sa američkog Havijona i stave na migove pa se čude što im sjever prikazuje jug
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#5135 Re: RUSIJA

Post by Klavikula »

.
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#5136 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »


Lopata je zakon! :kafa1:
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5137 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

SAD platio Rusiji milijardu dolara za prevoz astronauta

Direktor Američke svemirske agencije Charles Bolden kritizira Washington zato što nema povjerenja u američke svemirske brodove.
Direktor NASA-e Charles Bolden tvrdi da su Sjedinjene Američke Države od 2010. godine platile Rusima milijardu dolara za prevoz astronauta u svemir i kritizira Washington zato što nema povjerenja u američke svemirske brodove - šatlove.

Trebalo je da SAD nastavi proizvoditi šatlove, a ne da plaća Rusiji za prevoz na Međunarodnu svemirsku stanicu, smatra on.

"Prošlo je više od 1.500 dana od kada je američki svemirski brod posljednji put poletio sa kosmodroma", podsjeća Boldin.

Direktni ekonomski gubici

Umjesto toga, u Američkoj svemirskoj agenciji "caruje" sumnja u taj način prebacivanja astronauta u svemir.

"Svaki dolar koji plaćamo Moskvi je dolar koji ne investiramo u američki biznis u Missouriju, Michiganu, Minnesoti ili bilo kojoj drugoj državi, gdje 350 kompanija rade na tome da osiguraju najvećoj zemlji na svijetu da ponovno samostalno šalje svoje astronaute u svemir", navodi Bolden.

Izgleda što je zdelano u SSSR-u nema rok trajanja :lol:
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#5138 Re: RUSIJA

Post by Opetja033 »

Co0l wrote:Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
Ako je necija sramota onda je to ruska sto ne mogu sami napravit brodove poput Mistrala nego moraju kupovat od Francuza.
I nije se tako govorilo kada su Srbi stopirali izvoz naseg oruzja u Ukrajini. Tada je to bio mudar politicki potez, a ne sramota zbog koje smo ispali trecerazredna prostitutka.
Licemjeri.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5139 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

Opetja033 wrote:
Co0l wrote:Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
Ako je necija sramota onda je to ruska sto ne mogu sami napravit brodove poput Mistrala nego moraju kupovat od Francuza.
I nije se tako govorilo kada su Srbi stopirali izvoz naseg oruzja u Ukrajini. Tada je to bio mudar politicki potez, a ne sramota zbog koje smo ispali trecerazredna prostitutka.
Licemjeri.
kako je to Srbija stopirala izvoz naseg oruzja? izvoz je stopirala sama Rusija....
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#5140 Re: RUSIJA

Post by Opetja033 »

KUZNETSOV wrote:
Opetja033 wrote:
Co0l wrote:Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
Ako je necija sramota onda je to ruska sto ne mogu sami napravit brodove poput Mistrala nego moraju kupovat od Francuza.
I nije se tako govorilo kada su Srbi stopirali izvoz naseg oruzja u Ukrajini. Tada je to bio mudar politicki potez, a ne sramota zbog koje smo ispali trecerazredna prostitutka.
Licemjeri.
kako je to Srbija stopirala izvoz naseg oruzja? izvoz je stopirala sama Rusija....
Bh Srbi a ne Srbija.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#5142 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

.
Last edited by 5 0 5 on 10/10/2015 15:11, edited 1 time in total.
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#5143 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Zurnalist Arkady Babchenko o posljednjem ruskom ratu...

User avatar
Sanjarko
Posts: 28444
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5144 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

Ovo o Rusiji govori dosta.
Uporedba Amerika-Rusija.

Amerika
https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_ ... ghtning_II
Number built 115 as of November 2014[9]
Program cost US$1.3 trillion (Overall including inflation), US$59.2B for development, $261B for procurement, $590B for operations & sustainment in 2012[10]
Unit cost
F-35A: $98M (low rate initial production and not including the engine, full production in 2018 to be $85M)[11][12]
F-35B: US$104M (low rate initial production and not including the engine)[11][12]
F-35C: US$116M (low rate initial production and not including the engine)[11][12]
https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_ ... -22_Raptor
Number built 195 (8 test and 187 operational aircraft)[2][3]
Program cost US$66.7 billion as of 2011[4]
Unit cost
US$150 million (flyaway cost for FY2009)[5]
Rusija
https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_PAK_FA
Number built 5 prototypes[4]
Program cost US$8–10 billion (est.)[5][6][7]
Unit cost
T-50: US$50+ million[8]
https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi/HAL_FGFA
Status In development[1]
Primary user Indian Air Force
Program cost US$30 billion
Unit cost
US$100 million (est.)[2
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5145 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

Vizionar 1985 wrote:Ovo o Rusiji govori dosta.
Uporedba Amerika-Rusija.

Amerika
https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_ ... ghtning_II
Number built 115 as of November 2014[9]
Program cost US$1.3 trillion (Overall including inflation), US$59.2B for development, $261B for procurement, $590B for operations & sustainment in 2012[10]
Unit cost
F-35A: $98M (low rate initial production and not including the engine, full production in 2018 to be $85M)[11][12]
F-35B: US$104M (low rate initial production and not including the engine)[11][12]
F-35C: US$116M (low rate initial production and not including the engine)[11][12]
https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_ ... -22_Raptor
Number built 195 (8 test and 187 operational aircraft)[2][3]
Program cost US$66.7 billion as of 2011[4]
Unit cost
US$150 million (flyaway cost for FY2009)[5]
Rusija
https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_PAK_FA
Number built 5 prototypes[4]
Program cost US$8–10 billion (est.)[5][6][7]
Unit cost
T-50: US$50+ million[8]
https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi/HAL_FGFA
Status In development[1]
Primary user Indian Air Force
Program cost US$30 billion
Unit cost
US$100 million (est.)[2
đaba jarane kada i sami zapadni analiticari smatraju da avioni tipa F-22 i F-35 su totalni promasaj i promasena investicija... avioni kojima Su-27 moze da parira a toliko para spičkano u njih...
User avatar
Sanjarko
Posts: 28444
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5146 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

KUZNETSOV wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ovo o Rusiji govori dosta.
Uporedba Amerika-Rusija.

Amerika
https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_ ... ghtning_II
Number built 115 as of November 2014[9]
Program cost US$1.3 trillion (Overall including inflation), US$59.2B for development, $261B for procurement, $590B for operations & sustainment in 2012[10]
Unit cost
F-35A: $98M (low rate initial production and not including the engine, full production in 2018 to be $85M)[11][12]
F-35B: US$104M (low rate initial production and not including the engine)[11][12]
F-35C: US$116M (low rate initial production and not including the engine)[11][12]
https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_ ... -22_Raptor
Number built 195 (8 test and 187 operational aircraft)[2][3]
Program cost US$66.7 billion as of 2011[4]
Unit cost
US$150 million (flyaway cost for FY2009)[5]
Rusija
https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_PAK_FA
Number built 5 prototypes[4]
Program cost US$8–10 billion (est.)[5][6][7]
Unit cost
T-50: US$50+ million[8]
https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi/HAL_FGFA
Status In development[1]
Primary user Indian Air Force
Program cost US$30 billion
Unit cost
US$100 million (est.)[2
đaba jarane kada i sami zapadni analiticari smatraju da avioni tipa F-22 i F-35 su totalni promasaj i promasena investicija... avioni kojima Su-27 moze da parira a toliko para spičkano u njih...
Ma ne pisem Ja o tome vidi u citiranom,
Ameri nastancali vec kakvih 300+ komada a Rusi samo 5 komada.
Za 10-20 godina Ameri jos u vecem plusu u odnosu na Ruse
u broju letjelica.
Svih vrsta od aviona do dronova.
Ameri danas imaju oko 7.000 aviona a Rusi oko 2.500.
Razlika ocigledna i samo ce se povecavati.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28444
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5147 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
KUZNETSOV wrote:
đaba jarane kada i sami zapadni analiticari smatraju da avioni tipa F-22 i F-35 su totalni promasaj i promasena investicija... avioni kojima Su-27 moze da parira a toliko para spičkano u njih...
Ma ne pisem Ja o tome vidi u citiranom,
Ameri nastancali vec kakvih 300+ komada a Rusi samo 5 komada.
Za 10-20 godina Ameri jos u vecem plusu u odnosu na Ruse
u broju letjelica.
Svih vrsta od aviona do dronova.
Ameri danas imaju oko 7.000 aviona a Rusi oko 2.500.
Razlika ocigledna i samo ce se povecavati.
Po Globalu

Rusija
Image
Amerika
Image
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#5148 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

Ali zato su Rusi naštancali S-300, pa onda S-400, digneš svoje zrakoplovke....i imaš Turkey hunt što vele Ameri :mrgreen:
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5149 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

Lajavikrelac wrote:Ali zato su Rusi naštancali S-300, pa onda S-400, digneš svoje zrakoplovke....i imaš Turkey hunt što vele Ameri :mrgreen:
pa to sve govori kako razlicitu politiku vode te dvije zemlje, dok ameri štancaju avione koji su ofanzivni ovi sa druge strane usavršavaju PVO za odbranu...
User avatar
Sanjarko
Posts: 28444
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5150 Re: RUSIJA

Post by Sanjarko »

Lajavikrelac wrote:Ali zato su Rusi naštancali S-300, pa onda S-400, digneš svoje zrakoplovke....i imaš Turkey hunt što vele Ameri :mrgreen:
Dobro Scila su dobri sistemi ali PVO se da onesposobiti u eventualnom sukobu.
Kojeg ce cisto sumnjam ikada biti.
Uglavnom Ameri u prednosti sto Rusi nastancaju Ameri isto nastancaju samo x-puta vise.
Razlika ocigledna.
Post Reply