RUSIJA
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#5126 Re: RUSIJA
Freedom is not free.... 
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5128 Re: RUSIJA
sem Kine, Indije i Rusije sve savezniciagnostic_front wrote:Gledaj moćne Amerike koliko troši na odbranu slobodnog svijeta, svaka im čast.
evo kako bi to trebalo izgledat' 2045

- pici
- Posts: 46389
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#5129 Re: RUSIJA
Da su BaBi MUDA bio bi djed... 2045 kaju svi cemo bitnut muslimani...
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5130 Re: RUSIJA
akobogda inšalapici wrote:Da su BaBi MUDA bio bi djed... 2045 kaju svi cemo bitnut muslimani...
đaba budjeti, rusi imaju asa u rukavu

zaroštiljaju pola ovog arsenala i imat' cemo djecu sa 3 noge
- pici
- Posts: 46389
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#5132 Re: RUSIJA
koji će im qurac nuklearke kad neJmaju muda da ih ispale... ameri im uzeše Ćitavu južnu aziju, nemogu brodovima doplovit do sredozemlja a da ih ovi pedeset puta ne pretrkeljaju... prave podmornice nebili ispod sjevernog pola prišli Hamerici a ovi im instaliraju rakete da granici... ukradu dio sa američkog Havijona i stave na migove pa se čude što im sjever prikazuje jug 
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5133 Re: RUSIJA
pitaj kim jong una sta ce im nuklearkepici wrote:koji će im qurac nuklearke kad neJmaju muda da ih ispale... ameri im uzeše Ćitavu južnu aziju, nemogu brodovima doplovit do sredozemlja a da ih ovi pedeset puta ne pretrkeljaju... prave podmornice nebili ispod sjevernog pola prišli Hamerici a ovi im instaliraju rakete da granici... ukradu dio sa američkog Havijona i stave na migove pa se čude što im sjever prikazuje jug
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#5134 Re: RUSIJA
pici wrote:ukradu dio sa američkog Havijona i stave na migove pa se čude što im sjever prikazuje jug
- Klavikula
- Posts: 4962
- Joined: 23/05/2012 12:36
- Location: Sarajevo, Jugoslavija
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5137 Re: RUSIJA
SAD platio Rusiji milijardu dolara za prevoz astronauta
Direktor Američke svemirske agencije Charles Bolden kritizira Washington zato što nema povjerenja u američke svemirske brodove.
Direktor NASA-e Charles Bolden tvrdi da su Sjedinjene Američke Države od 2010. godine platile Rusima milijardu dolara za prevoz astronauta u svemir i kritizira Washington zato što nema povjerenja u američke svemirske brodove - šatlove.
Trebalo je da SAD nastavi proizvoditi šatlove, a ne da plaća Rusiji za prevoz na Međunarodnu svemirsku stanicu, smatra on.
"Prošlo je više od 1.500 dana od kada je američki svemirski brod posljednji put poletio sa kosmodroma", podsjeća Boldin.
Direktni ekonomski gubici
Umjesto toga, u Američkoj svemirskoj agenciji "caruje" sumnja u taj način prebacivanja astronauta u svemir.
"Svaki dolar koji plaćamo Moskvi je dolar koji ne investiramo u američki biznis u Missouriju, Michiganu, Minnesoti ili bilo kojoj drugoj državi, gdje 350 kompanija rade na tome da osiguraju najvećoj zemlji na svijetu da ponovno samostalno šalje svoje astronaute u svemir", navodi Bolden.
Izgleda što je zdelano u SSSR-u nema rok trajanja
Direktor Američke svemirske agencije Charles Bolden kritizira Washington zato što nema povjerenja u američke svemirske brodove.
Direktor NASA-e Charles Bolden tvrdi da su Sjedinjene Američke Države od 2010. godine platile Rusima milijardu dolara za prevoz astronauta u svemir i kritizira Washington zato što nema povjerenja u američke svemirske brodove - šatlove.
Trebalo je da SAD nastavi proizvoditi šatlove, a ne da plaća Rusiji za prevoz na Međunarodnu svemirsku stanicu, smatra on.
"Prošlo je više od 1.500 dana od kada je američki svemirski brod posljednji put poletio sa kosmodroma", podsjeća Boldin.
Direktni ekonomski gubici
Umjesto toga, u Američkoj svemirskoj agenciji "caruje" sumnja u taj način prebacivanja astronauta u svemir.
"Svaki dolar koji plaćamo Moskvi je dolar koji ne investiramo u američki biznis u Missouriju, Michiganu, Minnesoti ili bilo kojoj drugoj državi, gdje 350 kompanija rade na tome da osiguraju najvećoj zemlji na svijetu da ponovno samostalno šalje svoje astronaute u svemir", navodi Bolden.
Izgleda što je zdelano u SSSR-u nema rok trajanja
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#5138 Re: RUSIJA
I nije se tako govorilo kada su Srbi stopirali izvoz naseg oruzja u Ukrajini. Tada je to bio mudar politicki potez, a ne sramota zbog koje smo ispali trecerazredna prostitutka.Co0l wrote:Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
Ako je necija sramota onda je to ruska sto ne mogu sami napravit brodove poput Mistrala nego moraju kupovat od Francuza.
Licemjeri.
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5139 Re: RUSIJA
kako je to Srbija stopirala izvoz naseg oruzja? izvoz je stopirala sama Rusija....Opetja033 wrote:I nije se tako govorilo kada su Srbi stopirali izvoz naseg oruzja u Ukrajini. Tada je to bio mudar politicki potez, a ne sramota zbog koje smo ispali trecerazredna prostitutka.Co0l wrote:Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
Ako je necija sramota onda je to ruska sto ne mogu sami napravit brodove poput Mistrala nego moraju kupovat od Francuza.
Licemjeri.
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#5140 Re: RUSIJA
Bh Srbi a ne Srbija.KUZNETSOV wrote:kako je to Srbija stopirala izvoz naseg oruzja? izvoz je stopirala sama Rusija....Opetja033 wrote:I nije se tako govorilo kada su Srbi stopirali izvoz naseg oruzja u Ukrajini. Tada je to bio mudar politicki potez, a ne sramota zbog koje smo ispali trecerazredna prostitutka.Co0l wrote:Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
Ako je necija sramota onda je to ruska sto ne mogu sami napravit brodove poput Mistrala nego moraju kupovat od Francuza.
Licemjeri.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
-
Drvenija87
- Posts: 1027
- Joined: 13/08/2014 05:06
#5143 Re: RUSIJA
Zurnalist Arkady Babchenko o posljednjem ruskom ratu...
- Sanjarko
- Posts: 28444
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#5144 Re: RUSIJA
Ovo o Rusiji govori dosta.
Uporedba Amerika-Rusija.
Amerika
https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_ ... ghtning_II
https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_PAK_FA
Uporedba Amerika-Rusija.
Amerika
https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_ ... ghtning_II
https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_ ... -22_RaptorNumber built 115 as of November 2014[9]
Program cost US$1.3 trillion (Overall including inflation), US$59.2B for development, $261B for procurement, $590B for operations & sustainment in 2012[10]
Unit cost
F-35A: $98M (low rate initial production and not including the engine, full production in 2018 to be $85M)[11][12]
F-35B: US$104M (low rate initial production and not including the engine)[11][12]
F-35C: US$116M (low rate initial production and not including the engine)[11][12]
RusijaNumber built 195 (8 test and 187 operational aircraft)[2][3]
Program cost US$66.7 billion as of 2011[4]
Unit cost
US$150 million (flyaway cost for FY2009)[5]
https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_PAK_FA
https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi/HAL_FGFANumber built 5 prototypes[4]
Program cost US$8–10 billion (est.)[5][6][7]
Unit cost
T-50: US$50+ million[8]
Status In development[1]
Primary user Indian Air Force
Program cost US$30 billion
Unit cost
US$100 million (est.)[2
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5145 Re: RUSIJA
đaba jarane kada i sami zapadni analiticari smatraju da avioni tipa F-22 i F-35 su totalni promasaj i promasena investicija... avioni kojima Su-27 moze da parira a toliko para spičkano u njih...Vizionar 1985 wrote:Ovo o Rusiji govori dosta.
Uporedba Amerika-Rusija.
Amerika
https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_ ... ghtning_IIhttps://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_ ... -22_RaptorNumber built 115 as of November 2014[9]
Program cost US$1.3 trillion (Overall including inflation), US$59.2B for development, $261B for procurement, $590B for operations & sustainment in 2012[10]
Unit cost
F-35A: $98M (low rate initial production and not including the engine, full production in 2018 to be $85M)[11][12]
F-35B: US$104M (low rate initial production and not including the engine)[11][12]
F-35C: US$116M (low rate initial production and not including the engine)[11][12]RusijaNumber built 195 (8 test and 187 operational aircraft)[2][3]
Program cost US$66.7 billion as of 2011[4]
Unit cost
US$150 million (flyaway cost for FY2009)[5]
https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_PAK_FAhttps://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi/HAL_FGFANumber built 5 prototypes[4]
Program cost US$8–10 billion (est.)[5][6][7]
Unit cost
T-50: US$50+ million[8]Status In development[1]
Primary user Indian Air Force
Program cost US$30 billion
Unit cost
US$100 million (est.)[2
- Sanjarko
- Posts: 28444
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#5146 Re: RUSIJA
Ma ne pisem Ja o tome vidi u citiranom,KUZNETSOV wrote:đaba jarane kada i sami zapadni analiticari smatraju da avioni tipa F-22 i F-35 su totalni promasaj i promasena investicija... avioni kojima Su-27 moze da parira a toliko para spičkano u njih...Vizionar 1985 wrote:Ovo o Rusiji govori dosta.
Uporedba Amerika-Rusija.
Amerika
https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_ ... ghtning_IIhttps://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_ ... -22_RaptorNumber built 115 as of November 2014[9]
Program cost US$1.3 trillion (Overall including inflation), US$59.2B for development, $261B for procurement, $590B for operations & sustainment in 2012[10]
Unit cost
F-35A: $98M (low rate initial production and not including the engine, full production in 2018 to be $85M)[11][12]
F-35B: US$104M (low rate initial production and not including the engine)[11][12]
F-35C: US$116M (low rate initial production and not including the engine)[11][12]RusijaNumber built 195 (8 test and 187 operational aircraft)[2][3]
Program cost US$66.7 billion as of 2011[4]
Unit cost
US$150 million (flyaway cost for FY2009)[5]
https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_PAK_FAhttps://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi/HAL_FGFANumber built 5 prototypes[4]
Program cost US$8–10 billion (est.)[5][6][7]
Unit cost
T-50: US$50+ million[8]Status In development[1]
Primary user Indian Air Force
Program cost US$30 billion
Unit cost
US$100 million (est.)[2
Ameri nastancali vec kakvih 300+ komada a Rusi samo 5 komada.
Za 10-20 godina Ameri jos u vecem plusu u odnosu na Ruse
u broju letjelica.
Svih vrsta od aviona do dronova.
Ameri danas imaju oko 7.000 aviona a Rusi oko 2.500.
Razlika ocigledna i samo ce se povecavati.
- Sanjarko
- Posts: 28444
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#5147 Re: RUSIJA
Po GlobaluVizionar 1985 wrote:Ma ne pisem Ja o tome vidi u citiranom,KUZNETSOV wrote:
đaba jarane kada i sami zapadni analiticari smatraju da avioni tipa F-22 i F-35 su totalni promasaj i promasena investicija... avioni kojima Su-27 moze da parira a toliko para spičkano u njih...
Ameri nastancali vec kakvih 300+ komada a Rusi samo 5 komada.
Za 10-20 godina Ameri jos u vecem plusu u odnosu na Ruse
u broju letjelica.
Svih vrsta od aviona do dronova.
Ameri danas imaju oko 7.000 aviona a Rusi oko 2.500.
Razlika ocigledna i samo ce se povecavati.
Rusija
Amerika
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#5148 Re: RUSIJA
Ali zato su Rusi naštancali S-300, pa onda S-400, digneš svoje zrakoplovke....i imaš Turkey hunt što vele Ameri 
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5149 Re: RUSIJA
pa to sve govori kako razlicitu politiku vode te dvije zemlje, dok ameri štancaju avione koji su ofanzivni ovi sa druge strane usavršavaju PVO za odbranu...Lajavikrelac wrote:Ali zato su Rusi naštancali S-300, pa onda S-400, digneš svoje zrakoplovke....i imaš Turkey hunt što vele Ameri
- Sanjarko
- Posts: 28444
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#5150 Re: RUSIJA
Dobro Scila su dobri sistemi ali PVO se da onesposobiti u eventualnom sukobu.Lajavikrelac wrote:Ali zato su Rusi naštancali S-300, pa onda S-400, digneš svoje zrakoplovke....i imaš Turkey hunt što vele Ameri
Kojeg ce cisto sumnjam ikada biti.
Uglavnom Ameri u prednosti sto Rusi nastancaju Ameri isto nastancaju samo x-puta vise.
Razlika ocigledna.
